Téma: Seherezádé

7/10
Sumomo 2011 máj. 26. - 07:47:30 7/10
(568/1288)
most küzdök a tegnapi két résszel, de nagyon nem tetszik.
Ilyet két kislány, akik amúgy imádják az apjukat nem csinál.
Hülye ez a forgatókönyvíró.
7/10
Sumomo 2011 máj. 26. - 07:46:06 7/10 Előzmény Cia
(567/1288)
Más:
A dráma, a líra és az epika mellett a három alapvetõ mûnem egyike, az alapvetõen párbeszédekre (dialógusokra) épülõ, többnyire színházi elõadásra szánt irodalmi alkotások (drámák, drámai mûvek, illetve színmûvek) összefoglaló elnevezése. A dráma az általa kínált mûvészi hatást úgy kívánja elérni, hogy konkrét, egyedi figurák cselekvéseit jelenidejû formában mutatja be, így mutatva fel azok általános érvényû jelentéstartalmait.

A kifejezést, a mûnem sokszínûsége és az irodalmon túlmutató jelentõsége miatt elsõsorban gyûjtõfogalomként érdemes használni. A dráma elméletével, a színmûírás és a színmûvészet elméleti kérdéseivel foglalkozó irodalomtudományi terület a dramaturgia. A tágan értelmezett színház világán túl a dráma megjelenik az oktatás és a terápiás tevékenység keretei között is (drámapedagógia, drámaterápia).

A dráma szó az ógörög dran (cselekedni) szóból ered. A szót a köznapi használatban mindenféle feszültséggel teli, nagy indulatokat mozgató eseményre is használjuk (családi dráma, drámai pillanatok stb.).

A drámai mûvek lehetnek prózában írt vagy verses drámák. A dráma mûfajai a tragédia, a komédia és a középfajú dráma más néven színmû. Sajátos mûfaj a verses formájú drámai költemény, amelyben a dráma és a líra mûnemi sajátosságai keverednek.



Amire Te gondolsz, az a tragédia.
7/10
Sumomo 2011 máj. 26. - 07:42:23 7/10 Előzmény Cia
(566/1288)
Nálam a 49. résszel a sorozat beállt a jobb minõségû szappanoperák közé.De ha így haladunk a jobb minõséget is elveszti.
Ha most minõsíteném legalább 3 csillaggal kevesebbet adnék.

Egy állítólag , olyan okos és intelligns nõ , mint Sehrezát, sokkal fegyelmezettebb annál, minthogy ilyen drámai jelenetet rendezzen, ahogy elrohant az esküvõrõl.

Ennyi támadás után, ami Onurt érte az utóbi idõben is elegendõ lenne, ahhoz, hogy meghallgassam a szeretett férfit.
Cia 2011 máj. 25. - 22:20:11
(565/1288)
Egy valamit nem igazán értek, miért drámasorozat? oké az biztos, hogy köze nincs a szappanoperához. de valamelyik fõszereplõ meghal benne?
Caedy13 2011 máj. 25. - 22:10:39
(564/1288)
Ez elkerülte a figyelmemet (mármint, hogy Burhan ezt mondta neki) van benne igazság, ott a pont az öregnél. Amõgy talán az élete is egyszerûbb és vidámabb lenne, ha nem otthon ülne az anyósával egész nap. Lennének barátai, eljárna, akkor talán nõiesebb is lenne. Az, hogy a cselédekkel így beszél, ez szerintem már az idegei miatt is van hiszen az elején még nem volt ilyen, az öregekkel sem volt ilyen szemtelen. Szóval én drukkolok Füsunnak, hogy jöjjön helyre az élete, márcsak a gyerekei miatt is. Velük is néha látszik, hogy imádja õket, néha meg az, hogy azért hárpia velük, mert csak felettük van hatalma és ez nagyon rossz tulajdonság.

Valaki !!! Mi van Onurral és Seherezattal!! És Kerem Bennu??? Naaa
zsu150 2011 máj. 25. - 18:39:45
(563/1288)
***SPOILER***megszületik, de a nõ meghal. A fiú végül az apjához kerül. De az sem lesz olyan egyszerû:). ***SPOILER VÉGE***
zsu150 2011 máj. 25. - 18:37:08
(562/1288)
Nagyjából egyet is értek veled, de ... Fusun éppen dolgozhatott volna, ha akar. Burhan a szemére is vetette, hogy a lopás helyett elmehetett volna dolgozni, és akkor a fizetését eltehette volna magának és a gyerekeinek. Szóval a "nem engedték dolgozni" nem igazán áll. Mondjuk otthon sem nagyon szaggatja az istrángot, de a kiszolgálást azt maximálisan elvárja. Cansel (Dzsanszel) színeváltozása engem is meglepett, gondolom, a forgatókönyvírók eleinte nem igazán láttak benne fantáziát, csak amikor kiderült, hogy nem egy évad lesz, hanem minimum kettõ, további történetszálakat kellett beszõni.
Caedy13 2011 máj. 25. - 18:36:44
(561/1288)
Még valami, valaki leírná kicsit bõvebben a mai két rész tartalmát, mert a portos leírás vajmi kevés!
Elõre is kösziii! :)
Caedy13 2011 máj. 25. - 18:31:23
(560/1288)
Sziasztok!

A mai részt sajnos csak kb 10 perce nézem. Valaki elmondaná, hogy Dzsanszel hasa hogy lett ilyen nagy? Talán volt egy idõbeni ugrás?


Többen írták, hogy mennyire nem szeretik Füsunt. Hát nem egy szimpatikus nõ az tuti, de én abszolút megértem. Egész életében egy dologra nevelték arra hogy feleség legyen. Õt kiválasztották Ali Kemálnak, nem hinném, hogy neki sok választása volt. Fiatal nõ 3 gyerekkel, ahogy nézem a legnagyobb lányt, fiatalon szült, sosem kellet dolgoznia, valószínû nem is engedték neki. Egy feladata volt gyereket szülni és otthon lenni. Nem hinném, hogy egyszerû lehet együtt élni az öreggel, aki képes volt kitagadni a fiát mert nem tettszett neki vmi amit a fia tett. Állandóan attól retegni, hogy mit teszek ami nem tetszik Burhannak, hiszen egyértelmûen függ tõle. Ali Kemalról meg ne is beszéljünk, nála nagyobb semmirekellõt nem hordott a hátán a föld. Nem egy igazi férfi (más kérdés, hogy errõl az apja ehet) és én azt sem tudom megérteni, hogy ha van 2 gyereke útban a harmadik minek tart szeretõt. Dzsanszel meg mióta lett ilyen nagyon szerelmes Ali Kemálba? Az elején csak akkor volt hajlandó találkozni vele ha ajándékokat vitt neki Ali Kemal ... Szóval én inkább Füsun mellett vagyok mint ellene. Tény hogy vannak rémes húzásai de még mindig jobb mint a férje és a szeretõje.
Katalin Anna 2011 máj. 25. - 18:10:08
(559/1288)
Nem vagyok benne biztos, hogy Dzsanszel olyan nagyon másképp viselkedne, ha õ lenne Füszun helyében!
The Nanny 2011 máj. 25. - 17:54:58
(558/1288)
Dzsanszel szinte minden jelenetben a "Hogyan vágjunk minél inkább olyan képet, mintha citromba haraptunk volna?" verseny abszolút gyõztese.
Katalin Anna 2011 máj. 25. - 17:43:55
(557/1288)
Azért szerintem másképp viselkedik egy nõ amíg szeretõ, de feleség szeretne lenni! Nekem valahogy nem szimpatikus szeretõ sem! Viszont a feleség sem!
Lillith Morgan 2011 máj. 25. - 17:22:12
(556/1288)
Hali!

Valaki nem tudja, végül mi lesz Ali Kemallal meg a szeretõjével? Megszületik az a gyerek?
Füszunnál minden esetre jobban illene hozzá az a nõ.
rkati3 2011 máj. 25. - 15:52:26
(555/1288)
Valaki nem tudja, hogy honnan lehet letölteni a Seherezád kezdõ zenéjét?
7/10
Sumomo 2011 máj. 25. - 15:36:07 7/10
(554/1288)
Bennut kedveli, de 1 percig sem volt szerelmes bele.
Talán megérintette a lány szeretete, ennyi.
Katalin Anna 2011 máj. 25. - 13:44:41
(553/1288)
És amit Bennu iránt érez? Szerintem több kell legyen szimpla szeretetnél, vagy barátságnál, de elvakítja a Seherezád mániája!
7/10
Sumomo 2011 máj. 25. - 13:17:02 7/10
(552/1288)
amit Karem érez az nem szerelem. Birtoklási vágy. Ezért viseli olyan nehezen.
Nem bírja elviselni, hogy nem õ BIRTOKOLHATJA a szerett nõt.


Of
Ifjúság, az ilyen pasikat kerüljétek nagy ívben!
on
Katalin Anna 2011 máj. 25. - 13:16:28 Előzmény katica52
(551/1288)
Seherezad el is utasíthatta volna Onur házassági ajánlatát, de fekete éjszaka ide, vagy oda, Seherezádot beismeri, vagy sem, igenis vonzotta Onur különben nemet mondott volna a házassági ajánlatra! Igen az érzelmeknek nem lehet parancsolni, de Kerem sem viselkedik tisztességesebben Bennuval, mint Onur az elején, Seherezáddal!
Dr Hajdók Károlyné 2011 máj. 25. - 09:06:08
(550/1288)
Nagyon tetszik a sorozat és a zene is.Egyetlen egynek nagyon örülök hogy való életben férj és feleség Onur és Scherezat.Egy kisfiuk is van .
Dr Hajdók Károlyné 2011 máj. 25. - 09:01:55
(549/1288)
Valóban felháboritó a film közben ez a rengeteg reklám.Gondolom sokan vannak akik felháboritonak tartják ezt a sok reklámot.