Cressida Beau Pre 2009 aug. 12. - 04:30:27
(306/686)
Tegnap végre megnéztem, ugyanis eddig valamiért kimaradt az életembõl. Sokaknak az a baja vele, hogy lassú, tesóm túl mûvészinek találta. Nekem mindez még be is jött, de valahogy az alaphelyzetük miatt nem hatott meg túlságosan a sorsuk. Kezdjük sorjában.
***SPOILER***

Marion: Õ kifejezetten idegesített. Nem törõdtek vele a szülei. És? Hány ember nõ fel így? Ráadásul anyuci és apuci még pénzelte is (volna, ha nem kezd hülyeségeket csinálni). Ott volt a szerelme(?), vele boldog lehetett volna, ha nem cseszi el. Nem is értem, hogy ez a csaj milyen álmot kergetett. Hogy mindig jól be legyen állva? Szegény szerencsétlennek mit ki nem kellett állnia! Most aztán szörnyen sajnálom.
Harry: Õt egyedül nézni volt jó. Õ sem hangoztatta fennhangon, hogy szivárványos jövõt akar rocksztárként vagy bármi. Egyszer nem hallottam tõle panaszt a drogos életmódra. A haverja említette futólag, hogy nem akar mindig így élni. Ennyi. A karjával is csak a legvégén ment el orvoshoz, bár az a végkifejlet számomra inkább a rendõrség hibájának tûnt. Az anyját meg jól otthagyta a heves gyõzködés után. Nem vitt végbe különösebb erõbefektetést, hogy bármit is javítson akár a saját, akár az anyja helyzetén. Ezek után nem hat meg, hogy börtönbe került, Marion meg lesz.rta. Sajnálom. Lehet, hogy nem tudom átérezni a drogosfilmek mondanivalóját.
Sara: Huh. Õt sajnáltam kissé. Az egyedül maradt, magát már teljesen fölöslegesnek érzõ öregasszony, akinek a fián kívül nincs élõ rokona. Egyetlen álma az a szerencsétlen tévéshow, és hogy együtt lehessen a sikeres fiával. Hmm. De ki rontotta el? Ez is Harry hibája lenne? Nem hinném. Azért valahol Sara is hibázott. Mindenesetre elfilóztam azon, hogy ha lehetne, mint egy ideje nagymamátlan unoka, örökbe fogadnám a nénit, és agyba-fõbe szeretgetném. :D Szóval nevetséges, hogy megint elõkerült ez "az emberek nem becsülik meg, amijük van"-téma. Annyira elcsépelt. Ezt ki kell heverni. Rohanok is a legközelebbi dílerhez!
10/10
King Diamond 2009 aug. 05. - 20:30:59 10/10
(305/686)
Végre én is megnéztem a filmet. Már jó ideje megkaptam DVD-n, de csak most szántam rá magam, hogy megnézzem, így utólag nem is tudom, miért CSAK most. Zseniális volt. Egyszerûen lenyûgözõ benne minden, a zenét persze kiemelném. Jennifer Connelly remekül játszik, de a többiek sem rosszak. Annak viszont örültem, hogy nem az a tipikus drogos film. Meg sem fordult a fejemben, hogy akár egy percre is unalmas lenne vagy azzá válna a film és ez nagy szó. Tényleg kötelezõ darab.
10/10
7/10
terika 2009 júl. 04. - 12:26:50 7/10
(304/686)
Szerintem ez a film egy picit túlértékelt, de ennek ellenére nekem is nagyon tetszik. A hatás elérése érdekében szélsõségeket mutat be, torzít is itt-ott, de ez nem válik a kárára. Vannak benne valóságos elemek is, de a film végére csöppet elkapja a gépszíj az alkotókat.

Számomra a legütõsebb jelenet a film elsõ 5 percében lement, a tévéshow bemutatása kapcsán (mint a birkák, hogy bégetett mindenki).

Ha drogos film, akkor a Trainspotting sokkal hihetõbben adja elõ magát, míg ez egy igen ütõs vízió. Tetszik ez a film egyébként nagyon.
Cthulhu Dawn 2009 júl. 04. - 11:01:47
(303/686)
A végén mikor elkezdõdik a filmzene, talán ott a legkegyetlenebb a film, nagyon jó. A színészek óriásit alakítanak benne, Marlon Wayans akit eddig csak vígjátékokban láttam (Horrorra Akadva) is nagyon jól alakított, a zene pedig az egyik legjobb és legjobban eltalált zene a filmtörténetben szerintem. Sokszor még most is kiráz a hideg mikor hallgatom.
Allie 2009 jún. 19. - 15:41:22
(302/686)
Nálam erõsen alapmû kategória... hatásos és tanulságos!
tündemamusz 2009 jún. 17. - 11:17:46 Előzmény kisinyov
(301/686)
A nyanya tényleg jó, de nem tudom, hogy melyik gyógyszert szedõ anyuka, vagy nagymama hasonlít erre a hölgyre, de higyj nekem, hogy egyik se.
De nagyon jót kuncogtam rajta!!! :D
tündemamusz 2009 jún. 17. - 11:12:38
(300/686)
A Rekviem egy álomértban kívülrõl szemléli a nézõ a dolgokat. Olyan extra és egyedi eseteket gyûjt össze a sztori, ami csak ritkán fordul elõ, s joggal mondhatja egy 14 éves erre a filmre, hogy: áh, ugyan, velem ez úgysem történik meg.
A Trainspotting szubjetívabb, történetkezelése is olyan csapongó, mint egy cuccos embernek - szétesett, és éppen ezért olyan hatásos. Sokkal inkább hétköznapi srácokat, lányokat mutat be, és pont emiatt ijesztõbb is - jaj csak nehogy ilyenné váljak...

Drogpreven biztos a Trainsp.-ot játszanám le, de mindkettõt érdemes megnézni!
kisinyov 2009 jún. 16. - 02:28:59 Előzmény Dalilácska
(299/686)
Miért milyen szakos vagy ? Pszichológus vagy ilyesmi ?
kisinyov 2009 jún. 16. - 02:21:20
(298/686)
Vagy lehet hogy inkább az operatõrt illeti a legnagyobb elismerés,ha jobban belegondolok.
kisinyov 2009 jún. 16. - 02:19:33
(297/686)
Úristen mekkora film.Zseniális.A nyanya a legjobb - viszi a pálmát.Ja meg hát a ZENE,ugyebár.... :)
Le a kalappal a rendezõ elõtt.Ezt nem lehetett volna jobban csinálni.
dreamydod 2009 máj. 23. - 08:46:10
(296/686)
Iszonyat jó film!Nekem a színészek is tetszettek...am meg ez egy elvont filmnek készült, direkt nem mutattak több betekintést az életükbe, így sokkal elgondolkodtatóbb..a vége tragikus, szerintem jobban jártak volna ha meghalnak..
TheKill 2009 máj. 18. - 06:05:54
(295/686)
Felõlem azt csinálsz magaddal, amit akarsz. A "szenté avatott sztárom" meg megérdemel annyit, hogy megvédjem.
Parist meg ne hasonlítsd hozzá, mert totál nem egy kategória. De szerintem ha már megtett annyit, amit lejjebb írtam, akkor megérdemel egy kis figyelmet õ és a film is.
TheKill 2009 máj. 17. - 10:58:50
(294/686)
Majd akkor mondd azt, hogy Jared szar volt, ha lefogysz 12 kilót, önsanyargató életmódot fojtatsz, hogy hitelesebb légy és jobban eljátszod a szerepet..kössz..csá
Mars is coming..it's Time To Wake Up..to..Spread the word
the enemy 2009 máj. 10. - 02:55:31
(293/686)
Elég rég láttam már ezt a filmet, kb 5 éve, de most el kezdtem gondolkodni azon, amit a színészi játékról írtál és
teljesen igazad van, Jared Leto és Marlon Wayans nem voltak vmi nagy szám, ellenben Jennifer Connelly és Ellen Burstyn annál inkább meggyõzõbb alakítást nyújtottak.
Rám olyan hatással volt hogy azóta sem bírtam megnézni megegyszer; egyszer érdekes volt, másodszor, éretebb fejjel, lehet, hogy nem élvezném annyira.
susmuruss 2009 máj. 02. - 23:10:43
(292/686)
Eleg elvont film, rendkivuli jo a maga kategoriajaban.
nagyonis nezheto. Kivaloan mutatta be hogyan valik az ember állattá, hogyan vesziti el a mindenet ami fontos volt neki az eletben.
wiliwonka 2009 máj. 01. - 03:31:15
(291/686)
Zárjuk le a vitát: A trainspotting meg a rekviem is kegyetlen jó, csak teljesen másképp mutatja be a cuccos népet.
Cápafej 2009 ápr. 24. - 14:16:17
(290/686)
Nekem jobban tetszett, mint a Trainspotting. Az se rossz, de ez valahogy magávalragadóbb (legalábbis számomra...)Én is még sokáig a hatása alatt voltam, miután láttam. A filmes megoldások (pl. a gyors vágások stb.) pedig hihetetlen jók!
Kendra22 2009 ápr. 17. - 14:35:58
(289/686)
nagyon jó film, és kicsit megrázó, mármint én még 2 óráig éreztem a hatását:)
10/10
Danett1975 2009 ápr. 04. - 21:21:01 10/10
(288/686)
Azoknak ajánlom a következõ linket, akiknek bejött a film zenéje.

Ízelítõként íme egy több, mint 6 perces verzió:


http://www.youtube.com/watch?v=e2Ma4BvMUwU&feature=related
10/10
Dalilácska 2009 ápr. 04. - 01:17:50 10/10
(287/686)
Szerintem nagyon értelmes film. Nálunk egyetemen levetítették, a tanárnõ is inkább ezt választotta mint a Trainspottingot (amit még nem láttam). Bár már az egyetemi vetítés elõtt is láttam és nagyon nagy hatást tesz az emberre. Szerintem zseniális és ezek után nem hiszem, hogy bárkinek is kedve lenne kipróbálni.
A zenéje pedig gyönyörû, imádom azt a hegedût, meg az album is megvan és hallgatom is :)
A színészek is nagyon jók, fõleg Jared <3 :D
A lényeg: 10/10