civil 2014 dec. 09. - 19:58:36
(490/510)
Komolyan mondom értetlenül állok az olyanok elõtt akik "menõznek" azzal, mennyire ismerik az eredeti novellákat és hogy ezt a filmet hogy merik S.H-nak nevezni, meg hogy köszönõviszonyban sincs az eredetivel stb stb..

Nos, nekem is volt szerencsém eredeti nyelven olvasni a Doyle féle Holmes mûveket (menõ mi)..

Csak felsorolásképpen Holmes néhány jellemzõje az eredeti mûvekbõl:
Kokainfügg; hegedûmûvész; HARCMÛVÉSZ; vívóbajnok; bivaly erõs karizmai vannak; jól bánik a fegyverekkel; ja és kedvenc bora a Tokai :)
Nem EZEKRE a tulajdonságaira helyezi a hangsúlyt Doyle, de ezek a tulajdonságai is mind OTT VANNAK. Ritchie csak jobban kiemelte ezeket a részeket mint az eddigi filmek/sorozatok, ennyi... A karakter nem tér el az eredetitõl, csupán a novellákban mindössze említva van itt ott az, ami ebben a filmben ki van hangsúlyozva.

Ja és Jermey Brett is bunyózott a sorozat egyik részében..:P
vargasándorgyõr1979 2014 márc. 24. - 21:17:00
(489/510)
Jobb mint a második,jók a színészek de nekem akkor is a klasszikus Sherlock Holmes történetek tetszenek.
kiskiss 2014 márc. 23. - 18:33:28
(488/510)
Felháborító, a legjobb jeleneteket kivágják, gondolom, h meg tudjanak felelni a korai kezdésnek és a 12es karikának. De ez így NEM UGYANAZ A FILM!
10/10
filmimádóó 2014 márc. 16. - 22:02:58 10/10
(487/510)
Most látom elõször ezt a filmet, de nagyon tetszik. Gondolom jól meg van vagdosva úgyhogy majd letöltöm.
Paulieka 2014 márc. 16. - 21:24:52
(486/510)
Bosszantóan sok kivágott jelenet van, ebben a "verzióban".
borkasztik 2014 márc. 16. - 21:18:01
(485/510)
Jó kis film. De nekem furcsa mód a 2. rész jobban tetszett :D De ez is jó volt ^^
CsiróCsiró 2013 ápr. 22. - 16:26:27
(484/510)
Ja értem!

Azt hittem, hogy a Jeremy Brett-es változatot írod, hogy annak született akkor az ötlete, de így már tiszta a kép.

Azért magasabb a képen, mert elõrelépett, hogy nagyobbnak tûnjön... ...részben ki is takar az udvariatlan celebecske, szégyellhetné magát igazán! :-)

Schwarzi könyvének 3/4-e valóban fantasztikus, és kalandos. Csak aztán a végén a politikai részletek szárazak és érdektelenek számomra.

Nyilván úgy érzi, hogy muszáj picit mentegetõznie, ha már megháromszorozta Kalifornia államadósságát... :-)

Ettõl függetlenül hatalmas "mágusnak" tartom, és le a kalappal a legtöbb dolog elött, amit véghezvitt.

...úgyhogy a Da Vinci-Kód elött iktass be nyugodtan egy Emlékmás-t! :-)
CsiróCsiró 2013 ápr. 21. - 21:30:52
(483/510)
Ja, ez a PS nálam átfogó fogalom, ami takarja az összes képszerkesztõprogram nevét.

Valahogy úgy, mint ahogy a köztudatban az összes borotvapengét Gilette pengének hívják :-)

Nem voltam rendszeres nézõje a sorozatnak, csak láttam belõle pár részt. Hivatalosan 1984-85-ben futott, de akkor elképzelhetõ, hogy egyidõs vagyok vele :-)

Sajnos az Emlékmásban elakadtam annál a pontnál, amit az ottani fórumban is említettem. Valamikor befejezem, mert úgy lesz teljes, de most inkább áttértem egy kis Stephen Kingre levezetésként. :-)
CsiróCsiró 2013 ápr. 20. - 21:41:56
(482/510)
Ááá... ...értem... ...PS mester segített a találkozásban :-)

Viszont ezt ne áruld el senkinek, nagyon élethû a kép, simán hihetõ, hogy igazi! :-)

Bizony ám, nem szabad fullbanyomni a kretént!

Ezenkívül a masszív, gyermeteg egóból fakadó színészhiszti is elég élethûre és hihetõre sikerült... ...és elképzelhetõ, hogy valóban vannak Tom Cruise által megformált Les Grossman féle gátlástalan producerek, akik a háttérbõl irányítják a dolgokat...

...vagy csak sok összeesküvés elméletet olvastam, és picit az agyamra ment... :-D
CsiróCsiró 2013 ápr. 20. - 11:20:21
(481/510)
Igen, azt én is néztem.

Kíváncsi vagyok, hogy ez a Mark Romanek nevû úriember hogy adja át majd a könyv világát, ami szerintem nagyon jóra sikeredett.

Tom Hanks nekem is megnyugtató, aztán lehet, hogy Robert Langdon olyan lesz évek múlva, mint James Bond; 4-5 rész után mindig más színészre osztják majd a szerepét. :-D
10/10
Sonic8 2013 ápr. 20. - 09:08:48 10/10 Előzmény CsiróCsiró
(480/510)
És bizony nem Ron Howard mester fogja rendezni aki az elsõ 2-õt összedobta! :(
De Tom Hanks marad! ;)
CsiróCsiró 2013 ápr. 19. - 22:30:05
(479/510)
Csak az még olyan sokára lesz...
10/10
Sonic8 2013 ápr. 19. - 21:42:19 10/10
(478/510)
No meg az Angyalok és Démonok.
Meg a többi :D Elveszett jelkép stb. Ezek mind mind nagyon jó könyvek és már az elveszett jelképnek is jön a filmes verziója! ;)
CsiróCsiró 2013 ápr. 19. - 21:30:10
(477/510)
Ha van kedved / idõd / affinitásod elolvasni a Da Vinci-t, akkor feltétlenül tedd meg!

Annyira zseniális, ahogyan Dan Brown ír. Annyi plusz adalékot ír a fõ történetszál mellé, és mindezt közérthetõ nyelven. Tiszta professzornak érzed magad egy-egy regénye elolvasása után. :-)

Például tudod, hogy miért terjedt el a köztudatban az, hogy szerencsétlen nap péntek 13-a?
Ha nem, akkor olvasd el a Da Vinci-Kódot...! :-D

És hol sikerült fényképezkedni Sherlock-kal? :-)

A Trópusi Vihar szerintem úgy ahogy van, csodálatos. Azon felül, hogy olyan jellegû a humora, ami nagyon közel áll a lelkivilágomhoz, érzek benne egy nagyon komoly görbített tükröt, hogy valójában így néz ki Hollywood a kulisszák mögött :-)

Közel 9 évig dolgoztam színészek között, és õket egész jól megismervén úgy vélem, több az igazság abban a filmben, mint amennyi be van ismerve... :-D
CsiróCsiró 2013 ápr. 19. - 18:36:01
(476/510)
Így már érthetõ :-)

Valóban, megértem. Ezért hoztam fel példának a Da-Vinci Kód-ot. Ott nekem speciel nagyon el kellett vonatkoztatnom :-)

Meg én mondjuk nagyon kedvelem Robert Downey Jr-t, úgyhogy ez is sokat nyom a latba nálam.

Amúgy a képeden Te vagy látható Benedict Cumberbatch-tal?
CsiróCsiró 2013 ápr. 18. - 19:47:52
(475/510)
És mivel érdemeltem én ezt ki...?

...szerintem teljesen kedvesen és intelligensen fogalmaztam...
offtopic
Sz Peter 2013 ápr. 18. - 09:42:55
(474/510)
Elnézést, hogy belefolyok itt a "diskurzusba" de egyébként mi volt a bicskanyitogató az olvtárs 531-es hsz-ában?
:)
CsiróCsiró 2013 ápr. 17. - 20:23:28
(473/510)
Valóban muszáj különválasztani a kettõt.

Guy Ritchie elképzelhetõ, hogy nagy Doyle Sherlock rajongó volt kiskorában, aztán felnõtt, filmgyártás közelébe keveredett és meg tudta valósítani a saját stílusa szerint a saját feldolgozását.

Ugyanazt megtehette, mint mondjuk Tim Burton az Alice Csodaországban c. regénnyel. Azt is feldolgozták már jó páran, na de úgy senki sem, mint Burton-Mester. :-)

Én is szeretem a régi Sherlock-regényeket, viszont nagyon szeretem ezt az újat is. Vagy 10 éven keresztül utáltam az akciófilmeket. Untattak a csitcsattpiffpuffbimmbumm jelenetek, aztán ez a film valahogy visszahozta eme elemek élvezetét számomra a különös hangulatával és technikai megoldásaival.

De elengedhetetlen az elvonatkoztatás a régitõl.

Nagyjából úgy, mint a Da-Vinci Kód könyv és film.

A maga nemében mindkettõ zseniális, na de még csak véletlenül sem keverendõ össze egyik a másikkal... :-)
10/10
Sonic8 2013 ápr. 17. - 19:30:53 10/10
(472/510)
És?
Nem kell ilyenekbe belekötni.
El kell fogadni a másik mûfajt is.
A Ritchie filmek mind ilyenek.
Rengeteg embernek tetszik rengetegnek nem.
Én pl a azt a sorozatot azt a Sherlock-ot végig nem tudom nézni.Az valami borzadalom a karakterek olyan szinten élvezhetetlenek.. Ááá.
10/10
Sonic8 2013 ápr. 17. - 19:09:17 10/10
(471/510)
Értem. :)