Nock 2006 máj. 08. - 11:48:37
(71/391)
...legyozze a boszorkanyuldozo szellemeket. Kozben a neveloanya ferje egy rendorrel kutat a romok kozt, de nem talalnak semmit. Vegul a ket szellem hazater a ferjhez (ja es a kislany jelentosegteljesen a demonra nez, ami sejteti a folytatast(?) remelem nem )
ez a sztori van kicsit megkutyulva, es puzzle darabkakkent adagolva a nezonek. Mivel nem tudom a jatek pontos sztorijat, fogalmam sincs mennyit valtoztattak rajta, de az biztos, hogy ez igy ebben a formaban visszaadva eleg sovany. Persze a Doom filmhez kepest azert kilometerekkel jobb, de egy Roger Avary-hoz viszont kicsit meltatlan. (persze belemehetnek a dolog mogott meghuzodo keresztenyellenessegrol, es a butasag ellen inditott harcra Lucifer, a fenyhozo oldalan, de sajnos ez olyan kevesse es butan jon at, hogy megsem tennem)

4. Zenek, hangok. Na ebbe telleg nem lehet nagyon belekotni, bar hianyzott az a fajta jol megirt, fulbemaszo focimdal, amilyet Manson rittyentett a Resident Evil ele, de amugy ez a nehol indusztrialis zuzas, nehol lirai zongora utotte az elvarhato szintet.

Azt hiszem osszefoglalva azt mondom hogy aki szerette a jatekot, annak nagy valoszinuseggel tetszeni fog, aki viszont egy jo filmet var, szamitva az alkotok korabbi munkaira, az csalodni fog.
Nock 2006 máj. 08. - 11:47:27
(70/391)
vegre sikerult nekem is megneznem a filmet, es egy csokorba osszeszedtem a gondolataimat rola.

1. a jatekkal ugy talalkoztam anno,hogy egy cimboram jatszott vele laazasan, es sokszor csak neztem hogy tolja, de igazabol sosem merultem bele 100%-al. Viszont az a keves elegge megfogott, az atmoszfera, a hangulat, erzodott hogy itt nem egy egyszeruen osszedobott jatekrol van szo, kitettek magukert a keszitok.

2. Christophe Gans rendezo neve a Farkasok szovetsege c. film miatt csenghet ismerosen, ahol otvozi a kepregeny, a kungfu filmek a japan animacio es a szamitogepes jatekok hangulatat egy filmben. Ugy erzem, hogy a farkasok szovetsegehez kepest visszalepes ez a filmje, tobb szempontbol is. A FSZ egy egyedi tortenetben otvozte a reszeket, ugyesen jatszott a francia kulonlegessegekkel (persze csak annyira erzekeltetve a politikat, amennyire egy ponyvafilmben feltetlenul szukseges) Talan picit vontatott volt, de udito szinfolt lett a mostanaban amugysem tul termekeny horror-fantasy palettan. Ehhez kepest a silent hill egy adaptacio, ez mar onmagaban korlatozott lehetosegeket feltetelez, raadasul ott van a nyomas, hogy egy masik mufajbol kell adaptaciot kesziteni, amely mufajnak mar megvannak a rajongoi, es az elvarasai. Ezeknek pedig meg kell felelni. Azt gondolom, hogy a jatek fanatikusainak megfelelni 80%-ban sikerult, de mint onallo filmelmeny sajnos tobb helyen is verzik. Latvanyvilagaban huen tukrozi a jatek beteg dizajnereinek elkepzeleset, azonban a kamerakezeles nem tud kitorni a hagyomanyos sablonokbol (erre a performance-szeru beteg elgondolasra ott volt anno a Sejt c. film, amiben talan egy picit jobban ervenyesult az operator hatasa). A szereplok rutinosan jatszanak, de sehol nem ereztem azt, hogy megszuletne a karakter a sablonokbol. Foleg a film legelejen es legvegen latszott nagyon a beleeles hianya. Talan legprofibb a kislany volt, de neki sem volt tul nehez dolga a szerep megformalasaval.

3. A forgatokonyv iroja az a Roger Avary, akit a ponyvaregeny tarsforgatokonyvirojakent szoktak leginkabb emlegetni (ill egy Ellis adaptacio a Vonzas szabalyai is az o nevehez fuzodik).
Szerintem az egeszben az o jelenlete a legkevesbe nyilvanvalo. (SPOILER - ha nem akarod megtudni a veget ne olvasd tovabb!!!) A cselekmeny osszefoglalva annyi, hogy Silent Hillben (ami hires a regi boszorkanyuldozo multjarol) megegetnek egy kislanyt, akit megeroszakolt egy takarito, es emiatt(?) a gonosz szallta meg. A kislanynak megszuletik a kislanya aki neveloszulokhoz kerul. A megegetes balul ut ki, es az egesz varos leeg, mindenki meghal, de a szellemek a sajat sikjukon tovabb folytatjak a csatarozast (a boszorkanyuldozok es a kislanyban testetoltott demon). A kimentett kislanynak remalmai vannak es emiatt a neveloannya elhatarozza hogy elviszi SH-be. Amikor odaernek egy baleset kovetkezteben meghalnak (az oket uldozo rendornovel egyutt) es atkerulnek a szellemek sikjara, ahol kiderul az egesz tortenet, es vegul segitenek a demon-szellemnek, hogy
keszegkati 2006 máj. 08. - 08:02:48
(69/391)
Sziasztok!
Én nem vagyok a játék rajongója, de volt olyan idõszak, hogy "rákattantunk" a kedvesemmel. A 2.részt együtt játszottuk végig, nem csúcsidõvel, de jól szórakoztunk...
Nagyon kiváncsiak voltunk a filmre.
Én már a játéktól is rosszakat almodtam, így azt mondtam, ha ezt a film is kiváltja belõlem akkor jól megcsinálták :o)
Nekünk nagyon tetszett!
Izgalmas, feszített, és szerintem a játékhoz kisértetiesen hasonlító részleteket, hátteret, képi világot és zenét tartalmaz. A vége számomra olyan borzasztóan véres volt, hogy vagy 10 percig oda sem mertem nézni :o)
De nagyon kerek történet volt, sok olyan infomáció derült ki belõle, ami a játékban nem.
Annak javaslom, hogy nézze meg, akinek felkeltette az érdeklõdését a story...és nem csupán egy zombis filmre vágyik.
bozsi 2006 máj. 07. - 15:05:54
(68/391)
Szerintem azok akik fikázzák ezt a filmet, azoknak nincs annyi eszük, hogy felfogják. Ha egy kisiskolás gyerek megnézi, õs is azt fogja mondani, hogy semmi értelme, mert nem ért belõle egy szót se. Szóval, ha nem érted a filmet, nem az a megoldás, hogy fikáod, mint a szart, hanem hogy kussolsz, nem világgákürtölöd az idiótaságod. Szerintem a film nagyszerû, a Kör óta nem volt ilyen színvonalas és jó horror a mozikban.
efi1 2006 máj. 06. - 18:34:38
(67/391)
Nos kedves Keyser Soze!

Szerintem egész jó volt a film, nekem csak a vége nem tetszett igazán, de az is jó volt. Bár a játékot nem ismerem, de biztos az is nagyon jó, de a film ipar teljesen más mint egy számítógépes játék. Nos csak ennyit akartam hozzá szólni, és további szép napokat kívánok mindenkinek.
Copkiller 2006 máj. 04. - 17:01:57
(66/391)
Hello!
Te nem vagy normális(elnézést)! Attól, hogy neked nem tetszik, attól még lehet jó film. Átjön a Silent Hill feeling sztem. Ez egy baromság, attól, hogy neked nem tetszik nem kell capslock-kal beírni, hogy szar. Tudom, hogy ide kritikákat küldenek, de ezt lehet másképpen is. A film pedig király. Aki Silent Hill rajongó, igen is nézze meg! Ez csak az én véleményem! Ja és Red Pyramid a király :)!
Keyser Soze 2006 máj. 04. - 13:19:17
(65/391)


TEGNAP LÁTTAM, NAGYON SZ*R! AKI SZERETI A JÁTÉKOT, NE NÉZZE MEG!
Gryff 2006 máj. 03. - 16:40:52
(64/391)
( a veszekedésetek nem nagyon izgat.... :P )
Én 2 résszel játszottam...de a barátaim 1-el se és mégis felfogták a filmet...XD
Igaz tele van rejtélyekkel, de a játékban is vannak néhol kételyek...:) ez silent hill világa...
amúgy a végével kapcsolatban: szerintünk is meghaltak még a legelején és valószínû az a hely ahol voltak a pokol volt...de
ez a megoldás se stimmel teljesen...mer az oké hogy az ott lévõ emberkék megdögledeztek mer bûnösök voltak ( ha pokolról beszélünk ) , de Cybil mér volt ott és mér halt meg?
Mac 2006 máj. 03. - 15:03:12
(63/391)
Nagy baromság ez a film, semmi értelm
120 percen keresztül!
A végérõl nem is beszélve.
Katasztrófa!
Ubul 2006 máj. 02. - 19:11:11
(62/391)
nem értem hogy miért ment át veszekedésbe ez a hely,de tény hogy minden rajongó,vagy nem rajongó döntse már el hogy most jó e vagy sem,és ne más véleményére hallgasson...én személy szerint még nem láttam a filmet(lassú a netem:XD),de mindegyik játékot végigjátszottam és naon ott volt a szeren...igaza volt annak aki írta hogy ez nem játék,és itt csak egyféle bejefezése lehet,nadehát próbálkoztak és van akinek tetszik van akinek nem...mindig is így fog lenni,bármelyik filmmel...PL nekem a resident evil egyálltalán nem jött be,de én úgy vagyok vele hogy nem mondok addig véleményt míg a körülöttem lévõk mindegyike nem látta...
Nah lényeg hogy én nem a vélemények miatt nézek meg egy filmet,de tény hogy elolvasom õket mert azért érdekel a rajongó tábornak is a véleménye...
Részemrõl ennyi,ha jó lesz a netem,akkor már 3 nap múlva megvan,ha nem akkor meg irány a mozi:D
Chiaki 2006 máj. 02. - 10:54:58
(61/391)
Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon értetlennek fogok tûnni, de valaki elmagyarázná nekem a film végét? (Igazából az egész magyarázatra szorul számomra, dehát egy teljes elemzést mégsem kérhetek :))
Nem játszottam a játékkal, csak a filmet láttam, és nagyon sok rész van, amit nem értek. De legfõképp a végét. Akkor most tulajdonképpen a nõ és lánya meghaltak még az autóbalesetben? Vagy valamikor késõbb?
blowup 2006 máj. 01. - 22:08:14
(60/391)
Tény?Mi a tény?Amit magadról állítasz egy arctalan-névtelen fórumon nem tény.Mondhatom, hogy én vagyok a dalai láma vagy akárki, ettõl nem lesz tény :D ..... senki sem fogja elhinni....
Itt a vélemény a tény! Ha útszéliek a megnyilvánulásaid, akkor útszélinek is fognak gondolni, bármit is állítasz magadról....
Ellenben ha a másik személyét, véleményét tisztelve okosan vitázol, esetleg - talán!!! - elhiszik rólad, hogy tanult, értelmes ember vagy.Riszpekt!

Részemrõl OFF vége.
cooper ügynök 2006 máj. 01. - 21:15:25
(59/391)

én ugyan nem ismerem a játékot, de asszem azoknak van igazuk, akiket a filmet elemzik, az pedig nevetséges volt. már az elsõ 5 percben látni lehetett, hogy ettõl filmtõl sok jót nem várhatunk (lásd a fûben, fa tövében rajzolgató kislányt az anyukája ölében) a képek hihetetlenül giccsesek voltak (szakadó esõ, hatásvadász nagytotálok, stb.)
a történet unalmas volt és érthetetlen (lehet, ismerni kéne a játékot, de akkor is: egy film legyen már annyira önálló, hogy ne csak a silent hill fanoknak mondjon vmit...)
a végén pedig már csak röhögni lehetett a templomban randalírozó akárkicsodán. ezen kívül semmi újat nem láttunk, hiszen a másvilág, a hatodik érzék, a kör (stb.) filmekbõl ismert és még számtalan más klisével dolgozott a film.
egyetlen olyan jelenet nem volt, amikor hátrahõköltem volna, de egy valamiben igazuk van a "játékosoknak": a film tényleg olyan volt, mint egy számítógépes játék grafikája. de szerintem sokan nem ezért megyünk moziba...
Deathwing 2006 máj. 01. - 19:04:15
(58/391)
Hadoválhatsz te össze-vissza,ami tény az tény,te akármit mondhatsz "dalai-láma"...
Sajnálom, hogy egy ilyen fórumot ilyen vitázgatással kellet megbontani,én biztos nem fogom folytatni.Inkább mindenki írna egy véleményt.
blowup 2006 máj. 01. - 18:46:52
(57/391)
Drága Kiscsillag!

Szótárra neked lenne szükséged, hadoválsz holmi felsõfokúról :D én meg a dalai láma vagyok he-he, sajnálni engem nem kell, csak a saját fajtádat sajnálhatod....
Deathwing 2006 máj. 01. - 18:27:10
(56/391)
Azt megkérdezném,hogy szted helyes-e hogy szerepelt benne a Piramisfej...ugyanis õ James "rossz oldalából lett szörnye".Tehát nincs sok köze még az elsõ részhez.
Deathwing 2006 máj. 01. - 18:25:13 Előzmény blowup
(55/391)
Öcsém ajánlom hogy vegyél magadnak egy angolszótárt mert nekem felsõsokúm van és tudod mit beszélek...
Amúgy meg csak sajnálni tudom a te fajtádat
Gryff 2006 máj. 01. - 16:38:14
(54/391)
Húúúú...megnéztem és sztem nagyon jó volt :D
Jó lehet hogy azért mer rajongó vagyok, de akkor is jó volt :D
Atka1990 2006 máj. 01. - 16:32:30
(53/391)
Hali mindenkinek!Én nagy rajongója vagyok a silent hillnek!Végigtoltam a hármat a négyet meg az egyet!Azt szeretném kérdezni nem tudja valaki honnan kell letölteni a filmet magyaru inygen?Lécci aki tudja mondja meg!Köszi!Csá!
x-tro 2006 máj. 01. - 11:14:51
(52/391)
kösz a kiállást, de felesleges... rajongókkal nem lehet vitázni, tekintetük ködös, értelmük csökött és korlátolt, és ez nekik a legoptimálisabb állapot.

mondjuk a duke nukemet én sem tudtam abbahagyni, amíg végig nem mentem az összes pályán, ez a silent hill kimaradt, mint ahogy kimaradt a duke nukem utáni összes játék. egyszerûen nem érdekel. e fórum tárgya viszont a film, ami bár sziporkázó vizuális fantázival van megoldva, azért mégiscsak egy logikátlan baromság.

ja amúgy asshole, vagy butthead.

és pont.