Téma: ReGenesis

9/10
nick név 2020 febr. 13. - 02:22:33 9/10
(25/25)
Amennyire idős ez a sorozat sorozatos szemmel, annyira nagyszerű. Megint a 2000-es évekből valami kimagasló, bár méltatlanul kevésbé ismert, mégis időtálló széria. A főszereplő természetesen a nyugati világ Sherlock Holmes alteregóinak egyike a sok közül, mégis összetéveszthetetlen és minden bizonnyal keresve sem találnánk jobbat, én legalábbis nem tudnék. De ez a sorozat nem kizárólag miatta, általa olyan jó, mint amilyen. Tele van egyéb, autonóm, önálló személyiséggel rendelkező, nem pusztán kizárólag a szépségideál megtestesítését a képernyő elé tuszkoló, két szónyi tulajdonsággal rendelkező karakterrel. Itt valahogy - idő, vagy a tér kérdése, vagy mind a kettőé - az alkotóknak volt elég szabadsága a kreativitásukhoz, a kifejezésmódjukhoz, nem kötötte őket a szentírásként kezelt ideális receptúra, az iparosmunkák előszeretett eszköze, a - cuki, illetve gyönyörű, és persze a nagyon erős, sebezhető, de legyőzhetetlen attribútumaira epítő - sikersablon. Ha a sorozat igazi alkotói munka - művészet -, akkor ilyen.
Minden túlzás nélkül ki merem jelenteni, hogy ez az egyik legjobb sorozat, amit valaha láttam, a tíz legjobb között ott van a helye a számomra.
Ultijoe 2019 ápr. 25. - 00:09:08
(24/25)
Egyetlen percben sem unatkoztam.
Nagyon jó karakterek és a köztük lévő kommunikáció nekem lebilincselő.
A cselekmény néha messzebb van a realitástól, de itt ez egyáltalán nem baj.
És különben is, az élet mindig nagyobb durranásokat hoz, mint egy fikció.
Nem felszínes fogyasztóknak való!
10/10
JohnFalcon 2017 márc. 16. - 20:57:51 10/10
(23/25)
Életem eddigi legjobb sorozata! Már évekkel ezelõtt szereztem meg, de csak most volt idõm arra, hogy végignézzem a négy évadot. Lebilincselõ élmény volt!
3/10
zs9302 2009 máj. 08. - 16:52:39 3/10
(22/25)
Én is az elsõ évad közepén tarok, az 1x01 jó volt, de utána rémunalom.
Lesz még valami az 1. évadban?
akkika 2009 ápr. 22. - 13:19:23
(21/25)
Az 1. évad közepén tartok, nekem vontatottnak tûnik, bár a téma
izgalmas. Érdemes kitartanom tovább, vagy a színvonal egyenletes
az évadokban?
10/10
petergy 2009 márc. 02. - 22:02:08 10/10
(20/25)
Remek befejezés! Egy sci-fi, filozófikus tartalommal, a mûvészfilmek színvonalán. Lebilincselõ alkotás.
10/10
Kiss Anita 2009 febr. 08. - 16:50:39 10/10
(19/25)
Kicsit csalódott vagyok, hogy így lett vége a 4. évadnak! s persze a sorozatnak is! eddig mindig igen színesen és érdekes fejezõdött be minden évad vége, de hogy ez, hogy a jövõt így elõrevetítette és a Melnyikov vérvonal humánus megsemmisítése! Az "ügyésznõ" kiknek tartotta a tárgyalást? Hol voltak a bírák vagy a védõügyvédek? Olyan sok "sületlenséget" bizonygatott az ügyész. Nekem nem jött be! Alig vártam, hogy vége legyen. Talán a legeslegvége, amikor a régi szereplõktõl kezdve mindenkirõl mutatott egy kis részt, az jó volt.
neugassaman 2009 jan. 28. - 19:37:08 Előzmény Kiss Anita
(18/25)
Nyilván egyetértek, hisz le is írtam - hasonlóképp mint Te, csak más szavakkal! ;)
10/10
Kiss Anita 2009 jan. 27. - 18:24:26 10/10
(17/25)
Ez még kimaradt az elõzõ hozzászólásomból: Vannak olyan dolgok, melyeket nem lehet a természet törvényeivel magyarázni, s ilyenkor lép be a vallás, miszticizmus, hiedelmek stb. melyek ugye az ekkor keletkezõ ûrt hivatottak kitölteni, pótolni az emberi elme számára.
Azt gondolom, hogy nem kell mindent megmagyarázni, körbefonni tudományos tézisekkel, el kell tudni fogadni azt, hogy az ember nem tud sem irányítni sem befolyásolni mindent, hiába akarja. Egyetértesz ezzel???

A sorozatban van egy nagyon jó szám: Mudville: the Hero of the Word (youtube) a második évadban játszák, nagyon ÜT, hogy így fogalmazzak!
10/10
Kiss Anita 2009 jan. 27. - 18:11:19 10/10 Előzmény neugassaman
(16/25)
Sosem késõ semmit sem elkezdeni!! Majd írd meg, hogy tetszett-e!! Az AXN-en a 4 évad fut szombat esténként, azt nem tudom, hogy máshol játszák-e! Ha a történettel kapcsolatban kérdésed lenne, kérdezzzz nyugodtan, megpróbálok válaszolni!
offtopic
neugassaman 2009 jan. 26. - 20:32:26 Előzmény neugassaman
(15/25)
Egyébként nagyon is szeretem ezt az egész témakört, amit Te is mesélsz, - ami neked is bejön! Az az igazság, hogy a józan ítélõképességû, sem nem szkeptikus, sem nem túl megvezethetõ, mindent azonnal, és úgy ahogy van elfogadó ember az igazi jó táptalaj a minél elõbbi fejlõdés elérésére.
Nagyon is sokat foglalkozok mindezekkel a dolgokkal, ha más nem gondolati szinten - napjában többször is!
Az én lelkemhez az ezoterikus tanok vannak a legközelebb, és utána a tudomány - mert hogy azt is szeretem, de vannak dolgok ugyebár, amik nem feltétlenül az általunk ismert tudomány határain belûl mozognak, mert hogy nem lehet rá(juk) tudományos magyarázatot adni!
Pl szeretet - kötelékek, HIT , reinkarnáció elméletek, álmok , megérzések - mint "sokadik érzékek".....
Tényleg sajnálom hogy nem néztem eddíg.
offtopic
neugassaman 2009 jan. 26. - 20:23:43 Előzmény Kiss Anita
(14/25)
Köszi, legközelebb mindenképp nézem, ha csak valami megint közbe nem jön!
10/10
Kiss Anita 2009 jan. 26. - 17:27:54 10/10 Előzmény neugassaman
(13/25)
Errõl a sorozatról csak superlativusokban tudok "beszélni"!!!! elgondolkodtató és megdöbbentõ dolgokat hozznak fel, melynek végén felmerül a nézõkben az, hogy ez most kitaláció vagy már a megvalósult valóság, csak még jól elleplezik (összeesküvéselmélet :-))) Ha érdekel a genetika, a biológia és társtudományai, de nem túl szakmaszagúan, akkor ajánlom! érthetõ és világos megfogalmazások s ragyogó párbeszédek, melyek .... én imádom. Nem tudok rangosrt felállítani: nekem a Gyilkos elmék, CSI Miami, Regenesis, Midsummer Mulder és Dr Csont alapsorozatok!!!
Szóval csak ajánlani tudom azoknak, akik már unják az egy kaptafára készült sorozatokat, s valami újszerûre vágynak::NÉZZÉÉKKKK!!!
offtopic
neugassaman 2009 jan. 17. - 20:15:12 Előzmény Kiss Anita
(12/25)
Ahh, mirõl maradtam le - ezek szerint, mert elõítélet volt bennem... :(
Szal jó sorozat? Érdemes nézni?
RedLadder 2009 jan. 10. - 23:45:23
(11/25)
Hol van Bob????? Õ a legjobb az egész sorozatban. Hihetetlen,h õt nem írják be a szereplõk közé sem!!!
itom99 2009 jan. 10. - 17:47:58
(10/25)
itt olvashatsz a sorozatrol tudomanyos szempontbol (angolul):
http://www.ontariogenomics.ca/education/regenesis.asp
10/10
Kiss Anita 2008 dec. 26. - 16:25:53 10/10
(9/25)
Az egyik lehetõ legkirályabb sorozat, benne van az elsõ 5-ben Nálam! Minden egyes szereplõ úgy jó ahogy van, a párbeszédek, a trágár szüvegek, minden :-)))
10/10
7szünyü 2008 nov. 08. - 15:55:10 10/10
(8/25)
*** A Digis AXN-en ma (2008.11.8) 21.00-kor indul a 4. évfolyam ***
Anditos 2008 aug. 24. - 14:38:00
(7/25)
Bár nem nagyon szeretem a mostanában divatos helyszínelõs meg kórházas sorozatokat (kivétel a Vészhelyzet), de ez tetszik. Talán mert kanadai, és nem amerikai sorozat.
És nem tudom eldönteni, hogy Peter Outerbridge tetszik e nekem, avagy sem, de mivel gondolkodom ezen, valószínûleg igen. Olyan Peter O'Toole-os. :-) Fura karakter, de nagyon ki van találva.
10/10
7szünyü 2008 aug. 21. - 22:04:07 10/10
(6/25)
Idestova (jópár éve) az egyetlen új sorozat, amit rendszeres nézésre méltónak találtam. Szerintem nincs benne sok szakszöveg - én legalábbis mindent értettem :-), még a csúnya szavakat is. Imádom David Sandström karakterét, kb. olyan bunkó, mint House doki. Néha bunkóbb ;-) Egy (többé-kevésbé) értelmes sorozat, (többé-kevésbé) értelmesen felépített történetekkel, jó karakterekkel. (A sorozathoz írt fülszöveg viszont totál sületlenség, a sorozat egyáltalán nem arról szól, mint amit oda írtak. Csak egy hatásvadász halandzsa összedobálva az éppen divatos fóbiákból.). Úgyhogy részemrõl 10/10.