Téma: Seveled

9/10
Camu 2020 júl. 13. - 16:16:09 9/10
(37/57)
Ez a sokak által ócsárolt film simán übereli az átlag amcsi ill. fr.-ol. vígjátékokat. A német gagyikról már ne is beszéljünk. 9 pont.
2/10
Paradiselost02 2020 máj. 03. - 12:20:57 2/10
(36/57)
Amúgy ha esetleg valaki nem tudná tonnaszámra készülnek ezek a bugyuta magyar filmek csak nem tudom kinek?Valószínűnek tartom ,hogy saját magukat kívánják szórakoztatni az ilyen talicska filmekkel mert, hogy engem nem sikerült, az biztos!Sokat röhögtem Kulka Jánoson annak idején ,de azt kell mondjam nincs jobb színész nála ma Magyarországon.Akik ebben a filmben szerepeltek (kivéve Bodrogit meg Cserhalmit)semmi Fillm!színészi vénával nem rendelkeznek. Kár ilyen gyík filmeket támogatni amíg igazán nagy filmek ötletei lapulnak a fiókban....
8/10
Smonika 2020 ápr. 28. - 19:31:38 8/10 Előzmény wolfgang harry
(35/57)
Teljesen igazad van :) Bár nagyon igyekszem elkerülni és legtöbbször sikerül is, néha még belefutok ilyenekbe, hogy nem bírom megállni szó nélkül. De határozottan fejlődöm ezen a téren :D
Mottóm: "Ne etesd a trollt!"
1/10
wolfgang harry 2020 ápr. 28. - 18:47:40 1/10 Előzmény ligetiz51
(34/57)
Vagy egy szakemberek által írt bármilyen vígjátékot, a világ bármilyen pontjáról, bármilyen korszakból, ha érted, hogy értem...
1/10
wolfgang harry 2020 ápr. 28. - 18:44:54 1/10 Előzmény Smonika
(33/57)
Itt a porton az 50-es évek mennek tovább, rákosista-jellegű cenzorokkal. Engem is töröltek, mikor kérdeztem nem túlzás-e a 30 milliós állami támogatás csak a marketingre. Tegyél egy szívességet magadnak és keress egy nyugalmas, normális 21. századi netes fórumot. Feleslegesen idegesíted magadat ezzel a kéretlen időutazással.
8/10
Rojita 2020 ápr. 20. - 17:09:54 8/10
(32/57)
A világ nagy művészfilmjeit ismerő rétegről szóló film, a hasonló ismeretséggel rendelkező nézőknek szól első sorban. Aki nem annyira tájékozott a filmtörténetben, mint az alkotók, azért ők is élvezhetik a komédiát, csak itt-ott értetlenkedni fognak.
5/10
norbertobaggio 2020 ápr. 19. - 16:51:19 5/10
(31/57)
Sajnos a pontszámra biztam magam és megnéztem. Kár volt. Gyengécske 5ös
1/10
Leslie67 2020 ápr. 12. - 22:56:11 1/10 Előzmény ligetiz51
(30/57)
" Ez a film egy belbudapesti művészféle elit bugyuta vígjáték erőlködése, erősen izzadtságszaggal. Aki érti az érti, akinek tetszett...semmi gond..van az a réteg." Egyetértek. Az elmúlt egy-másfél évben egészen jó Magyar filmeket láttam, ezért ettől is valami hasonlót vártam. Nem vesztettem volna semmit, ha nem nézem meg. Nem a színészekkel volt bajom, hanem az igen gyakori morbid történésekkel. Az utolsó megjegyzésedről jut eszembe egy közmondás: Amíg ló ... van veréb is lesz!
8/10
Smonika 2020 ápr. 12. - 22:10:50 8/10
(29/57)
Kedves Modik, miért alkalmaznak kettős mércét? A kommentemet törölték, miközben a bent hagyták a nyilvánvalóan sértő hozzászólást, amire válaszoltam. Hm?
Kérem visszaállítani, ha lehet, vagy törölni a vonatkozót is. Köszönöm!
3/10
Sweet-But-Psycho 2020 ápr. 12. - 11:25:30 3/10 Előzmény Smonika
(28/57)
Na, igen. Ezekben a nehéz napokban tényleg könnyebb egy sosem létezett, műanyag univerzum felé fordulni és ostobán, igénytelenül heherészni, miközben mások döntenek a silány életedről. Nem, nem ez a kikapcsolódás. És hamis menedék.
8/10
Smonika 2020 ápr. 12. - 10:55:34 8/10
(27/57)
Kellemes csalódás volt a film, üde, szórakoztató, könnyed vígjáték, igazi kikapcsolódás ezekben a nehéz napokban. Nagyon jó a szereposztás, minden színész tökéletesen hozta a figurát, mindenki alakítása ott volt a szeren :)
Persze, biztos van az a réteg, akinek nem tetszett, nekik ajánlom valamelyik francia művészfilmet, amin el tudnak rágódni. :)
1/10
ligetiz51 2020 ápr. 07. - 23:40:49 1/10
(26/57)
Nem szeretek negatív hozzászólást írni, de itt csak azért, hogy ilyen minőségű filmet közpénzből ne finanszírozzanak. A filmben szereplő sok jó színész pedig gondolja meg, hogy van az a pénz??? Miért is?: ez a film egy belbudapesti művészféle elit bugyuta vígjáték erőlködése, erősen izzadtságszaggal. Aki érti az érti, akinek tetszett...semmi gond..van az a réteg.
6/10
IamTwo 2020 ápr. 05. - 17:17:28 6/10
(25/57)
Ha nem vársz túl sokat, akkor azt meg is kapod. De csak 1,5 óra, ki lehet bírni.
Tenki Réka szerintem egy kicsit elripacskodta az sztriptíztáncosnőt, bár ő az üde színfolt a színészek között. Nekem a végére tisztára az lett a véleményem, hogy Robika titokban szerelmes Gergőbe :)
luci87 2020 ápr. 04. - 16:42:13
(24/57)
Jo kis film,konnyed kikapcsolodas,jo szineszek!Tetszett!
3/10
Sweet-But-Psycho 2020 ápr. 03. - 15:42:40 3/10 Előzmény IDS
(23/57)
Kiváló az észrevételed! Az általad vázolt jelenség egyébként Magyarországon a rendszerváltás után, a '30-as, '40-es évek hazai siker-vígjátékainak silány remakejeivel kezdődött, a kereskedelmi televíziózás itthoni megjelenésével folytatódott, s Andy bácsi filmügyi-miniszteri-fő(maga)biztosságával tetőzött. A közönség nagy része pedig nemcsak hozzászokott, de már-már igényli is, ahogy az itt olvasható megjegyzések jelentős hányada is tanúsítja.
10/10
filmchick 2020 márc. 05. - 18:33:13 10/10
(22/57)
Valentin napra a férjem 2 mozijeggyel tért haza. Mivel tudta, hogy a munkahelyi stresszt régóta szeretném egy könnyed, vidám, szerelmes filmben való ellazulással ellensúlyozni és mivel sok helyről hallott a Seveledről, méghozzá csupa jókat, este ott ültünk a moziban és - pont abban az élményben volt részünk, amire vágytam, sőt! A Seveled nemcsak könnyed, vidám, szerelmes, hanem szeretetteljes, szívmelengető és igazi, finom humorral átitatott! Meglepett, hogy nem hallottam a filmről azelőtt - nem volt túl jó a marketing (?) - , ezért gondoltam, utánanézek, miket írnak róla. Hát nem bántak kesztyűs kézzel szegény filmmel a kritikusok. Mintha nem is erről a filmről írtak volna! Úgyhogy innen üzenem, senki ne vegye figyelembe ezeket az írásokat, le a kritikusokkal, irány a mozi!
8/10
funfun 2020 febr. 21. - 18:17:39 8/10
(21/57)
8 pont, mert: van benne sok szórakoztató pillanat, de a fő történetszál mégis csak sok helyen sántít. Persze, a vígjátéki alap, hogy sosem lehet elmondani a többi szereplőnek a félreértés tényét, hátterét, nem is ezzel voltak gondok. Hanem hogy mindenki hülye, senki nem lát semmi gyanús jelet, a főhős még a barátját sem avatja be a történtekbe, pedig azért például munkahelyen, sörözés közben nyugodtan el lehet mondani, képzeld, mibe keveredtem. De nem, senki nem tudja, csak a rokon Adonisz, aki egyébként pillanatok alatt beleszerelmesedik a doktornőbe (az első "beszélgetésükben" Rezes Judit zseniális), aki kardiológusként pánikbeteg (jó, hogy a műtétre váró betegei nem tudják). Egyébként a legszájbarágósabb mondat tőle hangzik el a film elején: "Gimnázium óta ismerlek, Gergő, ezért nem hazudok. " Így szerencsére mi, nézők is megtudtuk, mióta és honnan ismerik egymást.
Azért összességében nagyon szórakoztató, és óriási sztárparádé - kár, hogy szinte mindenkinek csak aprócska szerep, pár mondatocska jut. Bodrogi, Cserhalmi, Pogány, Onódi stb.
Az azért számomra nyitott kérdés maradt, honnan ismerte Saci Mr. Davenportot olyan szinten, hogy még a mobilszámát is tudta, és simán leszervezett vele egy interjút Gergőnek - pedig szinte sosem ad interjút.
8/10
bogotizsolt 2020 jan. 25. - 11:32:10 8/10
(20/57)
teljesen rendben volt , jól szórakoztunk . Többször is megnézhető .
10/10
kecsup 2020 jan. 23. - 19:08:21 10/10
(19/57)
Szerintem ez az utóbbi évek egyik legjobb magyar vígjátéka. Számomra ebben a filmben minden a helyén volt, poénos volt, romantikus meg komoly egyszerre, és mindegyiket jól oldották meg a filmen belül.
8/10
CsárliFirpó 2019 dec. 29. - 20:18:31 8/10
(18/57)
Amikor egy 40-es körüliekből álló vegyes baráti társaság egy közös kirándulós hétvégén a szombat estét így év végi hideg téli estén egy mozival zárná le, nem könnyű az iskolai téli szünetben az amúgy főleg gyerekekre koncentráló film felhozatalban egy nézhető, vidám filmet találni. Végül egy másik film jöhetett még számításba, de ennek vetítési ideje kedvezőbb volt, így maradt ez.
Bevallom nem követem a reklámokat, nem is hallottam erről a filmről és az itteni kommentekből, köztük sok lehúzósból nem számíthattunk valami jóra, de próba szerencse, hogy legyen akkor egy magyar film, beültünk rá. Talán így volt a jó, hogy nem voltak nagy elvárásaink.
És megnézve, hát el kell mondjam, teljesen kikapcsolva jöttünk ki a moziból! Nagyon kellemes meglepetés lett a film! Sokat röhögtünk, poénos volt, nagyon jók voltak a karakterek, a story is. Happy estét okoz, a társaság összes tagjának, fiú-lány egyaránt. Nem kell tőle félni és az ok nélkül túl lehúzós kommentelőkre nem kell hallgatni.