Téma: Revolution

10/10
pilleraj 2014 máj. 12. - 21:28:40 10/10
(175/195)
Sajnos a multheten kaszat kapott a sorozat, igy a 2. evaddal vege is lett...
interstate76.hu 2013 nov. 28. - 19:30:01 Előzmény interstate76.hu
(174/195)
A korrektség jegyében meg kell jegyeznem, hogy SPOILER csak az elõzetes alapján tûnt úgy, hogy totál gagyi módon indul a 2. évad, igazából jól oldották meg az indulást SPOILER VÉGE, és 3 rész megtekintése után azt kell mondanom, hogy a Revolution nagyot nõtt a szememben. Nem makulátlan, de már simán belefér abba a kategóriába, amikor tudja az ember, hogy történnek "érdekes" dolgok a vásznon, de nemcsak az alapsztori jó, hanem a történetvezetés és/vagy a karakterek és/vagy a színészi játékok stb. is, így beleférnek azok a dolgok, amiken egyébként fennakadnánk.

Szóval örülök, hogy - kritikusan ugyan, de - végigerõlködtem az elsõ évadot, és hogy adtam esélyt a másodiknak is, mert határozottan jobb lett! Még a héten ledarálom, ha lesz idõm!
fo.ma 2013 nov. 10. - 17:12:04
(173/195)
Köszi!
Sz Peter 2013 nov. 10. - 13:00:19
(172/195)
Fut a második évad. Hogy magyar csatornákon mikor lesz, azt passz.
fo.ma 2013 nov. 10. - 10:30:37
(171/195)
Hahó! Most mi van? Vége a sorozatnak? Tudja valaki?
interstate76.hu 2013 szept. 07. - 21:14:18 Előzmény whiteravenx
(170/195)
Charlie karaktere az eredeti hanggal sem jó, de tény, hogy szinkronizálva még rosszabb - ez is bizonyítja, hogy mindig van lejjebb.
9/10
whiteravenx 2013 szept. 07. - 02:11:39 9/10 Előzmény interstate76.hu
(169/195)
Remélem Csifo Dorinát kihagyják a szinkronból, mert olyan gyerekes nyávogó hangja van hogy néha lenémítottam a hangját mikor síránkozott a filmben. Abszolút nem való a hangja a szereplõhöz!
interstate76.hu 2013 szept. 02. - 18:13:22 Előzmény ALDO
(168/195)
Még valami: nem vitatkozni akarok arról, hogy jó sorozat-e a Revolution vagy sem, mert ha valakit elkap egy sztori, akkor elviseli az esetleges logikátlanságokat és nézi. Egyszerûen azért, mert csak. Nincs ezzel semmi baj. De azzal már van, ha én a legkisebb gondolkozás nélkül, 2 hónappal ezelõtt meg tudtam jósolni, hogy Randall rakéták becsapódása elõtti öngyilkossága egy fullgagyi szezonkezdethez szolgáltat alapot, mert ez már nem logikátlan, hanem gagyi. Nincs rá jobb szó. Az meg még nagyobb baj, ha jön valaki, és megmagyarázza, hogy ez is jó és logikus úgy, ahogy van. Egy csoda lenne, ha a rakéták mégis becsapódnának (az elõzetesben csak annyi látszik, hogy Rachelék bejutnak a vezérlõterembe és megpróbálják megállítani õket), de valószínûleg az fog történni, hogy az utolsó pillanatban siker koronázza hõseink erõfeszítéseit.

Fentiek nem is igazán neked szólnak, csak le akartam írni, hogy 2 hónap szünet után miért kukkantottam vissza ide.
interstate76.hu 2013 szept. 02. - 18:01:31 Előzmény ALDO
(167/195)
Te most arra válaszoltál, amit én még jún. 30-án írtam, vagy mégis mire? Mert ha igen, akkor használhatnád az ottani válasz gombot, hogy legalább egy kicsit átlátható legyen a téma...

Na akkor frissítsünk egy kicsit:

Én - többek között - logikátlannak tartottam, hogy 15 évvel az elsötétülés után (gõzmozdonyok használata helyett) fel-alá lovacskáznak, és amúgy sem láttam Monroe-éknál gõzgépekre utaló jeleket, ami igen furcsa.

Erre írtad Te, hogy "Vasút hálózatot elég nehéz kiépíteni, megfelelõ kommunikáció hiányában. A 19. században is az volt, de akkor legalább volt távíró, most viszont az sincs. A Monroe köztársaság ráadásul az egykori USA északi, északkeleti felét foglalja magában, amely nagy része erdõs, dombos. Nyilván nem fognak több száz kilométer sínt lefektetni..."

Válasz tõlem: "Tehát azt mondod, hogy 2012-ben, a Monroe köztársaság területén olyannyira nincs kiépített vasúthálózat, hogy teljesen reális, hogy SPOILER mindössze egy mozdonyt látunk addig, amíg át nem mennek a szomszédokhoz? SPOILER VÉGE Minneapolis, Milwaukee, Chicago, Detroit, Cleveland, Cincinnati, Buffalo, Washington, Baltimore, Philadelphia, New York vagy Boston környékén van kevés vonal? Egyedül a Buffalo-Boston vonaltól É-ra igaz ez, ami a köztársaság ÉK-i csücske. Agyrém."

Álmomban sem gondoltam volna, hogy ezzel újra elõjössz, fõleg akkor, amikor már totál másról (átlátszóan befejezett elsõ és meseszerûen kezdõdõ 2. évadról) van szó.
ALDO 2013 aug. 31. - 22:49:03 Előzmény interstate76.hu
(166/195)
Szerintem meg te erõlködsz. A vonatos dologra szerintem logikus választ adtam. Amúgy nem vagyok a sorozat elvakult rajongója, annak ellenére, hogy végignéztem az elsõ évadot.
Az, hogy 15 évig áramszünet volt, ennek ellenére az emberek érintetlenül hagyták a rádiót, a ventilátort és a többi elektromos eszközt és nem szedték szét alkatrésznek, az tényleg a legnagyobb baromság volt és erre semmilyen értelmes magyarázat nincs. De ezt egy másik fórumon is kifejtettem.
interstate76.hu 2013 aug. 29. - 20:49:23 Előzmény interstate76.hu
(165/195)
SPOILER

Nemrég láttam a következõ évad elõzetesét, és sajnos bejönni látszik az, amit az elõzmény 4. pontjában írtam. Arra már a gagyi kifejezés is hízelgõ, amikor egy sorozat rendkívül ütõsnek szánt évadfináléja ilyen kiszámíthatóan folytatódik a következõ évad elején. Így, ilyen mesefilmekbe illõ lépésekkel lehet tökéletesen leépíteni egy jó alapszituációt - kár érte.
AvatáR Gil Maerth 2013 aug. 23. - 22:43:13
(164/195)
Háát, ez a szezonzáró !? Voltaképp a forgatókönyvíró megörült, felborította a kis asztalát,összezilálta a vonalakat.:-)
Most már csak úgy lehet megmenteni a két várost, ha megint lekapják az áramot. :-(
Mondjuk az se volt tiszta: miért kapcsolták le as áramot eredetileg (bár Randall visszaemléke utalt rá, és Aaron is célzott szándékosságra

Na mind1...:-) Szeptember 25.-én folyt köv az NBC-n.
Keep up the good work !:-)
offtopic
Sz Peter 2013 aug. 23. - 20:58:04 Előzmény kajl
(163/195)
"olyan tetemes mennyiségrõl van szó, hogy mindent ami a földön található már szétszedtek volna"

Darabszámra lehet, hogy tetemes mennyiségrõl van szó de a nevükben is benne van, hogy "nano".
Ergo nincs szükségük az egész Föld anyagkészletére. ;)
kajl 2013 aug. 23. - 19:06:27
(162/195)
Elsõ pillanatban talán nagy lenne a pánik, de nem vidéken a falvakban. Ott minden adott, csupán át kellene állni emberi erõforrásokra, de ezek után az ember olyan, hogy mindig könnyíteni akarna a munkáján. 15 év alatt senkinek nem jut eszébe semmi? Mindenhol vannak eszes emberek, és olyanok, akik ügyes kezûek. Amúgy meg már elég nagy tudással rendelkezünk most is. Nem kell újra feltalálni a dolgokat, csupán újra meg kell alkotni.
Az anyagmegmaradásnál meg annyit: Az energiából szilárd tárgyat (nanogépet) nem tudsz építeni, ahhoz szükség van anyagra. Ha belegondolsz, hogy honnan hasznosítanák ezek a nanogépek a felépítésükhöz szükséges nyersanyagot.
Tételezzük fel, hogy képesek lennének magukat atomokból és molekulákból felépíteni, akkor is olyan tetemes mennyiségrõl van szó, hogy mindent ami a földön található már szétszedtek volna. (elvileg ezek összetett gépek, tehát a szerkezetük is kissé bonyolult. Nem maradt volna semmi sem, talán a bolygót is fel kellet volna falniuk ekkora mennyiség elõállításához.
Tudom, hogy csak egy film, de azért egy kicsit odafigyelhettek volna a részletekre.
Sz Peter 2013 aug. 23. - 13:28:49
(161/195)
"Szerinted nem lehet alkatrészeket formába önteni, reszelni, kovácsolni. Hidd el ha ilyen bekövetkezne..."

Ha ilyen bekövetkezne akkor kb mindenki azon volna, hogy legyen mit ennie és élje túl az anarchiát. Nem pedig alkatrészeket reszelgetne egy olyan technológiához amihez a túlélõk (azt sem tudjuk hányan vannak) x %-a értene egyáltalán.

Az anyagmegmaradáshoz, reprodukcióhoz: az anyag micsoda? Már rég nem csak atomokban, kvarkokban, leptonokban gondolkodik a tudomány hanem tiszta energiában.
kajl 2013 aug. 23. - 10:31:57
(160/195)
Az is furcsa volt a legutóbbi rész végén, hogy csak úgy visszajött az áram.
Arra gondolok, hogy az erõmûvek 15 évig gond mûködtek, hisz a karbantartók passzióból vannak.
Az egyik epizódban azt mondta Miles Matheson, hogy nincs réz a lõszerekhez, miért nem szedték le a kábeleket, amik amúgy is felesleges voltak, hiszen nincs áram. Nálunk kb. 1 hét alatt a kisebbség megoldaná és leszedne az országban minden vezetéket.
kajl 2013 aug. 23. - 10:19:52
(159/195)
Önmagukat reprodukálják, de mibõl? Anyagmegmaradás. Valamibõl el kell készíteni magukat. Mert ha ennyi van belõlük, azt valamibõl elõ is kell állítani. Akkor meg inkább már nanoatkák.
kajl 2013 aug. 23. - 10:17:02
(158/195)
szerinted mikor elõször megépítették ezeket az eszközöket, akkor már mindenhez volt alkatrész, kvázi elmentek a boltba és megvették. Szerinted nem lehet alkatrészeket formába önteni, reszelni, kovácsolni. Hidd el ha ilyen bekövetkezne te sem várnád a halált, hanem felemelnéd a segged és fizikai munkát végeznél, hogy ne halj éhen.
fo.ma 2013 aug. 23. - 10:12:54
(157/195)
Eleinte még érdekes volt ez a sorozat, de most már a mittomén hányadik rész megy és még mindig ugyanaz a forgatókönyv. Hullahegyek, elkaptak-kiszabadulok, szeretlek-nemszeretlek, újabb hullahegyek és tulajdonképpen semmi nem történik. Egy pozitívuma van, hogy nem ismétlés. Bár az elején azt hittem, h az, mert emlékeztetett egy már látott történetre, de aztán rájöttem, h mégsem. Kár, h ilyen nagyon hosszú lére van eresztve, mert különben érdekes is lehetne.
Sz Peter 2013 aug. 23. - 07:29:17
(156/195)
"a fenébe lehetne ilyen mennyiség belõlük mindenhol"

Elmondták: önmagukat reprodukálják.