offtopic
ELog 2008 jún. 08. - 00:56:48
(17/157)
Nincs mit :), elég sokan megnézték.
Dr.Mouse 2008 jún. 07. - 22:57:24
(16/157)
Köszi a linket, pont lekéstem a mosómedvés részt.. Mert egy ultragagyi f*st próbáltam többed magammal megnézni a TV2-n (minõsíthetetlen vóóót) viszont ezzel az igen is jó, sokadszorra is szórakoztató filmmel kipihentem! ;o)
ELog 2008 jún. 07. - 20:47:12
(15/157)
Most nem akarom visszaolvasni, de úgy emlékszem, itt többen azt mondták, hogy nincs cselekménye, nem azt, hogy nem szól semmirõl. :)
10/10
VIZIPÓK 2008 jún. 07. - 20:10:43 10/10
(14/157)
Nem értem az ellenérzéseket a filmmel kapcsolatban. Olvastam a könyvet, és bár nem került bele minden részlet jó lett a film. Már többször láttam és mindig jól szórakoztam. Az író bolondos édesanyjának története a könyv és film egyaránt,meg persze egy kis korrajz. Erõs túlzás azt állítani,hogy nem szól semmirõl.
ELog 2008 máj. 30. - 10:24:04
(13/157)
Akit érdekel egy Xvid-es jelenetsor, Pepin bácsira kiélezve, itt megnézheti. :)

http://anima.fileposta.hu/fi.do?file=272f6010838223Ee
perry 2008 máj. 27. - 00:46:10 Előzmény queenga
(12/157)
A magam 1951-s születésemmel én sem vagyok képes mást képzelni az 1900-s évek cseh serfõzésrõl és Bohumil világáról mint azt amit õ leírt és Menzel pedig képekbe fogalmazott.
Talán nem is az a fontos mit mond ez a film a fiatal generációnak és nekem, vagy az , hogy ez egy "..történet nélküli film...".
Nekem azt mondja, üzeni, hogy voltak kedélyes cseh emberek és gyönyörû cseh nõk és volt jófajta
sörök. Egy világ ami messze letûnt és még is visszavágynék oda ahol fura okos bolond Pepinek léteznek. Oda ahol csodaszép Mariskák voltak.
Ott ahol még a malac belslõségek is költõiséget hordoztak, és az étkezés vagy a fõzés is mûvészet volt.
Igen, nagyon jó elszakadni a valóságtól és vissza repülni az idõben a békebeli édes-bús
ánti világba.
Ez az én Sörgyári capriccom.
queenga 2008 márc. 11. - 17:08:33
(11/157)
remélem, hamar lesz megint leadva a tévében.
ha igen, kérlek, szóljatok!
*Bátorszív* 2007 nov. 24. - 12:19:33
(10/157)
Tisztelt matyej! Ugyan nem mindenben értek veled egyet még ez után a hozzászólásod után sem...- hidd el, hogy Menzel't filmiparosnak nevezni, elég nagy aposztrofációs error!, de utólag kiigazítottad a véleményedet, és ez igazán dícséretes- ('Nemec'et, :) illetõen viszont tudnék egyet s mást replikázni...),:) - errõl még esetleg elvitatkozhatunk,- de Te legalább képes vagy kultúráltan, és intelligensen érvelni...,
-... gratulus... -
*Bátorszív* 2007 okt. 22. - 12:49:04
(9/157)
Nem dehogy, sõt,! Én szívesen olvastalak volna tovább is, mert nagyon helyesek a meglátásaid.,
Amiatt pedig sem az egyetemen, sem egyéb körökben se röstelkedj, hogy nem Csak ( és kizárólag) a magas mûvészet érdekel; - mert - egy emberben sok minden megfér (egymás mellett), és ez így is van rendjén...
Úgyhogy ~ további~ jó szórakozást kívánok a 'Váratlan utazások'hoz...(_is_...) ! :)
Dorkateo 2007 okt. 22. - 10:22:41
(8/157)
Szerintem elvárható lenne, csak az a nagy furcsa helyzet, hogy az iskolában van irodalom óra, pedig alig olvasnak már a gyerekek és nincs film óra, pedig mindenki tévézik.
Honnan a bánatból kéne megtanulniuk látni és kilpéni a tetszett-nemtetszett gyûrûjébõl. A szülõk meg ugye nem érnek rá leülni, aztán beszélgetni, egyetemen pedig azonnal (túl)magasra röppen a mérce.
Szóval film van már évtizedek óta, de hétköznapi értelmezése nincs.

Most megyek 'Váratlan utazást' nézni és fõzni. Közben nem merem elmondani az egyetemen, hogy nekem ez is tetszik, mert ugye ilyesmit nem lehet nézni egy kultúrembernek... Pedig ezt anyaként és gyerekként nézem, a mûvészfilmeket pedig esztétaként. De vagyok nevelõ és egyszerû szórakozásra vágyó nõ is, szerepeim cserélgetem, közben azt várják, mondjam meg mi tetszik.
Hát ha egyszer sok minden, csak tudom melyik miért és hova való és hova nem...

Na elég belõlem :))
*Bátorszív* 2007 okt. 21. - 18:44:54
(7/157)
(kiig.) az "...Ezt..." figyelmen kívül hagyandó (!)
*Bátorszív* 2007 okt. 21. - 18:40:49
(6/157)
(Jó ötlet...Veszek is gyorsan (M)magamnak egy interaktív telepatikus szemüveget (Szõke kapitány'tól :) ) mielõtt legközelebb megnéznék egy filmet...! :D:D XD )
...Persze természetesen értem Én, hogy mire céloztál, és merem remélni, hogy más is.,
Erre mondtam épp nem is olyan régen, hogy egy igazán jó esztétának tudni kell egyszerre használni, és egyúttal elkülöníteni a szubjektív, és az objektív látásmódját, (viszonyulását), illetve az adott mû megítélésénél félre tenni minden egyéb pre-oppozíciót... ( Ezt a differenciált véleményformálást viszont a jónéptõl, - az átlag nézõtõl, vagy olvasótól - ne várjuk el feltétlenül.,(!)
Dorkateo 2007 okt. 21. - 00:26:12
(5/157)
Szerintem az a jó a mûvészetben, hogy sokféle. Sokféle ember sokféle módon mutat meg valamit az élet egy szeletkéjérõl. Aztán mindenki döntse el, hogyan hatott ez rá.

A fiatalabb nemzedéknek talán kevés a cselekmény, de ki mondta, hogy egy filmben a legfontosabb a történet!
A festményekben, van aki a realisztikusat szereti -olyan mintha élne!- van, aki az impresszionistát, mert inkább érzéseket kelt benne, mint pontosan ábrázol.
Nekem a Sörgyári capriccio egy impresszionista festmény. Lágy színekbõl finoman adagolva valami tûnékeny szépség áll össze. Sokszor láttam már, mégis alig emlékszem a történetre, annál inkább a hangulatára.
Persze van film amit én is a történetéért szeretek.

Ne keverjük már össze a dolgokat, az adaptáció egy(több) ember elgondolása az eredeti mûrõl, ami vagy bejön nekem, vagy nem. Vagy csak részben tetszik, esetleg szerintem semmi köze az eredetihez és mégis tetszik. Merjünk már másként is látni, ne csak mindig a saját szemünkkel...
*Bátorszív* 2007 okt. 20. - 21:46:36
(4/157)
De jó, hogy ezt valaki leírta helyettem...! Már csak azért is mert (É)én - ex. ad habitus - jóval mennydörgõsebbre vettem volna a kis nebuló letromfolását...,(!)
...Úgyhogy tisztelettel köszönöm Önnek ezt a feddõ hozzászólást...! ;):)
seressandor 2007 okt. 20. - 18:06:08
(3/157)
Menzel a közép-európai filmmûvészet egyik legnagyobb alakja, nem iparosmester. Hülyeségeket ne írjunk, kérem szépen!
Akkor már inkabb "Vásároljon mosómedvét!"
(Ahelyett, hogy TV-zne...)
:)
jongo 2007 jún. 23. - 10:42:17
(2/157)
Nem tudom megítélni, jó film-e... Ha elõbb olvasod a könyvet, valószínûleg utána másként nézed a filmet. Szerintem -a rendezõ érdemeit nem lekicsinyellve - Hrabalt olvasva sokkal többet "látsz" a világból, a korból, az emberekbõl, mint a filemes adaptációkat nézve. Ha olvasod, véletlen sincs olyan érzésed, hogy ez egy kissé bugyuta történet... Bár szerintem ez szinte minden jó könyvre igaz, véleményem szerint igazán jó írásokat vétek filmre vinni.
bogi101 2007 jún. 10. - 20:42:29
(1/157)
Sörjampecek, akik amikor kihozták az elsõ kört annyira szerették a sört, hogy a habját az arcukra meg a hajukra kenték:) ez azt hiszem a Gyöngéd barbárokban volt, Hrabal nagyon jókat írt...