Téma: Ragyogás

Querelle82 2018 márc. 24. - 09:16:36
(455/495)
Ez valami qurva unalmas film.Akinek ez remekmű, jobbat sose nézzen !Ráadásul a záró képkockáknak a regényhez nem is kapcsolódnak.Sz@r ! Úgy ahogy van.
10/10
Gwen1 2018 márc. 21. - 21:32:06 10/10
(454/495)
Könyvben nyilván jobb, mint általában minden. De érdemes a könyvet tényleg elolvasni, hogy sok mindenre fény derüljön és a filmben látott egy-két jelenetet a helyére tudjuk tenni. Én először a filmet láttam, tetszett, hatása alá kerültem, de sok dolog homály volt számomra, utána elolvastam a könyvet és még inkább imádtam a filmet is :) Így, hogy a film csak a könyv töredékét öleli fel, így is alapmű. Izgalmas, félelmetes a Jack Nicolson, ahogy az őrültet eljátssza. (Az őrült szerepek megtestesítője ez a színész!)
cellasto 2017 nov. 05. - 11:54:03
(453/495)
ja, szinkronnal ne keresd...
ha jól tudom ezt sem engedte leszinkronizáltatni a mester
cellasto 2017 nov. 05. - 11:50:22
(452/495)
pedig fent van, nézd meg jobban :)
probálj az angol cimére rákeresni a készítés dátumával
csikar15 2017 nov. 05. - 08:43:11
(451/495)
Hol lehet letölteni ezt a filmet, mert nem találom sem az ncore-on , sem a teracodon ?
nyugiss 2016 aug. 17. - 00:48:20
(450/495)
amúgy annyi szemetet kiadnak itthon blu-rayen..
ezt miért nem??
Traxler 2016 aug. 16. - 23:59:06
(449/495)
Nagyon durva egy film, Nicholson parádés alakításával.
Lehet, hogy gyík vagyok, de a kislámpa végig égett az asztalon, miközben néztem...
Torolt Felhasználo 2016 jún. 22. - 08:56:58
(448/495)
Ez a mû az alkoholizmusról szólna.

Sajnálatos módon ez a feldolgozás elfelejtkezett a címrõl (nem derül ki, nem kap szerepet a "Ragyogás), és az író megõrülése nincs felépítve, egyszerûencsak megtörténik.

Jó, JackNicholson eljátsza benne Jack Nicholsont, és voltaképpen nem bénák a többi színészek sem, de eltûnt mindenfajta történet, és csak értelmetlen random Jack Nicholson maradt a helyén, meg némi látvány.

Rangsor:
1. Carrie (1976)
2. A gonosz háza (1979)
3. Ragyogás (1980)
10/10
kovacskoko628@gmail.com 2016 jún. 09. - 22:37:53 10/10
(447/495)
Kedvenc horrorfilmem! Feszültség szerintem abból ered, hogy az a kihaltság ami van a szállodában brr már attól kiráz a hideg, ráadásul a korához képest igen modern felvételek vannak rajta. A könyvet is olvastam az is tetszett meg ez is. Nicholson nagyon ijesztõ volt benne. Elejétõl a végéig feszült, a színészek szuperek (igen Shelley Duvall is hiába fikázzák sokan), modern. A mûfajon belül az egyik legjobb! Örökklasszikus.
7/10
hetimozi 2016 márc. 04. - 23:09:34 7/10
(446/495)
Klasszikus horror.
***moderalva***
cellasto 2015 okt. 20. - 09:59:53
(445/495)
2.
cellasto 2015 okt. 19. - 23:06:12
(444/495)
A két zseni :)
Torolt Felhasználo 2015 okt. 19. - 22:58:38
(443/495)
Szerinted nem - MERT?

Mindenhez lehet véleményt formálni, de ahhoz indoklás kéne. Õ indokolt - te nem. Errõl a rossz szokásodról hogy papként pózolva kinyilatkoztatásokat teszelt le kéne szoknod.
cellasto 2015 okt. 19. - 16:15:43
(442/495)
ez a csordaszellem akkora baromság...
megkaptam a taxisofõr topicban is,hogy azért értékelem fel és azért tetszik,mert scorsese fetisiszta vagyok..
pedig ez korántsem igaz,egy csomó filmjét nem láttam,mert nem érdekelt

Kubricknak is van rossz filmje,ez tény

DE

ez nem az szerintem...egész máshogy közelít a dolgokhoz..
ez vagy fekszik valakinek,vagy nem.
rEVENGE 2015 okt. 19. - 15:36:02
(441/495)
Csak idézek egy korábbi hozzászólót...

"De ez a film egy nagy rakás sz*r. Unalmas, vontatott, 2 órás szenvedés. Olvastam sokakat idegesített a nõ, hát tényleg baromi ronda volt, ennél jobbat nem találtak volna a szerepre? A gülü szemei, meg az elálló fogsora, meg úgy az egész tesze-tosza nõ ritka irritáló volt. De ami engem még jobban idegesített, az maga Jack Nickolson szerepe. Baromi idegesítõ volt, ha én lettem volna a nõ, már rég lecsaptam volna azzal az ütõvel, de úgy, hogy többet ne kelljen fel. Baromi irritáló volt az arckifejezése, unalmas volt, másfél órán át a gyépés arcát nézni. A legnormálisabb karakter a kisfiú volt, meg a néger faszi. És baromi irritáló volt még benne az a zene."

Nagyjából ugyanez a véleményem. Én alapjáraton szinte minden S.K. filmmel úgy vagyok, hogy szörnyen vontatottnak érzem õket, már-már "ZS" kategóriás filmeknek, de azért a legtöbb nézhetõ. De ez???? Ez mi volt, komolyan? Egész jól indul, de utána semmi ok-okozati összefüggés nincs, a fõszereplõnél a legelsõ mosolynál lerí, hogy zakkant, aztán egy óra unalom és fél óra sikoltozásos, céltalan üldözés. Az egyetlen mentsége a filmnek, hogy 1980-ban csinálták, nyilván más ingerküszõbû embereknek, de ez akkor is egy kínszenvedés volt. Sajnos van néhány film, amit az emberek a csordaszellem jegyében az egekig emelnek, miközben egy nézhetetlen, elképzeléstelen szemét. Ez is egy ilyen.
Sweet Merci 2015 aug. 17. - 17:06:06
(440/495)
Én a könyvet olvastam késõbb, a filmet láttam elõbb és bár írásos formában is nagyon tetszett, de nem überelte a filmet. Az a képi világ jobban megragadott, nekem inkább illett a storyhoz, mint a könyvben szereplõ!!!
Zoli9898 2015 júl. 26. - 14:59:34
(439/495)
Elsõként a könyvet olvastam, majd késõbb megnéztem a filmet. Nem értek egyet azokkal, akik szerint a film rossz. Mindkét mû a maga módján zseniális és mindegyik másért.

A könyv:
King olyan horrort írt, amiben a félelem fokozható és már akkor is érezhetõ, mikor még semmi rendkívüli nem történik. A Ragyogás csak egyre izgalmasabbá és izgalmasabbá válik, egy percre sem enged el. Közben pedig egy család életét és problémáit is sorra veszi. Az alkoholizmus témakörével is releváns módon foglalkozik, közben mégsem felejti el, hogy eredeti célja a szórakoztatás.

A film:
Véleményem szerint egy könyv adaptálása nem feltétlenül az írás szolgai módon elkövetett vizualizációja kell hogy legyen, bár könyvtõl függõen ez is célravezetõ lehet. Azonban legtöbbször az ilyen adaptációk nem sikerülnek jól, fõleg mert így igazán értelme sincs az adaptálásnak. Amit a könyv a leírásokkal és a saját eszközeivel elõ tud adni, az filmen gyakran nem kivitelezhetõ, vagy csak nehézkessé teszi az alkotást. A jó filmes adaptáció szerintem sokkal inkább alapként használja a könyvet és úgy alkot belõle valami sajátosat, hogy végig tisztelettel viszonyul az alapanyagához. Szerintem Kubrick remekül érezte meg a potenciált King könyvében és abból valami talán még a könyvnél is egyedibbet alkotott. A rendezõ kihagyta a filmbõl azokat az elemeket, amik King stílusát a szépirodalom felõl gyakorta a ponyva felé húzzák (például sövényállatok), illetve az alkoholizmus problémáit és a családi eseményeket is rövidebbre vette és mindezt a megnyert idõt annak szentelte, hogy borzongató hangulatot teremtsen. Szerintem az egész filmet a félelem és a borzongás vizualizálására építette. Persze a könyv elemeit nem dobta ki a kukába, csupán itt-ott megnyeste õket, a lezárás katarzisát csökkentette és az egészet gyönyörû és mûvészi látvány- és zeneelemekkel tûzdelte. Így született egy egészen egyedi és mûvészi horrorfilm, ami véleményem szerint kiváló, az alapmûvet pozitív módon továbbgondoló adaptáció .
csabaga 2015 márc. 31. - 17:23:58
(438/495)
Igen,a könyv olyan 10%-át filmesítették meg.Ezen én is nehezen teszem túl magam.
Egy jó ötlet van benne,a sövényállatok helyett a labirintus.

Sajnos a nõ ellenszenves lett és cseppet sem hasonlít.Jack meg már az elején úgy vigyorog,mint egy eszelõs.Állítólag a sok fû miatt...
proklima 2015 márc. 31. - 16:09:17
(437/495)
Szenzációs film!
"Örök érvényû".
Szerintem a Szelíd motorosok, Száll a kakukk fészkére, valamint ez mû minimum "alapismeret" John Joseph "Jack" Nicholsonról.
Minden mûfajban nagyot alakított.
Nálam a 10-es skálán: 10 pont (ts:10)
10/10
Xxy92 2015 márc. 31. - 15:13:58 10/10
(436/495)
A könyv olvasása nélkül: Nagyszerû, minden porcikádat megfélemlítõ, jó thriller.
A könyv olvasása után: Hatalmas csalódás, teljes mértékben kihagyták a könyvet igenis nagyban jellemzõ, érzéseket - a szeretet, magány, megbánás és félelem érzéseit. Ez a család szerette egymást. A filmben pedig, mintha idegenek lennének. Ráadásul a könyv végén a szálloda leég, Mr Hallorann pedig boldogan pecázik a kis sráccal. A filmben a szállodának semmi baja, Halorann-nak viszont annál inkább.

Filmként tehát nagyon jó, kilences, de nem tudom elfelejteni a könyvet, így 6.