8/10
idõjós1010 2017 jan. 29. - 23:15:31 8/10
(259/279)
Tetszett a film. Kielégítette a kíváncsiságomat :-)
SPOILER
Véleményem szerint az ötlet valóban lopás volt. Nem látom be mért ne lett volna az. Továbbá az rendben van, hogy a társalapító rengeteget volt távol, és túl sokat hozzátenni nem tudott a facebook-hoz, viszont, ennek ellenére is úgy érzem Zuckerberg alkotói csõlátással viseltetett felé, hála helyett, ami ronda dolog volt. Hisz hiába van ötlet, ha nincs tõke. a levis-bõl is így lett márka. Volt egy mester, és volt mellette egy csendes pénzeszsák. Ez utóbbi társulásban viszont tiszteletben is tartották egymást halálukig.
8/10
piciborso 2016 dec. 19. - 13:14:12 8/10
(258/279)
Egy gondom van a filmmel: Zuckerberg az életben szinte minden képen vagy felvételen nagyon sokat mosolyog, kifejezetten boldog ember képét mutatja. Ehhez képest a filmbéli karakter kifejezetten komor, egy mosolyt nem ereszt el, ettõl válik egy kicsit hiteltelenné az egész... amúgy összességében jó film...
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 03. - 21:15:47
(257/279)
A facebook elsõ indulása egy sima egyetemi serveren tízszer többet kibírt mint a TEK nemzetbiztonságilag kiemelt migránsfigyelõ honlapja.

Csak mondom.
Klára Albert-Büki 2016 jan. 09. - 19:56:05
(256/279)
Szeretném kérdezni, hol találom meg a filmet, mivel nem láttam és szeretném meg nézni, kis részleteket találtam a YouTube. Köszönöm.
R4bbit 2015 szept. 27. - 14:43:02
(255/279)
Nem tudom, mennyi a fikció és mennyi a valós momentum a filmben, de nekem ebbõl az jött le, hogy van egy frusztrációkkal teli, antiszociális, befolyásolható csávó, aki mindenre képes, hogy neki jobb legyen...
10/10
vasárnapinézõ 2015 jan. 02. - 14:22:33 10/10
(254/279)
Remek film, kétszer néztem meg egymás után. 10/10
blacknet 2014 nov. 10. - 20:28:59
(253/279)
Hol van tõle? Egy centire se. Pont ugyanolyan silány mainstream mind a kettõ, hiába Fincher.
Ja, az értékest meg ne az alapján húzzuk meg, hogy fikció vagy valóságalapú, mert így pl. a világirodalom 90%-át dobhatnánk kukába...
10/10
Kumpirka 2014 nov. 10. - 20:19:40 10/10 Előzmény goodboy
(252/279)
Hát igen, végül is ez a film csak a valóságról szól. Hol is van ez a Feláldozhatók 3-tól.
goodboy 2014 nov. 01. - 14:06:00
(251/279)
Azt mondják David Fincher leggyengébb filmje az Alien3, csudát, ez a leggyengébb filmje. Végig szenvedtem, de, hogy többször nem nézem meg az biztos. És ez Oscar jelölt film volt? Hah, engem abszolút nem hozott lázba a Zuckenberg féle sztori. Volt egy jó ötlete, megcsinálta, milliárdos lett rendben, na, de emiatt filmet csinálni belõle,ugyan. Mondjuk az összhatáson még a szinkron is rontott, talán, ha rövidebb lett volna és feszesebb, bár szerintem nekem akkor sem tetszett volna. Na mindegy.
Edmond Dantes 2014 aug. 25. - 20:53:10
(250/279)
Nem tartozom a FB-korosztályhoz+nem is vagyok "fent", sõt: tudatosan kerülöm, nem akarnék FB-függõvé (sem) válni, de itt és most a FILMRÕL kommentelek = nem a FB-ról, nem Zuckerbergrõl, nem a cserebogarakról, hanem a filmrõl:
a FILM k i v á l ó. Túl jó. Eszelõs sebességgel fordulnak a fordulatok, száguld a beszéd, a cselekmény. Én sem tudtam minden percét követni, a szinkron ellenére. Valszeg az Oscar-osztók is így voltak vele, csak nem merték bevallani és inkább odaadták a szobrocskát a megható, könnyes-mosolygós, könnyen szerethetõ, dadogós VI.Györgyös-filmnek. Na ja, õ (meg a film) aztán tényleg nem hadart :o) könnyebb követni. Én viszont nem restellem bevallani: itt olykor elvesztettem a fonalat, ki-kiestem pár percekre a szédületes iramban (sztem mások is)...de hát EZ ilyen. Remek.
boom48 2014 aug. 10. - 00:10:23
(249/279)
Mondjuk az igaz hogy képtelenség rajta megtalálni bármit is.

A design viszont tetszik, mert alap gépen is elfut, nincs telehányva színes villogó memóriazabáló, összeakadó vackokkal.
Nezo_nezo 2014 aug. 09. - 23:36:05 Előzmény Bob19
(248/279)
Bob 19 nagyon is egyetértek! Pontosan ezért (is) rühellem az ilyen közösségi szarokat.... Sosem leszek regisztrálva oda (máshová sem), és aki ott tölti szabadideje jelentõs részét arról nekem is megvan igencsak a véleményem :) Nem ragozom, te elmondtad, szerintem mi értjük a lényegét :) Buta tökök vannak ott fent, akik csak még hülyébbek lesznek. (Kinek nem inge ne kezdjen el öltözni. Nyilván nem a "sima" használóra írtam aki fényévente felnéz kényszerbõl valami kapcsán pl. munka, tanulás, hanem a notórius idõpazarlóra.)
iemjoy 2014 jan. 06. - 06:09:31
(247/279)
Szerintem ez remek film tökre kíváncsian ültem, hogy mit hoznak majd ki belõle. És nincs benne semmi különös de mégis végig ültem és tetszett.
biff 2013 szept. 03. - 22:04:24 Előzmény Bob19
(246/279)
az a baj te nézel felületesen egy ilyen általad semmire sem tartható "találmányt":) találmánynak nem nevezném, de hát steve jobs sem talált fel semmit végsö soron....

csak ahogy egyesek összerakják a sok kis már meglevö dologbol az uj dolgot, és ahogy lesz belöle ez az uj vmi, azt kéne tudni értékelni még ha nem is használod az oldalt. persze egyén függö hogy ki képes meglátni a jót vmiben.lehet hogy másban meglátod a jot, de hogy a webes dolgokban valszeg nem az szinte biztos.

ez a lesajnálo hozzászolásod mond el rolad mindent ("kalap szar mert design izéhozé")(csak mert ilyenkor ez gyanus hogy vajon csak ezen szolgáltatás ellen vagy ilyen lesajnáló vagy általánosságban van egy ilyen beütésed),de akkor ezt inkább hagyjuk és helyesbitem arra hogy jo nem mond el rolad semmit amit irsz, mert végül is az kit érdekel hogy rolad mit árul el vagy sem az amit irsz, mert a terméket kritizálod(több helyen joggal), de a kritikáid mögött hogy egy kalap észérv sincs csak puffogás az biztos. bocs de az bugyuta érv hogy szar a design meg:

-kezelhetetlen igen mert még életedben nem használtad. látszik nem vagy ilyen "huuu vajon hogy müködik ez probáljuk ki" felfogásu. ez van.

- hogy kapcsolattartásra ott az email(már kiesik mert nem valosidejü), skype (már kiesik mert programot kell telepiteni), chat(melyik? = nincs centralizálva, nincs közös platform = vagy megtalálsz ott vkit vagy nem)

-nem találsz meg senkit hiszen olyan privacy van rajta hogy ha az akit keresel nem engedi hogy az fb keresöje felhasználja az informáciot akkor nem is fogja kidobni neked az illetöt találatnak. egy ember aki john smithsnek hivnak és pont ö a haverod de amugy semmilyen infot nem engedélyezett a nevén kivül ami láthato a keresö nem fogja kidobni pont a te haverodat, mert honnan a jo égböl kéne tudnia hogy te melyiket keresed.

- az meg igaz hogy sok fafej itt tölti az idejét de az az ö bajuk. ha nem töltenék ott az idejüket akkor is jo az oldal sajnos azt kell hogy mondjam (tehát ez irreleváns hogy most mennyi fafej tölti az idejét az oldalon)

-az hogy 10 évvel ezelött is létezett és nem azokat az oldalakat használták ennek ezer és egy oka lehet de ezek "finomságok" mindig utolag derülnek ki. valószinüleg olyan funkciokat biztosit az fb amit SOKAN HASZNÁLNAK és használtak volna más oldalakon is, csak a fejlesztök nem vették észre hogy lenne rá igény.
amugy nem tartom kizártnak hogy a többi régi megoldásnál pont a design és a müködés miatt nem vonzott az adott oldal annyi embert ami beinditotta volna a láncreakciot hogy még többen használják az oldalt.

na ezért olyan "fasza" ez az oldal vagy zuckerberg mert a fejlesztõk olyat vettek észre amit más nem, és jol is kezelték a tömeget(ez is nagyon fontos), és aki általánosságban nem képes ilyet elismerni hát...az az ö baja legyen, fogjuk igy rövidre.
offtopic
zottyo534 2013 júl. 31. - 16:54:03
(245/279)
A filmben végig nem történik semmi, vagy, ha mégis, akkor az olyan zagyvalék, hogy Jesse Eisenberg tekintetébõl kell kitalálni, éppen egy megoldandó feladatról beszélnek, vagy már a megoldást magyarázzák el. Ez kérem a színészi hivatás magasiskolája.
Csonger 2013 júl. 31. - 09:38:10 Előzmény boom47
(244/279)
A facebook tele van reklámmal.
Csonger 2013 júl. 31. - 09:35:20
(243/279)
Hallottam errõl a filmrõl, de úgy gondoltam, ez engem nem érdekel. Aztán tegnap véletlenül odakapcsoltam. Mégis érdekes volt, végignéztem. Egyszer érdemes megnéznie mindenkinek, aki használja a facebookot.
sofi 72 2013 júl. 31. - 06:54:40
(242/279)
Amikor moziban játszották, lemaradtam róla, de végig tervben volt, hogy amint lehet, megnézem.
Nos, tegnap este tálcán kínálta a Film+. Sajnos többet vártam, de hogy mi is volt az a több, pontosan én sem tudom. :)
Talán a Facebook mostani térhódítása miatt gondoltam, hogy csavarosabb, durvább film lesz. Mindegy. Ez a lényegen nem változtat. Alsó középkategória, mind a színészek játéka, mind a film szerkezete, kidolgozottsága miatt. A sztori 30%-a tulajdonképpen az "ötlet" megvalósításának FELSZÍNES bemutatásából áll,(ami annyit jelent, hogy a fõszereplõt néha látjuk a gép elõtt ülni, és pötyögni a billentyûzeten) :D 30%-a a kissé felszínesen elõadott ügyvédi huzavonából. A fennmaradó 40%-k meg tulajdonképpen SEMMIRÕL. :D
A mélységekbe nem engedik bele a nézõt. Nem láthatjuk, nem követhetjük nyomon a fõhõs agyalását, az ötlet kidolgozásakor felmerülõ nehézségeket, hanem felszínesen megjelenített snittekbõl áll a történet, ide-oda villanva, térben és idõben.
A film egyetlen komolyabb tanulsága, ami a mai világban sajnos általános, hogy "Pénz beszél, kutya ugat", és semmi sem számít manapság, csak hogy kinek mennyi van. Függetlenül agytól, tehetségtõl, egyéniségtõl, vonatkozik ez a barátságra is. (bár ennek a szónak a jelentése a társadalom nagy részének amúgy is fehér folt).

Röviden: a film egy kidolgozatlan, gyenge, unalmas, alsó kategóriás fércmunka.
AvatáR Gil Maerth 2013 júl. 30. - 23:32:53
(241/279)
nos, a film után elég veretes véleményem alakult ki.
Az tény hogy a forgatókönyv zseniális, kellõképpen pörgõs, és jó.
Íme a karakterekrõl a véleményem:

Mark: zseniális, de hibát követtet el a Harward-Connectionnal- ráadásul idõben nem lépett ki az egészbõl. mennyibe került volna? 1 e-mail? 1 hívás?
Eduardó: sajnos Vesztes. Nem ért az üzleteléshez, bár van pénze.
Sean: hidegfejû de bulija miatt vége lett.

Talán az egész társulatban a legtöbbe esze a Napsteres fickónak volt. Õ ráérzett mi lesz az egészbõl: globális vállalkozás, milliárdos haszon........ És õ már lefizette a tanulópénzt. Voltaképp nem sietett el semmit.

Bár nekem jutott volna eszembe ekkora ötlet !!!
:-(

10/8 - Jó film. Csak végig kell ülni. Számomra inkább a barátságról, a csajozásról, az üzleti életrõl szólt,
10/10
moha02 2013 júl. 30. - 22:29:40 10/10
(240/279)
Talán pont éppen ezért tûnik hitelesnek, objektívnek. Ha meg olyan amilyen a filmben is, akkor szerintem nem nagyon érdekelte hogy hogyan jelenítik meg. Neki ez így mindenképpen reklám.