jeffero 2010 jan. 21. - 20:21:24 Előzmény bayswater
(9/9)
Hát tényleg nem egy könnyû film, olyan hangulatfilm, vagy mondhatnám, hogy benyomásokat, életképeket próbál átadni. Vándorol ide-oda a fõszereplõ nõi karakterek életei között, amelyekben vannak közös pontok, mint pl. egy-egy férfi, amely megérinti többüket, valamint a cipõk. Az egyik vásárol belõlük, a másik eladja, egy másik táncol benne. A kamera gyakran téved a lábakra.

A hosszú film alatt nem tudni hova tartanak az életek, van amikor egyre kilátástalanabb lesz minden, van amikor azt hinni, hogy valamelyik nõ mindjárt öngyilkos lesz, és van amikor megbékélnek a múlttal, és mernek változtatni, mássá lenni, mint azelõtt.

Az a fogyatékos lány elég fura karakter, és a legdurvább jeleneten kiakadtam, nem tudom miért kellett az az állatkínzás bele, szegény aranyos kutyuska, bár szerencse, hogy nem lett komolyabb baja az ijedtségnél. Azon agyaltam, hogyan oldják meg ilyet, valóban kilógatta ott a korlát felett, és mi van, ha a póráz véletlenül elszakad?
Talán azért csinálhatta a csaj, mert elege volt a kutyából, az anyja ráparancsolt, hogy vigye ki sétáltatni, mint szokta, de nem nagyon akarta. Asszem korábban volt olyan jelenet, amikor nem volt vele a kutya, meg egyszer mondott olyat az anyja, hogy a kutya tudja az utat, így nem téved el a lány.

Úgy túlságosan sok dolog nem történik a filmben, inkább az érzelmi szálakon és az egymásba fonódó életeken van a hangsúly. A végén az a váltás szerintem kissé hirtelen, a nyomasztó hangulatból akar kirántani, pár perc alatt bemutatni, hogyan is lehet másképp, ill. hogyan változtak meg végül ezek a nõk.
sf20 2010 jan. 16. - 15:23:03 Előzmény sipszon
(8/9)
kár h minden helyes fiúbol meleget csináltak amúgy jó film
10/10
sipszon 2010 jan. 05. - 22:13:21 10/10
(7/9)
Véletlenül kapcsolódtam be..de nagyon nagy élmény volt!!!
Abszolút 10 pontos!
oldindianboy 2010 jan. 04. - 19:41:51
(6/9)
Emlékeztetett a film az elseje este leadott A Pillangó Megrebbenti Szárnyát címû alkotásra.
Csak még annál is keserûbbre sikeredett.
És egyúttal gyengébbre is. Szerintem.
Mindenesetre a filmben felvázolt "vízió" nem kecsegteti szép reményekkel a hölgyeket, ha a valóságban is egyre több jóképû fickó válik "homárrá"...:)
bayswater 2010 jan. 04. - 00:17:46
(5/9)
Engem nyomasztott ez a film. Ha ez volt a cél, akkor telitalálat volt.
Karolka 2010 jan. 03. - 22:02:16
(4/9)
Igen, csatlakozom! Megéri megnézni.
10/10
P.Márti 2010 jan. 03. - 14:42:52 10/10
(3/9)
Remek film. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a mély, gondolatébresztõ alkotásokat. Több szálon fut a történet, jók az átkötések és kiváló színészi alakításokat látni.
virtualparticle 2009 júl. 17. - 16:11:28
(2/9)
Én még nem láttam. Te?
mikusz 2009 júl. 17. - 11:49:10
(1/9)
Senki? Semmi?