Téma: Sóhajok

k11zoltan 2023 ápr. 16. - 14:28:07 Előzmény k11zoltan
(21/21)
Most is tartom magam ehhez a véleményhez.
9/10
Norbert Szalai 2021 febr. 09. - 19:29:13 9/10
(20/21)
Ritkán ábrázolják a rettegést olyan magas szintű esztétikai érzékkel, mint Dario Argento ezen remekművében.Szimbiózisban a Goblin együttes csodálatos dallamaival,egy mesteri vizuális és érzelmi performansz!
Persicoe 2020 szept. 21. - 19:21:42 Előzmény Gabe55555
(19/21)
Gabe55555 (alias "Gabe = Gábor") tudod, ezen a fórumon a filmekről írunk értékelést, jó ízlésű, normális ember nem viszi bele a politikai nézeteit. De ha már hozzászólsz, jobban is összeszedhetnéd a gondolataidat, mert ez az egész hozzászólásod olyan zavaros, mint a fejed!
1/10
tesz-vesz 2019 jún. 30. - 11:55:09 1/10 Előzmény junkci
(18/21)
miért is? hát ez valami elképesztően primitív, röhejes filmecske volt. kezdetleges a történet vezetés, a szereplők bemutatása, némelyik hangeffekt stb. az igazán halhatatan filmekre nem hat az idő, ugyanúgy meg lehet nézni Zeffirreli filmjeit, a spagettiwesterneket, a Keresztapát, stb, de nehogy már erre a kutyaütő, ízléstelen Dario Argento-ra mondjuk hogy filmrendező.
Borrrul 2018 okt. 23. - 20:25:31
(17/21)
TOMBOL az ész. Szerintem olvassátok el miket írt valaki a régi magyar trailer alá a youtubon. Többet ér mint az összes amit itt összehordotok.
5/10
ResidentEvil 2018 jún. 03. - 02:05:24 5/10
(16/21)
Nagyon eljárt a film felett az idő,főleg az efekteken és túl lassú is.A 70/80as évekbe lehet ütött de mai szemmel nézve elég lájtos.5pont.
Gabe55555 2018 jan. 26. - 13:47:15
(15/21)
Helló M.ki!!!
A legõszintébben!!! < -- > Junkci -- > (Azaz az elõttem szóló [Amit 5 és fél éve tett!] van némi - nemû igaza!!!) -- > jól mondja!!! Vagyis ha nem muszáj, nem feltétlenül kell leszólni egy filmet!!! << -- >> De(!!!) szerény véleményem szerint ha az \"ember fiába/lányába\" negatív vélemény fogalmazódik meg azt sem muszáj magában tartania!!! < -- > Elvégre: 1; Azért vannak eme hozzászólási lehetõségek! 2; -- > (Bár a Fidesz - Kormány = [FIDESZ MPP Goverment]!!!) -- > mindent MEGTESZ{!!!} ellene de azért még <-->[!??!!] Mo.-n szólásszabadság van{Egyelõre}!!!!! Én, magam inkább arra a kérdésre keresem a választ, hogy: Miért nem találok -- > (Csak max. 1 - 2!!!) -- > Magyar oldalon szinte semmit -- > {Azon az 1 - 2 old.-on SEM!!!} ugyanennek a filmnek a 40 éves évfordulójára, 2017-ben(!) készített -- > (Ugyanezzel a címmel!!!) -- > remake - jérõl??? \"Csak\" azt, hogy van, hogy mikor készült és, hogy mi a címe! < -- Ami NEVETSÉGES = (RIDICULOUS!)!!! << -- >> VAJON MIÉRT??? Ha van aki tud ebben nekem segíteni akkor ha nem nagy gond írjon ide!!! <<< -- >>> A segítséget elõre is NAGYON - NAGYON KÖSZÖNÖM!!! = (THANK YOU VERY MUCH!!!) Helló: Gabe = Gábor
9/10
Winnick 2012 aug. 09. - 21:29:25 9/10 Előzmény junkci
(14/21)
lehúzzák,mert Õk fûrészelésen nõttek fel
inkább nézzetek meg elõször egy trailert,de
nem kérünk negatív kritikátokból
9/10
junkci 2011 jan. 09. - 21:58:46 9/10 Előzmény Beautykey
(13/21)
Aki egy Dario Argento filmre 10-bõl 1-et ad nah annak nem való a film nézés inkább tetrisezzél
cszn 2010 okt. 04. - 22:59:18
(12/21)
Sajnos azt kell hogy mondjam ez a film ma egyáltalán nem állja meg a helyét. Az egyik gyenge pont számomra a történet. Borzasztóan egyszerû és semmi váratlan, lenyûgözõ nincs benne. Ez még megbocsátható lenne, ha korrekt lenne a kivitelezés és a összhatás. El kell ismerni valami azért van benne, mert a képek nagyon szépek, a helyszínek és a díszlet is igen hangulatosra sikerült. Na meg a sokat emlegetett színek, a hangulatfokozás ami azért talán kicsit túlságosan is intenzív. De a vágás! Annyira esetlen módon vannak összevágva a jelenetek, hogy az amúgy is elég gyenge párbeszédek egyenesen nevetségesen hatnak, néha indokolatlanul hosszú snitteket láthatunk és a film egyik erõsségét a nagyon erõs zenét is sikerül hatástalanítani vele.
Sajnálom, mert sok lehetõség volt ebben a filmben. Igazából csak egy dolog kellett volna hozzá: jó rendezõ. Azt hiszem nem láttam még más Argento filmet, de ez után annyira nem is vagyok kíváncsi rájuk.
6/10
Sadenal 2010 máj. 09. - 01:21:47 6/10
(11/21)
Mikor az egyik szupermarketben megláttam DVD-n elolvastam a hátulját és tök jó sztorija volt. Neten nézegettem kicsit és sok helyen szerepelt a legjobb horrorfilmek között. Egy este hát (ugye csak ilyenkor illik horrort nézni), fogtam a laptopot meg a Sennheiser HD 555-öt és elkezdtem nézni. A sóhajok tényleg kicsit félelmetesek meg a színekkel is baromira hatásos a film nem is beszélve a néha nagyon durva jelenetekkel, amikor kinyírnak valakit, fõleg az elején. A zene is néha hátborzongató, de õszintén megvallva azt hittem jobban hatással lesz rám. Ha már horror, akkor inkább a Más világ. Na az tényleg durva...
1/10
Beautykey 2010 máj. 05. - 14:18:14 1/10
(10/21)
Barátnõimmel egy jó filmet szerettünk volna nézni.Megnéztük.Nem volt jó!
leguan 2009 szept. 09. - 17:03:46
(9/21)
Hát amikor elõször megnéztem a filmet nagyon
furcsa hangulatba kerültem tõle.
Sajnálatos módon ezidág összesen - ezzel együtt - három Argento opust láttam.


De egyet kell értsek azokkal akik szerint a
LEGNAGYOBB. És nem a brutalitás miatt,mert az eléggé elhanyagolható mondjuk egy Fûrész részhez képest,vagy a REPO-hoz. :)


Viszont végig nyomasztó. Hihetetlenül az!
A fényviszonyok olyan érzést keltettek
bennem,hogy ott vagyok a filmben.
Argento remekül használta a színeket,és ezzel
a húzással emelte átlagon fölülivé a Mûvet.


Én amondó vagyok,hogy a Sóhajok nem is tartozik annyira a "horror" kategóriába,
inkább egy brutálisan nyomasztó utazás a
tudatalatti világába. Mûfaji megkötés nélkül.


Summa-summarum:minõségi élmény volt.
Coleman 2009 szept. 02. - 11:01:10
(8/21)
Keserû csalódás volt a Sóhajok, nagyon gyenge - hogy azt ne mondjam rossz - film. Az egésznek "tékás horror" hangulata van, amit két Chuck Norris film mellett vesz ki az ember, szóval gagyi. A díszletek érdekesek, a zene: inkább egy beverly hills-i zsaruban képzelek el ilyesmit, de ez még hagyján. A színészi játék végig eltúlzott, bár ez biztos koncepció volt. A fõ gond az, hogy nem mondhatnám ijesztõnek, persze van egy-két pillanat, amikor az, de egyébként sejtelmes sötétben játszódó valami. Abban pedig különösebb élvezetet nem találok, hogy emberek haláltusáját nézhetem az átlagosnál valamivel hosszabban, meg pirosabb vérrel megfestve. Na de ez csak az én véleményem, nem a kánoné, ami nyilván valami miatt kialakult, úgyhogy mindenki a saját szemével gyõzõdjön meg a Sóhajok értékeirõl vagy értéktelenségérõl.
Ry 2009 júl. 21. - 22:05:07
(7/21)
Igen, megjelent!
swz.hu
verdeleth 2008 aug. 06. - 03:30:11 Előzmény coman023
(6/21)
Argento új arcát mutatta be nekem ezzel a filmmel. A trancsírozós-nyomozós (és egyébként zseniális) giallo-filmjei után egy ilyen leforgatni. Nem semmi. Aki vérre, tûkönülésre, rettegésre vár (a klasszikus értelemben) az ne ezt nézze. De aki egy hihetetlen nyomasztó és hangulatos, ugyanakkor végig feszült filmet akar látni, az jó helyen jár.
10/10
coman023 2008 máj. 19. - 15:20:16 10/10
(5/21)
egyébként meg Argento filmjeinél legtöbbször nem a történet a lényeg, a legtöbbet ki is lehet találni a film közben (lásd Trauma vagy Opera) - jó, kivétel talán a Tenebrae, azon meglepõdtem, de csak azért, mert van egy kis logikai buktató, ami a gyilkosról elterelte a figyelmemet... na mindegy.

tehát egy Argento-filmnél sokkal fontosabb egy-egy jelenet felépítése, a hangulat átadása, maga a gyilkosság, annak kidolgozása, stb. például a Profondo rosso egyik gyilkossági jeleneténél megjelenik egy bábu - számomra tök felelslegesen (mondjuk lehet, hogy a rendezõnek fontos, nem tudom; de nem bírálom emiatt).

ezért van az, hogy a filmjei inkább rétegfilmek maradnak. a legtöbb ember ugyanis történetközpontú filmeket vár, és nem tud mit kezdeni azzal, hogy a kamera több másodpercet idõzik szenvedõ emberek arcain, vagy azon, ahogy a kés belehatol a testükbe...

jó, nem vagyok én szadista, én sem ezért szeretem Argento filmjeit. inkább az elõbb felsorolt többi okból.
10/10
coman023 2008 máj. 19. - 15:07:11 10/10 Előzmény k11zoltan
(4/21)
azért azt vedd figyelembe, hogy Argento filmjeit elsõsorban moziban kellene nézni, arra lettek "tervezve"... a sötét teremben a nagyon erõs alapszínekkel ecsetelõ képkompozíciók ott fejthetnék ki igazán a hatásukat.

gondolok például az egyik hálótermes jelenetre, amikor a lányoknak együtt kell aludniuk a tornateremben: elõször nem értettem, hogy miért kellett olyan vörösnek lennie a fénynek. aztán olvastam arról, hogy a Profondo rosso-nál kezdett el alkalmazni ilyen markáns színeket a kompozícióalkotásnál - a "kedélyek felkorbácsolására" (az ötletet valószínûleg Mario Bava-tól vehette).

egyébként a film zseniális, szerintem a rendezõ egyik legjobbja a Profondo rosso és a Tenebrae mellett. kár, hogy az Opera (az utolsó értékelhetõ filmje) után elvesztett valamit: nem képes olyan csúcsokat döngetni, mint a 70-es, 80-as években...
k11zoltan 2008 márc. 11. - 11:22:57
(3/21)
Igen, tudom, hogy nem mostani film, eppen ezert voltak negyobb elvarasaim, mert szerintem a 70es 80as evekben keszultek a legjobb horrorok, mindenfele pc trukk nelkul...
chlorohydra 2008 márc. 10. - 19:36:07 Előzmény k11zoltan
(2/21)
Nekem nagyon bejött már régebben is és most újranézve szintén. Vedd figyelembe, hogy az év 1977 és ez a film iskolateremtõ (a trilógia két másik epizódja az 'Inferno' és a 'La Terza Madre' már nem annyira). De nem baj az, nem vagyunk egyformák.. :)