sorlix 2007 márc. 29. - 23:45:27
(151/391)
jah, nálunk is ilyen ez a hülye tv2 a filmet k***a halkan adja le aztán felnyomja mindenki a hangot jó hangosra, reklámnál meg megsüketül mindenki, szerencse h kiirják h reklám következik, mert halálra iedném magam :D
popuka94 2007 márc. 29. - 23:35:39
(150/391)
Eggyettlen gond,hogy a tv2 nagyon szar minõségbe adja a hangot nézném de majdnem 50-en van a hang és szinte halk vagy a tvtársasággal vagy az emktvel van a gond(kábeltévések) nálatok van ilyen gond????
Marvin02 2007 márc. 29. - 23:33:08
(149/391)
Nekem nem tetszik. A második reklámnál elkapcsoltam, de megyek vissza nézni, a vége érdekel. :)
sorlix 2007 márc. 29. - 22:53:49
(148/391)
Nekem ez az egyik kedvenc horror filmem, régen amikor néztem mindig abba hagytam mert olyan félelmetes volt hogy nem mertem nézni :D még most is izgulok hiába tudom hogy mi fog történi, a sztory is nagyon jó lett, a zene nagyon passzol, és ez nem az a tipikus jön rambo és mindenkit kinyír! jah és én elõszõr a filmet néztem meg, a játékról csak azután hallotam miután megnéztem, egyébként milyen grafikája van? nagyon régi?
dodega 2007 márc. 29. - 22:10:03
(147/391)
Még valami amit elfelejtettem...a zene.Egyszerûen fenomenális.A játék egyik fõ hangulati eleme.Valahányszor meghallom a hideg futkos a hátamon.Nagy plusszpont,hogy a zenék nagyrészét vagy 1 az 1 ben vagy feldolgozva használták a filmben.
Carnivora 2007 márc. 29. - 21:58:58
(146/391)
A moziba , mikor néztem az elsõ szörnyeket megláttam azt mondtam baromság, de aztán szépen összeállt az egész. Szerintem k***ajó film az tény nem a szokásos rambo színvonal, így minden nem minden barom fogja fel mirõl szól nekik nem is tetszik valószínûleg.
A játékot nem ismerem.
Mpaul 2007 márc. 29. - 20:08:11
(145/391)
Az, hogy valaki nem érti a filmet, még nem feltétlenül a film hibája... szvsz... ;)
Érdekes... ismerek olyan embereket is, akik játék nélkül is értették :) Erre varrjon gombot, akinek inge :)
Mpaul - SH.hu
cicamacs 2007 márc. 29. - 19:54:40
(144/391)
NA VÉGRE! TÖKÉLETESEN EGYET ÉRTEK!
dodega 2007 márc. 29. - 19:00:24
(143/391)
Kedves "barátom" szerintem te félreértésben élsz.Itt senki nem mondta hogy irgumburgum márpedig aki nem tud semmit a játékról az meg se nézze a filmet,mert ihajcsuhaj semmit nem fog belõle érteni.Csak ha jobban meg akarod érteni...esetleg érdekelt anno a játék és végigvitted\végigizgultad,akkor olyan plusszokat fedezhetsz fel amik jócskán befolyásolhatnak a filmmel kapcsolatban(pl a történet,egyes szereplõk jelleme látvány...esetleg mag a város).Ezért is mondtam hogy fanok ne hagyják ki.Laikusok meg nézzék meg hátha kedvet kapnak a játékhoz.(hozzáteszem a film teljesen különálló...az igaz hogy az 1. játék történetére alapoz,de csak nagy vonalakban,egyes részeken merõben más mint eredetije...)

U.I.: Nem csipázom az olyanokat akik azért néznek meg egy filmet hogy utánna jól lehúzhassák.Ha eleve elõítéletekkel ülsz le a filmhez,úgyis találsz benne kivetnivalót...akármilyen a film maga...Mondjuk ízlések és pofonok
kevinspéci 2007 márc. 29. - 17:31:25 Előzmény Momo86
(142/391)
Hát szerintem az r/*/hadt nagy gáz, ha ahhoz, hogy egy mukkot érts a filmbõl elõbb a játékba kell belemerülnöd...

Bár én még sose láttam, de a hozzászólások alapján eléggé el lett szúrva.

Mindegy, megpróbálom megtekinteni, hogy holnap megalapozottan tudjam szidni. :)
anime 2007 márc. 29. - 13:24:09
(141/391)
Dodega igazad van abban hogy jobb elõször végig játszani a sorozatot, majd megnézni a filmet. Egy csomó olyan gyereket ismerek akik megnézték a filmet, persze úgy hogy halvány fogalmuk sem volt a PC játékról, sõt még azt sem tudták hogy létezik. (voltak olyanok is akik azt hitték hogy egy létezõ város:/) Õk persze mind lecikizték a filmet, meg hogy milyen szar és érthetetlen. Én végig játszottam az 1., 2.,3. és a 4. részt. és nagyon tetszett. Nagyon félelmetes játék, bár sokszor kicsit érthetetlen. (fõleg a Silent hill 4 the room)és a film inkább az elsõ részre hasonlít.
Én is azt ajánlom mindenkinek hogy elõször tudjon meg valamit a játékról és annak történeteirõl, majd nézze meg a filmet.
Alternat 2007 márc. 29. - 12:09:43
(140/391)
Kösz, hogy ezeket leírtátok.
Már várom egy ideje ezt a filmet, mert még nem volt szerencsém megnézni és a történet alapján nem tûnik rossznak. De akkor így mindenféleképpen Silent Hill játék tanulmányozásával fogom tölteni a film elõtti pár órát. A film után feltétlen írok véleményt.
Momo86 2007 márc. 29. - 08:31:18
(139/391)
Hát, én úgy érzem, a filmek többségének megértése nem jelent számomra problémát. A Silent Hillbõl azonban egy mukkot sem értettem. Sok, a játékot kedvelõ ismerõsöm ajánlotta, így, miután megnéztem, rögtön rájöttem, hogy itt a bibi: lövésem sincs errõl a játékról.
Több internetes oldalon kellett utánaolvasom, a játék leírását összevetve a filmkritikákkal (van egy oldal, ahol a játék törtenétetét is leírják), nagy nehezen sikerült megértenem.

A film tényleg jó, elfogadom azt az állítást, hogy kitûnõ játékadaptáció, de azoknak, akik nemn ismerik a játékot, és élvezni akarják a filmet, javaslom, hogy még a megézése elõtt tájékozódjanak a játékról...
dodega 2007 márc. 26. - 18:55:29
(138/391)
Végig vittem az összes Silent Hill-t.Elég fiatalon kedtem és az sh1 volt az elsõ olyan játék amin rendesen féltem ( nem mertem bekapcsolni ha egyedül voltam itthon pl. :) ) Aztán közben felnöttem és szerencsém volt az összes silent hillel játszani. A iszonylag egyszerû és kis angollal simán felfogható 1-t követte a bonyolult,elég félreérthetetõ( a szó jó értelmében),sok féleképpen felfogható és végletekig elgondolkodtató 2. rész.Amit követett egy viszonylag ismét egyszerûbb 3. rész(az 1 direkt folytatása) majd egy talán még elvontabb 4. rész. Kultuszt teremtett.
Alig vártam hogy moziban is megcsodálhassam...bár nagyon féltem hogy fog elsülni ez az egész.Vegyes érzelmekkel távoztam a vetítés után.A történetet elég jól összehozták(nem bonyolították túl,gondolom hogy a nagy átlag is felfogja nagyjából mi is a lényeg) és a látványvilág is hasonlított a játékban megismertre,ám szerintem egy kicsit butították.Valami mégis hiányzott belõle.Nem éreztem azt a bizonyos félelmet/nyomasztó érzést amit a játék gyakorolt rám (pedig szerintem ez az egyik legfontosabb elem).A film mindezekkel együtt tetszett,lehet azért mert nagyon szoros kapcsolatom van a sorozattal.Aki viszont nem játszott vagy még csak nem is hallott ezekrõl a játékokról annak ez a film szerintem nem igazán élvezhetõ.Meg kell ismerni silent hill világát,az apró részleteit a hangulatát , karaktereinek jellemét, hogy több legyen egy átlagos horrornál.A készítõknek sok komprumisszumot kellt hozniuk, hogy mindkét oldalnak(játékosoknak és laikusoknak) megfelelõ élményt nyújtson a film.Szerintem többek között ezért nem sikerült olyan jól,mint azt sokan várták volna tõle.
Mindezek ellenére a silent hill szerintem jo film ami fanoknak kötelezõ...akik pedig nem ismerik a játékot azok is bátran próbálkozhatnak, ki tudja?! lehet ez után a játékhoz is lesz kedve.
"In my restless dream i see that town..."
Ayumi 2006 dec. 15. - 07:17:50
(137/391)
Bárki bármit mond, ez egy kitûnõ játék adaptáció és film. Akinek meg nem tetszik, az ne próbáljon lebeszélni másokat a filmrõl. És aki azt írja hogy összefüggéstelen és nem érti, hát...... Szerintem nagyon logikus és egy filmnek nem mindig olyannak kell lennie, hogy mindent a nézõ szájába rág. Az a jó, ha elgondolkodásra ösztönöz. A vége a legjobb XD
Redfield 2006 dec. 04. - 17:37:13
(136/391)
A Resident evil-el az volt a bajom, hogy egyáltalán nem adta vissza a játék hangulatát. Elbutították pörgõs akciófilmmé. A második rész valamennyivel jobb lett talán, de az elnagyoltság ott is megvolt. És Milla Jovovich nem nyerte el a tetszésem, azzal, hogy sorra nyomta le a zombikat, míg a jól kiképzett kommandós csoport megmoccanni is alig tudott. A második részbeni magyarázat erre pedig szintén nem kárpótol, mert õskemény túlzás. A játék azért volt jó, mert nem volt szétbontva, hogy a mellékszereplõk hullanak, te meg szuperképességekkel rendelkezel... ott benned volt a para, mert lehet hogy ki voltatok képezve, de nehéz dolga volta játékosnak.
Redfield 2006 dec. 04. - 17:32:08
(135/391)
Bár rám nem így hatott, de ezt el tudom fogadni. :) Az a baj, hogy sokan akik játszottak a játékkal, szintén nem tudják értékelni a filmet. Illetve az a baj, hogy én a másik véglet vagyok, és teljesen lekötött. Az a bajom, hogy a nézõtársaim természetének kiismerésében csalódtam elég keményen, de ez már egyéni szoc. probléma.
_Dincu_ 2006 dec. 04. - 14:24:50
(134/391)
Szia!
Nos igen,az hogy nem érthetõ az tényleg nem túl nyomós indok..
Igazából nekem azért nem tetszett,mert nem kötött le egyáltalán.De tényleg ha lekötött volna és nem értem,akkor szívesen megnézem még párszor,hogy megértsem.
De egyszerûen csak ültem a képernyõ elött és néztem.De igazán nem is a filmet...
Egyszerûen mintha mindig ugyanazt a jelenetet nézném.
Szóval megértem,hogy aki játszik a játékkal az jobban értékeli és érti a filmet és annak izgalmas is,de nekem vhogy tényleg nem nyerte el a tetszésemet.
Redfield 2006 dec. 04. - 10:06:19
(133/391)
Szia, én sem kötekedni akarok, csak szívesen meghallgatnám az érveidet nyíltabban, hogy miért nem tetszik ez a film, és igyekszem nem bunkó lenni. Csak mert rengetegen utálják és lenézik a Silent Hill-t, de mégsem tudott még senki épkézláb, normális magyarázatot adni, ami meg is állná a helyét. Ez nem tetszett, az nem tetszett, nem érthetõ... stb. Ebbõl csak következtetni tudok, hogy az ilyen embereknek meg kellene maradnia a Pengénél, meg a Resident Evil filmeknél, azokban van akció, látvány, és még a hülye is érti. Csak az a baj szerintem, hogy az igények nem is terjednek tovább...
sylas 2006 dec. 04. - 01:32:24
(132/391)
Halistok
lehet vki kérdezte de nem olvasom vissza most
az lenne a kérdésem hogy most mi a lényeg a végénél hogy a nõ meg a lánya ugyanott van de (fekete fehér) képben - másik világban van?de közben telefonált a férjével hogy mennek haza vagy csak a fószer álmodta?