Téma: Satyricon

hanguktaekwondoo 2019 ápr. 07. - 14:27:31
(12/12)
mocsok. töményen.
Petronius forog a sírjában. Olvastam az eredeti művet -amit Fellini összerondított, az büntetendő.
Saját lelkének kivetülését dobja rá a nézőre. petroniust csak nyomokban tartalmaz.
Ugyanolyan kártevő, mint druszája, a beteg, romboló celluloidokat termelő Pasolini.
8/10
breeder 2014 júl. 10. - 22:53:05 8/10
(11/12)
Érdekes, különleges Fellini mû a Satyricon!
Körülbelül a film háromnegyede kötött le igazán, az utolsó 20-30 perc kevésbé!

Fellini-rõl mindig is tudtam, hogy nagy nevettetõ, de ez a rendezése minden határon túlment. :D
Groteszk, fantasy jelenetekkel teletûzdelt, komikus, különleges drámai filmet hozott össze!

A wikipedian leírtakat is érdemes elolvasni. Sokat segít a film megértésében!
http://hu.wikipedia.org/wiki/Fellini-Satyricon

8/10
9/10
adamnagysweetmovie 2011 febr. 08. - 13:01:00 9/10 Előzmény mildi
(10/12)
Oké, akkor én már nem írom le zsinórban harmadszor, hogy a 60s évekrõl szól:), nekem elsõsorban Fellinirõl szól, aki parttalan mesékben, tömegjelenetekben, toposzokban, mítoszokban, archetipusokban gondolkodik.
Megvallom, én módfelett nárcisztikusnak tartom a mestert és mûvészetét (ezért halálom után a Satyricon világában purgáljak!), a víziók kétségtelenül nyomasztóak, de nekem a Casanova még inkább stilizált, szürreális-campes díszletvilága jobban magával ragadott, mint ez a kissé operás, színpadias kivitel.
10/10
mildi 2010 febr. 14. - 15:41:44 10/10
(9/12)
Fellini egyik legérdekesebb filmje - bár vele elfogult vagyok. Valóban nem követi híven Petronius mûvét, valóban "Fellini-Satyricon" a film címe helyesen. Nem csak az ókori Rómára, de a hatvanas évek (tágabb értelemben a mai kor) hedonista, kiüresedett világára is rá lehet ismerni.
Nem éppen szemérmes alkotás, de nem is ízléstelen, igazi költõi filmélmény, a színészek, és a statiszták kitûnõek.
seressandor 2010 febr. 14. - 14:18:54 Előzmény Catullus00
(8/12)
A film pontos címe: Fellini - Satyricon.
Ez is jelzi azt, hogy a rendezõ nem Petronius azonos címû könyvének a filmváltozatát készítette el (esze ágában sem volt), hanem abból csupán kiindulva alkotott egyszerre korképet az ókor (szellemi) végérõl és párhuzamosan kora haladó eszméinek keserû bukásáról.
Végeredményben a film sokkal inkább 1968-ról szól, mint bármelyik más korról. Ebben a körben viszont az egyik legjobb mûalkotás...
2/10
Catullus00 2009 jún. 12. - 14:25:04 2/10
(7/12)
Sziasztok!
Ahogy látom itt mindenki nagyon meg van elégedve a filmmel.
Sajnos nekem borzalmas csalódás volt,ilyen nagyot filmben már rég.Nem tudom h ti olvastátok-e a regényt Petronius Arbiter Satyriconját?Mert a kettõnek a feelingje,a történetvezetése kurvára más.Az eredeti történet zseniális a maga töredékességében.De ez...ááá.Olyan kusza az egész h már fáj.A "Cena Trimalchionis" rész ábrázolás is annyira lehangoló...10/2
10/10
fuge7 2008 nov. 03. - 23:50:14 10/10
(6/12)
nem nagyon szeretem a könyvadaptációkat, de ezezezez.... valami zseniális!
maga Fellini így nyilatkozott a mûrõl: "egy sci-fi, amely a jövõ helyett a múltban játszódik". ebben a szellemben is értelmezte, és aktualizálta a töredékes ókori regényt, ráadásul nem díszlettel, meg kosztûmökkel, az is az ókort idézte. szóval nem a külsõségeken volt a hangsúly, hanem sokkal megfoghatatlanabb dolgokon. ráébresztette a nézõt, hogy az emberiség erkölcsi/morális válsága elkerülhetetlen, törvényszerû, mi több, szükségszerû. így volt ez régen, és így van ez most is.
a film során önmagára ismer a nézõ. mindezt teszi olyan magas fokú esztétikai és mûvészi színvonalon, megdöbbentõ, egyszerre szürreális és realisztikus képekkel, hogy ilyet kevés rendezõ képes csak a nézõ számára nyújtani. és végig az izlésesség határán belül maradva!
10/10
01Peppe 2007 okt. 14. - 10:54:20 10/10
(5/12)
hát elõször is nem értem, h akik az mgm nél a mûsort szerkeszti hogyan képesek minden egyes alkalommal, maikor ezt a filmet adják a mûsorkezdést hajnali 2-3 ra tenni. ez a film amúgy is igényel némi fizikai és szellemi frissességet.
hála tehát inkább annak aki feltalálta az idõzíthetõ videofelvételt.
a film nagyon tetszett és bár szerintem a felét sem értettem meg a szimbolikának és a képeket sem mindig tudtam teljes valójukban értelmetni, de még egy-két nekirugaszkodás és minden a helyére kerül.
csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szereti az igényes filmeket és aki nem tudja csak úgy elfelejteni a filmet, amint feláll a kényelmes foteljébõl.
nagyszerû alkotás, nézze mindenki :)))
verdeleth 2007 jún. 05. - 11:35:28
(4/12)
köszi az ajánlást nagyon meg akakrom nézni csak sajnos külföldi csatornákon nyomják De tékában megpróbálom
*Bátorszív* 2007 jún. 05. - 10:42:33 Előzmény verdeleth
(3/12)
Neked - pedig, - aztán különösen ajánlanám, az olasz nagymester ezen bûvöletes, vizionárius alkotását.;
Bunuel, absztrakt, hipnotikus filmjei, ahogy tudom, nagy hatással vannak rád... -- is --... Nos, ennek tudatában, Fellini 'Satyricon'ja, bizonyosan lehengerlõ, mágikus élmény lesz számodra...;
Ahogy módod van rá, feltétlenül nézd meg... -- ! -- ...
verdeleth 2007 máj. 15. - 12:09:55
(2/12)
nagyon megnézném Talán hamarosan
Crazy Horse 2007 febr. 17. - 08:40:39
(1/12)
Kicsit beteg a film, de talán pont ezért tetszett.
Nem sok másik filmhez lehet hasonlítani, kiemelkedõ alkotás.