cybericius 2022 jan. 20. - 08:17:57
(3/3)
Köszi a leírást, megmentettél! A címet és a színészeket együtt tekintve sejtettem, hogy valamilyen magyarokat gyalázó, provokatív előadás lehet, de hogy koncepciótlan és gyatra is, az már felháborító: gyűlölködni csak kreatívan, különben az utálatos nép nem fog elmenni rá. Köszönöm, kihagyom...
lietta 2019 máj. 31. - 12:23:04
(2/3)
szenzációs!
5/10
iustitia6605 2019 ápr. 21. - 20:12:06 5/10
(1/3)
Nagyon szeretem a K studio szineszeit es eloadasait, de Sacra Hungarica nem tartozik a legjobb produkcioik koze. Ez nem is annyira szinhaz, hanem inkabb egy performance, hiszen nincs ertelmezheto cselekmeny, nincsenek karakterek, tulajdonkeppen semmi nem tortenik. A darab elso feleben a szineszek egy sorban ulve egymas utan mondjak el az egyre provokativabb kijelenteseik sorozatat melyek a xenofob, idegengyulolo, klerikalis, multba-nezo, nagyzolo, kisebbrendusegi erzesektol gyotort, masokat hibaztato, onmagat sajnalo es gyulolkodo 'szent magyar' attitudoket karikirozzak. Ez gyakran abszurd, mulatsagos es fajdalmas is, de hat gondolkozo emberek sajnos mindezt tulajdonkeppen mar regen tudjak szent nemzetunkrol.... A darab vege fele a szineszek magukbol kikelve, felig levetkozve, ketchuppal es halkonzervvel bekenve uvoltve enekelik bunko magyar mozgalmi es nepdalok parodiajat, ezzel nyilvan az elso reszben bemutatott ma meg szeleskorben elfogadott attitudok vegso kovetkezmenyeit es erzelmi konzekvenciait illusztralva - aggresszio, sokk, felelem, utalat, es gyulolet. A mondanivaloval nincs vitam, de mint szinhaz ez sajnos sem nem elvezheto, sem pedig kulonosebben ujszeru.