sanjust 2011 márc. 31. - 21:45:58
(176/256)
Nyilván üdülõtáborok voltak,ahogy anno Hitlerék be is mutatták a nemzetközi bizottságnak,csak az akár hogy hiányzik pár milkó zsidó ember pl a nyilvántartásból,akikrõl csak annyit lehet tudni ,hogy elvitték õket ,aztán eltüntek örökre.Mert azért a magyar királyi precizitás mûködött ám ,és stréber módjára lelkesen kiszolgálta németeket .Lelkes Máv tisztviselõk és csendõrök stb küldték halálba honfitársaikat ,annyira lelkesen ,hogy még Wesenmaeyr is csodálattal adózott nekik.ezért aztán a történelmi Alkotmány ,amire hivatkozik a jelenlegi Tákolmány és elvárja annak tiszteletét ilyen mocskos foltokkal rendelkezik pl,de lehetne sorolni a Werbõczi féle törvényeket stb.
offtopic
meszag 2011 márc. 31. - 21:16:42
(175/256)
re=te
offtopic
meszag 2011 márc. 31. - 21:16:17
(174/256)
Lehet ez sem megbízható, ahogy a re állításod se. Minden esetre remélem újra törlik a hszed
http://hu.wikipedia.org/wiki/Zyklon%E2%80%93B
offtopic
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 márc. 31. - 12:49:15
(173/256)
Én azt nem értettem sohasem, hogy miért nem az eleve harci gáznak kifejlesztett tabunt használták a németek a gyilkolásra? Az amcsik sietve ügyködtek, hogy a háború alatt még élesben kipróbálhassák az atombomba hatását.A németek meg a spájzba tartották a vegyifegyver arzenált és rovarirtóval gyilkoltak? Azt hiszem nagy mázlija az emberiségnek, hogy Amerikában még nem volt olyan kaliberû gyilkos mint Hitler vagy Sztálin.
offtopic
meszag 2011 márc. 31. - 09:21:07
(172/256)
párolog az igaz, de nem a HCN okozza a halált
offtopic
meszag 2011 márc. 31. - 08:55:54
(171/256)
Ez a méricskélõ, félig tudományos kukacoskodás méltatlan a filmhez is, de még inkább az a megtörtént bûnhöz.

Bölcsebb maradnál, ha csak a filmrõl írnál.
10/10
Seven7Crown 2011 márc. 30. - 18:02:08 10/10
(170/256)
-John Williams, Itzhak Perlman - Schindler's List:

http://www.youtube.com/watch?v=ueWVV_GnRIA
10/10
Seven7Crown 2011 márc. 30. - 17:57:47 10/10
(169/256)
10/10
Seven7Crown 2011 márc. 30. - 14:51:53 10/10
(168/256)
-A történetet nem kell annyira ecsetelni, szinte mindenkihez eljutott már, és ha esetleg nem filmes formájában, akkor ugye maga a könyv is sejteti, hogy ha nagyon eltalálják a mozivásznon, akkor a világsiker borítékolható!
-A garancia, pedig maga Spielberg, aki munkásságának a non plus ultráját produkálta ezzel a mozival, de egyszerûen azt is mondhatnám, hogy csak simán hozta is a kötelezõt!

-Sokszor emelik ki, hogy milyen lerágott csont már ez a téma, viszont az, senkiben nem merül fel, hogy néha a kivitelezést is osztályozhatná, ami végül egy nagyon mély nyomot hagyhat mindenkiben!

-A nácik, a rettegõ zsidók, a rettegõ civilek, és az átalakulás, amely egy ember megvilágosodását mutatja be, amikor rájön, hogy hoppá, emberi életekkel játszani már egyáltalán nem olyan nyerõ, még akkor sem, ha az üzleti érdekeink meg is kívánnák azt!

-De mielõtt mindenki elkezdene nyafogni, hogy igen, már megint a zsidók a fõszereplõk, és megint õket kell sajnálni, akkor valszeg nem fogják fel azt, hogy itt emberek ellen elkövetett bûntettekrõl szól a mese, és az sem világos számukra, hogy az élet nem eladó, akármennyi hatalom, és pénz is lenne a fizetõeszköz érte!

-Ami pedig zseniális, ahogy a film erre a problémára rámutat!
-Tökéletes rendezés, bámulatos színészi alakítások, az érzelmekkel játszó zene, vagyis az a tökéletes összhang, amelyet csak nagyon kevés film tudhat magáénak!

-10/10!
10/10
Hydron 2011 márc. 29. - 14:58:00 10/10 Előzmény ariskerase
(167/256)
Akinek ez gyenge volt anak kívánom hogy soha míg él ne legyen része a háborúban, mert ez mind megtörtént!Aki ezen dolgok súlyosságát nem látja át az ne is nézzen háborús filmeket, mert képtelen lesz értékelni azokat!Részemrõl a Film díjnyertes
BedeKrisz 2011 márc. 01. - 09:42:56
(166/256)
Én csak annyit szeretnék hozzáfûzni hogy rossz a korhatár besorolása hiszen mindenütt 12 éven felül ajánlottnak írják holott ez minimum 16-os de szerintem inkább 18-as korhatáros film attól függetlenül hogy kötelezõ film mindenki számára.
10/10
jololo 2011 febr. 20. - 09:21:54 10/10 Előzmény ariskerase
(165/256)
erre annyit mondanék, hogy Pfff :D
1/10
ariskerase 2011 jan. 15. - 08:02:04 1/10
(164/256)
Elég gyenge film nekem nem tetszett.
kompikotró 2010 szept. 17. - 12:58:37
(163/256)
Nagyon megindító film,talán nehéz is lenne más szót találni rá!
Viszont érdemes lenne forgatni olyan ,legalább ilyen vízhangot elérõ filmeket is amik a háború végérõl,vagy az utáni idõkrõl szólnak,ahol a nagy felszabadító szovjet csapatok állat módjára tivornyáztak és aláztak meg nõket,gyerekeket,vagy az átnevelõ táborokba elhurcolt fiatal még gyerek német "katonákat" akiket olykor halálra kínoztak,mert egy olyan országért harcoltak amit lényegében nem is értettek (mármint csak biztatták õket,de nem hiszem hogy értették,hogy mi is van valójában)...A munkatáborokban évtizedekig sínylõdõ,vagy ott meghalt emberek is sokkal több figyelmet érdemelnének,talán még többet szenvedhettek,mint mások a világháború alatt!
Tudom hogy készültek ezekben a témákban is filmek/dokumentumfilmek,de koránt sem kaptak ekkora figyelmet mint a Schindler listája!
Az emberi gyötrelmet,szenvedést mindenki ugyan úgy érzi át,függetlenül nemzettõl,vagy vallástól!
Aki végig szenvedte a háborút,vagy az azt követõ idõket,ugyan úgy megérdemli a figyelmet,mert a jövõ nemzedéke ebbõl csak tanulhat és remélhetõ,hogy nem fogják elkövetni ezeket a dolgokat!
10/10
Matmov 2010 szept. 05. - 18:13:23 10/10
(162/256)
7.8? vicc. az egyik legjobb film a témában.
8/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 07. - 14:54:36 8/10
(161/256)
Jó film!
10/8!!!
10/10
offtopic
Commodus 2010 aug. 01. - 19:39:18 10/10 Előzmény mober
(160/256)
Ne haragudj Isten bizony nem kötekedni akarok, és nem is okoskodni, de nem helium B gáz!A hélium egy nemes gáz, mely oxigénnal keveredve belélegezhetõ, ki nem szívott már lufiból jópofa lesz a hangunk tõle!Nememesgáz tehát kémiailag semleges, és a világegyetemben található második leggyakoribb elem,keszonbetegség megelõzésére a buvárok is használják a légzõkészülékükben.A nácik a Zyklon B gázt használták, amit 1933- ban a sors fintoraként egy zsidó származásu Nobel díjas kémikus kisérletezett ki.Ez az úr egyébként, már az elsõ világháborúban is segítetette a német hadsereget harci gázok kifejlesztésében, nyilván, akkor még hazafinak számított késöbb elmenekült Németországból, vajon miért is?Nagy mennyiségben az SS megrendelésére az IG Farben vegyi konszern gyártotta, korábban használták, féregtelenítésre és rovarirtásra is.Zárt fémtartályokban, semleges anyagokban elnyeletve tárolták, amit a párás meleg környezet aktivált és a krisztályos szerekezetben tárolt anyagból gáz fejlõdött.Méghozzá hidrogéncianid, ami bizony igencsak mérgezõ egy cucc.Meggátolja a sejtek oxigénfelvételét és szépen, némi kínlódás után megfulladunk.Elõször a nácik is fertötlenítésre használták, de hamar rájöttek, hogy jó ez másra is.Elõször orosz hadifoglyokon próbálták, ki méghozzá az egykorú náci tiszt leírása szerint "szép sikerrel" 600 hadifogoly elgázosításához elég volt 1 óra.Az elért remek eredmények, illetve az, hogy a gáz bizonyos idõ után nagyon nehezen kimutatható, tette a Zyklon-B gázt, oly népszerû " féregírtóvá" és "fertötlenítõszerré", hogy mire használták, még errõl mindenki gondoljon azt, amit akar a gondolat szabad ...A sajátom biztos az!!!
mober 2010 júl. 31. - 19:37:49
(159/256)
Szép a film! Nagyon jó rendezés, a zene is komoly és megható!

A számokat és tetteket illetõen nem mennék bele én sem messzemenõ vitákba, hiszen a hélium B gáz emberre veszélyes mivolta nem biztos?!
6 millió áldozat sem biztos, hanem lehet, hogy ebbe beleszámolták a deportált, de túlélõket is. De ez történelem, csak találgatni tudunk.

Nem vonható kétségbe a nácik és a hitleri Németország bûnössége, de akkor lenne szép, ha egy napon emlegetik a kommunista SZU-val és ugyanannyi film lesz... Hiszen Hitler rémtettei (1933-1945) és Lenin-Sztáliné (1917-1953) és a további 40 év.
Szóval ne felejtsük el a kommunizmust sem!!

Hamarabb égetett kéményeken keresztül embereket, gyerekeket Lenin, mint Hitler!!
10/10
Commodus 2010 júl. 31. - 18:19:24 10/10
(158/256)
Végigolvasgattam a hozzászólások nagy részét, és arra a meggyõzõdésre jutottam, hogy vannak filmek, amihez legjobb lenne nem hozzászólni.Parttalan viták, acsarkodó vélemények és nézetek, áltörténelmi bugyuta fejtegetések, zsigeri antiszemitizmus, és túlzó vélemények az ellenoldalról, vita a halottak számáról, 2-3-4-5-6 millió iszonyat, és elképedés,ami végigfutott rajtam.Csak néhány napja vagyok fent ezen az oldalon és bevallom félve is kattintottam erre a filmre, azt kaptam, amit vártam!A dédapám, nagyapám, a hadseregnek szállított hadianyagot a háború végén, és kétségbeesetten emelgették ki a sorból a nyilasok által terelt ismerõseiket, mint nélkülözhetetlen gumiipari szakmunkásokat, pedig szegények legfeljebb radirgumit láttak életükben (gondolom, õk is hazug disznók, akik csak engem etettek a történeteikkel)Majd késöbb személyesen is jártam a Mautthauseni táborban.Nem vagyok zsidó!Csak gondolkodó ember, és, mint ilyen elborzadok a gondolattól, hogy van, aki ezek után az áldozatok számán vitatkozik!Ha ez a film az örmény genocidium történetét dolgozta volna fel, mindenki a bátor témaválasztásról írna, vagy egyszerûen fogalma sem lenne az egészrõl, annyira agyonhallgatott téma.Hagyjuk magát a szót, felejtsük el, hogy holokauszt, gondoljunk arra, hogy ezek az emberek nem zsidók voltak (ami egyébként is nevetséges, hisz Radnóti, Rejtõ Jenõ, Szerb Antal nem zsidó volt, hanem magyar!!!!!)Képzeljük el, hogy mondjuk 2 millió svédet gyilkoltak volna meg, mert mondjuk Hitlernek ez lett volna a rögeszméje, akkor is tagadnánk ???Akkor is dobálodznánk a számokkal, akkor is vitatnánk minden errõl a témáról készült, filmet, regényt, cikket, történelmi kutatást,a nácik által készített dokumentumot a fittyfenét!!!Az egyik "legszebb" hozzászólás, ami szíven ütött egy más film kapcsán vág ide.A zsidó nép meggyilkolta a saját megváltóját, majd ostobán várja az eljövetelét, de hát már ne bántsuk õket ezért, mert a holokauszt alatt megkapták méltó büntetésüket!!!Nem hiszem el, hogy a 21. századi Magyarországon egy épeszû ember ezt leírja!Egy kétezer évvel korábbi, legfõképp a fõpapok hatalomféltése által gerjesztett bûn miatt, kollektívan bûnhödjön meg egy egész nép 2000 évvel késöbb!Egy nép mely szerteszóródott a világon, és nagy részük beolvadt a befogadó ország közösségébe, tett azért a közösségért, harcolt, és ha kellett meghalt új hazája szabadságáért, gazdagította kulturáját, stb...Nem értem ezt a világot, és nem is akarom már megérteni.Nálam a film ettõl függetlenül 10/10, és nem a témája miatt, hanem a képi megvalósítás, a színészi játék, a történetszövés, és a katarzis miatt, amit okozott!Továbbra is fentartom a véleményem, vannak filmek amihez jobb nem hozzászólni, ennek ellenére én sem tartom be a saját játékszabályomat, nem bírtam, de igérem a Zongorista lapjára már fel sem lépek.Írkáljunk inkább a Mackótestvér kettõrõl, bár abban meg indiánok szerepelnek, hát már megint veszélyes vízekre tévedtem....???Vagy azokat tényleg írtották???Mellesleg azt, én is undorítónak tartom, hogy a zsidó népírtás tényét, bármilyen napi politikai célra használják, de ez nem azt jelenti, hogy nem lehet róla beszélni.Elöbb vagy útobb eljön az ideje annak is, hogy az Örmények is megkapják azt a bocsánatkérést, ami jár nekik, csak hát ugy-e Törökország Nato tag, és stratégiailag fontos helyen fekszik, undorító!!!
offtopic
ibacs 2010 júl. 15. - 12:48:16
(157/256)
Olvasd el még egyszer nyugodtan, és akkor talán érteni is fogod mit írtam :))))))