Téma: Saul fia

1/10
offtopic
makovecz1972 2015 júl. 03. - 12:12:59 1/10 Előzmény filoszemitabélus
(292/612)
Jó a petíció ötlete! :D :D
1/10
offtopic
makovecz1972 2015 júl. 03. - 12:10:53 1/10
(291/612)
Na végre valami, amiben egyetértünk! Ebben maximálisan igazad van!
1/10
offtopic
makovecz1972 2015 júl. 03. - 12:10:11 1/10
(290/612)
A film egy mûvészeti alkotás és nem hiteles történelmi forrás! Csak mellékesen súgom meg neked! Még történelmileg hitelesnek sem muszáj lennie, pont azért mert mûvészeti alkotás!
1/10
offtopic
makovecz1972 2015 júl. 03. - 12:08:45 1/10
(289/612)
Megértem, hogy nem mentek el, én letöltöttem és megnéztem ritka gáz film, hogy mitõl jó neked nem tudom, bár az ízlések és pofonok különböznek!
1/10
offtopic
makovecz1972 2015 júl. 03. - 12:07:26 1/10
(288/612)
A kommunisták a Szovjetunióban több mint 20 millió, Kínában több mint 40 millió, Kambodzsában több mint 2 talán 3 millió, Ukrajnában Sztálin tudatosan és szervezetten 7 millió ukránt, de említhetném még azt hogy, Törökországban az örmények másfél milliója, Ruandát, a búrokat, és a britek gyarmatokon elkövetett kegyetlenségeit nem is említve és hogy téged idézzelek "ártatlan emberek, nõk gyerekek ezreit teljesen igazságtalanul irtották ki, esélyt sem adva az ártatlanságuk igazolására". A nagyközönség mit sem tud errõl, sokakat nem is érdekel, nem is hallott róla. Te azért találod a legyszörnyûbbnek, mert ennek a legjobb a marketingje ennyi! Amúgy a háború alatt 5 millió német polgári személyt irtottak ki a szövetséges-szovjet erõk, ugyanúgy igaz rájuk is "ártatlan emberek, nõk gyerekek ezreit teljesen igazságtalanul irtották ki, esélyt sem adva az ártatlanságuk igazolására".

És ami a nyilasokat illeti csak egy apróság, A KRONOLÓGIAI SORREND: 1944. MÁRCIUS 19-ÉN Magyarország német megszállása, 1944. május - június kb. 600 ezer zsidó deportálása, 1944. június a kormányzó leállítja a deportálásokat, 1944. augusztus Románia és Finnország kiugrása, 1944. október a kormányzó proklamációja és 1944. október 16. nyilas hatalomátvétel, ami az országnak csak a nyugati felére a Fõvárosra és a Dunántúlra terjedt ki! Tehát kérdésem, hogyan és mikor tudtak a nyilasok olyan sok zsidót begyûjteni, amikor a deportálásokat hónapokkal korábban leállították?

És egy másik történelmi tévedés: "komunista zsidók és emberek harcoltak a fasiszták ellen" tehát ezek szerint Bajcsy-Zsilinszky Endre - korábban Gömbös Gyulával közösen vezették a Fajvédõ Pártot - Kiss János altábornagy, Odescalhi hercegek, Apponyi György gróf, Palavicini György õrgróf, Dessewffy Gyula gróf, Rajk László - igaz õ kommunista, de a nyilas Rajk Endre édestestvére -, Kovács Imre író, Tildy Zoltán, Pálffy József, Széchenyi Pál gróf, Messik János, Nagy Jenõ, Révay Kálmán, Makay Miklós CSAK AMI HIRTELEN ESZEMBE JUTOTT, EZEK SZERINT KOMMUNISTÁK ÉS ZSIDÓK VOLTAK? MERT EZT ÁLLÍTOD!

"minden ember egyenlõ" a kommunisták, mint fentebb leírtam, több mint 150 millió embert öltek meg világszerte, válogatás nélkül, "a minden ember egyenlõ" eszme nevében, mert az arisztokráciától és az egyháztól kezdve, a kulákságon - gazdag vagy inkább a földjét megtartó parasztság - át a párt belsõ ellenzékéig bárkit meggyilkoltak a "a minden ember egyenlõ" eszme nevében. Ezt, honnan szedted, hogy csak a pénzüket vették el. Amúgy a megszálló szovjet csapatok válogatás nélkül hurcoltak el "ártatlan emberek, nõk gyerekek ezreit" köztük rengeteg zsidót is, akik közül nagyon kevesen tértek csak haza!

De igaz nem faji alapon gyilkoltak a kommunisták, hanem osztályalapon nagy különbség nincs a kettõ között.

És a hab a tortán, hogy Sztálin halála akadályozta meg az ötvenes években a következõ nagy tisztogatást a Szovjetunióban, ami történetesen a zsidók ellen irányult!

"a falvakban megbecsült és tisztelt zsidó boltosokat, kereskedõket az irigység miatt pont azok árulták el, akiken elõtte a zsidók segítettek" - ezt viccnek szántad, vagy komolyan is gondolod? Kiken segítettek? akiknek uzsorakamatra adtak kölcsön, vagy akiknek többszörös áron adták el az árujukat? az ne nevezzük már segítségnek, hogy hitelre vásárolhatsz egy boltban, ez bevett szokás volt a XVIII. század közepétõl, de fõleg a viktoriánus és dualista XIX. században és a XX. század elsõ felében, hogy a boltok hitelre adtak árut, de azt ha kellett könyörtelenül behajtották. KICSIT ELFOGULT VAGY!
1/10
makovecz1972 2015 júl. 03. - 11:40:07 1/10 Előzmény eIemes
(287/612)
Hát igen annyira sikeres, hogy Magyarországon vagy Németországba mozimûsorra se tûzik nagyon, hanem magán vetítéseken lehet megnézni, csakhogy egyáltalán nézzék. Díjat meg nem egy olyan film kapott már, aminek az egész világon a nézettsége a magyar televízió nézettségével vetekszik! És sok filmet néztek meg milliók, amit pedig a kritikusok nagyon lehúznak, tehát az állításod hamis és hibás.

Ez a film - megnéztem - egy sablonos, közhelyekkel teli alkotás. Bevallom a Szürke zónát nem láttam - a Sorstalanságot is elkezdtem 15 perc után kikapcsoltam, annyira förtelmesen rossz film volt -, de a Zongoristát, a Schindler listáját, a Szökés Sobiborbólt, a Hazudós Jakabot, a Csíkos pizsamás fiút - ami talán az egyik leges-legrosszabb alkotás ebben a témában -, A Perlascát -ami szintén nagyon gyengére sikerült tele történelmi tévedésekkel - igen, a Zongorista nem rossz, a többi hulladékkategória, pedig ezek közül is nyert pár díjat. Na ugyan ebbe a sorba illik a Saul fia.

A gerinctelenség meg ott kezdõdik, hogy valódi érvek helyett, azzal magyarázzuk, hogy egy film micsoda siker, mert nyert egy-két díjat, ettõl még egy film nem lesz jó vagy rossz. Sok rossznak minõsített filmet láttam, ami igazán ütõs film, mégis lehúzzák, még itt a port.hu fórumain is, ettõl még nem rossz film!

Ami pedig a legfontosabb ez a fórum egy véleményezõ oldal, vagyis mindenki leírhatja az adott alkotásról a véleményét legyen az akár negatív vagy pozitív, és nem azért fogok jót írni egy filmrõl mert x filmfesztiválon kapott egy díjat, ettõl még nem lesz jó egy film!
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 02. - 18:30:36
(286/612)
"kommunisták csak a pénzüket vették el"?

Ennek azért nézz egy kicsit jobban utána. És ne csak a SZU-ban történteknek (ehhez ajánlom Szolzsenyicint) hanem az egész világra kiterjedt, kommunista irányítású országokban.
Ja, és a fasizmus és a nácizmus nem ugyanaz. ;)
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 02. - 09:50:39
(285/612)
Akkor sincs sok értelme a krematóriumot robbantani. Ott csak a hullákat égették. Attól még ugyanúgy haltak a foglyok.
eIemes 2015 júl. 02. - 05:17:56
(284/612)
ne etessük a kiállítási tárgyakat...
9/10
bubi78 2015 júl. 02. - 02:17:27 9/10 Előzmény filoszemitabélus
(283/612)
Kétszer néztem meg ezt a filmet. Most akkor mi van? Nem szégyellem, de szerintem az utóbbi 10-15 év legjobb magyar filmje. Sajnos ilyen témában nem született magyar alkotás. Próbáltam a barátaimat is elhívni a filmre, de azt mondták, hogy gáz elmenni egy ilyen filmre. Sajnálom, hogy nem jöttek. És sajnálhatják õk is, de majd megbeszélem velük.
9/10
bubi78 2015 júl. 02. - 01:16:01 9/10 Előzmény Sz Peter
(282/612)
A barakkokhoz nem juthattak hozzá. Õk el voltak szeparálva, külön "szálláshelyük" volt. Ha jött egy szállítmány készen kellett állniuk, ha láttad a filmet.
offtopic
eIemes 2015 jún. 30. - 20:44:23
(281/612)
mivel egyébként kontaktlencsém elõtt szemüveges voltam, kezdem érteni :-)
eIemes 2015 jún. 30. - 19:54:22
(280/612)
a kiállítási tárgyakat kéretik nem etetni.
cherry baby 2015 jún. 30. - 18:59:41
(279/612)
Ha 10 év alatt nem engedem a gyerekemnek a Jurassic 4. részét megnézni, szerinted, majd engedek egy ilyet? :D ugye viccelsz :D ja te már 5 évesen kezdenéd az agymosást! Mosd a sajátodét!
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 30. - 17:55:42
(278/612)
Mondjuk ha én felkelést akarnék kirobbantani, akkor a barakkokat robbantom, nem a krematóriumot.
9/10
bubi78 2015 jún. 30. - 15:57:22 9/10
(277/612)
Sajnos ez így van!
9/10
bubi78 2015 jún. 30. - 13:02:03 9/10
(276/612)
Na ezt mondom én, jól emlékeztem, Wiki:
Auschwitzban egy sonderkommandós lázadás következtében az egyik krematóriumot félig lerombolták. Zsidó nõk, például Ester Wajcblum, Als Gertner és Regina Safirsztain puskaport csempésztek hónapokon át a Weichsel Union Metallwerkébõl, az auschwitzi komplexum egy lõszergyárából, a férfi és nõi ellenállási szervezkedés tagjainak, pl. Roza Robotának, egy fiatal zsidó nõnek, aki Birkenauban dolgozott. Az õrök állandó megfigyelése alatt kis mennyiségû puskaport vittek magukkal, ruhadarabokba vagy papírba csomagolva, majd pedig továbbadták. Amint Robota megkapta a puskaport, továbbadta a Sonderkommando lázadásra készülõ tagjainak. A puskaport felhasználva, a szervezkedés vezetõi a gázkamrákat és a krematóriumokat akarták elpusztítani és felkelést kirobbantani.

Amikor a tábori ellenállás tagjai figyelmeztették a sonderkommandósokat, hogy 1944. október 7-én megölik õket, a sonderesek támadást indítottak az SS-ek és kápók ellen, két gépfegyverrel, puskákkal, baltákkal, késekkel és gránátokkal. 12 SS megsérült, 3 meghalt. Az egyik meggyilkolt SS-t, illetve egy fõkápót[4] élve a krematórium kemencéjébe vetették. Néhány sonderesnek sikerült rövid idõre megszöknie a táborból, ám hamarosan kivétel nélkül elfogták õket.[1]Azokból, akik a felkelésben nem haltak meg, kétszáznak le kellett vetkõznie, majd hason kellett feküdniük, és fõbe lõtték õket. Körülbelül félezer sonderest gyilkoltak meg ezen a napon.
9/10
bubi78 2015 jún. 30. - 12:42:28 9/10
(275/612)
Sok a helyesírási hiba, bocsi!
9/10
bubi78 2015 jún. 30. - 12:35:58 9/10
(274/612)
Én ma megyek másodszor megnézni-elõször a barátnõmmel, akit sokként ért, most anyukámmal, aki amúgy vidéki lány volt, késõbb született, mint a Holocaust volt, amit a kommunista propaganda ezt elhallgatott, így errõl semmit nem tud.
Én olvastam a dr. Nyiszli könyvét, meg sk más könyvet, ami a Sonderkommandosokról szól. Akik amúgy '43-ban, vagy '44-ben a fegyveres lázadásba kezdtek az SS ellen. Kevés sikerrel, sajnos. Ez a munka még a halálfejes SS-nek is sok volt.
filoszemitabélus 2015 jún. 30. - 12:34:19
(273/612)
Ma még nem volt idõm eddig leírni, hogy milyen fantasztikus, nagyszerû alkotás ez a film. Viszont elindítottam egy petíciót, hogy minden 5 éven felüli magyar állampolgárnak kötelezõ legyen legalább kétszer megnézni a filmet.

http://www.peticiok.com/saul_fia