Téma: Saul fia

7/10
zizitop 2017 júl. 16. - 23:31:52 7/10
(452/612)
A láger szörnyû gyár-jellegének, az iszonyú megtervezettségnek és kiszolgáltatottságnak a megjelenítése szerintem zseniális volt, újszerû és egyedi, megérdemelte az Oscar díjat. A párbeszédek, a színészi játék pedig dilettáns, mint majdnem minden magyar filmben.
5/10
fbal 2017 ápr. 14. - 20:56:57 5/10
(451/612)
Gyakorlatilag minden tekintetben gyenge film volt. A fõszereplõ játéka ninkább idegesítõ volt mintsem jó. Sokkal többet kilehetett volna hozni egy ilyen témából.
1/10
sportquattro91 2017 ápr. 09. - 22:32:48 1/10
(450/612)
Szánalmasan lapos,semmi újat felmutatni nem tudó,értelmetlen szenvedés.
Na nem csak a \"fõhõs\" szenvedése,hanem minden szerencsétlen nézõé aki erre pazarol másfél órát az életébõl. Itt szólok,inkább számolja meg pl. a szõnyeg szélén a rojtokat,jobban jár,vagy nézzen olyan filmet amit ismer és szeret!
Tömény szenvedés de nem a haláltábor nyomorultjai,hanem a végtelenül amatõr szinészi \"játék\" és a hihetetlenül egyszerû \"történet\" valamint az ócska technika miatt.
Ma ilyet gyártani bûncselekmény.
A történet végéig sem sikerült megérteni,mit akar a szereplõ,miért kockáztatja a társai életét,a halott \"gyereke érdekében\",és hogy miért nem teszi senki helyre,egy ilyen kiélezett helyzetben.
Jól mondja valamelyik szenvedõ tásam : \"örülök hogy magyar film kapott Oscar-t,de sajnálja hogy ezért\"
xardarab 2017 ápr. 03. - 14:04:10
(449/612)
....ki meri azt mondani hogy egy zsidó hol@kausztos film nem ér meg egy oscar-t???
Hatásvadász film túlzott ideákkal, a már már autista fõszereplõ minden áron küzd a szent célért... nagyon idegesítõ!
27 percig bírtam... annyira magyar hogy már fáj!
Mikor lesz már, hogy nem az készít filmet aki sógor-koma, vagy pénze van, hanem párosul tehetséggel is??? Ja... nem mostanában, kommunizmusban nehéz!!! :-D
7/10
puding140 2017 márc. 19. - 23:12:18 7/10
(448/612)
vegyesek az érzéseim. egyfelõl el tudom mondani, hogy végre született egy minõségi magyar film, aminek sikerült levetkõznie a tipikus magyaros motívumokat, melyek a magyar filmek döntõ többségét nézhetetlenné teszik. ez esetben nem tudok és nem is akarok belekötni semmibe sem. számtalan nyitott ajtó maradt, ami gondolkodásra sarkall a film véget érését követõen is. õszintén büszke vagyok erre a mûre, profik csinálták. másfelõl azonban erõsen taszítanak a holokauszt témájú filmek, és sajnos be kell állnom abba a sorba, ami azt mondatja velem is, hogy ha nem a népírtás sokszázadik feldolgozását láttuk volna ez alatt a 107 perc alatt, akkor Oscar-díjról most nem is beszélhetnénk.
elemes 2017 márc. 19. - 19:14:12
(447/612)
@nuiii:

A jó filmnek több értékes rétege van - az egyik itt a filmnyelv. Aki önmaga elég stabil ahhoz, hogy egy film erejéig át meri engedni az irányítást a rendezõnek (és az operatõrnek), a \"félig belsõ\" kamera segítségével belekóstolhat Saul egy napjába.

Másik réteg: ez a film a haláltáborok egy olyan rétegére közelített rá, amit eddig nem nagyon láthattunk (a Grey zone / 2001 próbálkozott, de a Saul fia kontrasztja megmutatta, miért nem lett ismertebb az a film).

A harmadik réteg, ami nekem (és a haláltáborokat legalább két generáció távolából ismerõk számára is) a legértékesebb lehet: mit tehetünk az életünkkel, a biztos halál peremén. Saul értelmet adott az életének. Mi, akik azt hisszük, jobb sors vár ránk, képesek vagyunk erre?
10/10
nuiii 2017 márc. 19. - 18:20:06 10/10
(446/612)
hoppá, tehát: \"...ki tud billenteni a hangulatból, amikor *egy szereplõ*megszólal...\" ez lett volna a mondat :P
10/10
nuiii 2017 márc. 19. - 18:16:09 10/10
(445/612)
Érdekes kísérleti film. Engem a téma nem vonz (Holokauszt témájú filmekkel tele a padlás), viszont a kivitelezés nagyon érdekes volt itt. Engem Gaspar Noé filmjeire emlékeztetett. A Visszafordíthatatlan a legjobb ebben a kategóriában, de ez is ügyesen van összerakva és végig lekötött, külön örültem, hogy kevés a párbeszéd, mert magyar filmeknél nagyon ki tud billenteni a hangulatból, amikor megszólal hülye erõltetett hangon és mond valami hülye erõltetett dolgot, itt ez nem volt gond. Pozitív csalódás, az tuti, hogy sokaknál kiveri majd a biztosítékot ez a filmnyelv, én örömmel vettem.
1/10
maxi613 2017 febr. 27. - 19:01:07 1/10
(444/612)
Még 15 decemberében láttam a filmet, de akkor nem lehetett hozzászólni.
Ez a film valami borzasztóan rossz lett. Az elsõ olyan film volt, hogy a moziban 10 perc után komolyan elgondolkodtam azon ( sok más emberrel együtt), hogy felállok és kijövök egyszerûen annyira nézhetetlen volt. Felfoghatatlan, hogy ki az akinek tetszik az, hogy másfél órán át egy rángatozó kamerán keresztül kell nézni a nõi hangon nyöszörgõ fõszereplõ fejét vagy hátát úgy, hogy közben minden más homályos vagyis semmit se látni. Én még nem szenvedtem ennyire egyetlen filmen se, 1ft-ot se ér ez a nézhetetlen valami és akkor a konkrét történetrõl még nem is beszéltem.
Ui: A végén a folyó árterét nézve hatalmas megkönnyebbülés fogott el, hogy nem kell a hátát néznem és, hogy végre vége ;)
perry 2017 febr. 20. - 07:36:39
(443/612)
*-venni
perry 2017 febr. 20. - 07:33:48
(442/612)
Az emberek gyûjtõfogalommal nehéz mit kezdeni. Az ésszerû és logikus érveket, kinek, kinek vitakultúrájának megfelelõen meg lehet vitatni. bár ahogy itt tapasztalom több a zsigeri, és, hogy finoman fejezzem ki magam érzelmileg megfogalmazott gondolat. Ahhoz nem venném sem szakmai sem pedig tudásbeli bátorságomat venni miszerint summás álláspontot határozzak meg. Bionyára a "rajongók" elfogultan és meggyõzõdésük szerint kiemelkedõ a filmnek tartják, bár már annyira át van politizálva, hogy lassan a topic is szekértábor jelleget ölt. Inkább látom a gyûlölet és elutasítás szelét. Kíváncsi vagyok mit fog hozni az 1945? Újabb tagadást, a szembenézés teljes hiányát?
A kritizálásból két érvet olvastam és az is inkább ízlésbeli megállapításokat tartalmazott.
Azt nem tudom elképzelni, hogy akár a színészek vagy a rendezõ destruktív módon nyilvánult volna meg feléd, de tételezzük fel ,hogy igen. Szerintem akkor olyan érvekkel kellene riposztozni ami cáfolhatatlanul igazak vagy megtámadhatatlanok.
Azt viszont az emberek gyûjtõszó fogalomkörben már igen, tényleg sok féle képen gondolkodnak más és más megállapításra jutnak.
5/10
Moviefan04 2017 febr. 20. - 03:50:51 5/10
(441/612)
* rendezõ
5/10
Moviefan04 2017 febr. 20. - 03:48:49 5/10
(440/612)
Elnézést a szóhasználatért, nem náci hanem antiszemita. A rendezezõ, a színészek és a rajongók többsége szerint én egy szörnyû ember vagyok, mert kritizálni merem a filmet.
perry 2017 febr. 20. - 00:11:40
(439/612)
*-volt
perry 2017 febr. 20. - 00:10:47
(438/612)
Arra azért kíváncsi lennék ki nacizott le?
A tarkón kívül volt a filmben más beállítás is volt.
Én például tiszteletben tartom a véleményedet.
Akkor bizonyára te is a rendezõjét, senki sem oktrojál, vagyis így lenne jó, most olvastam , hogy még BAFTÁT is kapott.
5/10
Moviefan04 2017 febr. 19. - 23:34:56 5/10
(437/612)
Nagy csalódás volt számomra ez a film. Mindenki az egekig magasztalta, az egész világ oda volt érte. Így hát lelkesen ûltem be a moziba megnézni de kijózanitó pofont kaptam. Az egyedi kamerakezelés amivel reklámozták a filmet az a legnagyobb hibája. Az hogy szinte az egész filmben Saul tarkóját kell néznem egy érdektelen történetben, iszonyat unalmas, engem kizökkentett. Persze örülök, hogy egy magyar film oscart nyert de közben sajnálom is hogy pont ezért. Az meg a másik, hogyha kritizálni merem ezt a filmet akkor engem nácinak bélyegeznek és ez elég szomorú. Ez csak egy film ami nem tetszett, ennyi és ezt jó lenne ha a rendezõ is megértené.
1/10
doricki23 2017 febr. 02. - 18:17:47 1/10
(436/612)
Próbálkoztam megnézni. 45 perc után kikapcsoltam, mert egyszerûen nem kötött le, és nem érdekelt mi fog történni. Vontatott és unalmas, de biztos bennem van a hiba.
Igazuk van akik azt mondják a mûvész-közönség film megosztásra, hogy egy hülyeség. Igaz! Vagy jó film egy film, vagy rossz film. Nincs más kategória. Ez hiába díjnyertes, szerintem nézhetetlen. A nagy füzet címû film pl ezerszer jobb.
elemes 2017 jan. 24. - 13:55:09
(435/612)
@dr.66

sok mindent lehet mondani egy díjnyertes filmrõl, de ha csak annyit mondasz, hogy \"sz*r\", azt a felületes szemlélõ könnyen úgy fogja érteni, hogy egy nagyképû hólyag vagy.
dr.66 2017 jan. 24. - 10:45:20
(434/612)
Nekem nincs bajom a zsidós filmekkel , a Schlndlert például nagyon szeretem de a Saul szar volt. Ugyan úgy ahogy a Sorstalanság is. Uncsi erõlködés.

Mollime 2016 dec. 28. - 14:38:14
(433/612)
Az elsõ gondolatom az volt, miután megnéztem: \"Ennyi?\"
Már rég meg akartam nézni, de senki nem akart eljönni velem moziba, úgyhogy megvártam, míg tévében megy. Hát, nagy csalódás, sokkal többet vártam tõle.