Téma: Rocketman

6/10
topik1960@gmail.com 2019 aug. 22. - 09:37:31 6/10
(21/41)
Nem egy világrengető film,de egynek tökéletesen elmegy! Sokan nem tudom miért a Bohém Rapszódiával hasonlítják össze,de nem tudom miért! Más rendező,más felfogás,más megközelítés.De ha már összehasonlítás akkor itt nem idegesített a főszereplő.
8/10
issti 2019 aug. 21. - 19:25:36 8/10
(20/41)
Az elején nem tetszett a sok musical betét, de lassan összeállt a kép, és a felétől kifejezetten jó film lett. Nem szépít, nem mocskol feleslegesen. Tetszett.
2/10
csanyi82 2019 aug. 20. - 20:31:54 2/10
(19/41)
Ez egy gagyi musical. Borzalom.
2/10
Atis88 2019 aug. 19. - 13:19:57 2/10
(18/41)
Én igazán vártam ezt a filmet, de ez egy katasztrófa. Azt hittem, hasonló lesz, mint a Bohém Rapszódia, hát nagyon nem. Ez a sok musicalesített szám már eleve irritáló nekem, nem is értem miért kellett a zenéket ezzel a musical stílussal elcseszni, ráadásul a mélypont körül egymást érték, sok volt. A színész Taron Egerton miatt kap 2 pontot ő tényleg odatette magát, de a film többi része nekem igazi szenvedés. Nem nagyon tudom ajánlani senkinek, esetleg azoknak, akik szeretik a giccsparádét. Ami igazán gáz, hogy a bohém rapszódia sokkal többet mutat meg Mercury életéről, mint ez ami dirket John életét hivatott bemutatni...
Nálam ez csak 2/10.
10/10
zsuffa 2019 aug. 16. - 09:46:01 10/10
(17/41)
Nagyon szórakoztató film! Imádtam minden percét!
7/10
Palmi Bi 2019 júl. 26. - 19:49:23 7/10 Előzmény rudenz
(16/41)
teljesen egyetértek!
7/10
Palmi Bi 2019 júl. 26. - 19:47:16 7/10
(15/41)
Alakítások: 10/10
Történet: 7/10
Zene: 7/10 (elnézést!)
Képi világ: 10/10
Összességében nem volt valami lenyűgöző alkotás.
8/10
funfun 2019 júl. 26. - 16:39:54 8/10
(14/41)
8 pont. Bár Elton zenéje idegen számomra, a film érdekes volt, annak ellenére, hogy a szereplők szélsőségesen egyoldalú karakterrel bírtak: vagy rosszak, de nagyon, vagy jók, de nagyon. Ültek a poénok, ült a sztori, nagyon jók voltak a színészek. Ami nagyon nem jött be, SPOILER, már a vége felé, az utolsó ülés a csoportban, mikor megjelennek Elton életének szereplői, és mondanak neki bölcsességeket. Tiszta Szomszédok záró bölcsességek feeling, már csak Etus hiányzott, meg Lenke néni.
10/10
Kovi Tibi 2019 jún. 24. - 17:37:33 10/10
(13/41)
Nagyon tetszett a film .Szerintem méltatlanul keveset játsszák. Miskolcon hamar levették a mozi műsoráról.
10/10
Ambrose78 2019 jún. 24. - 01:24:57 10/10
(12/41)
Automatikusan a Bohém rapszódiával hasonlítjuk s ebben - már sokan megírták - van is némi realitás.
Mind a ketőtt moziban láttam és mind a kettő lenyűgözött!
A Rocketman is lángol az elejétől a végéig! Nem ismertem Elton John magánéletét ilyen behatóan, de a film őszintén, gazdag érzelmi skálán mutatja be, teli szenvedéllyel, fájdalommal!
A anyját játszó Bryce Dallas Howard újfent bebizonyította, hogy színésznőként igazi kiválósággá érett és itt is ő, a film egyik legsúlyosabb karaktere! Egészen különleges alakítást nyújt!
A főszereplő játéka engem elbűvölt. Egyszerre volt a fájdalomtól tomboló vad s egy sebezhetően érzékeny lélek!
Megindító élményt kaptam mely az első percben elrabolt s valószínű többet nem is engedd!




8/10
Antal Kellner 2019 jún. 20. - 01:40:13 8/10
(11/41)
Sok jót hallottam a Rocketman-ről,és kíváncsian vártam milyen lesz.
Bíztam benne,nem esik a Bohém rapszódia hibájába,ahol a nagyobb bevételt biztosító családbarát korhatár besorolás reményèben (mint ez sajnos törtènt) ami így is remek hangulatot biztosított,de Freddie Mercury filmnek nevezni,mégis erős túlzás.
A Rocketman-t már akkor elkezdték forgatni,amikor a Bohém rapszódiát be sem mutatták,így a két film összehasonlítàsa elkerülhetetlen. Nem csak azért mert az Elton John filmet az a Dexter Fletcher rendezte,aki a Bohém rapszódiába is “beugrott” társ rendezőként,hanem mindkét film egy excentrikus,fantasztikus tehetséggel megàldott énekes életét dolgozza fel,akik a szegènységből jöttek,és a korán jött világhír majdnem teljesen elsodorta őket. De mègis óriási külömbségek vannak a két film között,ami a Rocketman javára írható. A Rocketman lehet össze vissza tekeri a valóságot,de mégsem kamuzik,semmit sem hallgat el a főhőse jelleméről,és ezt maga Elton John akarta így. Ő mindent benne hagyott, drogokat szexet,rock n’rollt. És ez így van rendben. A dalok nem keletkezésük sorrendjèben szólalnak meg,és a film musical hatása miatt egyik másik át is van hangszerelve,a díszletek jelmezek és történések a fantázia jegyében születtek újjá,de Elton (olykor elviselhetetlen) természetétől kezdve a szenvedélyekig,minden a valóság. Komoly koncepciója van,nagyon átgondolt,és nagyon ügyesen kivitelezett mozi. Taron Egerton kiváló választás lett Elton szerepére! Zseniálisan énekli Elton dalait,és úgy játssza a szèpen lassan már a szeretethiányba beleőrülő szupersztárt,hogy néha már tényleg mintha Eltont látnánk. Ez a film nem rest megmutatni,hogy a külsejével és múltjával soha nem kibékülő énekes,rövid időn belül milyen érzelmi,és fizikai mélyrepülést hajtott végre. Olyan ez a film,mint egy vallomás “bocsánat kérés” melyben John vezekel múltban elkövetett bűneiért családja,barátai,és leginkább sajàt lelkiismerete elött. Az a “hiányzó ölelés”. Itt mindenképp megkell említenem,a filmben a szàmomra egyik legszebb jelenetet, ahol a Sorry seems to be the hardest world szívfacsaró dallamit hallhatjuk. Nem csak szép,megható is. Ahogy az a jelenet is,amikor Elton szembesül azzal valójában az édesapjának semmit sem jelent. A néha álomszerű,alkohollal,
gyógyszerekkel és droggal átitatott életrajzi történet,lehet nem a legizgalmasabb,de mégis nagyon jól sikerült,ami köszönhető a kendőzetlen tálalásnak,a remek daloknak,és nem utolsó sorban Taron Egerton kiváló hangjának,játèkának.
Amit legjobban vártam még a filmben (a több szuper dal közül) az I’m still standing... nem véletlen rakták a film végére,hatásos volt,az biztos! A katarzis 100-ig% !!! Imádtam!
6/10
napleon 2019 jún. 16. - 14:31:30 6/10
(10/41)
Számomra nem volt sem szerethető, sem pedig szimpatikus a főszereplő karaktere. A színészen látszik, hogy élvezi a szerepet. Nekem kevésbé tetszett mint a Queen film.
10/10
film_ez 2019 jún. 14. - 23:40:40 10/10
(9/41)
Remek film. Kivalo szineszi jatek, csodas zenekkel (kituno hangszerelessel). A smarolos jeleneteket (bar nem vagyok prud) kicsit soknak talaltam, de egeszeben szorakoztato es nagyszeru filmet lattam.
7/10
Palmi Bi 2019 jún. 13. - 20:15:46 7/10
(8/41)
Sokkal több a művészi motívum, mint a Bohém Rapszódiában, de ezektől a musical-betétektől azt hittem, elhányom magam! Könyörgöm, Dexter, legyünk már tisztában a képességeinkkel! Forman legenda, azért sikerült a Hair-t musicalként is tökéletessé varázsolni, de itt ez mindent elrontott. pedig tényleg olyan szépen indult! Meg azért azt se hiszem, hogy John Reid ekkora bunkó lett volna - bár a Bohém Rapszódia is biztos ferdített, ez tuti túlzás. De legalább őszinte volt!
(Taront azért berakjuk a kedvencek közé...)
fczolika 2019 jún. 12. - 20:27:18
(7/41)
Nekem nagyon tetszett a film! Egyáltalán nem untam. Jobban tetszett a Bohém Rapszódiánál.
Bátran ajánlom mindenkinek. Nálam ez 10/8.
5/10
kispalissaci 2019 jún. 10. - 12:42:33 5/10
(6/41)
Igen gyenge alkotás, bár el kell ismernem, hogy nem volt magasan a léc, mert a Bohém rapszódia sem igazán jött be...(ugyanezen rendezőtől). Pedig amúgy lettek volna benne egész jó ötletek, azokon kívül is amiket Fletcher más filmekből kölcsönzött (hogy lopásnak ne nevezzem) mint pl. a Birdman. Azt kell hogy mondjam, hogy az Eltont alakító színész mindent beleadott, elismerést érdemel, nem rajta múlott a dolog... és talán nem is teljes mértékben a rendezőn és a forgatókönyvön, hanem magán Elton személyén és életútján. Valójában nem karakteres eléggé és az életútja sem nevezhető kifejezetten izgalmasnak vagy különösnek. Ennek a filmnek bőven elég lett volna egy laza 70-80perc, de sajnos több mint két órásra húzták. Az első fele még viszonylag lekötött és itt-ott még humoros is volt, de a második felében először csak mocorogni kezdtem az unalomtól, majd ez átfordult szenvedésbe. Spoiler: A végén semmi értelme nem volt annak, hogy megmutatták az eredeti és mellé a filmbeli fotókat róla... mit adott ez hozzá az egészhez? Elárulom: semmit! Vagy azon kellett volna ájuldozni hogy milyen jó volt a sminkes meg a kosztümös? Mert mellesleg sztem az sem volt annyira jó, mint ahogy a színész is mérföldkövekkel jóképűbb férfi volt mint Elton... Azzal aztán meg pláne nem tudtam mit kezdeni hogy megkaptunk olyan infókat hogy még ennyi idő után is shoppingol - most ezen hatódjak meg vagy mit csináljak?! Kigyógyult az alkoholizmusból és Aids alapítványt hozott létre... tök jó, de csak én nem értettem az összefüggést? :) Hát Elton volt az egyik producer, uh talán elő volt írva, mit “kell” róla elmondani. Csakúgy, mint a Queen filmnél a még élő tagok.... nálam ez a film 5/10.
7/10
rudenz 2019 jún. 10. - 11:21:11 7/10
(5/41)
Ösztönösen is hasonlítom a Queen filmhez, pedig nem kéne (hiába vannak közös alkotói vonásaik).
Szóval filmként sztem jóval kiforrottabb mint a Queen film, de mégis kevésbé olyan hatásos számomra. Bizonyára a zene teszi ezt - holott ismerem és szeretem az Elton John számokat is.
Ebben a filmben vannak nagyon jó filmes "csodák", igazi, képnyelven elmesélt jelenetek (meg szájbarágós párbeszédek is ) Olykor musical hangulatú, olykor bátran játékos film, olykor megmagyarázhatatlanul bugyuta, és máskor parádés... Alapvetően a színészi játék rendben van, számomra nem volt benne karakteridegen alakítás, mellékszereplőket is élvezet nézni.
Összességében ez egy jó kis mozi közepes történettel és remek zenékkel.
zso 2019 jún. 10. - 10:57:48
(4/41)
Szerintem jó film volt. Bár lehet hogy más filmet néztem, mert nem láttam benne a "homokosság" éljenzését. Érthetetlen hogy a Világ nem készített még filmet neofery76-ról.
A filmre visszatérve, a Bohemian Rhapsodyval összehasonlítva: Taron Egerton nagyon jó, a nem zenei részekben is sokkal jobban hasonlít Eltonra mint Rami a Queen énekesére. Nekem úgy tűnt több zeneszám hangzik el benne, annak ellenére hogy több időt szán a főszereplő vívódásainak bemutatására. Összességében sokkal inkább film mint a BR ami inkább zenés film, bár én utóbbit többször néztem meg.
9/10
loni99 2019 jún. 09. - 19:23:05 9/10
(3/41)
Egy hihetetlen tehetség hihetetlen útja. Szuper volt.
6/10
blood.1 2019 jún. 07. - 12:41:50 6/10
(2/41)
Most szőrös szívű leszek, de szerintem nem akkora ikon Elton John, mint amit lefestenek róla a filmben és nem is gondolom, hogy megérdemelné ezt a filmet. A zenéi a filmben sem voltak akkora robbantások, mint pl. a Queen-ben. Felejthető az egész.