1/10
Damill 2023 máj. 17. - 20:50:48 1/10 Előzmény Sz. Péter
(79/99)
Nyilván gúnyolódsz. A Sárkányok házában nem kevés férfiellenes kijelentés van. Pl. amikor azt mondják, hogy "ezek (férfiak) bármit megtennének, hogy ne egy nőt lássanak a trónon". Nos, barátom ilyet Martin nem írt, hogy azért utálták volna pusztán, mert nő volt.
Sz. Péter 2023 máj. 17. - 19:44:56 Előzmény Damill
(78/99)
A feminizmus már nekem is az agyamra megy.
Már az Alien-ekben is utáltam, hogy mindig a nő marad életben miközben minden férfi meghal!
1/10
Damill 2023 máj. 17. - 19:28:21 1/10
(77/99)
A sorozat önmagában közepes, de Trónok harcának nulla. Sajnálom, hogy már az HBO-t is kezdi meghódítani a woke meg a feminista agymenés, és ennek komplett brandeket rendelnek alá.
8/10
IWantSunshine 2023 máj. 08. - 03:44:42 8/10
(76/99)
Tetszett, majdnem olyan jó mint az eredeti Game of Thrones sorozat (aminek a befejezése nem is tesztett).
Sz. Péter 2023 máj. 03. - 20:27:15 Előzmény Rotovics Kázmér
(75/99)
"Potyognak a gyerekek"

Akkor vajon mit szólsz majd később?! :)
6/10
Rotovics Kázmér 2023 máj. 03. - 19:57:02 6/10
(74/99)
Sokan lehúzták ezt tavaly, de annyira nem rossz, mint a csalódott rajongók kiöklendezték. Panaszkodtak, hogy nem bontották ki eléggé a karaktereket, meg hogy a GoT jobb volt ebből a szempontból. Hát öcséim, ti biztos nem ezt néztétek. Amennyi ebbe a műfajba belefér, azt bőven beletették. Hogy unalmas? Eseménytelen? Hát kibelezés, halálra kínzás, még dobogó szív kitépése, tömegmészárlás, gyerekek élve elégetése, meg premier plánban történő baxás az TÖBBÉ-KEVÉSBÉ valóban kevesebb van benne, hálistennek.
A vicces mivolta inkább a kidolgozatlan, óriási időbeli ugrások miatt adódik. A "10 éves öregítés" amikor bizonyos színészeket kicseréltek, hát.... Nos, onnantól a forgatókönyv totál elcseszett. Potyognak a gyerekek jobbra-balra az anyákból, csak a fejünket kapkodjuk közben. Hirtelen a franc se tudja, ki kinek a rokona, de mindez azért, mert már rohadtul nem is érdekel minket az egész. És lassan átfordul az egész valami gusztustalan tini-szappanoperába, hogy a tizenéves korosztályt is behúzzák a nézők közé.
És hol itt a következetesség? A Viseryst szenzációsan alakító Paddy Considine-re ránézésre 25 évet rátoltak a 10 éves ugrásban (mondjuk nem is értem, hogy élte meg, hiszen már előtte is csutkán beteg volt), ugyanakkor mások pl. Criston Cole szerepében Fabien Frankel nemhogy nem lettek idősebbek, de szinte még fiatalodtak is. Legalább egy nyomorult ősz hajszálat, vagy hosszabb szakálat sikerült volna könyörgöm!
De a casting jobb lett. Sokkal. Pl. a 3 főszereplőt alakító színész: a hercegnő, királynő, meg a hercegnő homo férje szerepében (akiket szemlátomást lecseréltek), katasztrófák voltak. Nem sorolom fel őket. Az új színészek viszont nagyon jók. Az ugrás után nekem nagyon hiányott Rhys Ifans (Otto Hightower szerepében). (Világklasszis színész!)
6 pontot megérdemel annak, akit az akción kívül jobban érdekel a politika meg az ármány, akit lenyűgöznek a csodálatos kosztümök, és akit nem zavar, hogy az öreg királyon kívül egyetlen szerethető karakter sincs.
6/10
gm262 2023 febr. 23. - 11:35:42 6/10
(73/99)
Véleményem szerint meg sem közelíti a Trónok harca során megszokott minőséget. Úgy érzem - mindenben - ez egy Trónok harca Tesco gazdaságos. Gyengébb a story (kevés főszereplő), a történetvezetés (lassú, kevés dráma), a díszletek (volt jelenet, amit úgy éreztem egy falusi művházban rögzítettek), a környezet (nincsenek szuper külső helyszínek). Az operatőri munka elcseszett ezzel a sötét szűrővel, minden rész előtt át kellett állítanom a TV-n a világítást élénkre, hogy élvezhető legyen a kép. Kíváncsian várom, hogy a nem túl sikeres első évad után, folytatódik-e a sorozat.
Sz. Péter 2023 febr. 04. - 18:24:52 Előzmény tesz-vesz
(72/99)
Az ugye megvan, hogy ebből a sorozatból még csak egy évad van?!
Majd akkor hasonlítsd egészében a másikhoz, ha ezt is befejezték.
1/10
APBT 2023 febr. 04. - 12:32:20 1/10
(71/99)
Feminista maszlag, rengeteg felmosófejjel!
2/10
tesz-vesz 2023 jan. 16. - 12:08:46 2/10 Előzmény Sz. Péter
(70/99)
hiába készül másik könyvből, sok könyv van, és nem filmesitik meg a többségüket, tudod.
ismétlem: a GOT sikerén akar ez is népszerű és jövedelmező lenni, csak épp nem jön össze, mert a GOT évad végi színvonaltalanságát hozza a sárkányok háza is, nem pedig a GOT eleji történeti színvonalt.
1/10
offtopic
m.mazlista 2022 dec. 27. - 14:07:30 1/10
(69/99)
Katasztrófálisan unalmas!!! Nekem nagyon nagy csalódás! Sajnálom az időt, amit elvett. Amilyen jó és izgalmas volt a Trónok Harca ez olyan gyenge. Ha nem tudtam volna, hogy minek a sorozata az első rész után nem is néztem volna tovább. Szerintem sokan vannak ezzel így, azért lehet jó a nézettsége, ami a tényen nem változtat: gyenge, huszadrangú és érdektelen.
Sz. Péter 2022 dec. 26. - 20:38:13 Előzmény Atis88
(68/99)
Ez volt az alapfeltevés:

"ha a GOT nem lenne, akkor ez se lenne"

Ez nem igaz.
3/10
Atis88 2022 dec. 26. - 20:04:04 3/10 Előzmény Sz. Péter
(67/99)
Attól még az a lényeg, hogy fele ekkora sikere nem lenne.
Sz. Péter 2022 dec. 26. - 19:58:07 Előzmény Atis88
(66/99)
A "sokan meg sem nézték volna" és az "akkor ez se lenne", teljesen mást jelent.
3/10
Atis88 2022 dec. 26. - 19:29:38 3/10 Előzmény Sz. Péter
(65/99)
Csak azt ne feled el, hogy a GOT ágyazott meg ennek. Ha ez lett volna előbb sokan meg sem nézték volna. Én sem...
rainman 2022 nov. 26. - 19:45:08
(64/99)
Gyenge a történet vezetés, a filmben 3-4 szereplőn kívül, szinte senkit nem ismersz, még azokat sem, akikről a történet szól. A GOT sikere abban rejlett, hogy nem csak az urakat, de a szolgálókat, szajhákat, és minden más közrendű ember törtenetét ismerted. Olyan volt a rendezés, hogy volt idő mindenre, így a cselekmények meglepetésünkre, vagy megdöbbenésünkre, szépen kifutottak. A másik nagyon nagy baj, hogy a filmezés minősége kritikán aluli a legtöbb kép alulexponált, vagy teljesen sötét és csak árnyakat lát az aki nézi, és így gyakran a cselekmény sorozat is követhetetlen. A másik ami hiányzik, hogy egyáltalán nincs semmi érdekes, már ha egyáltalán történik valami, mert a rendezés következetlensége miatt a cselekmények jórésze előre kiszámítható.
Sz. Péter 2022 nov. 20. - 20:03:47 Előzmény tesz-vesz
(63/99)
"mert ha a GOT nem lenne, akkor ez se lenne"

Miért ne lehetne? Ez egy másik könyvből készült.
A GoT a "Jég és Tűz dala"-ból. Ez pedig a "Tűz és vér"-ből.
2/10
tesz-vesz 2022 nov. 20. - 18:42:29 2/10 Előzmény Amadila
(62/99)
azért kell a GOT-hoz hasonlítani, mert ha a GOT nem lenne, akkor ez se lenne! és mert UGYANAZ a világ! pl csak ezek miatt. a GOT sikerén akar ez is népszerű és jövedelmező lenni, csak épp nem jön össze, mert a GOT évad végi színvonaltalanságát hozza a sárkányok háza is, nem pedig a GOT eleji történeti színvonalt.
2/10
tesz-vesz 2022 nov. 20. - 18:35:10 2/10
(61/99)
A 7. vagy 8. részig kell várni, hogy történjen benne valami, addig csak lelkizés, felesleges időtöltés, szappanopera, minden, amit utálok a rossz sorozatokban, látszik, hogy tudják hogy hosszú-hosszú sorozatot akarnak gyártani iparosmunkában, csak épp anyag és tartalom nincs benne, ami ezt megkövetelné, nem a lassúsággal lenne a baj, hanem hogy tartalomnélküli, hogy fajsúl nélküliek ezek a semmirekellő ismétlődő beszélgetések az évad elején.
A karakterek gyengék, egysíkúak, egydimenziósok, csak az elitet mutatják, pedig azért a trónokban szó volt zsoldosokról, kisnemesekről is pl.
Brant pedig már az első rész végén ledobták a toronyból. itt 8 részt kell várni bármilyen cselekményre.
9/10
Danika75 2022 nov. 14. - 23:52:18 9/10
(60/99)
Eddig is nagyon jó a sorozat, de érezhető, hogy ez még csak az első évad, valószínűleg ennél már csak jobb lesz. A történet sötét, komor és véres, a GoT hangulatát idézi.