9/10
offtopic
Anditos 2008 aug. 15. - 21:14:07 9/10
(191/391)
Mert a késes gyilkostól el lehet futni, le lehet gyõzni, mert tudom kivel és mivel állok szemben. De silent hill-bõl nem lehet "csak úgy" eljönni. Ezért olyan nyomasztó és félelmetes.
9/10
Anditos 2008 aug. 15. - 21:10:18 9/10
(190/391)
Nem a bélkifordulós, feldarabolós horrorfilmeket szeretem, hanem az ilyen nyomasztó hangulatú, rémálomszerû különös történeteket, mint ez. Néhány jelenet még napok múlva is kísértett. Nekem nagyon tetszett.
8/10
real666 2008 aug. 15. - 20:44:41 8/10 Előzmény Zempy
(189/391)
hát te nem vagy 100as. ez a film atom faja...
10/10
blackman 2008 júl. 09. - 17:54:04 10/10
(188/391)
Én megmondom õszintén, elõször azt gondoltam, hogy SZÁMOMRA ez is csak 1 "rém" film lesz, de ÉN pozitívan csalódtam benne!Elég szokatlanra sikerült számomra a történet, és szerintem látványilag is elérte a kívánt szinvonalat.De mint írtam, ez sak az én szerény véleményem, mert úgy látom van akinek nem jött be, ami természetesen nem baj, miért is lenne baj.
Anyiyta 2008 jún. 28. - 18:28:02
(187/391)
Én azt nem értem ebben a filmben: amikor a csaj meg az anyja "megmenekültek", akkor hogyan jutottak haza? Mert az elején még egy hatalmas szakadék volt Silent Hill meg a többi város között. Nekem nem tetszett a film, nagyon elvont.....
1/10
Zempy 2008 jún. 26. - 20:42:00 1/10
(186/391)
Csak annak adhatok hálát, hogy letöltöttem és egy fillért nem adtam ki ezért a förtelemért. Mondom ezt úgy, hogy soha nem játszottam a játékkal, tehát sokan bizonyára megalapozatlannak gondolják az ilyen véleményt. Pedig a filmnek nem lehetne köze a játékhoz olyan szempontból, hogy annak ismerete nélkül is érthetõnek és szórakoztatónak kellene lennie. Sajnos egyik kritériumnak sem tesz eleget, én esküszöm, hogy szenvedtem tõle. Fogtam a fejemet a sok kusza marhaságtól, máskor attól, hogy semmit nem értek, utána meg bealudtam. És még csak nem is igazán látványos. Egy pozitívumot nem tudok mondani, pedig az már nem semmi. Borzasztó, gagyi, emberkínzó sületlenség. Talán a legrosszabb eddigi filmélményem. Megtekintés után rekordgyorsasággal távozott a merevlemezemrõl. A sokkoló élmény viszont azóta is kísért.
8/10
Tenebra Mors 2008 jún. 16. - 19:30:51 8/10
(185/391)
Nekem tetszett. Ismerem a játékokat is, a 3. rész meg is van (ejnye-bejnye, de nem játszottam még végig), így mondhatom, hogy azért van egy kép bennem a játékról, ami alapján készítették. S ez szerintem abszolút jól lett megragadva! Egyik rész sem kapcsolódik a játékban szervesen (illetve az 1. és a 3. úgy tudom, igen), ezért a film is szabadon alkothatott egy új sztorit az egészhez. Silent Hill pusztulása és misztikuma -bár a játék 4 részt megélt már- még nem derült ki szinte egyáltalán (amiket olvastam róla, azok alapján mondom - márpedig sokat olvastam róla, mivel érdekel a téma). Ezért a film viszonylagos szabadságot kapott, szinte kedvére értelmezhetett mindent. Így rendkívül szerencsésen a játékok hangulatát elkapja, stílusát is, ezért jó adaptációként mûködik!
A 3. rész számomra abszolút a borzalmat tükrözte - az igazi horrort. Nem azért, mert a lények olyan ijesztõek voltak - õk inkább groteszkek. De a világítás, a lények "nem-láthatósága", a késleltetések, a feszültség, hogy közeledünk az ellenfélhez - eléggé rémísztõ horrort adtak. A film ugyanezt képes nyújtani. Megfelelõen hátborzongató az egész képi világ (amihez, a játékokhoz hasonlón a zene is hozzájárul nagyban), s mikor megszólalnak a szirénák, akkor beindul a félelem és a szorongás.
A szörnyek pedig még talán a játéknál is undorítóbbak és groteszkek. A legelmebetegebb az egyértelmûen a "fõellenség" volt a film végén SPOILER: mikor a kislány kiemelkedik az ágyhoz kötözve, csápokkal beborítva az egész templomot. Tényleg beteg elme, aki ilyet megszül - pozitív értelemben 8D. SPOILER.
Egyedüli bajom a szereplõkkel volt. Egyik sem volt valami "megható", akivel együtt lehetne érezni. Az anya túl ripacskodó volt, a kislányt kevésszer láttuk, és nem volt valami emberi õ sem. Még az apa és a rendõrnõ voltak a legátélhetõbb karakterek, de azért egyik sem volt valami "hú-de-nagy". A negatív szereplõ, a templomi közösség vezetõje pedig elég klisés gonosz karakter volt, ezer filmben láttuk már ezt.
A történet rendben volt, megfelelõen volt adagolva Silent Hill esetleges háttere, illetve a film vége az zseniális volt számomra.

A világot persze nem váltotta meg, de üde színfolt a sok f*s játék- és képregényfilm mellett (azért említem a képregényeket, mert azok többsége is elég rosszul lesz filmre víve). Eddig szinte csak Boll filmesített meg, melyek könnyfakasztóan viccesek és felháborítóak voltak egyben (Alone in the Dark, Dungeon Siege, Bloodrayne). A Resident Evil sem volt az igazi, illetve elõtte meg a Mortal Kombat filmek is eléggé gagyik voltak. A Doom az maga a nagybetûs SZAR, a Hitman pedig szintén képtelen volt a játék mélységét megragadni, s agyatlan akció lett az egész. A Silent Hill talán az elsõ olyan játékból készült film volt, ami végre nézhetõ és a játékot nem megerõszakoló volt. Most majd jön a Prince of Persia és a Max Payne is - bár számomra egyik sem kelt valami nagy reményeket, már eleve a sztori mikéntje miatt sem. Mindenesetre jó lenne, ha mindegyik megütné a Silent Hill mércéjét.

8.5/10
leopard26 2008 jún. 16. - 18:57:25
(184/391)
Játszottál már a játékkal?
rockqueen 2008 jún. 15. - 21:01:45
(183/391)
Nekem tetszett, fõleg akkor ha a többi ilyen adaptációhoz képest nézzük.
leopard26 2008 jún. 15. - 20:29:01 Előzmény .Cariba.
(182/391)
Ha azt nézzük hogy milyen filmek jönnek ki játék adaptácóként,ez nagyon is istenes
1/10
.Cariba. 2008 jún. 14. - 13:06:35 1/10
(181/391)
Életem egyik legsz*rabb filmje amit láttam:S
Redfield 2008 jún. 01. - 11:25:33
(180/391)
Nekem ez a film tetszett. Nem mondom, hogy óriási, vagy egyáltalán figyelemre méltó alkotás, de a játékadaptációk sorából mindenképp kiemelkedõ. (ami egyébként sajnálatos is). A mûfajnak valóban készültek százszor jobb remekei, de ebben is akadnak dolgok, amik néhány mûfajtársukra rávernek. A fûrész filmek meg szerintem elkorcsosúltak. A negyediket még nem láttam, de attól, hogy van benne vér meg brutalitás, még nem feltétlenül igényes az se. Az elsõ rész remek lett, a második már gyengébb, de még jó, és megy lefelé a lejtõn, a harmadik része már semmi rendes lélektant nem visz bele, fantáziátlan, csak a kínzások és a sokkolni akarás turbósodik fel benne. Ezek a kötelezõ folytatások, még egy kis pénzért, a nézõk meg kajálják, mint állat.
Redfield 2008 jún. 01. - 11:06:27
(179/391)
Elvonatkoztatva attól, hogy játékadaptáció... gondolom neked a horrorok úgy egyébként sem jönnek be, mert hát akkor úgy nagyjából mind mondható BETEG-nek.
Pheia 2008 ápr. 04. - 20:32:56
(178/391)
Hát, ebbõl a filmbõl az egyetlen rész ami megmaradt az, hogy az a szõke hajú csaj (rendõr? :S) ki van szögezve valami fára, vagy keresztre és van ott valami vén banya és lentrõl jön egy nyolckarú hétlábú háromszáznyolcvankilenc szemû trutyival bevont izé és meg akarja enni. Azért alapvetõen nem mondanám hogy rossz film, de én nagyon utálom ezt a mûfajt.
álmodozó 2008 márc. 28. - 01:38:48
(177/391)
Én személy szerint nevetségesnek találom az összes zombis fílmet, egy alkalommal elkezdtem nézni a silent hill-t csak mert annyira behírdették és kb negyed óra után abba is hagytam.
Ma unalmamban végül pc-n megnéztem, és bár az eleje elég unalmas, meg tényleg vontatott, de a történettel magával szerintem nincs gond /sõt, ha valaki kicsit is konyít a valláshoz, boszorkány üldözéshez stb. akkor teljesen érthetõ a fílm mondani valója/, és a szörnyeket is szerintem elég élethûen alkották meg. Játszani még nem játszottam a játékkal, de ezek után kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet maga a játék. :)
hanuszika 2008 márc. 24. - 11:58:55 Előzmény NIG
(176/391)
Csatlakozom! Unalmas elnyújtott, értelmetlen film, én sajnálom az idõt amit a megnézésére szántam.
NIG 2008 márc. 20. - 18:32:07
(175/391)
A film zenéjét hallottam elõször,és az nagyon megtetszett,reméltem,hogy a film is legalább ilyen jó.Nos hatalmasat csalódtam.A kislány sikítozásai kifejezetten idegesítõek,és 2órásra elnyújtani egy filmet,amit 30percben kifejezõen le lehetne játszani,szerintem szánalmas.Az elsõ rész bõven elég volt ahhoz,hogy véletlenül se nézzem meg a 2010re tervezett második részt.
efes 2008 febr. 15. - 19:28:09
(174/391)
én egyet várok: ki fogja végre megcsinálni a tetris pszichothrilerzsadozombi verzióját, telistele 3d-s cgivel..;)
5/10
Geri23 2008 febr. 15. - 19:06:53 5/10
(173/391)
Láttam, a szörnyek jók benne, egyébként egy rakás sz.r!
8/10
Zajac 2008 jan. 05. - 13:46:19 8/10
(172/391)
A filmet "véletlenül"néztem meg,nem a legjobb film,viszont helyszín a kihalt város az állandó szürkesség,azok a lények na az nagyon durva,bennem azért nyomot hagyot,ha köd van akor eszembe jutt :-)
A játékot pedig majd kipróbálom..