ISG500 2006 jún. 26. - 09:18:16
(91/391)
Hello!
Én csak annyit mondok hogy aki kritizálja a filmet annak nyugodtan lehet jobbat csinálni...!
timebandit 2006 jún. 12. - 20:38:56
(90/391)
Én is láttam a filmet, talán még az elsõ héten. Szeretem a Silent Hill sorozatot. Az összes résszel volt módom játszani. Jelenleg a 3. részt viszem. Eleinte nem igazán értettem ezt az egész silent hill világot, hogy mi is az valójában. Szerintem Silent Hill valahogyan megteremti az ember legbensõbb félelmeit és elfojtott, tudatosan feledésbe merített emlékeit. Silent hill-ben senki nem menekül el a titkai elõl. Olyan mint egy görbe tükör, amit a fõhõs elé tart: "Ez vagy te valójában". Silent Hill egy materializálódott álomvilág. Éppen ezért Silent Hill mindenkinek más más arcát mutatja személyre szabva. Éppen ezért, ha valakinek takargatni valója van, vagy egy sötét titok nyomja a lelkét, jobb ha nem megy Silent Hill-be, mert az fogja üldözni amit tett...

A Film tetszett, csak éppen emiatt az eszmefuttatás miatt kicsit zavaros szerintem... Pyramid head az egyik kedvenc szereplõm a második részbõl. Nagyon ki van találva a karaktere, de nincs helye a filmben, mert a játék második részében csak azért kel életre mert õ testesíti meg a fõhõs (James) sötét gyilkos énjét... Szóval õ maga James elfojott sötét énje...

Silent Hill olyan mint egy jó pszichiáter. Kielemzi az odatévedõt... Sajnos a film rendezõje nagyot akart hasítani a filmel, de visszájára sült el a dolog, mert telepakolta jópofa szörnyekkel a sztorit, de nem értette meg a Silent Hill sorozat igazi lényegét...

Mindenesetre hangsúlyozom nekem tetszett a film... Visszaadja a Silent Hill-i hangulatot, csak magát a lényegét nem...
x-scorp 2006 jún. 11. - 07:05:21
(89/391)
Én eddig 5* láttam a filmet, és ennyi nézés után azt kell mondjam, hogy a film elsõ fele üt nagyon nagyot, a 2. már érthetetlen (én már értem, de 1.-re sokan nem értik), és kusza! A végén egyedül a Démonnal való találkozás az emlékezetes, amikor is fény derül mindenre! Aki itt rendesen figyel, az megértheti a filmet 1.-re is!
A film záró jelenete pedig tipikusan SH-s motívum:
A feleség, és az epedõ férj soha többé nem találkozhatnak!

Engem még most is kiráz a hideg, olyan szép befejezés! Nem kell mindennek happy endnek lennie!

Egyébként meg szerintem rossz rendezõt választottak, mert Gans a negyedét sem tudta visszaadni a SH fílingnek, helyette teletömte a film második felét csöves kinézetû statisztákkal, akik nevetségesen röhejesek! >: (

Csak azt tudom mondani, hogy 2.szori megnézésre sokaknak le fog esni minden, és 3.szori megnézésre megint leesik vmi, mert mindig tud újat mutatni a film! Nézzétek meg, és legyetek nyitottabbak!

x
Redfield 2006 jún. 03. - 21:16:13
(88/391)
A Mûvészfilmekrõl is így vélekedsz, amik ködösítenek? Oké, lehet, hogy az emberek azért ülnek be egy ilyen filmre, hogy szórakozzanak... de ha mindenki csak a méltóan egyértelmû befejezésre pályázik, hát szerintem az sem túl szép. Hol marad az emberekbõl a rejtélyesség utáni vágy? Az, hogy utólag is gondolkozzanak a filmeken, és ne fikázzák az összetettsége miatt. Mindenben van valami rendszer. Lehet, hogy a sok zagyva dolog, és a váratlan befejezés is a szórakoztatásra irányúlt, csak célt tévesztett. Egy biztos: sokan nem szerethettétek a játékot sem. (pedig no lám... valamilyen csoda folytán mégis nagy siker lett.)
bloffke 2006 jún. 03. - 15:41:05
(87/391)
amugy én is azt mondtam a végefelé, hogy ha most ennyi, akkor lelövöm magam.... Mindenki ült a teremben, várt valami normális befejezést, de nem lett...
bloffke 2006 jún. 03. - 15:38:06
(86/391)
Valamelyik éjjel megnéztem a filmet. Nem vártam tõle semmit, mert eredetileg nem ezt akartuk látni. Szeriintem nem volt ijesztõ egyáltalán. Inkább viccesnek mondanám ezeket a kis szörnyecskéket, meg a többi "rémséget". A vége nekem se volt tiszta, de nektek hála kezdem felfogni. Az biztos, h azért nem fogom még kétszer végignézni, hogy megértsem....
Az nem tetszett a filmben, hogy nagyon keveredik a valóság a mesevilág, meg a földöntúli. Sztem ezáltal válik követhetetlenné és így tulajdonképpen élvezhetetlenné is.
marci56 2006 jún. 02. - 19:04:16
(85/391)
Milyen volt a film????? Valaki megtudja mondani?
mozizozo 2006 jún. 02. - 14:49:56 Előzmény x-scorp
(84/391)
Szóval így akarnak háromszor annyi bevételt kicsalni a rendezõk, hogy egy ilyen agymenéses zagyvaságot csinálnak...?! Jó trükk:) De azért másképp is meg lehetett volna csinálni, hogy ne azzal az érzéssel jöjjön ki az ember a moziból, h most mi a f*sz*mról szólt ez a horror? Valószínûleg nem is akart szólni nagyon semmirõl. Csak arról, hogy némi pénzért sz*rd össze magad kb. két órán át:)...
mozizozo 2006 jún. 02. - 14:36:55
(83/391)
Az légoltalmi sziréna inkább... Gondolom a boszorkányüldözõk kapcsolják be, hogy jelezzék itt az ideje beszaladni a templomba, mert nemsokára elszabadul a pokol (szó szerint:)...
AniG 2006 jún. 01. - 12:25:59
(82/391)
Üdv!

Nekem egyetlen kérdésem lenne (per pill :D).
Miért szól a riasztó? :))

Köszi!
jaku 2006 máj. 23. - 20:12:17
(81/391)
Nem, ez egy film forum.

Ettol fuggetlenul en is ugy gondolom, hogy egy filmet jobb megnezni moziban, de mivel senki nem nez meg minden filmet moziban ezert lehet velemenye akkor is ha nem mozivasznon latta.
marmyk 2006 máj. 19. - 08:56:59
(80/391)
Azért azt ne felejtsük el, ha jó a közönség a 17’ colos de még 500 cm-es plazama HDTV csoda se éri utol a celluloid lágyságát. Vagyis ami igazán filmé tesz egy filmet. Nem hiába esküszik, a rendezõk 90 % 35 mm-es nyersanyagra. Soha nem kapod vissza azt az érzés otthon TV elõtt, mint a moziban. De az tény hogy a jó film otthon is jó film nem csak a moziban. Itt viszont elmondta X-Tro mi baja lényegében a filmmel. Az egyik hogy a színészi játék kívánni valókat hagy maga után. Ez igaz. A másik hogy sima egyszerû horror film. Szerintem nem is készült másnak. Nem akartak nagyot mondani vele és megváltani a világot vagy az arcunkba csapni, hogy mekkora szarok vagyunk mi emberek, és amit a természet vagy isten alkotott tönkre vágjuk. El kell fogadni, hogy vannak ilyen filmek is. SÕT kellenek, mert az embernek néha ki kell kapcsolódni is. Biztos van olyan ember aki az ilyen témájú filmektõl kapcsolódik ki és van aki nem. Elég sokan vagyunk, hogy legyen valaki, aki lehúzza a filmet, ezt el kell fogadni, de azt is, hogy van akinek tetszik. Viszont sok embernek az a baja hogy nem érti a történetet és ezért szar a film. Pedig csak el kell szakadni a földhözragadt gondolkodástól és egész jól értelmezhetõ. Mindenki azt mondja, hogy meghaltak. Szerintem simán két világ van a filmben, amik párhuzamosak egymással. Ezért nem találták egymást, és ezért is tudtak, üzeni, ami nem teljesen érthetõ. Egyébként a film nekem se tetszet teljesen. Kb. 10/6.5 én a kamera bealításokkal voltam gondban. Olyan mintha játék animáció beállításait simán átültették volna a vászonra, és ez nekem kevés volt.
x-scorp 2006 máj. 18. - 21:56:39
(79/391)
csakhogy ez itt mozi fórum!
jaku 2006 máj. 18. - 19:28:41
(78/391)
En meg nem lattam, de kivancsi vagyok.

Ellenben egy jo film az a 17" monitoron is jo, mig a rossz film a mozivasznon is rossz...
x-scorp 2006 máj. 18. - 12:42:41
(77/391)
X-TRO!

Habár a nevünk vészesen hasonlít, egyáltalán nem értek veled egyet semmiben! Egyrészt utálom az olyan embereket, akik megelégszenek az otthoni kis 17'-os monitorukon megnézni egy filmet, és még van pofájuk itt osztani az észt!
Kettõ, ha nem tetszett a film, akkor nem kell itt rontani a levegõt, mert akkor csak fikázni fogod! Ja, hogy ez a cél? A cigányok is ezt csinálják...
x-scorp 2006 máj. 18. - 12:33:51
(76/391)
Na itt van a kutya elásva! Ha a felét sem érted, akkor benned van a hiba! Meg kell nézni legalább 3* hogy vmennyire tisztába legyél a dolgokkal, mert ez nem egyszernézõs film! Én már mindent értek, mondjuk én nagy rajongója vagyok a játéknak, és utálom, mikor vki lófaszt se ért a filmbõl, és úgy fikázza!

Akinek nem lenne tiszta: több magyarázat van a filmre:

SPOILER:

meghaltak az elején, és így bekerültek SH-ba, ami egy purgatórium! Itt dõl el, hogy pokolba kerülsz, vagy nem! Ráadásul a pokol kivetül erre a purgatóriumra idõnként, Alessa és a Démon összefogásának köszönhetõen! Alessát megégették, és a Démon szövetséget kötött vele, hogy Alessa kiterjesztheti a rémálmait az egész városra! Ez a ködös Silent Hill! A sötét Silent Hill pedig a pokol kivetülése!
Aki SH-ban hal meg, vagy veszti eszméletét, az az egész testével együtt ezekbe a dimenziókba kerül, azaz Alessa rémálmába, ami kivetült az egész városra! Ezért nem találtak hullákat!

egyéb kérdés?:)
Redfield 2006 máj. 18. - 08:30:29
(75/391)
Na jó. Mivel én rajngok a játéksorozatért, és a film nagyon tetszett, nem megyek bele a részletekbe, nem veszekszem többet errõl, higgyétek csak azt, hogy ez is hülye...
Habár tényleg volt benne nem egy (úgymond: baki) az a jó a misztikus történetekben, hogy még ha el is szúrsz valamit, ráfoghatod az ismeretlenre, és a rejtélyre. :) Nekem tetszett a film, annak ellenére, hogy nagyon a látványra épült, legalább nem az az egyszemélyes hadsereg/akció horror volt, amit már sajnos oly sokszor tapasztaltunk. Szerintem pont abban rejlik az erõssége, hogy annyira megmagyarázhatatlan, összevissza van, és nincs ráció a jelenetek közt. Így legalább a sok nyomi Sherlock nem találja ki rögtön, hogy mi fog jönni, és rontja el magának az élményt. Egyébként a játék részeiben megsúgom: még annyi összefüggés, és magyarázat sincs, mint ebben. Ez a legjobb az egészben, csak ezt sokan nem veszik észre, mert egy tökátlagos horrorként kezelik. Ez Silent Hill. Egy olyan hely, ahol bármi megtörténhet, bármiért. Mindenki a személyes poklát járja egy és ugyanazon a helyen. Csak ennyi.
temyke 2006 máj. 16. - 22:05:17
(74/391)
Na csattanó az nincs benne, meg elég sok az érthetetlen dolog benne. Igazából ha végiggondolom ennek a filmnek nincs sztorija, meg befejezése se, vannak benne jó jelenetek, de mikor szögesdróttal tépdeli az embereket az már nagyon gagyi volt! Természeteen biztos van akinek ez tetszik, én nem lehúzó kritikát írok most, csak véleményem szerint nem én leszek az egyetlen aki csalódik a filmbe, meg felét nem érti a történéseknek....
scooter_dj 2006 máj. 16. - 09:11:28 Előzmény Nock
(73/391)
Udv!

Szerintem semmi csattano nem volt a vegen!
Mivel elegge hamar kiderult, hogy nem igazan egy sikon mozognak az esemenyek!

Bar hozzatennem, hogy nehany dolgot azert nem ertek!

Lehet azert mert soha eletemben nem lattam a jatekot!

1. Hova lett a testuk a kocsibol ha meghaltak a balesetben? Mivel ugye a rendorok azt mondtak a ferjnek, hogy nem voltak a kocsiban es serules nyomait sem talaltak meg!

2. Ha halottak voltak, hogy tudott telefonon uzenetet hagyni, mert amikor eloszor hivja Silent Hillbol a ferjet, meg hallja a ferje amit mond, holott ugyebar akkor mar elvileg reg halott volt! Fura! :) Igaz masodszor mar csak recseges jon at az eteren! De azert ez is fura! :)

Egyebkent voltak a filmben jo jelenetek! Ugyhogy mar csak azert is erdemes megnezni! :)
Nock 2006 máj. 08. - 11:49:53
(72/391)
SPOILER!!!!--------->
(ha nem akarod tudni a csattanot, ne olvasd el az alabbi 2 hozzaszolast!!!)