drProktor 2011 aug. 25. - 21:48:08 Előzmény sixeol
(1491/2171)
"Járai nem volt miniszterelnök"
Én nem mondtam, hogy az volt.
Azt mondtam, hogy a Fidesz beteges befolyásolásának engedve,
hogy erõs legyen a forint, mesterségesen magasan tartotta a forint kamatokat,
az akkori kormány hiába követelte tõle, hogy ne tegye.
Ennek az lett az eredménye, hogy a dolgozók valutában vettek föl hiteleket,
mert alacsonyabb volt a kamata.
A Fidesz milyenségét mutatja, hogy ezt még jelenleg is agyonhallgatják,
sõt Gyurcsányt s a szocikat koöpdösik sunyi módon.
drProktor 2011 aug. 25. - 21:41:55 Előzmény sixeol
(1490/2171)
"(...)ha a vidámság és nem a gazdasági teljesítmény lenne a fokmérõ,
akkor Burma, Namíbia és Banglades lennének a világ legfejlettebb és
leggazdagabb államai, Németország, USA stb. pedig a legszegényebb és legfejletlenebb."

Mibõl gondolod, hogy Burma, Namíbia és Banglades olyan fene vidám helye3k? Hát ajhonnan ezt vetted, biztos onnanvetted azt is, hogy Németország, USA stb. meg olyanszomorúak.

Lám-lám, mekkora marhaság ilyen igazából mellék szálon is.
Ugyanennyi a marhaság a fõ szálakon is, megnyugtatlak.
7/10
NANU..! NANU..! 2011 aug. 24. - 20:19:56 7/10
(1489/2171)
Na, hogy a Témánál maradjunk, ma épp hazafelé tartottunk, mikor a rádióban bemondták a Hírt, miszerint egy ugyan olyan (Öngyiloklás) lett vagy áldozat, már mit tudom Én... ?:(
Mint pár hete volt a két lány az autóval... :(
Nem írom ki, mert kitörlik, szóval elég gyanús, vagy ezek ilyen rendesek, hogy saját maguktól menekülnek, másokat meg imádnak és kiírtják, hogy ne nyiss rám, mert gáz van... ?:(
Azért érdekes, hogy a kis malacról, majd 3"-es hírt adtak le, míg errõl szót sem ejtettek. ?:(
Gondolom 3-ig nem áll meg, na erre kíváncsi leszek... :(
Ha úgy lesz mint sejtem, akkor még a végén megint elkezdem a hülyék Adóját, amirõl hál Istennek 8-9 éve immár leszoktam önkéntes alapon... ;)))
7/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 aug. 24. - 20:10:51 7/10
(1488/2171)
Te jó szagúúúúú, ATYA Úr ISTEN ! ! ! :(
Mi történt itt, szófosásotok van... ? ! ? :(

Ide csak akkor jár a Modi törölni, ha Én jelenek meg... ?:(
-csengõzoli-- 2011 aug. 24. - 19:50:22
(1487/2171)
Igazából bajban vagyok.
Én szívem szerint mindig ellenzéki lennék, kit lehet szidni,ha nem az aktuális vezetõket?
Egy baj van!
Az mostani ellenzék 8 évig minden létezõt elbahaszarintott, így elég hiteltelen,mikor kiállnak és kritizálnak.
Dekomolyan...
Kiállnak,hogy a fidesz nem képviseli eléggé a hiteleseket és most eu-s bizottságokhoz fordulnak,hogy vizsgálják meg az eu-s bankokhoz képest mennyi többletköltséget számolnak fel nálunk pl?
Ez tökjó, egyet is értek,de sírva könyörgöm,hol voltak ezek a válság kitörésekor?
Baj van az egészségüggyel?
Jé,tényleg?
Ez most alakult ki?
Nézzük mit is tettek anno? Vettek széfeket, azigen!
Hú,azok aztán kvára kellettek!
Kb. mint a magán egészségpénztárak :)
Szidják a fidesz gazdaságpolitikáját (melyrõl én sem állítom,hogy jó, fingom nincs õszintén szólva), de õk mit csináltak?
Azt senki sem tagadja,hogy mikor Medgyessy átvette az országot,akkor bizony naon jól álltunk.
Hány konvergencia program volt?
Hány megszorítás?
Mik is voltak? Magyar részvény? Emlékszel még rá? Ilyeneket találtak ki a gazdaság helyreállítására.
Majd jól bevásárolunk magyar részvényekbõl.
Nyilvánvalóan az államadóságról is tehetnek,hogyne tehetnének.
Elhangzik az öszödi beszédben részletesen,hogy mekkora sz@rba került az ország miattuk, maga Ferkó mondja.
Nyilván,ha kicsit jobban igazgatták volna az országot,akkor nem kellett volna annyi hitelt felvennünk az IMF-tõl.
És még sorolhatnám a sok jó döntést...
Legvidámabb barak... Pf, persze vezessük le,hogy de jó volt...
Aztán csodálkoznak,mikor lekomcsizzák õket...
5/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 24. - 19:32:01 5/10 Előzmény -csengõzoli--
(1486/2171)
Erre csak annyit tudok neked válaszolni: Egyetértek! :)
5/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 24. - 19:28:53 5/10 Előzmény agarik
(1485/2171)
A válaszom :D, de akkor egy kicsit részletesebben: a legvidámabb barakk, ebben igazad van, ha a vidámság és nem a gazdasági teljesítmény lenne a fokmérõ, akkor Burma, Namíbia és Banglades lennének a világ legfejlettebb és leggazdagabb államai, Németország, USA stb. pedig a legszegényebb és legfejletlenebb. És hogy a legjobbat kihozták volna? Pontosan mibõl? A felesleges presztizsberuházásokra, vagy a KGST kereskedelemre, esetleg a butikozás piactorzító hatásaira, az alacsony teljesítményre, a felesleges raktározásokra, az energia és nyersanyagigényes iparágakra, a felesleges és eltúlzott ipari kapacitásra és még sorolhatnám gondolsz? És ne gyere "a mindenkinek volt munkája", meg "1.50 volt a kenyér" dumával, mert az a demagógia. Terror volt lehet nem olyan kemény mint mondjuk Romániában, de volt. Ha bármit is kihoztak annak ára van, és gondolkozzunk el azon mit hagytak örökül. A Fideszrõl nem kívánok vitázni igazad van én is így látom, bár, hogy párt- e vagy nem, vagy, hogy jobboldali ezek csak cimkék, annyira jobboldaliak õk mint amennyire baloldali az MSZP, az MSZP vel kapcsolatban részben egyet értek, de kb. annyira haladt alattuk az ország mint most, ha Gyurcsány idõben lépett volna és mondjuk lemond most nem itt tartanának, de ez az én szuverén véleményem. Az MDF, hogy nem alkotott volna semmit, errõl lehetne vitázni, õk hozták meg a rendszerváltás utáni Magyarország legfontosabb intézkedéseit és elindították azon az úton ahol most tart, bár megjegyzem csak halkan, a 2010-es MDF az 1990-es MDF nagyon halvány, százezer darabra tépett árnyéka csupán. Az államadóssággal kapcsolatban egyet kell értenem, de annyit hozzá fûznék, hogy az ezzel kapcsolatos döntéseket õk hozzák, ergo azért terheli õket felelõsség, mert ezzel az erõvel bármit megtehetnének büntetlenül és felelõsségre vonás nélkül. Még pár dolog: Magyarország jelenleg Köztársaság, az országnak most elõször a történelemben lesz alkotmánya, hogy milyen azon lehet vitázni, az a kevés szakszervezet még mindig van, de eddig sem fejtettek ki valami nagy tevékenységet, és sok szakmának már a rendszerváltás óta nincs érdekképviselete, az egészségügyön nincs mit szétverni azt már megtették mások, az elmúlt 20 évben a politika és nem a szakmaiság döntött az egészségügyben azért tart ott ahol tart, ha lelkiismereti szabadság és jogbiztonság nem volna, akkor ezt a hozzászólást nem írhattad volna meg nekem. Azért örülök, hogy vannak még gondolkodó emberek.:)
5/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 24. - 18:54:17 5/10 Előzmény drProktor
(1484/2171)
Járai nem volt miniszterelnök. 2002-2010 között MSZP kormány volt hatalmon, a rendszerváltás utáni helyzet és annak következményei a Rákosi- Kádár elnyomó rezsim öröksége, 94-elõtt a Fidesz igencsak MDF ellenes sõt egyenesen liberális volt, 12 év áll szemben másfél évvel, az államadósság 53 %-ról 80 % fölé 2002 után emelkedett, a mai döntésekért a mostani kormány a felelõs, a 2010 elõttiért viszont nem, a hatalmon lévõk felelõssége a döntéseikért pedig egyforma, nincs olyan, hogy a jobbnak nagyobb a balnak kisebb a felelõssége amikor hatalmon van, a számokkal meg nem én kezdtem el játszani. A süketelésrõl meg csak annyit, mindegy ki van hatalmon az mindig lesz.
drProktor 2011 aug. 23. - 18:16:33 Előzmény sixeol
(1483/2171)
De itt én a jelenlegi áldatlan állapotokra gondolok, amihez semmi köze
sem KunBélának, sem Rákosinak,sem Kádárnak, egyedül a mostani helyzet
kialakítóinak(ld 1887 és 1885 hsz) Mellesleg nem felejtem el a baloldalt sem,
de nagyobb súlyt teszek a jobb felelõsségére(jó példa Járai és ugrócsoportja).

Az elmúlt 20 évrõl beszélni már logikusabb, de
ez az algebra(12 év bal, 8 év jobb(abból is a Fidesz által nem vállakt MDF:4),
ez sztem játék a számokkal.

Azállamadósság nem az ördög találmánya, egyedül a vele való demagóg süketelés.
Na, az sem az ördögé, csak a Fideszé.
agarik 2011 aug. 22. - 20:57:02
(1482/2171)
Ok, megnéztük mennyiségileg, most nézzük meg szövegkörnyezetbõl való kiragadás nélkül!

MSZMP-korszak az összes "terror"-jával nem volt ám olyan rossz. Hiába volt az ország megszállva és irányítva az oroszok által, azért sokat elárul a korszakról a "Legvidámabb Barakk" elnevezés. Azaz ebben a korszakban a szarból kihozták a legjobbat a kormányban lévõk.
A FIDESZre azért vessünk egy pillantást. A Terror Házában van egy fénykép ami jól jellemzi mekkora barmok: "ezt akarod vagy ezt" a felirat a plakáton, amin két kép van: az egyiken egy szerelmespár csókolózik, a másikon két politikus fog kezet orosz módra, azaz puszi jobb-puszi bal-puszi közép. Azonban mint látjuk a két szituációnak csak a FIDESZ õrült elméjében van köze egymáshoz.

MDF: oké, ma nincsnek sehol, és különösebbet nem alkottak, de "nincs hír az jó hír" alapon nem is ártottak.

MSZP: az elsõ kormányzatuk okés volt, bár az antiszelekció a hülyeprivatizáció során erõsen éreztette hatását (köszönd a ruszkiknak és a Szövetségeseknek a 2. VH-ból). A Gyurcsány-korszak egy rakás szar volt, de ha mást nem, arra rá kellett volna belõle jönni, hogy egyszemélyi kultuszokban (pl. I. Orbán Viktor önjelölt istencsászár) nem szabad bízni. Ellenben az ország az MSZP alatt legalább haladt, he nem is mindíg úgy ahogy kellett volna.

És végül ejtsünk pár szót a FIDESZ-rõl. Nemzeti Gödör - jól jellemzi az eghész kormányzati ciklusukat. Minden beruházást leállítottak,amellett hogy semmivel sem voltak jobbak az MSZP-nél. Sõt: míg az MSZP egy politikai párt, addig a FIDESZ nemhogy nem jobboldali, de nem is politikai párt, hanem egy egyházi képviselet! Legújabb hatalmaskodásuk alatt megszûntették a köztársasági államformát, megszûntették az alkotmányosságot, megszûntették a lelkiismereti szabadságot, megszûntették a szakszervezeteket, megszûntették a jogbiztonságot, megszûntették az egészségügy maradékát stb. stb. stb.

Az államadósság növekedéséért pedig egyik kormány sem hibáztatható, továbbá látni kell hogy annak mértéke kormányzattól függõen - mint az az alapszituációból elõre megmondható - exponenciális. Hiába, ide vezet a kamatszedés.
offtopic
drProktor 2011 aug. 22. - 18:04:22
(1481/2171)
Értelmesek, s mindenki, akit érdekel!

Most a KlubrádióbanRaqngosK mûsora megy: A szabad sáv!

Mostani vendég: DebreczeniJózsef
5/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 22. - 17:56:56 5/10 Előzmény drProktor
(1480/2171)
Logikailag igazad van. De akkor nézzük meg közelebbrõl. 1949-tõl 1990-ig az mszp elõdpártja az mszmp (diktatúra, rákosi, kádár, elnyomás, kollektivizálás, 56, terror stb.), 90-94 mdf õk hol is vannak?, 94-98, 2002-2010 mszp, a fidesz 1998-2002. Akkor összegzem. Az elmúlt 20 év fejlõdésére 12 év mszp vagyis bal, 4 év fidesz + elmúlt másfél év vagyis jobb. 2002-2010 között - mszp - az államadósság a GDP-hez viszonyítva 53 %-ról 80 % fölé nõtt és azóta azért nõtt valamennyit a GDP is. Tehát a 2002-es bázisévhez képest jóval 80 - 85 % fölött van. Ha már a logikánál tartunk.
drProktor 2011 aug. 22. - 12:37:24
(1479/2171)
"Megszûntek a gátlások, kifordult magából az egész társadalom."

Így igaz, s mindez köszönhetõ a
mai magyar jobboldal(jelesül s fõként aFidesz)
kártékony s romboló erkölcsi, politikai és kultúrális züllesztésének
offtopic
meszag 2011 aug. 22. - 09:24:11
(1478/2171)
szóval a lényeg, a meghatározó a családi neveltetésed. Ha otthon azt látod, arra nevelnek, hogy szégyen az, nem fogsz lopni. HA nem így nevelnek, jöhet a pap, az isten, bárki, amig rá nem fütyülsz, megteszed.
offtopic
meszag 2011 aug. 22. - 09:21:56
(1477/2171)
már megint terelsz. Az tény, hogy kádár utolsó éveiben jelentette ki, hogy: "nem baj, ha elvitték, így is itt maradt" -le tudtam volna hányni.
Egy valamiben nem osztom a véleményed, hogy ez megkülönböztetné a mai "két" oldalt. Sõt, tudod a szocializmusban azért még titkolták, kicsit tán szégyellték is a lopást. Aztán jött a rencer váltás, és mindenki vitt mindent - ilyen viszkis félék lettek a követendõ példa - és még ki is röhögték aki nem lopott, csalt, fõként a vállalkozókat, aki igyekezett becsülete maradni.
Megszûntek a gátlások, kifordult magából az egész társadalom.
-csengõzoli-- 2011 aug. 22. - 09:11:07
(1476/2171)
A magyarországi "jobbosok" közt ugyanúgy rengeteg kommunista van,mint a baloldalon.
Nem a jobb vagy a baloldal számít,hanem az,hogy nem volt rendszerváltás, ugyanazok az emberek ülnek vezetõ pozíciókban mindenhol,csak most igazgató úrnak hívják õket.
Így pedig mi változna?
Semmi. Ugyanazok a fejek, ugyanaz a gondolkodásmód, ugyanazok a berögzõdések, lopni kifulladásig.
Nem véletlen küldték el az összes komcsit minden normális országban, az ún. rendszerváltáskor.
Nálunk meg még a miniszterelnökök közt is volt pufajkástól, D209-en át, kisz ficsúrig minden.
Hát ezektõl aztán várhatod,hogy bármi változzon.
Ha az egész brigádot elküldték volna, akár a baloldal is lehetne jó.
offtopic
meszag 2011 aug. 22. - 08:59:24
(1475/2171)
hát pedig igazán találó volt amit irt
-csengõzoli-- 2011 aug. 22. - 08:58:09
(1474/2171)
Nem neked írtam, nem is ez volt az értelme, szerencsére mások értik, te meg úgyis csak saját magaddal értesz egyet.
Szerintem ülj le a tükör elé és olvasgass szerelmes verseket.
drProktor 2011 aug. 22. - 08:35:48 Előzmény -csengõzoli--
(1473/2171)
"Már nem párttitkárok,hanem cégvezetõk és amig ez az osztály van felül,
addig sosem fogják a te érdekeidet képviselni"

Hú, de zavaros ez a fejeddel együtt.
Szóval az a baj, hogy a balos kapitalisták nem a nép érdekeit képviselik?
Bezzeg majd a jobbos újak, azok azán kiteszik a lelküket a "szegínnépért".
Mindjárt lehet megfigyelni, amint nagyeszû haverjaid makrószinten
átcsoportosítják a jövedelmeket,
a szegényektõl elvesznek s odaadják a gazdagoknak. Hurrá!

Már tényleg csak a máglyákat kellene összehordani,
aztán fölüdülés lesz a "királyok, hercegek, grófok, naplopók és (új)burzsoák"
világa.
offtopic
meszag 2011 aug. 22. - 08:24:39 Előzmény sixeol
(1472/2171)
Ja járai csak egy név, akit nem akarnak vérpadra vonni, pedig a 300 mFt-ig adott lakáskamat támogatás csak 300 MrdFt-ba került évente, és hogy pampogott a fidesz, hogy a szocik leállították.... :)

Igen, mindegyiknek megvolt/van a felelõssége, de nem egyformán. Várom, hogy mit fog mondani majd matolcsy...