Winnick 2011 jan. 16. - 21:34:18
(64/84)
a legfaszább musical a sok kedvenc között
fasza számok
Tim Curry szexi transzi
10/10
martien 2010 okt. 23. - 00:39:09 10/10
(63/84)
Ejj, miért adják ilyen késõn, szinte korán..

Tim Curry tényleg ász!
10/10
zitazerg 2010 aug. 02. - 20:46:20 10/10
(62/84)
ja és Tim Curry alakítása zseniális :D
10/10
zitazerg 2010 aug. 02. - 20:45:44 10/10
(61/84)
2 éve volt szerencsém ezt a filmet megismerni, azóta is nagy kedvencem :)))
Lillia 2009 nov. 01. - 22:40:12
(60/84)
A folytatás (Gumiszoba) vajon miért nem található meg a Porton? Igaz, hogy a közelébe sem ér, de azért furcsálom.
Redfield 2009 aug. 28. - 21:15:03 Előzmény kgyuri0
(59/84)
Michael C. Hall egyébként nem rossz színész, de ez egy szórakoztató tévésorozat, ami nem feltétlenül szórakoztató.
10/10
kgyuri0 2009 aug. 28. - 20:11:54 10/10 Előzmény kgyuri0
(58/84)
Ajjajk,hogy rossz a memóriám hagyján, de ég figyelmrtlen is vagyok:

Casanova nem JSutherland, hanem DSutherland. Ui nem John, hanem Donald, ezt mindíg eltévesztem.
wim 2009 aug. 28. - 20:09:43 Előzmény kgyuri0
(57/84)
Részben elfogadom, fõleg a Don Giovanni-meg a Polanski-párhuzamot. A többség viszont szabad asszociáció, ami nem baj, de ilyen alapon eszedbe/eszünkbe juthatnának még egyéb címek is. És a Don Giovanni pl. ironikussága mellett elég sötét egy darab, ami errõl azért nem mondható el. Vagy a Teoréma - egészen más fajsúly.
10/10
kgyuri0 2009 aug. 28. - 19:42:44 10/10
(56/84)
Aha!

Különben igazad van, a stilusosságban.

Nehéz meghatározni, mitõl más és jobb a RHPS mint ezernyí ostobácska s szánalmas epigonja, hiszen ha már
„az emberi természet kettõsségébõl származó konfliktus”-sal jöttem, hát ez a ég világon szinte minden mûvészeti (vég)termékre ráhúzható.
Ott van pl. a Dexter címû förmedvény, hát arra is el lehetne monmdani, hogy „az emberi természet kettõsségébõl származó konfliktus”-sal foglalkozik. Mégis, álmomba se jöjjön elõ az idétlen életszerûtlen, hiteltelen tehetségtelen pöfeteg fontoskodásával.
Redfield 2009 aug. 28. - 10:36:26
(55/84)
10/10
kgyuri0 2009 aug. 28. - 09:35:07 10/10 Előzmény Redfield
(54/84)
De mi az,hogy b-film?
Redfield 2009 aug. 28. - 02:26:53
(53/84)
Egy b-film a b-filmekrõl. Talán pont azért ennyire ellenállhatatlan, mert teljesen komolytalanul áll mindenhez, és mégis stílusosan, igényesen dicsõíti a mozinézõket uraló lázat.

Azon mindig szakadok, amikor Frank elkezdi kergetni újdonsült teremtményét.
10/10
kgyuri0 2009 aug. 28. - 02:12:01 10/10
(52/84)
Hát, pl. a DonGiovanni is felszabdult játék, mint az RHPS, abban is vastag parodisztikus réteg van sztem.
A Vámpírok báljával való párhuzam természetesen adja magát.
A Casanova színei és képei néhány RHPS jelenetben, továbbá Riff-Raff, a púpos emlékeztet Casanovára(aki, meglepõdtem, mikor kiderült számpmra: JSutherland ), sõt egy hozzá hasonló szexuálisan ajzott púpos abban is szerepelt, bár abban nõ volt az illetõ.

Julia és a szellemekben a korosodó hölgyet, Júliát elragadják valami fajta álomképek egy álomvilágba, ahol „megismeri” a testi szerelmet, mint az RHPS-ban Brad és Janet, sõt Frank maga is, sõt a két film képi világa is hasonlatos számomra, de még egy Fellini filmre emlékeztet, annak nem jut eszembe a címe, amelyben a fõhõs egy hajdan volt nagyúr kastélyába téved, akinek a régi szeretõi képeivel van kidekorálva az összes folyosója
(még az is lehet, ez is a Casanova – már régen láttam).
A Teoréma címû film ifjú fõhõse megszáll egy családnál, ahol mindenkit „megront”: a lányt, a fiút, az anyát, majd az apát, végül a furcsán csúf kis cselédlányt is.
A Hair filmre is elékeztet, azt ki is felejtettem, abban a szõke urilány szinte egy az egyben az RHPS Janet-je

A RHPS végén, Frank-N-Furter (frankfurter a virsli neve!)megbukik, engem donGiovanni bukására emlékeztet( tkp van egy JosephLosey film, én mindíg arra asszociálok, ha erre az operára gondolok), a végén kétségbeesetten beleesik a nagy lángokkal lángoló pokoli üstbe, Frankot pedig lézerrel lelövik, pedig sarokba szorított fenevadként próbál mindenhogy menekülni: De nem hajlandó alkudni – ahogy donGiovanni sem – mindkettõjük valamiképpen az Ördög megjelenítése.
Ebbõl az ördögbõl már adódik Madách és a Faust párhuzam – az emberi természet kettõsségébõl származó konfliktus.
Ez a konfliktus van szerintem a wagneri Ringben is.
wim 2009 aug. 27. - 21:05:16 Előzmény kgyuri0
(51/84)
Igazán szárnyal a fantáziád. Én nem látok benne annyi költõiséget, mint te, pláne nehezen tudom az említett mûvekkel összekapcsolni. Elárulhatnád, konkrétan milyen mozzanataikban látsz rokonságot. A magam részérõl felszabadult játéknak éreztem, amit egy percig sem kell komolyan venni, úgy látszik , csak a parodisztikus rétegre voltam érzékeny. Azért nem mondanám, hogy csak a színészi játék lenne az erõssége, sõt a zene (csak félve mondom), nem is akkora dobás.
10/10
Réka8 2009 aug. 27. - 18:43:42 10/10
(50/84)
Imádom! XD Egyszerûen mióta láttam, folyton valamelyik számot hallgatom. Tim Curry nagyon jó volt benne XD Nem is tudtam hogy ilyen jó a hangja :P
10/10
kgyuri0 2009 aug. 26. - 23:45:33 10/10
(49/84)
Elõször Amerikában láttam, fölkészítettek, hogy ez egy cult –film, s a cult hívei afféle interaktív látványosságot szoktak rittyenteni az eéõadásaiból. Nem volt túl szimpatikus számpmra a gondolat, de nagyon figyeltem, s aztán a dolog füstje nagyobb volt: inkább érdekesés furcsa, mint élvezhetõ, kicit szánalmas, mindenesetre a filmtõl magától elterelte a figyelmem, azt is érdemes megemlíteni, hogy akkortájt nem volt erõsségem a (gyorsan) beszélt amerikai szleng.Az RHPS-t valami tipkus amcsi furcsaságnak tartottam, mint, mondjuk, a földi giliszta turmixot. Mielõtt itthon most megnéztem, volt némi rossz érzésem, averzióm.
Ahhoz képest, mjost úgy vélem, remekmû.
Megdöbbent, hogy milyen sokan tartják úgy, hogy komolytalan, s csak a zene, esetleg a szinészi játék az oszlopa. Holott szeriontem tömény s esszenciális költészet.
Persze emlékeztet pl. a Vámpírok báljára(az 8 évvel korábbi), , azon kívül engem sok filmre is: Casanova, Júlia és a szellemek(Fellini), Teoréma(Pasolini), ezek azért elég komoly filmek. De mondhatnám Mozart DonGiovanniját is, vagy akár Madáchot, esetleg a Faustot, sõt Az istenek alkonyát.
Ez tõlem igen nagy olog, mert az említett Mozart operát tartom az emberi faj egyik legszuperebb produktumának.
Mint szinte minden remekmûnek, ennek is rengeteg egymásra rétegezett olvasata van, mint a hagymának a héjai. Egyik a parodisztikus, ebben fantasztikus SusanSarandon , aki menthetetlenül és kétségtelenül angolszász külsejével, legyünk õszinték inkább csúnyácska, mint nem, de remekül adja a középosztálybeli arát.
Hogy a folytatása ennek a filmnek visszhangtalan maradt? Hát persze, még szép, egy remekmû egyedi darab, a Hamletet sem lehetne folytatni, vagy a Máté-passiót.

Elnézést a fanyalgóktól, leginkább azoktól, akik szeretik Mozartot s ezt nem, lehet elvetettem a sulykot, de a hatása alá kerültem.
wim 2009 aug. 24. - 14:11:09
(48/84)
Tim Curry lenyûgözõ transzvesztita (bár ebben nem vagyok igazán kompetens), a hangja félelmetesen jó, egyértelmûen uralta a pályát. Õ és a tündéri Susan Sarandon bõven elvitték az egész filmet, bár a többiekre sem lehet panasz. Bugyuta történet, de musicaltõl hülyeség ennél bonyolultabbat várni. Igazán szórakoztató volt, finom poénokkal. (Pl. aranyos az Amerikai gótika ott a templomajtóban, kár, hogy késõbb - a gyengébbek kedvéért? -rátettek még egy lapáttal. )
katkunder 2009 aug. 24. - 12:41:43
(47/84)
10/10! A zene naggggyon jó!
Naphinel 2009 aug. 24. - 11:06:18
(46/84)
Tuti jó lett volna, ha nem bolhákkal írják a feliratot. :S
A zenék mondjuk tetszettek.
10/10
euTanázia 2009 aug. 23. - 23:18:14 10/10
(45/84)
Ez király volt!! Meg királylány. Sõt, egy egész udvar!