Téma: Ronin

Querelle82 2018 szept. 17. - 09:37:47
(134/154)
Jó , jó, de annyire mégsem.A cselekmény nagyon primitív.Akció és átverés.Az egyetlen rejtély olyan mint az X-aktákban, hogy a végén nem tudunk semmit. Mint pl. , hogy mi is a táska tartalma, és milyen bűnöket is követett el Seamus.Az orosz maffiózó karaktere elnagyolt.Kirilova lelövése eléggé értelmetlen.Kicsit emlékeztet a Vörös kör című filmre.
ilali 2018 júl. 31. - 14:02:08
(133/154)
***SPOILER***
…hogyan boldoguljon robusztus klánok között a hatalmas nemzettestben vergődő kisember? E.Gy
***
10/10
yoshimoto 2018 máj. 29. - 23:20:38 10/10
(132/154)
DE MI VAN A TÁSKÁBAN?????!!!!
8/10
pihes 2017 aug. 16. - 15:36:34 8/10
(131/154)
Már a film elejétõl kezdve érezni, a jó akciófilmmel járó feszültséget. Mondhatni, minden percét élveztem.
Nagyobb hangsúlyt fektettek inkább, az autós jelenetekre. Jók voltak, tetszettek szintén.
A vége kicsit, el lett szúrva.

8/10
Bubus53 2016 aug. 18. - 18:56:10 Előzmény King Diamond
(130/154)
Pont ez az, hogy én is emlékszem a címére - ami nálam ritka - mégsem ugrik be semmi, tehát olyan jó nem lehet, sõt talán ellenkezõleg, azért ragadt meg a címe! :)
9/10
King Diamond 2016 márc. 16. - 18:42:40 9/10
(129/154)
Valamikor régen láttam már ezt a filmet, de olykor szeretek régebbi filmeket is újranézni, fõleg, ha már egyáltalán nem emlékszem rá. Így volt ez pár nappal ezelõtt is, amikor újra megnéztem a Ronint, és a nézése közben nem ugrott be semmi róla. Jó magasan áll az értékelése itt Porton, azért ennyire nem volt jó, persze, egyébként egy jó filmrõl beszélünk. A történet elég jó, a cselekményvezetés is tetszett, nem unalmas. Épp elég akció/lövöldözés/verekedés van benne, amelyeket még most sem nevezném gagyinak, még ha mai szemmel nézve némelyik azért az lehet. A színészek remekelnek, az összes ismert szereplõ remek. Nagyon jók a karakterek is, és remekül alakítják a színészek is õket. Nem semmi csapat gyûlt össze: Robert De Niro-Jean Reno-Skipp Sudduth-Sean Bean-Stellan Skarsgard-Natascha McElhone (bár tõle szerintem azóta sem láttam másik filmet) és hát Jonathan Pryce, akit mostanában a Trónok harcából ismerhet az ember. Jók voltak benne a zenék is és a magyar hangokkal sem nagyon volt probléma, ahogy nézem az ISZDb-n, én az elsõ szinkronnal láttam, bár azért Skipp Sudduth-nak jobb lett volna a Harmadik mûszakbeli Koncz István itt is, Csuja Imre hangja kevésbé illik hozzá, csakúgy, mint Sean Beanhez Kálloy Molnár Péter hangja. De ezt a kettõt leszámítva jó volt a szinkron.
Többször is meg lehet nézni, bizonyos idõ elteltével, néhány évente, addigra már nem emlékszünk rá annyira és újra jó élmény lehet.
8.5/10
7/10
Cisco 2016 jan. 13. - 23:21:42 7/10
(128/154)
Nagy film, nagy pengékkel. :)
7/10
László Kráml 2015 nov. 06. - 22:39:35 Előzmény breeder
(127/154)
Azért annyira nem jó! Max egy 8-aska
Sz Peter 2015 júl. 15. - 20:30:32 Előzmény Hellas 1903
(126/154)
Azért, hogy tökéletes lenne, az túlzás. Volt benne jó pár bénázás.
SPOILER
Pl a balf... sniper a hídon, a testõrök akik keresztbe fordulnak az úton, hogy jól szétlövessék magukat és hát persze a tipikus rosszfiú klisé: a fõhõs megint azért ússza meg, mert "elõbb pofázok, aztán lövök". :)

Na és ott van Gregor a fõagy akinek annyi esze sincs, hogy eldobja a telefonját amit simán beháromszögelnek.
Meg egy gengszterfõnököt akar egy nõvel zsarolni mint biztosíték?! Hogy-hogy nem, meg is ölték. :)
lonecoyote25 2014 jún. 11. - 10:30:08 Előzmény wukovsky
(125/154)
wukovsky:
"Tehát, ha azt látom, hogy egy filmet olyan ember producerált, aki már sok siker filmet tudhat maga mögött, akkor biztosan tudom, hogy azért tett bele pénzt, mert jó a forgató könyv, sikerült jó rendezõt, jó színészeket találni hozzá, tehát egy jó film fog kijönni, amit érdemes lesz megnézni, és ami sok pénzt fog termelni, tehát a producer úr befektetett tõkéje busásan megtérül."

Ha népszerûség és jövedelmezõség alapján választasz, akkor gondolom az üresfejû popzene is bejön.

"Mert mindig a front emberekre koncentráltok, pedig azok csak bábuk, és a lényeg, aki hátulról a függöny mögül dirigál, akinél a hatalom van, és holivudban a hatalmat a pénz jelenti, hiszen abból van minden."

Hát, nem is nagyon jön onnan jó vagy értelmes film. Komolyabb mûvészi értékekkel bíró meg aztán végképp nem. Ahhoz a valódi alkotókat (elsõsorban a rendezõt) kéne hagyni érvényesülni, és túllépni a "készítsünk ócska szemetet és keressünk vele sok pénzt"-mentalitáson.
10/10
breeder 2014 jún. 07. - 17:23:46 10/10
(124/154)
A kilencvenes évek egyik legjobb akció-filmje a Ronin! :)
De Niro és Reno nagyon jók benne!

10/10
10/10
Hellas 1903 2014 ápr. 02. - 22:12:42 10/10
(123/154)
Hát igen ez tökéletes akciófilm és azóta se készült ilyen jó autós jelenetek mint ami ebben a filmben vannak pedig már eltelt vagy 16 év a film bemutatása óta !
ilyés ferenc 2012 júl. 25. - 13:44:47
(122/154)
FULL King! Mostanában mért nem tudnak normális filmeket gyártani? A 80'-90'évek filmjei még jobban lekötnek újra ,és újra nézve mint a mostani elõre kiszámítható filmek.Biztos bennem van a hiba de én inkább megnézek 1 általam többször látott filmet. Ami tényleg az mert leköt,és szórakoztat! Nem véletlen évrõl évre jönnek az újra forgatott filmek:Dredd,Emlékmás,stb..
10/10
karisoft1 2012 máj. 27. - 21:50:21 10/10 Előzmény DarkGirl
(121/154)
így van, préium alkotás, prémium szereplõkkel... 11/10 :)
10/10
DarkGirl 2012 máj. 12. - 10:43:18 10/10
(120/154)
Nagyon tetszett. :)
10/10
olahmiki1959 2012 máj. 12. - 00:23:31 Előzmény greghouse
(119/154)
Nem vagy egyedül ezzel. (Nem tudsz elõlem meglógni, amint a mellékelt ábra mutatja, beee!).
Megfigyelted egyébként, hogy a 80-as, 90-es években az arabok voltak az egyik fõ ellenség, Chuck Norris, vagy akár Schwarzenegger filmjében, - Két tûz között - aztán jött szeptember 11, és utána egy csapásra megszûntek az arabokat gúnyoló, bántó, õket állandóan potenciális terroristáknak beállító filmek?
Mondhatnám, hogy egy elég nagy pofon kellett ahhoz, hogy "leszálljanak" az arabokról, de ez valószínûleg túlzás lenne.
Az majdnem biztos, hogy addig egy arab nézõ, ha megnézett egy amerikai akciófilmet, csak azt láthatta, hogy az õ népe csak sötét arcú, primitív viselkedésû, rosszindulatú, veszélyes alakokból áll, - a rendezõ beállítása szerint.
A rendszerváltás után, amikor széthullott a Szovjetunió, akkor jöttek a filmekben a csecsen maffiózók, az atomtöltetekkel házaló kiugrott orosz katonatisztek, a különbözõ kelet-európai, volt jugoszláv, magyar, ukrán bûnözõi hordák.
Hogy a mesterségesen megalkotott ellenségkép gyakorlata mikor fog megszûnni a fõleg amerikai filmekben, az nehéz kérdés. Szerintem soha, mert a filmeknek mindig szüksége lesz ellenségekre, legyenek akár a Föld valamelyik távoli országából származó csoportok, vagy éppen a világûrbõl jövõ, természeti katasztrófával fenyegetõ objektumok.
Hiszen kell valaki, aki ellen az amerikai hadsereg, az ûrkutatási központ, vagy éppen egy magányos hõs meg tudja menteni a világot.
A lényeg, hogy az ellenségnek idegennek, míg a megmentõnek amerikainak kell lennie. Ez a fõ szabály.
Konyec Vilma! (Ez olyan rossz poén volt, mintha te találtad volna ki, úgyhogy el is húzok innen, nem égetem magam a többiek elõtt, arra ne számíts!)
greghouse 2012 máj. 11. - 23:58:19
(118/154)
...tehát folytatom (idõrendben ez a második)
Amit nem tudunk kinõni.
Sem mi, sem más filmgyár: a SZTEREOTÍPIÁK.

Kb. 20 évvel ezelõttig az "oroszok" kik is voltak? (James Bond, és a többi), a "gonosz megtestesítõi, a kommunisták." Most mi változott? Az oroszok most nem kommunisták, hanem kivétel nélkül "maffiózók, fegyverkereskedõk, lánykereskedõk, stb."
..Én is tudom, hogy mindennek súlyos valóságalapja van, és igaz. A legnagyobb angol futbal klubok (és még ki tudja mi minden) is orosz tulajdon.
...És nem védeni akarom õket, csak filmes szempontból kérdem. Mikor fogjuk ezeket kinõni? Nyilván kb. ötven év. Lásd, a harmincas években készült magyar filmekben az "amerikás magyarok" már negatív színben vannak. Lásd, az Indiana Jones (zseniális, örökérvényû, hét végén kezdõdõ) filmjeiben a németek szemét nácik.
...Ötven év minimum, míg a sztereotípiákat kinõjük. Sajnos.
..Ha addig nem lesz újabb világháború, akkor, gondolom, az oroszok szövetségesek és jófiúk lesznek, és fokozatosan majd a kínaiak, vietnamiak, indiaiak, arabok lesznek az örök gonoszak. (Mivelhogy tényleges aktuális ellenfelek lesznek.)
...de addig meg kell úszni egy újabb világháborút (amiben egyes politológusok szerint már rég benne vagyunk, csak más fegyverekkel zajlik.)
..Addig is, felejtsük már el, hogy akár az amcsi, akár az orosz a gonosz megtestesítõje, az olasz a maffiozó, az arab meg a terrorista, stb.
..Olyan jó lenne.
..Vagy nagyon egyedül vagyok ezzel?
greghouse 2012 máj. 11. - 23:49:47
(117/154)
Minden más elõtt, tartom, hogy az egyik legjobb film manapság.
Nálam 9-es (ami nálam kb. a legjobb a 10 már valami lehetetlen), mindegy, nagyon jó.
Látni együtt Európa és az USA két (szerintem ma élõ) legnagyobb filmszínészét, DeNirot és Renot, önmagában öröm, de ez a film minden más szempontból is jó, leírtuk már ezeket sokan, nem megyek bele. (Csak ismétlésként: mindegy mi volt a tét, és csak elrontották volna, ha kiderül, pontosan mi is volt, lásd, Ponyvaregény, vagy mindegy ki volt a fõ megbízó, mindegy kinek mi a múltja, stb., stb.)
...Az autós üldözések nekem kicsit sok, állítólag rekordot döntöttek a több, mint 200 autó összetörésével...

..Csak egy érdekesség.
....az üldözések HÁTTERE Budapest néhány része volt. Magát a filmet nem itt forgatták, ezek ú.n. "vágóképek", aki figyelt, az üldözés közben felbukkan a Vörösmarty tér, a Szabadságszobor, stb., de nem mikor a szereplõket is látjuk, hanem "vágóképként", persze ez is már pénzt hozott a Budapesti stúdió konyhájára, és ez nem is baj, kit érdekel, hogy Párizst játszotta Budapest. Na bumm, most meg Moszkvát Bruce Willis-szel. Én tényleg nem sajnálom, nemcsak, mert fizetnek érte, hanem mert ideszoknak a filmesek, ez szerintem jó.

De a következõ...(mindjárt folytatom, de ezt elküldöm elõször, mennem kell..)
Killbox 2012 máj. 11. - 20:28:51
(116/154)
A legjobb autós üldözések vannak ebben a filmben,amit láttam, csak a Peacemaker-beli hasonlítható hozzá, az is akkoriban készült film. Az összes színész hozza a legjobb formáját, de Niro és Reno párosa kifejezetten jó volt. Sajna,manapság már nem készülnek ilyen filmek. De miért nem???
olahmiki1959 2012 máj. 11. - 18:45:22
(115/154)
Nagyon jó film, elsõsorban a karakterek miatt, jók a párbeszédek, a szinkron, az akciójelenetek. Apró hibák vannak benne, de összességében kiemelkedik a hasonló kategóriájú filmek közül.
Jean Renonak mellesleg a legnagyobb filmje a "Leon, a profi", amelyhez hasonló színvonalú filmben valószínûleg soha az életben nem fog tudni még egyszer játszani, mert az egy abszolút csúcs a maga mûfajában.