Téma: Revolution

interstate76.hu 2013 jún. 30. - 23:09:20
(95/195)
Mint említettem: ezt a biciklit már egyedül tekered, elvakult rajongókkal ugyanis nem lehet megvitatni egy sorozat minõségét. ALDO képes volt leírni, hogy a Monroe Köztársaság területén kevés a vasútvonal, utána meg azzal jött, hogy õ tulajdonképpen a mozdonyok hiányáról beszélt, te pedig most ott tartasz, hogy ha a Revolution logikai bukfencei védhetetlenek, akkor ide neked a világ bármely sorozatát, bebizonyítod, hogy azok sem jobbak semmivel! Ez kész! :D
offtopic
Sz Peter 2013 jún. 30. - 22:53:23
(94/195)
Írd ide akármelyik sorozat, bármelyik epizódjának a címét/számát. Tuti, hogy fogok benne logikai hibákat találni. :)
Nyugodtan tegyél egy próbát!
interstate76.hu 2013 jún. 30. - 22:43:30
(93/195)
Én nem tekerném tovább ezt a biciklit. Ha Neked/Nektek helyénvaló az, hogy egy vasúti sínekkel igen komoly arányban lefedett országban az elnyomó hatalom katonái lovon és gyalog szelik keresztül-kasul az országot, vagy hogy 5-6 méterrõl, stabil pozícióból, senkitõl sem zavartatva a meg sem moccanó fõszereplõ mellé tüzel az ellenség, nem beszélve az egyéb, említett és említés nélkül hagyott logikai bukfencekrõl, akkor bármit megmagyaráztok/elfogadtok a Revolution címû sorozattól. Ergo semmi értelme arról vitatkoznunk, hogy jó sorozat-e vagy pocsék.
offtopic
Sz Peter 2013 jún. 30. - 22:21:59
(92/195)
Ez már csak a szavaim kiforgatása és szõrszálhasogatás amit csinálsz.
interstate76.hu 2013 jún. 30. - 21:17:36 Előzmény Sz Peter
(91/195)
SPOILER
Igazad van. Abból, hogy nem mutatták, hogy WC-re járnak, az következik, hogy akár tömegével használhatják a gõzgépeket, csak épp azt sem mutatják. :D Ebbe már nem tudok belekötni, te gyõztél! :D
Sz Peter 2013 jún. 30. - 15:56:29
(90/195)
Na most - ne haragudj meg érte - de te ezeket csak beleerõlteted.


"gyakorlatilag semmilyen munkafolyamatra nem használnak gõzgépet"

Honnan tudod? Csak mert nem mutatták vagy nem beszéltek róla? Ilyen alapon: nem hiszem el, hogy ott senki nem megy WC-re hiszen sosem mutatták! :)



"õk inkább gyalogolnak és lovacskáznak"

Nyilván nem fognak gõzmozdonnyal menni olyan terepen ahol nincs rá lehetõség.
interstate76.hu 2013 jún. 30. - 15:48:11
(89/195)
SPOILER

1 mozdonyra emlékszem, de lehet, hogy nem voltam elég koncentrált, és volt vagy 2-3 is a sorozatban, még mielõtt átmentek volna Georgiába. Magyarán szerintetek belefér, hogy 15 évvel az elsötétülés után lóháton közlekednek az emberek, gyakorlatilag semmilyen munkafolyamatra nem használnak gõzgépet, holott minden adott számukra ahhoz, hogy használják a technológiát, de nem, õk inkább gyalogolnak és lovacskáznak, miközben a szomszédok vígan nyomatják gõzgépekkel.

És persze 15 év kiesés után vígan mûködik az Internet, valamint szépen termelik az áramot az erõmûvek is. Reális.

Mondjuk az tény, hogy rajongóknak sosem lehet megmagyarázni, hogy nem olyan jó, amit néznek, szóval hajrá nektek, nekem nem fáj, ha szívesen nézitek. Nekem csak az erõlködés fáj. Volt itt olyan is, aki leírta, hogy a logikátlanságokkal együtt is tetszik neki a sorozat, megfogta az alapszitu és a hangulat - ez pl. egy elfogadható vélemény. De amit pl. ALDO írt a Monroe Köztársaság sínhálózatáról, az nettó erõlködés: megmagyarázza az ürülékrõl, hogy rózsaillatú.
Sz Peter 2013 jún. 30. - 15:00:27
(88/195)
De hát a Monroe Köztársaságban is voltak mozdonyok!
Azt írtad láttad az évadot, úgyhogy nem értelek. Vagy kihagytad valamelyik epizódot? :)
interstate76.hu 2013 jún. 30. - 10:39:16
(87/195)
Ha nem a sínek hiányával van bajod, akkor ezt mégis ki írta:

"Vasút hálózatot elég nehéz kiépíteni, megfelelõ kommunikáció hiányában. A 19. században is az volt, de akkor legalább volt távíró, most viszont az sincs. A Monroe köztársaság ráadásul az egykori USA északi, északkeleti felét foglalja magában, amely nagy része erdõs, dombos. Nyilván nem fognak több száz kilométer sínt lefektetni"

Legalább ismernéd el, ha butaságot írtál, de nem, kötni kell az ebet a karóhoz... Felsoroltam 10-12 nagyvárost, nem válaszoltál, hogy mégis melyik környékén volt gyenge a vasúthálózat 2012-ben.
Erre mondom én azt, hogy el lehet fogadni egy sorozat hibáit, de mindent tök erõltetetten megmagyarázni, az már nem elfogadható. És pont ezért rossz a Revolution, mert annyi logikátlanság van benne, hogy azt már nem lehet csak úgy elfogadni.

A mozdonyokról: a szomszéd államban megoldható volt, a Monroe Köztársaságban meg nem? Ez is rendkívül logikus, amin csak úgy át lehet lépni.
The Nanny 2013 jún. 30. - 10:08:39 Előzmény Cordelia
(86/195)
SPOILER

Azért csapódott hozzájuk, mert Miles régi "ismerõse", meggyõzte, hogy segítsen.

Danny ilyen nyámnyila, amikor egyszer majd baromi tökös akar lenni, akkor meg nagyon nem kéne...
ALDO 2013 jún. 29. - 23:33:35 Előzmény interstate76.hu
(85/195)
Nem konkrétan a vasúti sínek hiányával van bajom, hanem a mozdonyokkal. A mai fejlett, elektromos szerelvények nyilván nem használhatóak az áramszünet miatt. És szerinted 2012-ben mégis hány mûködõképes gõzmozdonyt lehet felkutatni? Már nem létezik a technológia, amivel gyártották õket. Lehet, hogy van vagy öt ilyen Monroe-ban és annyi. Azért írtam, hogy a lovak sokkal gazdaságosabbak, mert könnyebb tartani és tenyészteni õket, többen vannak, ráadásul sínre sincs szükségük. A sorozat tele van logikátlansággal, erre te a vonaton lovagolsz még mindig.
8/10
KF 2013 jún. 29. - 12:56:54 8/10
(84/195)
Nagyjából 1 hét leforgása alatt néztem végig az elsõ évadot, engem nagyon megfogott, teljesen el tudtam képzelni a sztorit, hogy elmegy az áram.. stb. Viszont volt benne elég sok logikátlan dolog, amit még én se nagyon tudtam elhinni, vagyis nem tudtam rajta izgulni, de ettõl függetlenül nekem nagyon tetszett és várom a második évadot.
A fõszereplõ csaj nekem sem szimpi, és Tom Neville kaptány sem a kedvencem, mert mindig valami rosszban sántikál, de az õ figurája legalább tartogat meglepetéseket és váratlan dolgokat. :)
interstate76.hu 2013 jún. 29. - 09:37:26
(83/195)
Köszönöm a SPOILER-pótlást! :D
interstate76.hu 2013 jún. 29. - 09:35:27
(82/195)
Megértem, hogy nem jött be neked, de én sem a sztorija, hanem a kivitelezés kapcsán vetettem össze a Revolution-nel.
offtopic
Sz Peter 2013 jún. 29. - 00:04:48
(81/195)
Természetesen szubjektív. De - szerintem - erõltetett volt az egész sztorivezetés, annyira látszott, hogy fogalmuk sincs, hogyan fogják befejezni. Összesen nem is tudom hányan írták már a végére. :)
interstate76.hu 2013 jún. 28. - 14:28:20
(80/195)
Bocs, az elõzõbe elfelejtettem beleírni, hogy SPOILER!
interstate76.hu 2013 jún. 28. - 14:26:34 Előzmény ALDO
(79/195)
***SPOILER PÓTOLVA***

Tehát azt mondod, hogy 2012-ben, a Monroe köztársaság területén olyannyira nincs kiépített vasúthálózat, hogy teljesen reális, hogy mindössze egy mozdonyt látunk addig, amíg át nem mennek a szomszédokhoz? Minneapolis, Milwaukee, Chicago, Detroit, Cleveland, Cincinnati, Buffalo, Washington, Baltimore, Philadelphia, New York vagy Boston környékén van kevés vonal? Egyedül a Buffalo-Boston vonaltól É-ra igaz ez, ami a köztársaság ÉK-i csücske. Agyrém.
interstate76.hu 2013 jún. 28. - 14:18:28 Előzmény Sz Peter
(78/195)
Az, hogy a Lost sztorija "ökörség"-e vagy sem, az egy igen szubjektív dolog (a vége egyébként nekem sem tetszett), én kivitelezésrõl beszéltem.
interstate76.hu 2013 jún. 28. - 14:05:23 Előzmény Sz Peter
(77/195)
Igen, láttam. Sajnos. És hangsúlyozni szeretném, hogy maximálisan megértem és tiszteletben tartom azt, ha valaki szeret egy sorozatot annak hibáival együtt is, de azt nem értem, hogy miért kell az olyan égbekiáltó logikátlanságokat megmagyarázni, mint pl. hogy
SPOILEREK KÖVETKEZNEK!!!
1. 15 évvel az elsötétülés után miért nem használnak tömegesen gõzgépeket (még sínek nélkül is elég komoly hatékonyságnövelõ szerepük lehetne egy áram nélküli világban)?
2. Ugyanakkor ha áramot adnak egy számítógépnek a kis pendrive-val, akkor azzal lehet üzenetet küldeni egy másikra, mert ugye a net az mûködik, mi baja is történt volna 15 év alatt.
3. Az áram hogy jöhet vissza mindenütt, hogy lehet az, hogy az áramot termelõ erõmûvek mûködnek mindenféle karbantartás nélkül?
4. A végén Randall túl korán lesz öngyilkos, így Racheléknek még lesz idejük leállítani a rakétákat a következõ évad elején. Vicc. Nem tudott volna várni egy kicsit a fõbelövéssel? Pozitív meglepetés lenne, ha a rakéták mégis becsapódnának.
5. Emellett a szereplõk kifejezetten untattak, flashbackekbõl is csak közhelyszerû történetek álltak össze (egyet vagy kettõt kivéve), Charlie pedig úgy béna, ahogy van- de ez utóbbi pontban szereplõ állítások szubjektívek, természetesen lehet õket vitatni.

A részek közben észrevett kisebb logikátlanságok már eszembe sem jutnak, pedig volt belõlük bõven.
Cordelia 2013 jún. 28. - 11:37:10
(76/195)
két részt adnak le egyszerre? nem tudtam:(
a sok hülye reklám miatt nem egyértelmûek az ajánlók ...

spoiler
hogy csapódott hozzájuk az a barna katona nõ, akinek zászló van a vállára tetoválva?
miért ilyen nyámnyila a Danny gyerek?
spoiler