Téma: Sohaország

9/10
antaresz 2012 szept. 23. - 00:05:48 9/10 Előzmény gtothistvan
(15/15)
Köszönöm szépen válaszát!
Seholország..Csodaország..Freud írna errõl filmet?
én a filmcímmel tévedtem, de EZ emberi dolog remélem!
Az analítikusok is ezt vallják?
Még jó, hogy a film a pszichiátrián is játszódik..:-)
gtothistvan 2012 jún. 27. - 21:43:15 Előzmény antaresz
(14/15)
Brittany Murphy
9/10
antaresz 2012 jún. 25. - 20:20:20 9/10 Előzmény zora
(13/15)
Másodszor néztem meg a filmet.Elsõre nagyon naívan reméltem, hogy Csodaország van, lesz..a film végére enyhén csalódást éreztem.Nyílván nem mesefilm...így más mércével kell mérni..nehéz okosságot írni, mert több érzést, gondolatot ébresztett bennem..szeretem az ilyen filmeket...
Valaki megírná KI volt az újságírónõt-Maggyt-alakító színésznõ? Elõre is köszönöm!
7/10
zora 2012 jún. 03. - 13:47:26 7/10 Előzmény Rahar
(12/15)
Én azt szûrtem le, hogy ***spoiler***
Az öreg hajléktalanként és kicsit zakkantként élt az erdõben. Kitalált magának egy álomvilágot, amiben õ a király. A terület tulajdonosa ki akarja onnan paterolni, így mikor jönnek a munkagépek várat ostromolni, az öreg ellenáll, megrongál néhány gépet, erre beviszik a diliházba. Ez úgy 40 éve történhetett, Zack születése elõtt, majd valahogyan - ezt én sem értettem -, Zack apja találkozik vele, meghallgatja a meséit, majd kicsit átírva felolvassa a fiának és megjelenik könyvben. Késõbb õ is bekattan, öngyilkos lesz, az öreg meg vándorol diliházról diliházra, majd találkozik Zack-kel. Itt kezdõdik a film.
Amit nem értettem, a végén Maggie mutat valami papírt a rendõröknek, emiatt hagyják abba az ostromot. De milyen papírt???!!! Ez idegesített, hogy nem tértek ki rá. Esetleg az író felvásárolta azt a területet, csak a családja sem tudott róla, és így jogilag az egész Zack-é? Mert így lenne értelme. Sok homályos rész van, de nem a pszichós dolgok. Jobb is lehetett volna, de azért élvezhetõ volt.
9/10
od.gszal 2012 ápr. 23. - 19:58:51 9/10
(11/15)
Szomorú egy film, de mégis szép.
Spoiler
Miért kellett volna meggyógyítani az öreget? Hiszen ha békén hagyták volna, jó élete lett volna. Mint ahogy az is lett. Bár ez nincs a filmben, de valószínûleg a könyv jogdíjából megvették az erdõt, így nem fogja õt senki zaklatni.
Ki a normális, és ki nem az, mit számít? A lényeg az, hogy milyen ember vagy...
De a másféle embereket nem hagyják élni,ezért (is) ilyen sz...r ez a világ.
1/10
Rahar 2012 ápr. 12. - 14:25:50 1/10 Előzmény csikosi
(10/15)
Hasonló véleményem van nekem is. De én még továbbmegyek.
***SPOILER***
A fõszereplõ nem gyógyítja meg Gandalfot, nem derül ki, hogy miért, mi okból került bele a saját álomvilágába. A fõszereplõ apja miért került bele egy másik ember álomvilágába, miért és hogyan gyõzte le a mágus, ergo miért lett öngyilkos. Engem az zavar még az egészben, hogy a filmnek nincs alapvetõen pozitív mondanivalója, nincs senki meggyógyítva, az a nagy katarzis, hogy Gandalf megvédi a királyságát és ismét õ a király, gratulálok.
***SPOILER VÉGE***
Röviden megfogalmazva teljes idõpazarlásnak tartom ezt a pontnulla alkotást.
8/10
morning glory 2012 márc. 30. - 14:04:26 8/10
(9/15)
Nekem tetszett a film. Kicsit elvont. A végétõl többet vártam volna. Mikor az öreg bemutatja hogy sohaország létezik én valami mára számítottam. De így is jó volt.
Atis88 2012 márc. 16. - 16:11:53
(8/15)
Harmatgyenge, vontatott, unalmas tipródás. Se eleje se vége. 2/10 de csak a nagy nevek miatt, bár nem tudom, hogy vállalhatták ezt el...
2/10
offtopic
csikosi 2012 márc. 12. - 12:44:01 2/10
(7/15)
Hát akik megnézték, mint én!
Ekkora marhaságot már nagyon régen láttam, ez biztos.
Akik meg álomvilágban élnek, annak meg sok szerencsét az álmaikhoz!
far vik 2011 júl. 09. - 22:48:41
(6/15)
Jó ez a film. Tetszik a díszlettervezõ munkája is, már egy ideje nem tudtam, melyik filmben láttam ezt az álombeli kastélyt... Aaron Eckhart épp passzolt a kockafejû, nehéz felfogású pszichológus szerepében.
Ford Mustang 2011 júl. 09. - 14:43:49 Előzmény Tanus
(5/15)
Pedig ez egy nagyon jó kis film, olyan zseniális színészekkel, mint Nick Nolte, William Hurt és Ian McKellen. Aaron Eckhartot nem igazán kedvelem, õt kihagyhatták volna belõle.
5/10
beo71 2009 szept. 18. - 14:45:09 5/10
(4/15)
Egy fiú pszihés utazása apja-önmaga keresése,nem túl izgalmas.A neves színészgárda ellenére sem jött be igazán,bár a végén van egy szép pillanat,nem értem,miért tököltek odáig,a fiú miért nem olvassa el az apja könyvét,vagy ül le beszélni a másik öreggel,ha összejön végre neki egy numera(a szintén lesajnált)hölgyikével,miért marad olyan elcseszett,a végén pedig minden egy csapásra a helyére kerül.5/10.
Bocs,azoknak ,akiket megérintett a film,az én életemben nem volt ilyen dráma(hál'istennek)talán emiatt sem hatott meg különösebben.
1/10
Tanus 2009 júl. 24. - 18:42:53 1/10 Előzmény Tomcat11
(3/15)
szerintem pedig ennél nagyobb idõpazarlást nem láttam még a világon.. gondoltam nyár van, és hát miért ne nézzem meg, idõm van.. de erre??.....
Tomcat11 2008 nov. 15. - 18:06:11 Előzmény leopard26
(2/15)
Szerintem szuper film, ajánlom mindenkinek!
leopard26 2008 aug. 31. - 02:07:41
(1/15)
passz