Téma: Revolution

Szila 2013 jún. 14. - 22:57:15
(15/195)
Én is láttam az elsõ évadot. Viszonylag az elején csatlakoztam teljesen véletlenül, így csak 2-3 részt kellett egyben ledarálnom:). Nagyon jó alaptörténet, de az évad végére elkezdtem megunni. Remélem, hogy nem szinkronizálják le, hanem egy minõségi feliratot adnak inkább hozzá, mert ha nem jó szinkron van, akkor az elrontja az egészet...és biztos nem fogom nézni:), miután eredeti hangokkal is láttam, depláne :)).
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jún. 14. - 19:48:51 8/10
(14/195)
Én már láttam az elsõ évadot végig. Az elején nehezen indul be, de ez tényleg egy nézhetõ sorozat, a 10. résztõl már jóféle részekrõl beszélhetünk, fõleg az utolsó 2 lett az. :) (nem tudom az elõzõ hozzászólásom miért törölték...)
1/10
agregory 2013 jún. 14. - 13:08:14 1/10
(13/195)
Androsama, részemrõl +1. Jó alapötletbõl silány történet. Túlságosan érezni a sorozat, vagy inkább szappanopera feelinget. Szépresminkelt csajok, 15 évvel a katsztrófa után az erdõben... Farkasszemet néznek egymással (sûrûn) a szereplõk... És igen azt a Paolo Maldini nõi verzióját, én is lelõttem volna az elsõ részben:P Ugyanaz volt az érzésem vele kapcsolatban, mit a Rogue fõszereplõjével (azt a sorozatot sem bírtam sokáig).
Sookie92 2013 jún. 11. - 07:18:46 Előzmény Sz Peter
(12/195)
Megpróbálok a lehetõ legárnyaltabban fogalmazni, a leendõ nézõk miatt. :)
Elõször is! Talán rossz szót használtam. Nem logikátlan volt, hanem helyenként karakteridegen.
Mégpedig azért, mert az elsõ részekhez képest az emberélet már mit sem számított. ("Ó, jaj, ott áll vagy 15 ember az ajtó elõtt, ahol át kéne mennünk, akik amúgy nem feltétlen az ellenségeink, de azért robbantsuk fel õket") Na például ez volt az egyik ok, amiért nem tetszett.
Aztán ott van az a szereplõ (R), akik megnyomta azt a bizonyos nagy piros gombot. És természetesen a történésektõl függetlenül elég idõ marad megoldani a problémát. Szerintem.
A cliffhanger a végén, pedig szerintem totál felesleges volt, és e mellett totál érdektelen is. Nem tudom, miért. Talán már engem nem érdekelt annyira a sorozat, hogy foglalkoztasson, hogy vajon ennek milyen következményei lesznek, vagy aggódnék a szereplõk miatt. És ez nem feltétlen az én hibám!
A cliffhanger nálam sokkal nagyobbat ütött volna az egész, hogyha már csepegtetnek el néhány infót, vagy pedig ott kellett volna, hogy vége legyen amikor 'A' nyomta meg a "saját kis" gombját.
De ez az csak az én véleményem, és ettõl függetlenül az alapkoncepció jó!
Sz Peter 2013 jún. 10. - 12:13:49
(11/195)
Mi volt logikátlan?
Sookie92 2013 jún. 10. - 09:48:40
(10/195)
Ebben viszont tökéletesen egyetértünk :)
Sookie92 2013 jún. 10. - 09:23:44
(9/195)
Hát az a fordulat szerintem 1. érdektelen és logikátlan, 2. kiszámítható volt, hogy mi lesz. Ahogy az is kiszámítható, hogy mi lesz a 2. évad elsõ részének elsõ 5 perce. Mert a sorozatban a készítõk újra, és újra ugyanazt a történetvezetés hozzák elõ: Valakit, majdnem megölnek, valami történik, de az utolsó pillanatban valaki mégis a nap hõse lesz, mert pont jókor van jó helyen. (És az, hogy a nagy piros gomb már nem mûködik, kétlem hogy egy informatikus és egy tudós számára, olyan nagy problémát jelentene...)
Sz Peter 2013 jún. 10. - 08:46:27
(8/195)
"a sztori elfárad már a végére"
A végére?
Pont ott jön be a fordulat. :)
Sookie92 2013 jún. 09. - 19:57:09
(7/195)
Én végignéztem az elsõ évadot. Szerintem az alapötlet jó, a kivitelezés is jó, a szereplõk némelyikétõl már a falra megyek. Amúgy igaz az, hogy az elsõ néhány rész leginkább azért érdekes, mert valami újról van szó. Sajnos a sztori elfárad már a végére, és néha érdektelennek tûnik és kiszámíthatónak. Végig néztem, ha már egyszer elkezdtem. A második évad elsõ 1-2 részének még bizalmat szavazok a sorozatnak, de ha semmi érdekes fordulat nem következik be, és ugyanolyan kiszámítható marad, mint eddig, akkor azt hiszem kasza lesz a vége.
blowup 2013 jún. 09. - 19:48:09
(6/195)
Nem jó ez se. Nem akció, nem sci-fi, nem dráma. Csak pár részig érdekes amíg tart az újdonság varázsa, de onnantól nyúlik mint a rétestészta, olyan....szappan, na. Az évad feléig bírtam.
5/10 nagy jóindulattal.
Cullangka 2013 jún. 09. - 19:47:38
(5/195)
én a 3. résznél untam meg, nagyon gagyi : /
offtopic
Sz Peter 2013 jún. 09. - 17:18:21
(4/195)
Arra én nem annyira. :)
Általában a legolcsóbb szinkronstúdióval szerzõdnek, ahol nem a minõségrõl híresek.
10/10
pumpika 2013 jún. 09. - 17:00:34 10/10
(3/195)
nagy kedvenc!
kiváncsi leszek a szinkronra
Sz Peter 2013 jún. 09. - 16:24:43
(2/195)
Nemrég néztem végig az elsõ évadot. Nekem bejött.
A színészek korrekten alakítanak, vannak benne csavarok, dráma, akció.
Pl a Jericho-hoz képest (ha hasonló mûfajban gondolkodunk) szerintem jobb.
Kíváncsian várom a S02-t.
tanikot 2013 jún. 09. - 14:20:21
(1/195)
Csodálkoztam mikor az újságban megláttam a film címét, de örülök, hogy végre egy nézhetõ sorozat indul ezen a kereskedelmi adón. Épp a héten néztem meg az elsõ évad utolsó részét, és bántam, hogy most egy ideig nem lesz újabb, de így lehetõségem lesz, hogy az elejétõl kezdve felfrissítsem az emlékeimet. Egész biztos meg fogom nézni, legfõképp persze ennél a sorozatnál is a szinkronizált verzió vonz, remélhetõleg eltalálják majd a magyar hangokat.
A sorozatról annyit, hogy egy érdekes alapsztorin fut a történet, ahogy a tartalom is írja, világszerte megszûnik az áram. Egy tucatnyi fõszereplõ sorsát követhetjük végig, akik közül vannak persze jók és rosszak és mindenki ízlése szerint szerethetõ és idegesítõ alakok.
Nekem bejött a sztori, bár a történet sokszor kiszámítható de vannak érdekes fordulatok, én szeretem azokat a filmeket, amelyek egy lehetséges jövõt vázolnak fel.
Szereplõk nem ismeretlenek, Billy Burke, Giancarlo Esposito, Elizabeth Mitchell nem egy filmben játszott már, két utóbbi egy-egy másik kedvenc sorozatomban is(Once upon a time és V, Visitors.
Mindenkinek azt ajánlom nézzen meg egy pár részt, ugyan nem fogja szétizgulni magát, hiszen azért sorozat, hogy elnyújtsák az eseményeket, de egy kellemes esti kikapcsolódást abszolút megér. Bízom benne, hogy nem fogják elkaszálni a filmet a szerkesztõk. Jó szórakozást hozzá!