fresia 2009 febr. 12. - 10:39:33 Előzmény marteeka
(251/2171)
Bocs, de az elõbb kihagytam. Akikre én azt, hiszem, ha engem érne súlyos "sérelem", sokkal dühösebb lennék: a "fej", mint a cigányok, Õk hagyták, sõt elõsegítették, hogy nálunk ilyen állapotok eluralkodjanak. Itt gondolok a támogatásokra pl. munkanélküli segély, családi pótlék és arra, hogy nem vizsgálódnak, nem véletlenül, a vagyonosodásaik terén.
marteeka 2009 febr. 12. - 10:33:36
(250/2171)
Én sem voltam nézõje ennek a csatornának, a mostani ügy kapcsán "kattantam" rájuk a szókimondásuk miatt. Szerintem most ez a legfontosabb, hogy beszéljünk róla és ne burkoltan célozgassunk valamire, amit amúgy is mindenki tud, hanem vállaljuk fel, hogy igenis elegünk van ebbõl a helyzetbõl.

Amúgy egyáltalán nem Mohácsi Viktóriára és társaira, fõleg nem a politikai elitre gondoltam, mikor a cigányok felállását említettem. Egy peremszéli cigány azt sem tudja ki az a Mohácsi Viktória, még a saját helyi kisebbségi önkormányzati képviselõjét sem ismeri. Fõleg nem hallgat egy "értelmiségi" szavára, fõleg ha annak a politikához is köze van, akármilyen is a származása. Itt elsõsorban az olyan hús-vér cigányokra gondoltam, legyen az vajda, vagy a sor egyik lakója, akinél elõbb-utóbb betelik a pohár a "fajtájától".
Ezért nem a politikai elitre kellene támaszkodni, hiszen nem érdekük a rendteremtés, hanem nekünk, a médiának, a tömegnek kellene a hangját hallatni és nem csak nyelni egyet, hogy na megint megerõszakoltak, megöltek, tönkretettek valakit, ó sajnáljuk. Idõvel talán a politikai elit is elgondolkozik ezen, fõleg ha szavazatokat vár.
fresia 2009 febr. 12. - 10:25:08
(249/2171)
Jav:"különbség"
fresia 2009 febr. 12. - 10:21:50 Előzmény idõjós1010
(248/2171)
A tegnapi hír így szólt: Orbán Viktor szerint cigány bûnözõk vannak, cigánybûnözés nincs. A különség a két kifejezés között a lényeg.
Ahogy Sz23 már idézte.
Nincs viszont kétségem afelõl, hogy Orbán nem vak, csak kampányt "játszik", mint már olyan nagyon régóta, folyamatosan. Egyelõre még a választások elõtt vagyunk, és Õ /is!/ számít, a sokak szerint "többség" /cigány/ állampolgárok szavazatára.
fresia 2009 febr. 12. - 10:10:47
(247/2171)
Ettõl függetlenül sem bíznék a rendõrségben /korrupció!/, már - már azt hiszem, "szándékos" az alulfizetettségük...
A vajdákban..., Istenem.... . Ne vedd személyeskedésnek, komolyan kérem, de ez legalább olyan naiv dolog, mint az enyém...
Újra csak oda tudok eljutni: a fejétõl bûzlik a hal. Nem érdeke a politikai elitnek, egyik oldalról sem/!!!/, hogy itt rendet teremtsen, pedig meg tudná tenni. Pl. a büntetések szigorításával, a valóban életfogytigtartó fegyházbüntetéssel, de nem AKARJÁK!
Ahogy Síva is mondta: kemény kézre lenne szükség. De hol vannak nálunk ilyen emberek??? Aki bekerül a politikába, annak korruptálódnia KELL, különben kivetik maguk közül, érthetõ okokból...
Én is örültem, amikor pár évvel ezelõtt megjelentek a cigányértelmiségiek a politikában, pl. Mohácsi Viktória.
De már nem hiszem azt sem, hogy ez hozna /mivel nem is hozott/, bármilyen változást, az elõbb említett okok miatt.
Most ennyit, a videot pedig csak késõbb tudom megnézni.
fresia 2009 febr. 12. - 09:53:09 Előzmény marteeka
(246/2171)
Szia!:)
Köszönöm a videot, amit feltettél, végig meg szeretném nézni, de most nincs idõm, sajnos, majd megteszem. De, elöljáróban annyit, hogy ezt az adót általában kerülöm, most fõleg nem nézem, mert nem akarok "rászokni", mert ez is az egyik/!/ céljuk, kihasználandó az eféle helyzeteket... Na, ez a demagóg hozzáállás, ugyanolyan, mint Csurkáé volt, anno, csak sokkal kifinomultabban mûvelik: igazságokba csomagolni és úgy eladni a politikájukat.
Az áldozatok hozzátartozóinak elkeseredettségét természetesen megértem. Ha az enyéimet érne hasonló súlyú támadás, akkor is, legalábbis most azt hiszem, csak arra az egyénre, csoportra lennék dühös, akik azt elkövették ellenünk. Nem "anblock" /magyarosan :)/, en block /franciásan :)/, az egész fajtájukra. Még ha egyre és egyre többen vannak köztük ilyenek.
Azt én sem hiszem /az már valóban több lenne naivitásnál!/, hogy egy össznépi összeborulás bekövetkezhetne, ha változtatnánk a viszonyulásunkon, minimun 50 éven belül. Még talán utána sem, az USA- ban sem teljesen rózsás a helyzet, tudom, csak sokkal eredményesebben tudják kezelni a meglévõ problémákat. Pl. ma hallottam a TV- ben > ott két méteres rendõröket alkalmaznak, nálunk, sarkítva persze, rendõrlányokat...
Ha itt eszerint történne a válogatás, ezt is diszkriminatívnak mondanánk, ez szintén a ló másik oldala...
Folytatom.
marteeka 2009 febr. 12. - 09:47:42 Előzmény Sz23
(245/2171)
Szándékosan írtam bele, hogy BULVÁRsajtóból. Én sem gondolom komolyan, hogy ilyen megtörténhet, de mindenesetre nem csodálkoznék már ezen sem.
idõjós1010 2009 febr. 11. - 23:23:44
(244/2171)
"Orbán Viktor szerint „a cigány származású bûnelkövetõk aránya napról napra folyamatosan növekszik."

Ennyit azért elismert, és szerintem még ez is több mint amennyit a parlament nagy része ki mer jelenteni.
Sz23 2009 febr. 11. - 22:58:41
(243/2171)
Ácsi. Orbán Viktor szerint cigány bûnözõk vannak, de cigánybûnözés nincs. Ezt mondta.
(az én véleményem meg az, hogy úgy egy hónapra költözzön valamelyik borsodi faluba. ha akkor sem változik a véleménye, akkor vak)
Sz23 2009 febr. 11. - 22:55:38
(242/2171)
Szia! Nem veled van bajom, De már idegesítõ, hogy ez a 3. topic, ahol G.Gy-rõl az Eurovízió kapcsán olvasok.

Figyelem mindenkinek!
www.eschungary.hu
www.mtv.eurovision.hu

Oks? Szó nincs Gyõzike fantazmagóriájáról!!!! Az, hogy a velvet errõl írt, ki a sz.rt érdekel?

105 dalt küldtek be, 2 ugye visszalépett-ugye, azt senki nem gondolta komolyan, hogy a "maradék" 103-ból ez a minden tehetséget nélkülözõ zenei nulla kerül ki gyõztesen? Ugye, nem?

Ne a bulvársajtó legyen már a mérvadó! Kösssz...
idõjós1010 2009 febr. 11. - 22:50:42
(241/2171)
ha komolyan is gondolná, és tenne is az ügy érdekében, én nem bánnám ha átvenné a Gyurcsány kormány helyét.
Sokkal rosszabbra nem igen számíthatunk tõle sem.
marteeka 2009 febr. 11. - 22:34:38
(240/2171)
Még egy kis érdekesség. Tompos Kátya visszalépett az Euroviziós szerepléstõl. A mai bulvárhírek szerint Gyõzike a következõ jelölt, pontosabban jelentkezõ. Na most, a jelenlegi botránnyal a hátunkon, ember legyen a talpán az a bizottság, aki kiszórja Gyõzikét, mert akkor akkora rasszistának lesz titulálva, hogy még örüljön, ha le nem csukják (vagy meg nem lincselik).
Jó az nekünk, ha Gyõzike képviseli az országunkat? Teljesen az etnikumától függetlenül kérdezem.
marteeka 2009 febr. 11. - 22:23:19
(239/2171)
Ám legyen demagógia. Sõt legyen minél több ilyen demagógia. Hogy minél több cigány igazságérzete felszínre törjön, kiálljon és elhatárolja magát ettõl, mint ahogyan azt már 1-2 vajda megtette és büntetést ígért az õ törvényeikkel az efféléknek. Talán akkor kicsit összehúznák magukat, ha már a mi törvényeink nem hatnak rájuk.
Amíg csendben tûrünk, addig nincs ami gátat szabjon.
marteeka 2009 febr. 11. - 22:13:14
(238/2171)
Én meg nem vagyok kíváncsi arra, amikor õ hatalomra jut, akármit is mondana. Tõle meg aztán fõleg kampányszlogen minden egyes mondat, frissiben elkapja a fonalat, mikor mit kell mondani az embereknek. Csak már marhára unalmas.
marteeka 2009 febr. 11. - 22:04:21 Előzmény fresia
(237/2171)
Megnéztem a mûsort. Szép és értelmes gondolatok, nem vitatom, mint ahogyan a Te hozzáállásodat sem. Csakhogy ezeket hiába is terjesztjük, azok az emberek, akik elveszítették egy családtagjukat, barátjukat, elveszítették a munkájuk eredményét vagy bármit, ami ezekkel az emberekkel hozható összefüggésbe, soha nem fognak tudni így gondolkodni. Nekik nem lehet megmagyarázni, hogy az egyénnél kezdõdik a lánc, és elõször neki kell elnézõnek lenni és összefogni és majd egyszer minden szép és jó lesz. Ezzel kicsit elkéstünk.
A probléma nem újkeletû, már jó sok évvel/évtizeddel ezelõtt kellett volna ezt a gondolkodást a társadalomba hinteni, nem amikor már annyira elharapózott a helyzet, hogy mindenki szája keserû.

Másrészt ahhoz, hogy én elfogadjak valakit, ahhoz kérem mutassa meg, hogy miért is kell/lehet nekem ezt tennem. Ha most az egész magyar társadalom sóhajtana egy nagyot, hogy jó, vége a rasszizmusnak, szeressük egymást gyerekek, segítsük egymást testvérek, azt hiszed a cigány társadalom elérzékenyülne és lelkesen kapát-kaszát kapna, hogy akkor hajrá irány dolgozni, mi is vegyük ki a részünket a munkából, a társadalmi életbõl? Na nem. Biztosan nem. Nem túl sok idõnk van már erre a csodára várni tétlenül, nincs már így is épp elég baj?
Ha már Amerika, nekik is jó 50 évbe telt, mire "normalizálódott" a helyzet, akkor most türelmesen és elnézõen éljem le az életemet így, miközben a gyerekeimet az iskolában bántalmazzák, engem az utcán kirabolnak, a családom házáról lassan a tetõt elviszik?

Javasolt megtekintésre az alábbi mûsor:

http://www.hirtv.hu/?tPath=/view/videoview&videoview_id=7526

Különösen a második része, a sarkadi Tescoval fogalkozó blokk (kb. 12:40-tõl), érdekes.

Mint ahogy az is érdekes, mint ma megtudhattuk, mibõl is telik 15-20 milliós házra és kocsira. Hát bodzatermesztésbõl. Ja kérem, aki nagyban csinálja...
idõjós1010 2009 febr. 11. - 21:00:34
(236/2171)
Kíváncsi leszek hogy Orbán Viktor hatalomra kerülése után is ki meri-e majd jelenteni a cigány bûnözés meglétét.
Nem csodálkoznék rajta ha ez is csak egy ellen kampány része volna az MSZP ellen, mint ahogyan minden más "véleménykülönbség" is.
fresia 2009 febr. 11. - 20:14:30
(235/2171)
Jav."demagógia"
fresia 2009 febr. 11. - 20:13:39 Előzmény fresia
(234/2171)
Nem vitatom, van benne sok igazság is - csak a szerzõjét, csak azt tudnám figyelmen kívül hagyni.
Tõle, ez demegógia, nem más.
feketevipera 2009 febr. 10. - 23:32:04
(233/2171)
Igen, furcsa a rendõrség (vagy legalábbis a vezetõik) hozzáállása is az ilyen ügyekben. Hogyan lehetséges az, hogy kardokat hordjanak maguknál az elkövetõk? És miért csak a tüntetõk szétzavarása megy könnyen? Miért csak a tojásdobálókat könnyû elítélni? Kíváncsi lennék arra, hogy melyik politikus barátunk melyik maffiával szövetkezik. Egy normális országban nem történhetne meg az, hogy egy miniszter a bûnözõk oldalára áll (ld. Pásztor Albert esete), aztán pedig hatalmon marad... Egy normális országban nem történhetne meg, hogy eladják az állami vagyont, hogy erkölcsi hullák döntik évtizedek alatt romba kis hazánkat. Az odáig rendben van, hogy kétmilliárdot adnak a rendõrségnek (persze álszent módon azt mondják, hogy "valahonnan el kell venni" - miért nem önmaguktól????), de kérdem én: ha nem lesz több joga a rendõrnek a bûnözõvel szemben, mi fog változni? Semmi. Ebben az országban mindenkinél többet ér egy bûnözõ, neki mindenkinél több joga van. Amíg idegen érdekeket szolgál a politikai "elit", addig itt változásokat nem várhatunk.
offtopic
Sz23 2009 febr. 10. - 23:29:35
(232/2171)
nem biztos, hogy a politikától kell megváltást várni