Téma: Reggeli gyors

Ferkó1943 2016 jún. 20. - 13:18:48
(11840/20900)
... és nagy.
Sopánka2 2016 jún. 20. - 09:26:24
(11839/20900)
Ez a Farkasházy is egy fasz.
Sopánka2 2016 jún. 20. - 09:18:05
(11838/20900)
Ez a Szárszó még érdekel egyáltalán valakit?
Sopánka2 2016 jún. 19. - 16:23:15
(11837/20900)
1. "A kereskedelmi és jogharmonizációs egységhez járultak csupán hozzá". Vagyis, ahhoz, ami számukra elõnyöket jelentett.
2. Én nem a kilépésüket támogatom, hanem azt, hogy legyen vége ennek a huzavonának. És igen, nem csak nekik kellene kilépni, hanem az összes olyan kerékkötõnek, mint pl. Magyarország. Csak, hogy Magyarország súlya ebben a kérdésben elhanyagolható, az angoloké nem.
3. Az EU a háború ellen is jött létre. Igen és ettõl egyre távolabb vagyunk. És az angol politikai osztály mérhetetlenül felelõtlen és önzõ viselkedése ezeket a célokat még illuzórikusabbá teszi. Ha engem kérdezel, a háború felé tartunk. A nemzetállami illúziók felhorgadása ezt a folyamatot erõsíti.
Pártállami Csökevény 2016 jún. 19. - 16:02:28
(11836/20900)
A britek a politikai egységet ebben a konstellációban soha nem pártolták. A kereskedelmi és jogharmonizációs egységhez járultak csupán hozzá. Ezt az álláspontot lehet vitatni, mellette és ellene is szólnak komoly gazdasági és politikai érvek, de leegyszerûsíteni arra, hogy ezek a rohadékok zsarolnak, mert ezek ilyenek, az egyrészt visszataszító, másrészt abszolút nem igaz. Az igenek és nemek pedig egy sereg más okból vannak fej-fej mellett. A brit különutasság az összes irritáló különcségével egyetemben egy ennél sokkal komplikáltabb és összetettebb dolog, a brit néplélek valahol skizofrén lelkületének eredménye, amelyikben a befogadó, színes társadalom és az islander-identitás tudat viaskodik egymással, és eredményezi ezt a populista végterméket, amelynek sem a nacionalizmushoz, sem a fensõbbségtudathoz nincs túl sok köze a szélsõséges eseteket leszámítva. Ahhoz képest, hogy a szerzõ 5 éve él itt, elég bámulatra méltó, hogy ebbõl semmit nem vett észre. Ha meg igen, akkor miért nem tér ki rá. Ehelyett ír egy mélységesen egyoldalú és igaztalan glosszát, amelyben gyakorlatilag szûklátókörû középkori barmok gyülekezetének fest le egy egész népet annak politikai vezetésével egyetemben. Ha neki ez nem derogált, akkor engedtessék meg nekem, hogy erre én indulatosan reagáljak. Igen, ilyen vagyok, vállalom. És az ilyen nemzeti alapon kollektív megbélyegzõ írások máskor is ezt tudják belõlem kiváltani. A más véleményekkel szembeni indulatos és jelzõkkel elhalmozott reakciók kifogásolásának ügyében amúgy pont nem te vagy, aki olyan nagyon sokat a szememre vethet. Azt pedig én is borítékolni tudtam volna, hogy a lássuk, uramisten, mire megyünk mi ketten jegyében te a kiválást fogod támogatni. Hadd dõljön össze a vendégfogadó. Én a helyzetemnél fogva biztos, hogy elfogult vagyok (noha személyesen nem fog semmi változni a körülményeimet illetõen, velem minden marad ugyanúgy, csak Angliának lesz szarabb meg a többieknek is), de abban biztos vagyok, hogy kapitális vakság azt hinni, hogy csak nekik kell távozni, és jön a kánaán, hatalmas akadály hárul el az útból. És akkor arról még szót sem ejtettem, hogy ez az unió valaha a háborúk elkerülése végett is jött létre.
Sopánka2 2016 jún. 19. - 15:20:09
(11835/20900)
Na most a második bekezdés elején leírtad a lényeget. A britek nem adtak hozzá sokat az európai egységhez, hanem leginkább maguknak zsaroltak ki felmentéseket. Ha az lenne az igaz, amit mondasz, akkor nem itt tartanánk és nem állnának fej-fej mellett az igenek és a nemek. Abban pedig a szerzõnek teljesen igaza van, hogy a szoros eredmény miatt állandó kilépési fenyegetettség lesz és ezt megint zsarolásra fogják felhasználni. Egyébként borítékolni tudtam volna, hogy ezt vagy valami hasonlót fogsz írni. És azért leostobázni a szerzõt és egyéb általad használt lelázó jelzõkkel illetni meglehetõs intoleranciára vall az eltérõ véleményeket illetõen.
Sopánka2 2016 jún. 19. - 15:13:27
(11834/20900)
Ha most lennének a választások + 3-4%.
Pártállami Csökevény 2016 jún. 19. - 14:30:50
(11833/20900)
Mérhetetlenül rosszindulatú és ostobán sztereotíp cikk. Hemzseg a sértett durcától és dafkétól, pont amivel a briteket vádolja. Összeollóz kb. 6-7 szélsõséges esetet, és ezt kivetíti az egész országra. Aki már életében végignézett pár TV vitát vagy elolvasott pár vezércikket az itteni sajtóban, az ekkora agysorvasztó ökörségeket nem írhat le õszintén az itteni nyilvános közéletrõl. Na persze, Guardian szerzõ. Így már minden világos. Még hogy az õ lapja az egyetlen EU-párti a sajtó-és médiapiacon. Megalol.

A brit különutasságot és különcséget számos szempontból érheti jogos kritika, a zsarolási huzavonájuk legtöbbször gusztustalan és nem méltó a brit fair play-hez. Jogos az a kritika is, hogy számos privilégiumot könyököltek ki maguknak, és visszatetszõ a gõgös kioktatás a részükrõl. De az, hogy a brüsszel adminisztráció felé kritikával élnek, hogy nem kívánnak föderális együttmûködést, az egy védhetõ álláspont, fõleg amíg a brüsszeli vezetés olyan, amilyen jelenleg. A Brexit egy végtelenül ostoba és számító választási ígéret volt Cameron részérõl, és remélem megbünteti érte a történelem. Ezzel együtt a britek nagyon sokat tettek az EU-n belüli kereskedelmi akadályok leküzdéséért, a jogharmonizációért is, ez a cikk meg úgy csinál, mintha az EU tagállamok egy közös célért vállvetve küzdõ egységfrontját egy gonosz brit belõs ellenség ásná alá folyton. Hülye seggfej. Na ezzel aztán sokat segít. Tévedés ne essék, semmilyen jó nem származik abból, ha kilépnek. Az EU nem fog az agyához kapni, ellenberger a kelet-európai minidúcsék, mint a magyar és lengyel kormányzat részére be lesz dobva a gyeplõ a lovak közé, hogy csak így tovább.
3/10
Caffe 2016 jún. 19. - 13:12:40 3/10
(11832/20900)
Vagy továbbfertõzik a többi eddig is vonakodva teljesitõ államokat, lásd, Kelet-Europa.
3/10
Caffe 2016 jún. 19. - 13:11:53 3/10
(11831/20900)
Persze, hogy nem pofozta helyre a focit, de ezt fogják mondani, "megérte a sok befektetés", most ezt idézõjelbe rakom, hogy érthetõ legyen. Meglátjuk, mennyit hozott ez nekik a konyhára a közvéleménykutatóknál.
Sopánka2 2016 jún. 19. - 12:36:15
(11830/20900)
Az angolok kilépésével kapcsolatban én ezzel a véleménnyel értek egyet.
http://nol.hu/velemeny/brexit-...
Sopánka2 2016 jún. 19. - 11:13:49
(11829/20900)
Nem pofozta helyre a focit. Egyáltalán. A magyar foci ugyanaz a fertõ és óvnék mindenkit attól az illúziótól, hogy elindultunk felfelé a lejtõn. Ez az kollektív eufória pedig óriási aránytévesztés, ha összevetjük azzal, hogy egy rohadt tüntetésre mennyien mennek ki. Egyszerûen hányok az egésztõl. A mi drága Norbink tegnap megírta: a koszos, lepusztult kórházi szobák nem hoznak létre nemzeti összefogást. Hát ez a helyzet. ezt értette meg Orbán.
Sopánka2 2016 jún. 19. - 11:10:19
(11828/20900)
Pedig én azt kívánom, hogy húzzanak el az angolok a francba. A gõgjükkel, a zsarolásaikkal együtt. Fõjenek a levükben. Legalább az uniót is talán némi cselekvésre ösztönözné a helyzet és abbahagynák az állandó szarpasszírozást.
mavtelep 2016 jún. 19. - 10:30:46
(11827/20900)
Jó, jó, fociban "nagyok" lettünk, DE :
Portik 10 milliós zacskója Rogánnak, azért föltupírozható....)))
Szervusztok, jó napot !
3/10
Caffe 2016 jún. 19. - 09:49:49 3/10
(11826/20900)
Mert nem garazdalkodtak fasiszta elemek 56- ban?
oxális 2016 jún. 19. - 09:33:14
(11824/20900)
az meg nem baj, hogy nevetséges.
3/10
Caffe 2016 jún. 19. - 09:16:16 3/10
(11823/20900)
Meg Cameronnak, o jo haver, addig addig olelgettek egymast a migransellenesseg temaban es eu- ellenesseggel, mig Camerun tultolta, most kell a segitseg.
3/10
Caffe 2016 jún. 19. - 09:12:28 3/10
(11822/20900)
Na jo, unnepronto leszek
Orbannak megint malaca volt, a mennybe megy. Helyrepofozta 6 ev alatt a magyar focit is, ugye hogy megerte agyontamogatni a futballt, stadionokat epiteni. Igaz, hogy a gazdasag, oktatas, eugy a beka segge alatt, de mit szamit ahhoz az oromhoz kepest, hogy bizonyitunk a foci eb- n, mondhatni, megerte. Innnentol kezdve felesleges megkerdojelezni a tovabbi stadionepiteseket es focitamogatasokat, hatar a csillagos eg. Ez a fasz meg ittmarad a nyakunkon meg vagy 20 evre.
Lehet oromkodni.
Azert egy lelektani elemzest meghallgatnek.
Sopánka2 2016 jún. 19. - 08:22:42
(11821/20900)
Igen. Nagyon bírom õt.