Ford Mustang 2011 nov. 20. - 23:03:46
(5/5)
Szívesen. :)
MadGame 2011 nov. 20. - 22:34:12 Előzmény Ford Mustang
(4/5)
Köszönjük Sherlock bemutatását! Úgy látom, te mindenféle jó filmet/sorozatot kommentálsz :P ;)
Amúgy aranyos kis dok.film, végignéztem, tetszett. Csak ajánlani tudom a Sherlock rajongóknak!
Ford Mustang 2011 szept. 26. - 14:25:47 Előzmény robicsek2
(3/5)
Én is, jó kis krimi :)
offtopic
robicsek2 2011 szept. 26. - 08:16:29
(2/5)
Imádom a Holmes Filmeket meg könyveket :) Meg az egyik kedvencem Az ifjú Sherlock Holmes ,és a félelem piramisa, bár igaz hogy az csak egy kitalált történet, már úgymond a filmkészítõk találták ki, de nagyon jó. :)
Igaz ott is hamar rá lehet jönni hogy kik állnak a hátérben :) De az egész hangulata jól el lett találva.
Ford Mustang 2011 szept. 26. - 00:22:21
(1/5)
Sherlock Holmes a skót származású író és orvos, Sir Arthur Conan Doyle kitalált nyomozója, aki 1887-ben jelent meg elõször a könyvek lapjain. Mint briliáns londoni detektív, Holmes ismert magas intelligenciájáról; híres a megfigyelõképességérõl, a következtetõképességérõl és a logikájáról, amiket a bûnügyek megoldásánál igen találóan felhasznál. Alighanem az egyik legnépszerûbb fiktív krimifigura az irodalomban. Conan Doyle összesen négy regényt és ötvenhat novellát írt Sherlock Holmes szereplésével. A mûvek túlnyomó részét a detektív barátja és életrajzírója, Doktor John H. Watson narrálja (négy kivétel akad, melyek közül kettõt maga a detektív mesél el, a másik kettõ harmadik személyben íródott). A Holmes-történetek több mint negyven éven keresztül a The Strand Magazine lapjain jelentek meg; a regényeket folytatásokban közölték. A történetek mindig gazdag illusztrációkkal jelentek meg, melyeket Sidney Paget készített. A történetek az 1882 és 1903 közötti periódust ölelik fel, leszámítva néhány 1878-ban, 1880-ban, illetve 1907-ben játszódó történetet, és Az utolsó eset c. novellát, amely 1914-ben történik. A Sherlock Holmes-történetek közül számosat megfilmesítettek. A leghíresebb Holmest játszó színész mindmáig Jeremy Brett, aki az '80-as, '90-es években egy angol tévésorozatban játszotta el a nyomozó szerepét. Jelentek meg könyvek is, melyek más írók tollából származtak ugyan, de Sherlock Holmest (és esetenként dr. Watsont) szerepeltették.