Téma: Red

8/10
breeder 2014 jún. 12. - 18:21:26 8/10
(146/166)
Jó kis bohóckodás volt ez Willis-szel és Malovich-csal karöltve! :)
Akár még vígjátéknak is elmegy! A történet ugyan nem volt valami nagy szám, de ennél a filmnél valahogy ezt nem is hiányoltam! :)))

8/10
Ayumi2 2014 jún. 09. - 23:02:08
(145/166)
Nagyon tetszik. Nem gondoltam volna, hogy végig fogom nézni, de eleve megnyerõen indult, felkeltette a figyelmemet a nem szokványos kezdés. Második jó pont, hogy nem pufogtatnak eszetlenül, mint a legtöbb mai akciófilmben, amelyet három bites agyaknak csinálnak, semennyi történettel, mert arra már nem tud koncentrálni a célközönség. Ebben a filmben van történet, ha nem is valami eszméletlenül csavaros, de nem is ez a lényeg. Hanem a harmadik jó pont: hogy arról beszél, hogy vannak dolgok, amelyek értékek maradnak, függetlenül politikáktól, életkoroktól. Üdítõ látni egy "nyugger generációt", akik visszaállítják ebben a filmben a világ archaikus rendjét, amit egy taknyosorrú, arrogáns armada felborított, és megpróbálta elhitetni mindenkivel, hogy az öregek szemetet sem érnek. Pedig még mindig tõlük lehet értéket tanulni, és sokan hiába öregszenek meg a trónfosztók közül, mégsem lesznek az élet császárai soha.
Szóval bár egyáltalán nem szoktak érdekelni az ilyen filmek, ez mégis 10/10. Jó színészi játék, semmi manír, az egyéniség ereje - öröm volt nézni a "nagy öregeket", Helen Mirrentõl Bruce Willisig.
bacsi77 2014 jún. 09. - 18:48:24 Előzmény ph0en1x
(144/166)
Én is amondó vagyok, hogy erõs közepes film,amit megpróbáltak pár jó színésszel feldobni. Nekem a jó akcióvígjáték az Éjszakai rohanás, Halálos fegyver, Vaklárma, stb. Persze ízlések és pofonok, hogy mást ne mondjak, ott van például a Másnaposok, mindenki isteníti, én kb. kétszer erõltettem egy félmosolyt az arcomra közben, míg a Brian élete-n huszadszorra is hálalra röhögöm magam.
AvatáR Gil Maerth 2014 febr. 10. - 10:04:27
(143/166)
Erõs közepes.melynek kifutása: jó az öreg a háznál. :)
Azért pár akció még filmes mértékkel mérve is hihetetlen.
Moses raktára elég durva :)
(biztos kiakadnának a raktárvadászok :)

És arra sem tudtam rájönni: egy ház szétlövésébõl és az összes kommandós legyimakolásából hogy jön ki egy kínai csaj oknyomozása? Valahogy nem volt meg a kapcsolódási pont :)

10/5 (fater szerint GYENGE!)
3/10
kissz 2014 febr. 09. - 09:01:59 3/10
(142/166)
Teljesen felejthetõ, közhelyes, halálra untam magam rajta. Van pár jó poén és a színészek tényleg viccesek (Oscart azért nyilván nem kaptak érte), akinek ennyi elég, az nézze bátran.
10/10
ph0en1x 2014 jan. 03. - 16:43:54 10/10
(141/166)
Szerintem nagyon sokan összetévesztik a szezont a fazonnal. Ez egy akcióvígjáték, és úgy tûnik, hogy a mostanában értékelõ közönség az amerikai pite féle fingós böfögõs poénokon nõtt fel, a helyzetkomikumokat, a találó beszólásokat, és a kiváló színészi alakításokat már nem értékeli senki.

Akkor "él", mûködik a dolog, ha a szereplõk között megvan a kapcsolat, itt pedig 10 másodperc alatt elkezd mûködni az egész, ami különösen akkor nagy szám, ha ennyi egyéniség szerepel együtt.

Kiváló film, kiváló színészekkel, akiken látszik, hogy élvezettel csinálták az egészet.

Pontosan olyan, hogy miután megnézted, jó kedvvel kelsz fel.

10/10
9/10
Sonic8 2013 dec. 31. - 13:41:26 9/10
(140/166)
Ahhoz képest, hogy átlagos film szerintem tökre élvezhetõ.
Nem kell tõle túl sokat elvárni, csak nézni ahogyan ez a pár veterán színész még mindig milyen jól el tud szórakozni a vásznon. :D
Kuruntijasz 2013 szept. 15. - 20:26:48
(139/166)
Nemrég adták a tévében, és már nagyon kíváncsian vártam. Bruce Willis, Helen Mirren, Morgan Freeman... csak jó sülhet ki ebbõl. Elaludtam rajta.
8/10
Újvállalkozó 2013 szept. 15. - 19:53:43 8/10
(138/166)
Nekem tetszett 8/10. És a második rész is jó volt. Amolyan Expendables jobb történettel és kevesebb akcióval. :)
1/10
tazmanch 2013 szept. 08. - 14:24:40 1/10
(137/166)
Szvsz túlhype-olt és túlértékelt a film. Egynek elmegy, oszt slussz. Néhol vannak benne jó poénok, de sokszor izzadtságszagú a dolog. MLP karaktere pedig kifejezetten idegesítõ volt (mondjuk a színésznõ sem tartozik a kedvenceim közé, úgy pedig nehéz meggyõzni...).
Nekem eddig a Marvel megfilmesítések jobban tetszettek, mint a DC-k.
Valahogy jobb sztorikhoz nyúltak/nak.
6/10
Csekély értelmû medvebocs 2013 szept. 08. - 12:01:23
(136/166)
Annak idején karácsonykor még csak intettem hogy, nem kell ez nekünk. A családom látta viszont a 2.részt és nagyon vidáman jöttek ki. Tegnap megnéztem az elsõ részt, nem nevettem szét magam az egészen. Bruce Willisnek itt is romlik a karrierje. SPOLER Morgan Freeman sajnos elég keveset szerepelt a filmben, pedig õ nagyon illet volna ide. Habár nem láttam õt a Red 2 stáblistáján, így sejtettem hogy, itt meg fog halni valahogy. De legnagyobb gond hogy, a jó poénokat már elsütik az elõzetesben. SPOLIER VÉGE És most össze-vissza hallom a híreket hogy, melyik a jobb, pénzügyileg az elsõ rész a sikeresebb, de a kritikusok többsége szerint a 2.rész ,,Jobb mint az elsõ". De a családom miatt megnézem a folytatást.
abradan 2013 szept. 08. - 02:15:04
(135/166)
Rém gyenge film, nagy sztárokkal, nulla történettel. Csak azért készült, hogy pénzt hozzon. A szokásos nagy amerikai maszlag terméke. Tisztelet a kivételnek, mert szerencsére olyan is akad. Van egy Cruise film, ami pont ugyanez, képregényes, nõ belép az ügynök életébe, még tán egyidõs is ezzel. Blama a köbön, és hogy Malkovich miért vállalt benne szerepet? Na, ez egy jó kérdés. Úgy látszik néha õ is szívesen kuvárlkodik. Bár tény, hogy az õ játéka elég sokat javított a filmen, na meg Freeman. Mindegy, felejtsük is el hamarjában. :D
filmimádóó 2013 szept. 08. - 00:48:59
(134/166)
Szerintem jó film, jók a poénok is. Nekem tetszett.
olahmiki1959 2013 szept. 08. - 00:29:04
(133/166)
Kellemes marhaság volt, értelmet, mélységet nem kell keresni benne, szórakoztatott, olyan volt, mint egy pohár hûs üdítõital, lehajtod, és néhány perc múlva újból szomjas leszel.
Érezhetõ, hogy a forgatókönyvírók vért izzadtak, amíg megpróbáltak kitalálni valami épkézláb történetet, - ki a bánatot érdekel, hogy Guatemalában 1980-ban mi volt?...
A kutyát sem...
Az amerikai politika inkább arra törekszik, hogy minden múltbeli kellemetlenséget a szõnyeg alá söpörjön, nem pedig, hogy felmelegítse õket...
Azt egyébként észrevettétek, hogy ezek a szuper módon kiképzett FBI, CIA, és más ügynökök milyen katasztrofális hatékonysággal lõnek?
Nem csak ebben, hanem szinte minden filmben. (Persze, a film az más, mint a valóság, - mondhatja bárki, - de azért az érdekes, hogy az amerikai rendezõk miért pont így ábrázolják a szuper ügynökeiket...)
Helen Mirren, a mesterlövész, az egész filmben egyetlen egy embert sem talált el! Jármûveket igen, de embert egyet sem!
Senkit!
Sem távcsöves puskával, sem sorozatlövõvel - más kérdés, hogy a fõszereplõket sem találták el, amikor menekülés közben 15 ember lõtte õket órákig gépfegyverekkel...
A fõszereplõk kedvesek, szerethetõek voltak, próbáltak minden színészi eszközt "bevetni", hogy valamennyire feldobják a filmet, ez sikerült is nekik, voltak jó beszólások, poénok, a különbözõ karakterekbõl adódó szórakoztató gesztusok.
Ezekben a filmekben a látvány "mindent visz", de valódi izgalmat, igazi feszültséget nagyítóval sem fogsz bennük találni, - nem is ez a céljuk - viszont felhõtlen szórakoztatásnak tökéletesen megfelelnek.
Holnap már nehezen tudnám elmesélni, hogy mirõl is szólt tulajdonképpen a film, de ez valószínûleg az én hibám...
8/10
-greghouse- 2013 szept. 08. - 00:01:09 8/10
(132/166)
Nekem tetszett. Jókat röhögtem rajta, kellemes képregény-film. Hülyeség bármiféle technikai vagy tudományos izét keresni, ez valahol a James Bond filmek, az Ocean's Eleven, a Men in Black meg a Kelly Hõsei közt van, nagyon jó szereposztás, csupa nagy színész, jó poénok, kit érdekel a tudományos alap.
"Na ki a tataaaaa???" (John Malkovich, a szenzációs parnoiás..) :-)
offtopic
-csengõzoli-- 2013 szept. 07. - 23:18:13
(131/166)
Ritka szr film, tele klisékkel.
Nagyon ostoba poénokkal.
Figura57 2013 szept. 07. - 22:02:00 Előzmény pampaliniboy
(130/166)
Igazad van tesókám. A stáblistát elnézve én is egy romantikus, szirupos, pink filmet vártam. Olyan Elfújta szél, Oz a csodák csodája kategõriát. Csalódtam, de sebaj, megnézem helyette a Winnie-the-Pooh, Ki az igaz barát? címû mûalkotást!
offtopic
Sz Peter 2013 szept. 05. - 18:20:30
(129/166)
Ezzel a diskurzussal ellesztek egy darabig! ;)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 05. - 16:16:55 10/10 Előzmény pampaliniboy
(128/166)
Én igen. :) És sztem ez is teljesen rendben volt.
pampaliniboy 2013 szept. 04. - 19:51:57
(127/166)
Aha, én már láttam. És te már láttál jó filmet ha neked ez a film jelenti a jót?