Téma: Sodrásban

9/10
Nótárius 2013 aug. 26. - 16:24:04 9/10
(12/32)
Teljesen lenyûgözött az operatõri munka! Rendkívül nagy hatású, kifejezõ képsorok fekete-fehérben!
Sára Sándor anno.
Láthattam, mégis be kellett tennem az értesítõmbe, hogy legközelebb is láthassam. ;-)
10/10
kamaa1989 2013 aug. 25. - 23:19:20 10/10
(11/32)
Örülök hogy más is nèzte ma este a filmet, a mai hozzászólások szerint és nem valami 'hálivúdi' Zs kategóriás filmet az xy Csatornákon! A magyar mûvészi film gyöngyszeme. A rendezés, fényképezés színészi munka tökéletes! Érdekes volt számomra is miért pont egy barokk zenét (Vivaldi: Largo e staccato) választottak filmzenének habár tökèletes összhangban van az adott jelenetekkel. A nagymama játéka a tartása sirató-éneke megható. Ezekért az apró pillanatokért volt és lesz jó látni ilyen szép régi magyar filmeket!
balazsele 2013 aug. 25. - 22:34:23
(10/32)
A keresõ szerint Tiszaújváros, Szederkény és Tiszapalkonya környékén forgatták. A filmbeli Tiszanyárád - gondolom - kitalált település lehet. Nagyon igényes, szép, mûvészi film. Látszik, hogy az alkotók és a szereplõk beleadták szívüket-lelküket.
k11zoltan 2013 aug. 25. - 22:25:00
(9/32)
Nem tudja valaki hol forgatták ezt a filmet?
Az a jelenet, amikor a srác fut a vasútállomásra, és a háttérben ott a lakótelep, az melyik város?

Csak érdekesség képpen kérdezem.
10/10
atallas@freemail.hu 2013 aug. 25. - 10:18:49 10/10
(8/32)
Az egyik fõszereplõ nevét nem tüntették fel, ez érthetetlen!!! Orbán Tiborról van szó, aki a "Szerelmes biciklisták"-ban is kiemelkedõt alkotott!
olahmiki1959 2013 aug. 25. - 06:48:27
(7/32)
Mára már ez a film is, - mint idõközben annyi más, - klasszikus lett, a korai hatvanas évek feltörekvõ fiataljainak útkeresésérõl, felszínre került érzelmeirõl, vívódásairól, a világban elfoglalt helyérõl.
Szép, tanulságos, elgondolkodtató film, egy sor, akkor még fiatal, pályakezdõ, késõbb igazi nagy mûvésszé váló színészpalántával, fõiskolai hallgatóval.
9/10
Vérone1992 2012 febr. 27. - 13:27:13 9/10
(6/32)
nagyon különleges és jó film! végig magával ragadott a hangulata, s úgy éreztem, mintha én is ott lennék a Tisza-parton,
Abban a korban, ahol léteztek még barátságok...

10/9
8/10
pneklara 2012 febr. 26. - 19:09:39 8/10
(5/32)
Igen, azt hiszem leszoktatták a fiatalokat arról, hogy egy mû rejtett üzenetével bajmolódjanak, ki kell mondani mindent, egyenesen, mint pl. VVKinga teszi.:))
Egyébként csendes folyású film volt, nem volt benne nagy lendület, sodrás:)Viszont végigvonult a feszültség.
Amikor Drahota Andrea fh. volt, akkor a fiatalság hibájául, vétségéül nem olyan dolgokat lehetett felróni, mint ma.
Mert itt az lehetett hiba, hogy a medikus jelesre ad ugyan számot arról, mi történik a szívvel a mélyben és a hidegben, de a gyakorlatban nem figyelmeztet. Vagy a copfos azt hazudja, hogy volt Gabival testi kapcsolata, csak hogy ne nevessék a fiút "mulyasága" miatt.
Ki, hogy dolgozza fel a tragédiát? A legérzékenyebb srác kezében tartja a fotót, mely még õrzi az utolsó, önfeledt pillanatot, a másik már rágyújt, s valahogy ez is jelzi, hogy az élet megy tovább.
Voltak szép, megható jelenetek: a nagymama vízre teszi a kenyeret, vagy a barokk zenére mutatott képsorok.
bocsika 2012 febr. 26. - 13:53:27
(4/32)
mert valószínûleg "akiknek szükségük volna rá" meg sem értenék...
8/10
pneklara 2012 febr. 26. - 11:47:18 8/10 Előzmény kammerer
(3/32)
Ezt én is feltétlenül megnézem. Bár nem tudom, hogy társuk halálában milyen szinten felelõsek a fiatalok, de önvizsgálatra, az élet értelmével való számvetésre akkor kerül sor általában, amikor bekövetkezik valami tragédia.
A mostanában lövöldözõ, vagy gyilkosságra készülõ diákok környezetérõl is kiderült, hogy cukkolták, csúfolták, ingerelték társukat. A lelõtt fiú barátja mondta a temetés után a riporternek, hogy meg kellene gondolnunk, szabad-e a gyengébbet, a különlegeset, a mást bántani, csúfolni. S ez a film nem mai történést dolgoz fel, azóta a világ is romlottabb lett. Kíváncsi vagyok - mint minden, emberi érzéseket, érzelmeket feldolgozó filmre.De fogadjunk, nem azok fogják nézni, akiknek szükségük volna rá!
kammerer 2011 nov. 13. - 21:05:19
(2/32)
A mai napon ez A megnézendõ film. Nagyon jó és szép film, ráadásul a legnagyobb magyar klasszikusok között van, nem véletlen (de nagyon szomorú), hogy ilyen kevés hozzászólás van hozzá.
adamnagysweetmovie 2010 nov. 05. - 14:17:30
(1/32)
Ember és a halál találkozása. A trauma hatására a fiatalok egyéniségének meghatározása, formálódása (akár a szülõi mintákkal szemben), értékkeresése. Kilépés egy közösségbõl valami ismeretlen felé a fõvárosba, s hogy mit viszünk magunkkal, hûségesek maradunk-e az emlékeinkhez. A 60s évek nagy témáinak foglalata ez a film.