7/10
inbruges 2010 febr. 25. - 17:20:34 7/10
(10/10)
Rosemary tapasztalt, világlátott séf, és "oktatónak" sem rossz, van humora, s még az ügyetlenebb "tanítványokkal" is türelmes...7/10
zuzan 2010 febr. 25. - 11:46:02
(9/10)
a tegnapi menüsort én is megcsináltam volna, ha lessz idõm meg is csinálom. az alapanyagok itthon is elérhetõk.
10/10
Tilda36 2010 febr. 10. - 18:48:22 10/10
(8/10)
"Azok az emberek azért mentek a tanfolyamra, mert azt mondták nekik, ott megtanulnak fõzni"

Ezt honnan tudod?
Hátha csak néhány különleges étel készítését szerették volna elsajátítani luxus környezetben, ráadásul a pénztárcájuk sem bánta. Ha megengedhették maguknak, hogy ilyen körülmények között találkozhatnak Rosemaryvel, ráadásul a társaság sem lebecsülendõ mért ne élhettek volna a lehetõséggel? Érdekes, de nekem eddig nem jutott eszembe, hogy ebbõl a megközelítésbõl nézzem a mûsort, inkább élveztem és örültem neki, hogy jópáran eljutottak ide és még tanulhattak is valamit Rosemarytõl...ráadásul a fõzõleckék is nagyon jó hangulatban teltek.

Elárulom neked én is szívesen befizetnék egy ilyen kalandra, ha anyagilag megengedhetném magamnak.:-)
1/10
francika 2010 febr. 10. - 16:26:56 1/10 Előzmény Tilda36
(7/10)
Azok az emberek azért mentek a tanfolyamra, mert azt mondták nekik, ott megtanulnak fõzni. Hát ez az, amit nem kapnak meg. Csupán néhány étel elkészítését tanulják meg, a fõzés egy komoly szakma, nem lehet egy hét alatt elsajátítani.
Viszont a szuper környezet, kastély, park, klassz konyha és a kevés létszám feltételezi a borsos tandíjat, mert ezt az elegáns bentlakást, jól felszerelt tanmûhelyt meg kell fizetni valakinek.
Pontosan tudom, hogy az angol nyelvterületen (és még sok helyen) apró tanfolyamokból áll a tanulás, és ez az ottaniaknak teljesen természetes, mert ebbe születtek bele. De azt is tudom, hogy lehet az ilyesmit alaposabban és olcsóbban is csinálni. És az keserít el, hogy ott életképesek az ilyen de luxe tanfolyamok, nálunk meg...
Hát ezt foglaltam össze 2 sorban, talán így részletezve jobban vehetõ.
10/10
Tilda36 2010 febr. 09. - 19:25:30 10/10
(6/10)
Az angolok, skótok megengedhetik maguknak, hogy nálunk nem kapható drága alapanyagokból fõzhessenek, de ettõl még nem unszimpatikusak...mint pld. Ramsay, a két duci hölgy, vagy éppenség Rosemary, de hozzásorolhatnám még Nigella-t is. Azt sem mondhatjuk el róluk, hogy nincs humoruk, pláne a duci asszonyságoknak, mindegyik jókedvû, poénos mûsort csinál, Ramsay meg egyszerûen lenyûgõzõ!
Kivétel Nigella, de õ is nagyon ért a fõzéshez és nem játssza meg magát. Birom amikor éjjel kisompolyog a hûtõhöz és jóízûen beleharap egy szendvicsbe.
Nagyon természetesen adják elõ magukat, nincs megjátszás, sem rongyrázás, mégha nekünk ezek az ételek megfizethetetlenek, akkor is tanulunk tõlük.
10/10
Tilda36 2010 febr. 09. - 18:58:21 10/10 Előzmény francika
(5/10)
Dehogy!!!
Természetesen itt mindenki elmondhatja a véleményét a mûsorral kapcsolatban, de azt elmondanád, hogy honnan tudod mibe kerül RM-nál egy ilyen egyhetes fõzõmûsor? Te már elõre ítélkeztél és még az sem zavart, ha ez a 6 ember megengedheti magának a tandíjat, akkor ez téged miért zavar? Úgy láttam drága ételek, minõségi alapanyagok vannak terítéken, amit az est folyamán a hallgatók elfogyasztanak + egy csodálatos kastélyban laknak teljes ellátással.

Rosemary nagyon felkészült és elismert a szakmájában a modora meg szintén nem kifogásolható, de ahogy te letámadtad az nagyon irritáló volt.
A képlet egyszerû! Nem kell nézni ha téged ez ennyire idegesít.
1/10
francika 2010 febr. 09. - 18:35:37 1/10 Előzmény francika
(4/10)
Úgy érzem neheztelsz, mert megmondtam a véleményem. Azt hittem, itt mindenki a saját gondolatainak adhat hangot, nyilvános fórum, nem fényezõmûhely. Cáfold meg tételesen az állításaimat, ne veszekedj.
10/10
Tilda36 2010 febr. 07. - 15:03:45 10/10 Előzmény francika
(3/10)
Az észrevételed téged minõsít.
1/10
francika 2010 febr. 06. - 18:47:38 1/10 Előzmény Tilda36
(2/10)
Ezen a "tanfolyamon" is biztosan szép zsét lenyúlt a néni a tanítványoktól. Pedig kicsit több türelemmel csimpánzokat is betaníthatna a módszerével. szegények egyáltalán nem tanulnak meg fõzni, csak betanulnak pár receptet. Nem szeretem az ilyen pénzlehúzó tanfolyamokat. A Paprika meg még pénzt is ad ilyenért...
10/10
Tilda36 2010 jan. 31. - 21:00:10 10/10
(1/10)
Nagyon örültem, mikor megláttam a mûsorújságban, hogy újból indul Rosemary fõzõsulija a Paprikán. Eddig csak a Spektrumon láttam ezt a szeretni való, szókimondó sztárszakácsnõt, most újból indul a sorozata.

Az elsõ részben fésüskagylót készítettek elõételnek, nyelvhalat saját készítésû makarónival fõételnek és fánkot csoki és karamellöntettel desszertnek.

Érdekes volt látni, hogy a fésüskagyló kibontás után is még mozgott a vágódeszkán, ettõl az egyik tanítvány kiborult, de a többiek lelkesen vetették magukat a fõzés tudományába.
Nekem ez a mûsor minden pénzt megér, nagyon szomorú vagyok, hogy a magyaroknak csak az ilyen vacsoracsata, ill. hal a tortán c. "mûsor"-t ajánlgatnak...persze nem muszáj élni a lehetõséggel.