Sz. Péter 2020 máj. 26. - 17:25:37 Előzmény Trevor Belmont
(53/73)
" lezüllött alak"?
Öregedésnek hívják. :)
1/10
Trevor Belmont 2020 máj. 26. - 16:59:15 1/10
(52/73)
Uram isten! Ezt a részt nem tudtam végignézni. Elszomorító, hogy milyen lezüllött alakot csináltak a Rambóból. A 2008-as része még el ment, de a mostani! Árnyéka se önmagának.
8/10
offtopic
Midnight67 2020 máj. 02. - 19:43:34 8/10 Előzmény Richard Kovács
(51/73)
Elsőre csak 7-est adtam, de megnéztem még egyszer a jobb jeleneteket és feljebb toltam, mert jószívű vagyok:)
6/10
Richard Kovács 2020 máj. 02. - 19:34:45 6/10 Előzmény Midnight67
(50/73)
Egyetértek. Én ma néztem meg, rosszabbra számítottam. De azért a 8-as sok:)
8/10
offtopic
Midnight67 2020 ápr. 26. - 21:32:22 8/10
(49/73)
Én jobban örültem volna, ha a IV . rész lett volna az utolsó, annak a végén tényleg úgy éreztem, hogy Rambo végre hazatért és megtalálja a belső békéjét a farmon. Ez megnyugvással töltött el.:)
Ezért nem akartam már látni ezt, de végül is nem bántam meg, hogy megnéztem (remélem, ez már tényleg a befejezés..).
8/10
Midnight67 2020 ápr. 26. - 21:13:22 8/10
(48/73)
Nem akartam megnézni ezt az utolsó részt, mert nekem már a John Rambo is kilógott a sorból, de úgy gondoltam, csak nem maradhat ki a befejezés, így teljes a paletta. Akciófilmnek nem volt rossz, helyenként elég ütős jeleneteket láthattunk, a befejező képkockáktól szinte elszorult a nosztalgikus szívem. Mert " V. Rambo "-t nem volt jó nézni, hiányzott Jerry Goldsmith legendás zenei aláfestése és csak arra tudtam gondolni; Istenem, mennyire megöregedtünk..:(
c p 2020 márc. 01. - 12:12:57 Előzmény bundi8
(47/73)
Pontosan, ahogy írod! Ez az! :) Örömmel mentem vissza 30 évet az időben és néztem 12 évesen ezt a filmet! :D Rühellem a nosztalgiát, de ez konkrét időutazás volt! Mint a régi Charles Bronson féle Bosszúvágy filmek! Ahogy a kis pajtájában elkezd mindenféle csapdákat, meg fegyvereket fabrikálni! ... és amikor látszik, hogy dühös és... ökölbe szorul a keze... majdhogynem TOPPANT is egy nagyot! :D ISTENI! :) Ugyanolyan röhejes, mint bármely hasonló filmben, de mégis minden irónia nélkül ez az önazonosság egész egyszerűen lenyűgöző. Mármint nem Sly, hanem Juanito Rambo esetében! Mert azért Sly letett konkrétan zseniális filmeket is az asztalra, mint pl. az Oscar, vagy a Copland, de emellett is Rambo-t bármikor elő tudja rántani magából a faszi! És lemegy huszonéves hülyegyerekbe - 70+ évesen! Maximális respect, lehet fanyalogni, de ez a faszi annyira kimaxolta, amit ki lehetett, hogy az megsüvegelendő! Köszönjük ezt a majd 40 évet, John! :D
1/10
sawyerx 2020 febr. 27. - 15:55:39 1/10
(46/73)
A megjelenésekor direkt újranéztem az előző részeket, így viszonylag friss a viszonyítási alapom - hát nem bánom, hogy nem moziban néztem. Ez nem is Rambo film, még csak nyomokban sem fellelhető az a legendás Rambo, aki anno volt. Faszikámnak a dialógusa az egész filmben az "aha, ühüm, hümm" és pár egyszavas kérdés vagy válasz, nagyritkán egy önsajnáló vagy múltidéző baromság. Emellé párosul Stallone agyonbotoxolt, trottyos feje, amivel nem lenne egyébként gondom, de ez ilyen formában nagyon röhejes volt :D

Párhuzamot vonnék az új terminátor, bad boys és e film között - mindháromnak a cselekményébe erősen beleerőltették Mexikót, mindháromban a kiöregedett, kifordult főhősök poénkodása vagy siránkozása a fő attrakció, és mindháromnak olyan undormány a képi világa, mint valami B kategóriás sorozatrész. Most a Rambónál maradva, nem értem, mire sikerült elbaszni annyi pénzt, mert se akciók tekintetében nem hozza a szintet, se forgatókönyvet nem sikerült belőle írni, nóném bazári színészekkel tömték teli, az operatőri munka meg középszint. Néha olyan beállítások vagy hirtelen zoomok, svenkek lettek bevágva, amiket háromszor újranéztem, de még úgy sem tudtam hová tenni.

Az előzetese nagyon bejött, a fene se gondolta volna, hogy a film annyiban ki is fúj. Eltelik másfél óra, dögunalom, picsogás, mehi szappanopera, tiszta Elrabolva kópia. Na, de aztán jönnek a rosszarcok, hogy Reszkessetek, betörők! 18+ -t játsszanak, na ez az, végre, gondoltam magamban... De azt is sikerült nevetségessé varázsolni. Ilyen nóném, tehetégtelen, szar rendezőknek nem is értem, miért engedik a kezükbe ilyen filmek folytatását.

Szar karakterek, sok felesleges picsogás, (ebben a részben kivételesen) felesleges durvulás, röhejes dráma. Sokat elmond az is, hogy az eredeti regény írója is szánalmasnak találta ezt a filmet. Érdemes megnézni a 1-et, ami egy magával ragadó, igen szép helyen játszódó karakterdráma, sok iróniával és megmosolyogtató poénnal, aztán a folytatásokat, hogyan sikerül szépen, fokozatosan kifordulnia.

1/10 természetesen
8/10
idõjós1010 2020 febr. 10. - 12:04:39 8/10
(45/73)
Akciófilmnek erősebb lett mint gondoltam. A motiváció maga pedig egykaptavás, olcsó mivoltának ellenére is meglepően erősnek hatott. Viszont ez már abszolút nem Rambo. A karakter sem igazán önmaga szerintem. SPOILER
Ha én írtam volna a forgatókönyvet, azt a szegény lányt nem öltem volna meg. lehet hogy így erősebb lett a film, de ugyanúgy tucat darabról beszélünk, és mivel szinte 100% hogy ez volt az utolsó Rambo, nem biztos, hogy az egy jó zárás, hogy egy utolsó utáni tőrt még döfnek szerencsétlen veterán szívébe.
6/10
Atis88 2020 febr. 04. - 11:51:39 6/10
(44/73)
Nem volt ez rossz. Vehetjük egy életrajzi filmnek is, tekintve hogy honnan indult a sztori, nem tudom mit vártak az ötlehiánnyal kapcsolatban itt sokan. Nyilván nem lesz nagy cucc egyik résznél sem, mert ez egyszerűen nem az a kategória. Viszont stallonén itt még néhány érzelem is látszódott végre, ami az előző részekben nem nagyon volt jellemző. A széria kedvelőinek egyszer kötelező.
4/10
Thorezine 2020 jan. 27. - 22:03:54 4/10
(43/73)
Sajnos ez már csak árnyéka az igazi Rambó filmeknek......
Hello-G 2020 jan. 24. - 23:35:13
(42/73)
Helyenként SPOILER!!! t tartalmaz

Nagyon jó film lett. Nem a megszokott Rambot hozza, hanem alkalmazkodott a mai filmnezeshez.
Kicsit talán a Védelmezőhoz hasonlít.
Felhasználja az akciót, az érzelmeket, a drámát. Élvezhető film, és talán Stallonenak elnezheto az, hogy így zárja le egyrészt a Rambot, másrészt pedig (talán ebben a leginkább) érezhető a szenelyes, 1/1es búcsú is a vaszontol.

10/8
1/10
bundi8 2020 jan. 23. - 21:05:51 1/10
(41/73)
Atya Ég, ennél van lejjebb...? 10/1 Borzalmasan gyenge, talán 12-éves korig élvezhető....
Sz. Péter 2020 jan. 21. - 19:41:34 Előzmény nikato
(40/73)
Ebben a filmben pont nem az a baj, hogy egyedül legyalul annyi embert. Hanem a gyenge forgatókönyv.
5/10
nikato 2020 jan. 21. - 12:27:32 5/10
(39/73)
Stallone azt nem akarja elfogadni, hogy már megöregedett, már nem hiszi el az ember, hogy egyedül legyalul egy rakás embert.
6/10
beubhd 2020 jan. 19. - 05:38:43 6/10
(38/73)
Istenem, de unom már az ilyen stílusú filmeket. A semmiről szól, ami az első pár ezer hasonló filmnél még nem volt gond, mert ugye nem várjuk el a lírai magasságokat egy ilyen filmtől, de...már igazán vihetnének ezekbe a filmekbe egy kis ötletet. 6/10
Sz. Péter 2020 jan. 19. - 00:05:52 Előzmény Retetet45
(37/73)
" Ízig vérig Rambo"

Mi? Egy óráig szól a semmiről. Az minden csak nem Rambo.
Az utolsó fél óra hentelés ami emlékeztet rá.
balazs19560 2020 jan. 18. - 23:37:14
(36/73)
Ennél már nincs lejjebb..Igazi zs kategória!
10/10
Retetet45 2020 jan. 18. - 16:53:06 10/10
(35/73)
Rohadtul nem tudom megérteni a lehúzó kritikákat. Ez egy mocsok jó V.rész lett,és valószínűleg befejezés is. Ízig vérig Rambo,akárki akármit mond. Sőt több lett annál néhol,ebben érzelmek is vannak,csakúgy mint az elsőben. Szép film,hiába minden eddigi résznél véresebb. Akciódrámának pazar,ahogyan Rambo filmnek is. Nézzétek!
6/10
pihes 2020 jan. 18. - 14:43:50 6/10
(34/73)
Annyira jött minden, hogy aztán , másként már nem is lehetett. Tehát Ő volt Rambo!
Nem volt rossz!

6/10