10/10
tesz-vesz 2018 jan. 07. - 21:18:03 10/10
(8/28)
feliratról hallottál már?
mindnek van
DaemonXHUN 2018 jan. 06. - 00:25:45
(7/28)
.. azért így is elég éles a különbség a kettõ között (a Rick & Morty javára). Viszont az ilyen mértékû elismertsége teljességgel indokolatlan.

Valamint természetesen azt sem állítom - a félreértések elkerülése végett - hogy a Rick & Morty rossz lenne. Egyszerûen csak nem különösebben érdekfeszítõ, vagy szórakoztató. Hiányoznak belõle azon érdemi kvalitások, melyek igazán emlékezetessé és erõssé tennék. Merem állítani, hogy gyakorlatilag bármely \'90-es évek végén, 2000-es évek elején készült Cartoon Network-ös rajzfilmsorozatban több valós szórakoztató elem és mondanivaló van, mint ebben.
DaemonXHUN 2018 jan. 06. - 00:22:39
(6/28)
Szerintem ez a pszeudo-intellektuális egyének és a hipster, önálló gondolat nélküli egyetemisták Szent Grálja, akik a komplett világnézetüket másokra alapozva határozzák meg. A sorozat próbálja megteremteni magáról azt a fajta illúziót, hogy valami nagyon mély, nagyon rétegelt cucc, aminek megértéséhez elengedhetetlen a magas szellemi szint megléte. Az említett jóemberek meg persze ezt be is veszik és egyben simogatja az egójukat, hogy van végre valami, amit csak õk \"értenek\".

A valóság viszont az, hogy a párbeszédek háromszoros sebességgel való zanzásított elhadarása még nem fogja automatikusan felruházni se filozófiai, se intellektuális mélységgel a sorozatot, a pop-kulturális utalások szüntelen pattogtatása pedig szintén egy olcsó módszer arra, hogy próbálják megnyerni a rájuk fogékony nézõket.

Én másfél évadot néztem belõle, elég volt. Van egy-két jó rész, melyekben egész erõs a szórakoztató faktor, de a legtöbb epizód borzasztóan száraz, sótlan, erõltetett, dinamikátlan, így pedig 20 perc helyett 60 percesnek érzõdnek. Nem azt mondom, hogy akkora szellemi lepratelep a széria, mint az agyonkultivált Family Guy, mert azért így is elég éles a különbség a kettõ között (a Rick & Morty javára). Viszont az ilyen mértékû elismertsége teljességgel indokolatlan.

Mellesleg - félreértés elkerülése végett - nem azt akarom mondani ezzel, hogy a Rick & Morty rossz lenne. Csak nem különösebben érdekfeszítõ, vagy szórakoztató. Emellett pedig merem állítani, hogy kvázi akármelyik \'90-es évek végén, 2000-es évek elején készített Cartoon Network-ös rajzfilmsorozat több mondanivalót és szórakoztató elemet hordoz magában. Az én szememben hiányoznak azok az érdemi kvalitáson a jelen sorozatból, amik igazán emlékezetessé tennék.
9/10
uzi9mm 2018 jan. 06. - 00:11:37 9/10 Előzmény tesz-vesz
(5/28)
Gondolom azért mert nem mindenki tud pörfekt angolul
10/10
tesz-vesz 2017 dec. 25. - 18:34:15 10/10
(4/28)
ja! és persze eredeti nyelven néztem, ugyanis zseniális ahogy Ricknek és Mortynak ugyanaz a színész a hangja !
Ilyet miért kell szinkronizálni? könyörgöm ezt a marha comedy centralt.
ha magyar nyelven nézném, akkor én se szeretném. De az a két zseniális hang nagyot üt a sorozaton minõségben. Terry folds.
10/10
tesz-vesz 2017 dec. 25. - 18:30:52 10/10
(3/28)
Hatalmas rajongója vagyok a sorozatnak, az elsõ 3-4 részt gyerekesnek tartottam, szürkének, unalmasnak, de a 3. évad végére fanatikus függõ lettem.
10/10
detox 2017 dec. 25. - 17:46:40 10/10
(2/28)
nem te vagy a célcsoport. szerintem rick szerint sem :)
1/10
duffs 2017 dec. 21. - 18:56:46 1/10
(1/28)
South Park, Family Guy, Simpson család vicces, de ennél még a Brickleberry is klasszisokkal jobb. Végig szenvedtem az elsõ évadot, gondolván jobb lesz. Hát ez egy rakás...