Téma: Redvás Amal

5/10
The Cortez 2022 jan. 23. - 14:31:36 5/10
(29/29)
Skandináv leszbikus romantikus tinidráma, aminek a magyar meg az angol címe tökéletesen illeszkedik az annyira szar, hogy már jó történetéhez + az ugyanilyen színvonalú, C-kategóriás, amatőr színjátszós megvalósításához. A 2 főszereplő csaj közül az egyik egy züllött, wannabe leszbi szűzkurva, a másik pedig egy ultraröhejes hisztikirálynő. A sztori nagyjából az első 20 perc után kezd érdekesen alakulni. A film kínos, de végigröhöghető szituációkkal, nevetségesen rossz színészi alakításokkal, viccesen káromkodós dumákkal, továbbá igénytelen, összevissza zoomolós fényképezéssel van telepakolva.
Cleo. 2019 jún. 16. - 16:46:45
(28/29)
Most láttam, de nem volt túl jó - legalább is szerintem. Birom az ilyen tipusú filmeket, és olvastam a hozzászólást, hogy akár minden nap meg lehet nézni: ezen meg vagyok döbbenve. Igaz ugyan, hogy nem vagyunk egyformák, de enynyire? A történet jó, a szereplőkkel sincs baj, de azért nem ebbe a filmbe való ez a rettenetes mocskos beszéd, ezen kívül túl sok a megalázó, megszégyenítő jelenet, és a kínos rész. Pluszt néhány undorító dolog is van benne szóval elképzelhetetlennek tartom, hogy ez klasszikus (azaz normális) szemszögből szép film lenne.
shoc 2014 jan. 03. - 18:18:41
(27/29)
Jo volt.
Fõleg a vége tetszett, amikor kijöttek a wc-bol.
Akit nem zavar az aldokumentum jelleg, annak tetszeni fog.
3/10
Meril 2013 dec. 19. - 21:21:41 3/10
(26/29)
Napokban néztem meg ezt a filmet.Nem is tudom miért mert sosem éreztem hogy meg kellene néznem annak ellenére sok hasonló filmet láttam már...hát kár volt mert felejthetõ kategória.Nem tudom hogy azok a pozitív hozzászólások amiket írtak róla egyesek mi végre születtek.De persze tiszteletben kell tartani más véleményét.Annyiban tényleg életszagú hogy a fiatal kis fruskák marhára idegesítõek.És rém ciki jelenetek voltak benne szerintem ami se nem vicces se nem drámai se semmi...és igen a zárójelenet is egy merõ vicc szerintem.DE miért is fikázom a célcsoport nem én voltam hanem a 12-16 éves korosztály.Õk még lehet élvezik is?Szerintem viszont semmilyen szempontból nem lett eltalálva a film.
MolnarErik 2013 dec. 19. - 19:53:10
(25/29)
A végén kijönnek a klozetból, rém vicces.
vpeti73 2013 febr. 10. - 14:45:52
(24/29)
Érdekes, hogy 98-as a film, de a mobil újdonság benne, holott az a 90-es évek elején kezdett elterjedni idehaza, "nyugaton" meg pár évvel elõbb!

Amúgy a csajok adatlapját elnézve, Alexandra Dahlström (Elin) IRL 14, míg Rebecka Liljeberg (Agnes) IRL 17 éves volt benne, azaz nem 20 éven felüliekkel játszatták el a tinik szerepét, mint a legtöbb amcsi filmben.
vpeti73 2013 febr. 10. - 14:39:58
(23/29)
"most vettem észre,h. 16 éven aluliak számára nem ajánlott, ez azért vicces, mert pont errõl a korosztályról szól a film +/- 2év"

Van a Tizenhárom címû amcsi film (Thirteen), az szerintem 16-os karikás, holott pont 13 évesekrõl szól. Persze nem egyedileg, hanem iskolában, tanárral együtt kellene megnézniük, és utána megbeszélniük. Na de szerintem a hülye jenkiknél, ha a tanár levetítené a korhatár alatti gyerekeknek, akkor hiába magyarázkodna, hogy pegagógia céllal tette, szerintem alaposan meghurcolnák. (Most néztem, hogy Kanadában a szigorúan 18 feletti besorolást kapta.)

Na szóval nézni nem szabad, csak csinálni 18 alatt...
10/10
oimuka 2012 szept. 22. - 09:16:17 10/10 Előzmény verda
(22/29)
Azt azért még nem árt tudni, hogy ezt a filmet 1998-ban Svédországban többen látták, mint a Titanicot, pedig akkoriban még a csapból is az folyt. Ha valakit érdekel, A medve csókja is fenn van a youtube-on.

http://www.youtube.com/watch?v=RBVOZiqzbBs
verda 2012 júl. 27. - 22:39:04
(21/29)
Szerintem is jó volt. Én utálom a romantikus filmeket, de ezen szerencsére nem érzõdött a dolog(talán azért, mert az északiaknál ez kicsit mást jelent, nem azt a csöpögõs szart, amit nálunk). Különös, nekem úgy jött le, hogy akkor még Svédországban is probléma volt a homoszexualitás. Ma már nem lehetne leforgatni a filmet, mostanra már csak legyintenének a svédek a két szereplõ kapcsolatára. Ami viszont érdekes, hogy itt mindenki odavan a két csajért, hogy milyen jól néztek ki. Nálam pont ez volt az egyetlen negatívum a filmben, szerintem nem szépek a csajok, de ízlések és pofonok...
vilma.b 2012 júl. 24. - 16:43:13
(20/29)
Én most láttam a filmet. Eléggé tetszett. Fõleg azért, mert valósághû jelenetek voltak benne (testvéri kapcsolat, szülõ-gyerek kapcsolat, fiú-lány kapcsolat, gondolkodás stb)
a vége is egész jó lett, és a zene is passzolt a jelenethez. Szeretem az európai filmeket nagyon :)
10/10
oimuka 2012 márc. 30. - 08:45:09 10/10 Előzmény zord01
(19/29)
A filmet teljes egészében feltöltöttem a youtube-ra. Mindenkinek jó filmnézést!

http://www.youtube.com/watch?v=bVa1vzbNqNM
10/10
zord01 2011 ápr. 22. - 12:49:56 10/10
(18/29)
Sziasztok!
Egy hete van meg a film, és 7-szer néztem meg azóta. Minden nap egyszer.
ZSENIÁLIS

Köszönöm...
offtopic
Xmister 2011 jan. 20. - 12:05:52
(17/29)
Nyelvtani hiba a leírásban: Egyenlõre
delfinoraptor 2010 dec. 14. - 20:30:00
(16/29)
Agnes(Rebecka Liljeberg) a Medve csókjában is nagyszerû egyébként.
Kár, hogy Moodysson újabb filmejei nem nagyon jutnak el idáig.
7/10
Adrastheus 2010 febr. 06. - 12:06:37 7/10
(15/29)
Ágnes valóban bájosabb :)
Nekem Portman helyett Hilary Swank ugrott be róla, nomeg a Boys don't cry - hasonló téma, de jóval erõsebb, sokkolóbb film.
8/10
ReignMan 2010 febr. 05. - 08:06:59 8/10 Előzmény nyenye
(14/29)
Egyetértek teljesen, Agnes bájosabb, leginkább a Profiból emlékeztet a fiatal Portman-re, míg Elin kiköpött Scarlett Johansson hasonmás.

Remek film, 8/10.
9/10
nyenye 2009 okt. 18. - 12:54:00 9/10 Előzmény Direktor09
(13/29)
Tökéletesen valószerû remek kis film...a lányok színészi játéka kimagasló!
Bár a Lilja 4-ever jobban megfogott,amit persze szintén Moodysson rendezett...persze az durvább témákat feszeget.
Ajánlani tudom mindazoknak akik szeretik az életszerû európai filmeket!
Amúgy szerintem Agnes mérföldekkel szebb mint Elin sõt Elint én kifejezetten csúnyának láttam Agnes természetesen szép bájos arcához képest...persze ízlések és pofonok! :-)
10/10
minerva9 2009 júl. 24. - 20:21:42 10/10
(12/29)
Nagyon eredeti ez az egész film,az érzések nagyon valósnak látszannak,nekem Agnes jobban tettszik benne mivel õ ilyen kicsit visszahuzódó kinek lelkében temérdek drágakõ rejtõzik,és ha felszinre hozzuk õket még fényesebben fognak ragyogni,és ezekböl szerintem kevesebb van mint Elin-böl,persze félre nem érteni Elin-t is nagyon nagy arcnak tartom,hisz pont az ellenkezõje Agnes-nek igy talán mégis igaz hogy az ellentétek vonzzák egymást..A vége volt a legnagyobb amikor kinnyissák az ajtót,és jól kivágják magukat ami Elin érdeme és okosan megoldotta az fix..
10/10
10/10
Direktor09 2009 júl. 09. - 20:32:50 10/10
(11/29)
Én most néztem meg, szintén svéd nyelven angol felirattal és nagyon tetszett! :D
Ez az Elin!!! Ilyen jó nõ mégegy nincs az fix! Nemtom hol találták meg, de gratulálok annak, aki csinálta a Castingot!!! :DD Kettyo: Angnes sem ronda, sõt szép, de Elinhez képest...nemcsak a film szerint, hanem szerintem is õ az übertop! :D Ez a Moodysson nagy arc!
Schatz 2009 máj. 16. - 16:36:36
(10/29)
Ááááá milyen jó film=D Én nem találtam hozzá magyar szinkront, sem feliratot -.-' Így svéd hanngal, angol felirattal néztem=D De nagyon jó volt=D Tetszett, mondjuk szerintem olyan.. kis bénára sikeredtek a jelenetek, de Elin vergõdését az érzései körül nagyon jól bemutatta a film:)