Téma: Rockhajó

Ford Mustang 2011 nov. 13. - 17:55:12
(50/70)
Vártam már ezt a filmet az hbo-n, kíváncsi leszek rá.
pirlo05 2011 jún. 28. - 12:40:08
(49/70)
tudtok errõl a korszakról készült filmeket ajánlani még? annyira érdekelne ez az idõszak.60-70es évek angliában..
7/10
sanderb 2011 febr. 24. - 18:58:02 7/10
(48/70)
A zene viszi a hátán a filmet, kár, hogy nem járnak kéz a kézben. Lássuk be, a történet többet tartogatott magában, mint amennyivel megajándékozott bennünket: kicsit laposka maradt. Nem érzõdik az a fíling, amit a zene, mint eszköz - a lázadás eszköze, az összetartozás eszköze, a politikai intrika eszköze, a társadalom generációs különbségeit ábrázoló eszköze - a fiatal generációk számára nyújtott fõleg a 60-as években. 10/7
8/10
Sadenal 2010 nov. 04. - 11:12:06 8/10
(47/70)
Ez a film már az elsõ 3 percben megfogott...amikor mindenki nyomja a dance-ot a Kinks-re..:D Amúgy csatlakozva az elõzõkhöz... tényleg vannak benne poénok (pl.: kocsmás-báros részek :D), de összességében nem egy eget-rengetõ vígjáték...Pedig megvan a hangulat (aki szereti a 60-as évek retrózenéjét, annak mindenféleképpen kötelezõ). Az alakítások is rendben voltak, fõleg Ifans, Hoffman (de Nighy nagyon)....Soundtrack album lejön, habár már a filmben, ahogy meghallottam mondtam, hogy melyik elõadó, melyik szám, de lettek új kedvencek....A végén a vágások az albumborítókról jó lett, miközben megy David Bowie - Let's Dance c. száma..D

A hip-hop, rapper-rajongók inkább ne nézzék meg, mert valószínûleg nem éreznék át.

8/10

OFFTOPIC

Amúgy nemrég oszlott fel az Oasis (nagy sajnálatra) és ha netán filmet csinálnának belõle, szerintem Liam Gallagher-nek jó lenne Rhys Ifans. Mikor megérkezett a hajóra, tiszta olyan volt, mint Liam csak szõkébe. Szerintetek?
9/10
beo71 2010 szept. 09. - 11:43:59 9/10
(46/70)
Szenzációs zenék,egyszerû,de érzelemgazdag sztori,szerethetõ karakterek,mi kell még?Semmi!Isteni szórakozás!9/10.
A Titanicos befejezés nem jött be,viszont nagyon tetszettek az alakítások és a szerelmi csalódás szó nélküli feldolgozása.Na,ez nem megy az amerikai barátainknak:szavak nélkül kifejezni érzéseket.
U.i.:Igazán díjazhatnák már(Oscar) a szórakoztató darabok szereplõit is,még egy meleg alakítás és megõrülök.Bill Nighyt imádtam!
10/10
indienemesh 2010 jún. 12. - 15:34:13 10/10
(45/70)
Egyszerûen a kedvenc filmem. Ahogy átadja az idõszak feelingjét, azt kívánom bárcsak én is akkor, és ott éltem volna. A zene tökéletes, a kedvenc számaim mennek végig, plusz egy csomó jó poén is van benne. A színészek kifogástalanok, a csajok szépek. 10/10. Még több ilyet.
offtopic
fredi60 2010 febr. 23. - 17:19:25 Előzmény scick
(44/70)
A filmnek van valóságalapja, több esemény megtörtént az életben.

This film is very loosely based on Radio Caroline, a popular pirate radio ship with a similar history and style.
Although purely fictional, the film does reference many of the actual events surrounding pirate radio. Namely, like the pirate radio ship, the Ross Revenge', the movie's ship is red with the station's name in white paint on the deck. Radio Caroline's ship, the Mi Amigo sank, complete with fleeing DJs unable to save the ship's vast record collection and as in the film's finale, its extremely high mast rose out of the sea where it stayed for many months. Also a DJ did marry on a pirate radio ship as Simon does in the film.
http://www.imdb.com/title/tt1131729/trivia
7/10
Semprini 2010 febr. 23. - 16:24:41 7/10
(43/70)
Ha nem tudnám, én bizony meg nem mondanám, hogy az Igazából szerelem rendezõ-forgatókönyívírója jegyzi ezt a filmet is, több közös vonás van a Howard Stern - Intim részekkel vagy a Boogie Nights-szal. Nem lett egy nagy remekmû, de azért nézhetõ, vannak benne jó poénok, de sajnos sokszor leül a film, hosszú üresjáratok is vannak benne, a legjobb jelenetek pedig áldozatul estek az ollónak, és csak mint kimaradt jelenetek kaptak helyet a DVD-n, de sajnos nem csináltak rendezõi változatot, azaz nem kerültek vissza a filmbe, csak külön blokkban elérhetõek, de érdemes megnézni.
A zenék fantasztikusan jók, és a szereplõk is többnyire jók, de szerintem ez is azon filmek közé tartozik, amelynek a soundtrack-albuma többet ér mint maga a DVD.
10/6,5
c p 2010 jan. 30. - 00:07:59 Előzmény Wallace
(42/70)
köszönöm, h. érdemben válaszoltál :]

szemmel láthatóan, bármennyire is paradox a dolog, de pont ugyanazokat a dolgokat fikáztad le, ami nekem is bökte a csõrömet a filmmel kapcsolatban

pont a buzi-drogos-leszbi-keféljünk_mindenkivel fíling az, ami most sem tetszik a világban és az akkori világban is rühelltem (volna)

és nem, egyáltalán nem vagyok liberális - legalábbis nem úgy, h. minden (a filmben is fellelhetõ) devianciát elfogadjak (sõt... de nem akarlak szélsõséges nézetekkel untatni)

szóval, ami engem megfogott a filmben az az a szabadságérzés volt, ami már jópár éve sajnos nem az enyém és ahogy (te is nagy betûvel írtad) a JÓ zenéknek állított emlékmû
8/10
1aniko 2010 jan. 02. - 11:07:22 8/10
(41/70)
Talán kicsit hosszúra sikeredett,de azért nem unalmas.A zenék fantasztikusak!Nekem az a jelenet tetszett legjobban,mikor a srác az apját próbálja menteni,közben a bakelitek meg úszkálnak a vízben.
8/10
Lodzsin 2009 dec. 19. - 21:08:55
(40/70)
Bocsánat a Rocksuli hogy jön ide? Szezont a fazonnal? :)

Ott egy infantilis pacák felsorol kb 30 neves együttest/elõadót (silány módon prezentálgatva egy-egy részletet) 8-10 éves gyerekenek példaképnek. (Az "igazi" rockzenészek döntõ többségét már ettõl hányinger kerülgeti :) ) Azt az illúziót keltve, hogy ez a követendõ. Értem én, hogy aki megálmodta megunta, hogy mindig a rockerek a feketebárányok, ezért intézett egy kirohanást az elõítéletekkel szemben. A rocksuli emosoknak való, akik inkább beszélnek róla milyen egy buli, mint résztvegyenek rajta. :)

A Rockhajó sokkal inkább nézhetõ a tipikus majomkodással, rivarizálással és marháskodáaasl amit "összezárt felnõttek" csinálnak. Pláne, ha az eredeti elõadók hangját részesíted elõnyben. :) A cél egy kor érzésének felidézése. Ha nem érted, majd az egyetemi évek után rájössz, hogy mitõl "jobb" ez a film:) Na de, izlések és pofonok, kinek a pap, kinek a papné.
Lili02 2009 nov. 29. - 01:03:35 Előzmény Wallace
(39/70)
Látom te a nminiszter csapatához tartozol :D nem baj az õ életük is biztos érdekes :D
Lili02 2009 nov. 29. - 00:59:23
(38/70)
Látom nem érzed a rock n roll-t ember :D:D de nem baj nem is kell mindenkinek...csak akkor inkább ne nézz meg egy olyan filmet aminek már a címében is benne van ROCK! tényleg jó film hatalmas formák vannak benne :D
9/10
Davidson91 2009 nov. 17. - 15:33:58 9/10
(37/70)
nagyon jól bemutatja a kor stilusát zenéit felfogását.
remek film. a nagyon eltulzott amcsis jelenetek nem kellettek volna... pl mikor mindenki egyesével feláll és mond valami szépet.... giccses volt
9/10
Barkafa 2009 nov. 09. - 21:40:42 9/10
(36/70)
Az eleje kicsit vontatott volt, de a végére már éreztem, hogy ez az a film, amit 100-szor is meg fogok nézni. Jó a zene és a legjobb színészeket sikerült összehozni egy filmben(olyanokat, akik nem a külsejükkel hódítanak!!!) Rhys Ifans-t "szívtipró" szerepben még nem láttam, de tökéletes volt!
7/10
King Diamond 2009 okt. 30. - 22:44:37 7/10
(35/70)
A film elsõ fele jó volt, de aztán sajnos leült, és csak az utolsó kb. fél órára lettem megint figyelmes. Addig átment kicsit unalmasba. A zenék tényleg vitték a filmet, jó volt õket hallgatni. A színészek játéka is bejött, Bill Nighyn párszor jókat röhögtem, Kenneth Branagh pedig ismét jó volt, a többiek közepes színvonal. A vége miatt adok rá kicsivel több pontot, egyébként közepes körülire értékelném.
7/10
9/10
iipepeii 2009 okt. 29. - 03:18:46 9/10
(34/70)
Baromi jó film én rengeteget röhögtem. Akkora gyökerek:D. Nekem Bill Nighy általában garancia valami orbitális f*szságra.
1/10
Wallace 2009 okt. 28. - 15:58:20 1/10 Előzmény c p
(33/70)
Hidd el értettem mirõl szól a film.
Aki egy kicsit mögé lát észreveszi azt a liberalista csúsztatást hogy JÓ rock zenékkel szinte egynesen arányosan "kell" hogy legyen buzi,leszbikus, drogos, lelkiismeret nélküli meg***m a barátom barátnõjét típus stb. Erõsen azt sugalja a film hogy ez így normale.
Nemvok erkölcscsõsz vagy vmi mormon, de az imént felsorolt dolgok szerény véleményem szerint sem példaértéküek egy egészséges társadalom számára.

De annyira vagyok én is szabadelvû hogy elfogadom hogy neked tetszett.
Csak fordítva nincs ez így?! Hogyisvanez?!
7/10
Rahar 2009 okt. 25. - 14:00:25 7/10
(32/70)
Nekem tetszik ez a film, bár többször nem akarom megnézni. Mivel nem éltem akkor, nem tudom, hogy a korabeli viszonyokat hûen tükrözni-e, de ettõl függetlenül számomra nézhetõ film. Ahhoz képest hogy vígjáték kategóriába van sorolja nem sok poén van benne. Nekem hiányzik a film vége, több információt is közölhettek volna, például a hatóságoknál lett-e valaki felelõssége vonva, miért áldozott le a kalózrádiók kora, visszavonták-e a tengerészeti törvényt? Az hogy Wallace-nak nem tetszik a film szerintem nem probléma, de ez miért zavarja azokat akiknek tetszik, ez azért furcsa.
10/10
Electro 2009 okt. 24. - 11:23:29 10/10
(31/70)
Másnaposok c. film után ez a 2. legjobb vigáték amit összesen láttam.
10/10 *