Lyanos1 2019 dec. 08. - 14:22:01 Előzmény feketevipera
(5/5)
Egyetértek! A filmből egy csomó minden nem derült ki. Például az, hogy honnan tudták az elkövetők, milyen és melyik zenedobozokat kell keresni? Egyáltalán hogyan lehetett a zenedobozba üzenetet kódolni?
10/10
Sorozat Sherlock 2016 márc. 13. - 20:31:28 10/10 Előzmény feketevipera
(4/5)
Szia! A viktoriánus korban már voltak görkorcsolyák és autók. (Az elsõ benzinmotoros automobilt Karl Friedrich Benz készítette Mannheimben 1886-ban, majd feleségének, Brethának köszönhetõen a találmány hamar elterjedt.) Ha beírod a keresõbe, hogy "Conan Doyle car", akkor a Sherlock Holmes történetek íróját is láthatod kocsival, maga is ült volánnál. Persze legtöbbünkben Jeremy Brett Sherlock Holmes sorozatából a hangulatos lovashintók élnek, de a gyerekek valóban közlekedhettek már görkorcsolyán is, mint más feldolgozásokban látni. Modernebb kor volt, mint így utólag gyakran hisszük.
10/10
Sorozat Sherlock 2016 márc. 13. - 20:30:16 10/10 Előzmény feketevipera
(3/5)
Szia! A viktoriánus korban már voltak és autók. (Az elsõ benzinmotoros automobilt Karl Friedrich Benz készítette Mannheimben 1886-ban, majd feleségének, Brethának köszönhetõen a találmány hamar elterjedt.) Ha beírod a keresõbe, hogy "Conan Doyle car", akkor a Sherlock Holmes történetek íróját is láthatod kocsival, maga is ült volánnál. Persze legtöbbünkben Jeremy Brett Sherlock Holmes sorozatából a hangulatos lovashintók élnek, de a gyerekek valóban közlekedhettek már görkorcsolyán is, mint más feldolgozásokban látni. Modernebb kor volt, mint így utólag gyakran hisszük.
feketevipera 2011 aug. 14. - 23:24:59
(2/5)
A vége olyan furcsa volt a filmnek, szerintem kicsit összecsapták a "megmagyarázós" részt. Lehet, hogy csak én vagyok hülye, de számomra nem derült ki, hogy kik voltak valójában ezek a bûnözõk, milyen kapcsolatban álltak a börtönben lévõ fickóval. Itt talán kevesebbet mutatnak meg Holmes briliáns logikájából, pedig ez általában jól le van írva az egyes történetekben, ott jobban megmagyarázzák, hogy mibõl jött rá a dolgokra. Plusz furcsa volt, hogy autók is szerepeltek a filmben, az eredeti történetekben emlékeim szerint nem igazán volt ilyesmi (bár már régen olvastam, így ebben nem vagyok biztos). Egyszer meg lehet nézni a történetet, bár én picit csalódtam benne.
Ford Mustang 2011 aug. 10. - 15:27:07
(1/5)
A film teljes hossza egész pontosan 71'