Téma: Rommel

wrossi 2013 aug. 11. - 21:47:45
(5/25)
Több filmet láttam a témában és ezekbõl egyértelmûen kiderül,hogy a német vezetõk nem voltak idióták sõt úgy is mondhatnám,hogy Hitler volt az egyetlen félcédulás a csapatban.Már csak azt nem értem,hogy hogyan ruházhatták fel ekkora hatalommal?Õ nem örökletes úton lett a hatalom birtokosa mint ahogy az sok esetben történt az elmebeteg uralkodókkal.Hihetetlen,hogy mennyien aszisztáltak az ámokfutásához,pedig nem értettek egyet vele és lett volna lehetõségük tenni ellene.
djkriss 2013 aug. 11. - 18:04:12
(4/25)
Egyetértek az alattam szólókkal..szóval a Patton c. film nagyon magával ragadott engem is, és nem csak a háborús életrajza miatt hanem azért is mert NAGGYON JÓL! összehozták a filmet. Kíváncsian várom a "sötét oldalt" én is.. (már behûtöttem estére a popcornt és a cólát :-)))
ma.il 2013 aug. 11. - 17:22:34
(3/25)
portponthinnye 2013 aug. 11. - 13:06:07 Előzmény Hit_man
(2/25)
Üdv! A másik film, amit említesz az melyik? Tudsz egy linket vagy csak a címét esetleg? Elõre is köszönöm!
Hit_man 2013 aug. 09. - 00:19:29
(1/25)
Ez a téma amihez még nem mert senki igazán õszintén hozzányúlni elég ellentmondásos egyéniség volt egyrészrõl egy stratégiai zseni másrészrõl egy ravasz de szókimondó diplomata hát kíváncsian várom, hogy mennyire tudja a film visszaadni történelmi hûséggel a személyiségét. A Patton tábornokról szóló film elég jól hozta az öreg személyiségét most lássuk a másik oldalt, hogy tudják õszintén bemutatni és, hogy fogalmazzák meg a mondanivalót azokról a viharos idõkrõl. Akit érdekel a téma ajánlom figyelmébe Rommel életrajzi írását az Afrikai hadjáratról.