Téma: Radírfej

inujásákágume21 2012 nov. 11. - 20:37:55 Előzmény Cleo.
(36/56)
Egyetértek!!!! ilyen beteg,rossz,vad...komolyan mondom,hogy aki ezt rendezte és képre vitte azt ápolni kéne agyilag,lelkileg...10/0!!!,nem embernek való,tipikus agybeteg mûvészfilm vagy én nemistudom..nem találok szavakat,vagyis találnék,de azokat nem tûri a nyomdafesték!
Cleo. 2012 nov. 08. - 15:29:24 Előzmény reay
(35/56)
az biztos, hogy nem épelméjû, aki ilyen filmeket csinál

undorító és borzalmas és kegyetlen rossz
reay 2012 szept. 19. - 18:37:49
(34/56)
Ma láttam csak meg,hogy valamelyik nap adta az egyik csatorna. Éppen ideje volt,hogy elkezdjenek Lynch filmeket is mûsorra tûzni, vasárnap éjjel FWWM, csak így tovább :)
9/10
Heisenberg 2012 júl. 28. - 00:55:56 9/10
(33/56)
Engem lekötött a film, végig szórakoztatott, érdekes volt az elejétõl a végéig. Az érdekességét a meghökkentõ, szokatlan jelenetek adták, fõleg így éjszaka érdemes megnézni a sötét képvilág miatt, nappal szerintem nézhetetlen.
A film teljes mondanivalójával sem vagyok teljes mértékben tisztában, csak elképzelésem van hogy mit is láttam, az egyes jelenetekre meg pláne igaz ez. Lynch nyilván tudja mit vitt vászonra, egy értelmezés a filmrõl nem ártana.
Összességében nekem tetszett a film.
9 pont
helsinkirokker 2010 okt. 26. - 21:34:24
(32/56)
Életem egyik legdurvább filmje.

[[[ SPOILER !!! ]]] amikor felvágja a pólyát és az kinyílik, a pasi meg jött az ollóval, nevetve ugyan, de én elfordultam, pedig láttam már egyet s mást, 14 éves voltam mikor az Alien megjelent. Remek film a maga mûfajában.
8/10
convar 2010 aug. 07. - 19:44:44 8/10
(31/56)
"Miért akartuk volna? Szörnynek semmiképpen sem mondható. Szerintem aranyos volt."

Pedig hidd el, sokaknak "szörny" volt. És tudom mirõl beszélek, gyak.lag az összes Radírfej topikot átolvastam A-Z-ig :D


"Mit láttál, nem láttál eddig?"

Kronológiai sorrendben haladok, tehát ez volt az elsõ és az Elefántember fog következni :)
8/10
convar 2010 jún. 18. - 18:05:10 8/10
(30/56)
Jó film? Nem. Ahoz túl beteg.

Rossz film? Nem. Ahoz túl beteg. :D

Mostmár 3 napja van, hogy megnéztem, és érdekes, csak most kezd igazán "hatni". Amikor néztem, nem sokkolt, nem volt semmi katarzisszerû élményem, de mégis, vmit "bennemhagyott". Igazából még mindig a hatása alatt vagyok :)

És a "kisbabáról" egy pár szót. Én vhogy nem találtam olyan undorítónak, nálam nem érte el azon bizonyos "szörny státuszt", akit az ember pusztulni akar látni. Ellenkezõleg, én inkább olyan esendõnek, együttérzésre méltónak találtam. Annyira szurkoltam neki, hogy nehogy baja essen, dehát szinte tudtam hogy ez lesz, elvégre Lynchtõl mit is várhat az ember...Amikor Henry felvágja, én bizisten sajnáltam :S

Ezeket olvastátok már? Csakhogy még jobban tisztuljon a kép :)

http://www.filmvilag.hu/xereses_aktcikk_c.php?&cikk_id=1204&gyors_szo=%257Crad%25EDrfej&start=0

http://geekz.blog.hu/2010/02/28/eraserhead

Majd még jelentkezem, mert meg akarom nézni a teljes Lyncs életmûvet szép sorban :)
Coleman 2010 jún. 08. - 21:53:09 Előzmény Redfield
(29/56)
Az igazság az, hogy alapvetõen minden mûvet lehet bárhogyan értelmezni, de persze abban igazad van, hogy Lynch-nél különösen dõreség volna egyféle, minden mást kizáró okfejtést kanonizálni. Ez a szorongásos, látomásos, mélyre hatoló, szürkében úszó, nyugtalanító filmje is nagy film, fontos film, talán a legjelentõsebb alkotása (ami nem jelenti, hogy a legjobb lenne), szinte minden szimbóluma, minden effektje, minden "témája" megtalálható az életmûnek. Ahogy az igazi szerzõi filmeseknek általában, Lynchnek is önmaga, saját világlátása, saját érzései a témája. És a közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem gondolom beteges, embertelen alkotónak, úgy gondolom, hogy nagyon is emberséges, mélyen humanista, bizonyítják ezt egyszerûbb alkotásai (Elefántember, Igaz történet). Elvontabb, bizarrabb filmjei talán még inkább aláhúzzák ezt, én szorongásos látomásai mögött egy élhetõ, átlátható, elveszett valóság hiányát látom, a szubtilis egység már megtört. Sajnos az azóta eltelt idõ és vélhetõen a jövõ is õt fogja igazolni.
Segítõ Béka 2010 jún. 02. - 00:20:23 Előzmény Redfield
(28/56)
én tudom h neked ez a film tetszik
Redfield 2009 aug. 27. - 15:26:35
(27/56)
Nem, azt meg még én nem láttam. Nézz több Lynch filmet, a legtöbb hasonló módon tele van szürreális, jelképes dolgokkal. Az Inland Empire-nek viszont csak akkor ülj neki, ha már nem is érdekel, hogy megértsd a filmjeit, mert az a legnehezebb.
10/10
Sátán_Követe 2009 aug. 27. - 15:23:41 10/10
(26/56)
De ha már ez a címe akkor azt hittem hogy legalább ez az egy momentum megmagyarázható..bár sejtettem hogy ezt a választ fogom hallani...:)
Amúgymeg köszi a filmet amit ajánlottál,ha sikerül valahonnan letöltenem akkor azonnal megnézem...de még ajánlhatnál ehhez hasonló filmeket ha már itt tartunk:)
Begottent láttad? Mert nekem az volt a Radírfejhez hasonlatos.
Redfield 2009 aug. 27. - 15:17:54
(25/56)
Egy Lynch filmet lehet magyarázni, de nincs értelme. :) Mindenki másképp éli meg, a hatás a fontos, az érzések amiket kivált, különben egyértelmû is lehetne.
Ajánlom neked a Fando és Lis-t Jodorowsky-tól, ha ez tetszett.
10/10
Sátán_Követe 2009 aug. 27. - 15:08:35 10/10
(24/56)
Amúgy valaki világosítson már fel,hogy mi az értelme a filmben a "radírfejes poénnak" hogy a csávó fejét ellopja a kiskölök és rögtön viszi a cerkacsinálóhoz aki brávúros húzással egy darabka fejbõl cerkát+radírfejet csinál...szóval vki magyarázza már el nekem ezt!
10/10
Sátán_Követe 2009 aug. 04. - 10:58:37 10/10
(23/56)
Én tegnap néztem meg a Radírfejet...de hogy hogyan is jutottam el a filmig.. Hát nem máson mint a Begotten címû filmen keresztül,amit egy megszállott sátánista ismerõsöm ajánlott,hogy milyen jó és egyedi mûvészfilm...tényleg egyedi és csodálatos,nagyon tetszett mikor megnéztem. Az interneten találtam is róla írásokat és ott mondták,hogy ehhez a filmhez hasonlít a Radírfej és a Tetsuo (Vasember)...de szerintem a Radífej az jobb mint a Begotten,bár a Begotten értehtõbb ( számomra) . Egy igazi élmény volt a Radírfej hol megborzongtatott hol édesen bájos volt,hol meg nem éreztem semmit csak ürességet. Nem nagyon értettem teljesen a filmet,de pont ezért tetszett. Nem mindig jó az,ha pontosan érted mirõl is van szó...így lesz min gondolkozni az úton :)
10/10
pingvincorpse 2009 márc. 15. - 02:41:42 10/10
(22/56)
ÉN igen!!!
20 szor láttam, de megnézem vagy 200szor még, mert óriási!!!
Meg kell érteni.

Mi van a ceruza tetején?
-Radírfej.
10/10
pingvincorpse 2009 márc. 14. - 00:19:49 10/10
(21/56)
Ja és az hogy megfesti azokat a lelkeket, amely minden egyes aktus során születhetnének, az bravúros.
10/10
pingvincorpse 2009 márc. 14. - 00:18:38 10/10
(20/56)
Ez a film egyszeri és megismételhetetlen. Egy igazi zsenire vall. Az ahogy megrajzolja istent, ahogy irányít mindent, ahhoigy a másság megjelenik a világon, illetve nem is a másság hanem a tökéletesség, amit Holly Lófas* Hollywood létrehozott, meghiúsul ebben a filmben. 20szor megnéztem és minden egyes kockáját meg lehet érteni, 3 nézés után, utánna meg csodálod. Amikor a lányával az "álmában" látya énekelni, és találkozik vele, milyen szép a dal, és csak akkor van zene, minden máshol, visszahúz a valós életbe a gond a baj. Annyira tökéletes ez a film hogy még egy képkocka, sok, de egyel kevesebb meg kevés lenne. Az hogy valaki úgy születik hogy fiú vagy lány, hogy él e vagy halott, és mennyire kitagadja a Hollywoody lófas* tökéletességet követelõ, életbõl.
A film nekem azt mondja ébresztõ, annyira szar az ami most van, sokkal szörnyûbb mint ez a film.
De valahogy jobb érzésem van azzal ha végignézem ezt a filmet.
Azért mert utána elkap az hogy van remény. És az hogy ami velem nem történik meg az nincs is, sajnos van az utóbbiból elég, és mindenki nyal mindenkinek.

AKI LESZAROZZA EZT FILMET AZ NEM ÉRTI.
SAJNA VANNAK VESZTESÉGEK.
verdeleth 2007 aug. 24. - 23:55:39
(19/56)
hehe Tv-ben? ne is számits rá szerintem Könyvtárban pesten esetleg, de ajánlom kedves barátunkat, az internetet
sáa 2007 aug. 24. - 23:34:54
(18/56)
Sziasztok! Nem tudjátok, hogy honnan tudnám megszerezni a filmet? Vagy hogy játszák-e valahol a közeljövõben. Könyvtárban megtalálhatom (persze a filmeknél :D)?
Redfield 2007 jún. 10. - 09:14:29
(17/56)
hát már igen. :) de talán az El Topo-ról hallottál már, ami elindította az éjszakai mozizást amerikában, szintén Jodorowsky-tól.