TheDriver 2014 szept. 25. - 16:16:39
(251/271)
Na most én is jól megmondtam!
TheDriver 2014 szept. 25. - 16:15:11 Előzmény Mikojan29
(250/271)
Rakás f*s a hozzászólásod, tudod, hogy miért? -mert indokok nélkül f*sozol!
Legalább 3 értelmes mondatba letudtad volna írni, hogy miért nem tetszik NEKED vagy azt, hogy a népet hogyan butitják SZERINTED már az többet ért volna mint az, hogy indokok nélkül f*ozod ezt az évadot vagy az összes évadot, tök értelmetlen vagy, hagyjuk már egy ember véleménye olyan keveset ér, fõleg név nélkül és indokok és stb -i nélkül, tanulj, tanulj, hogy okosság is huljon a szádból ne csak S7AR!
9/10
compactegon 2014 aug. 31. - 16:46:33 9/10 Előzmény Mikojan29
(249/271)
fuss neki még egyszer, vagy nézd meg a többi évadot :)
1/10
Mikojan29 2014 aug. 25. - 23:27:01 1/10
(248/271)
Egy nagy rakás fos. Annak is a hígabb változata. Népbutításra, agymosásra tökéletes. Végül is ez a cél. Aki ilyet néz, és még tetszik is neki.....na annak már mindegy.
Cullangka 2014 aug. 12. - 20:26:53
(247/271)
nevedbõl már sejteni hogy GoT fun vagy :D szerintem mérföldekkel jobb sorozat mint a spartacus, igazából nem is sorolnám egy szintre, kategóriába, én megnéztem majdnem az elsõ évadot ebbõl de tovább nem birtam, nekem egysikú lett.. :/
Dr. Zaius 2014 júl. 07. - 22:01:52
(246/271)
Asszem még a viasat-on ment valamelyik évad, kapcsolgattam a tv-t és mindig amikor odakapcsoltam vagy épp basztak benne, vagy folyt a vér. Aztán ismét odakapcsoltam, akkor meg éppen megöltek valakit, majd a szerencsétlennek a kifolyt vérében fetrengve basztak...
Cullangka 2014 máj. 14. - 21:42:51 Előzmény cellasto
(245/271)
nekem is ez volt vele a bajom anno, elkezdtem nézni ugy 1,5 részig jutottam.. kicsit zavaró a karcolásból loccsanó 8 liter vér meg a folyamatos lassitások, effektek... most ujrakezdtem, továbbnéztem annyira nem rossz, bár zavaró hogy 2000 évvel ezelõtt aztán kevesebb szõr van a férfiakon mint egy oviscsoportban... nem fürdenek, ürülékben alszanak de gyantáztatni van idõ :D
smartdrv 2014 ápr. 27. - 02:04:13
(244/271)
ez valami vicc, hogy ez a pöcs eljátszhatta Laurence Olivier után Crassust?
Killbox 2014 márc. 15. - 17:24:56 Előzmény cellasto
(243/271)
Semmire...
cellasto 2014 febr. 22. - 00:08:31
(242/271)
nézem úgy 10 perce,de csak CGI-t meg lassított jeleneteket látok..mire jó is ez?
10/10
Vadrenalin 2014 febr. 11. - 17:12:33 10/10
(241/271)
Elsõre csak az a jutott eszembe, hogy ennyire hatásvadász, brutális szennyet még nem láttam TV-sorozatban. Aztán rá kellett jönnöm, hogy az elsõ évad (meg az elõzménysorozat is) pont azt a vértõl és testnedvektõl csöpögõ aljas élvezetet kínálja, amit az a kor kínált a gladiátorokkal és a nyilvános kivégzésekkel meg a féktelen orgiákkal. Vagyis van a dologban valami zsenialitás, ahogy eléri, hogy egyszerre hitetlenkedik az ember, hogy „nem, ekkora emberi aljasság nem létezhet” és közben felfedezi magában is ugyanazt az ösztönállatot, aki mégis élvezetét leli mindezen látványosságok nézésében. Az elsõ (és a 0.) évad ettõl volt ütõs.

A második évad nekem kicsit Robin Hood feeling volt, ami mindig szórakoztató, de nem volt annyira különleges, mint az elsõ. A kényszerû színészcsere sem tett jót a dolognak, a mokány Andy helyett egy Ben Affleck típusú, nagyobbra nõtt, mégis puhányabb testû, átlagosabb színészt kaptunk.

Az utolsó évad viszont ismét zseniális lett (bár az új Spartacust továbbra sem szerettem meg, de legalább megszoktam), mert itt ismét több dimenzióssá váltak a karakterek, az ellenfelek itt már nem lenézendõ férgek, és a jó oldalon is sok elítélhetõ tett történik, amire magyarázatot kapunk ugyan (elsõsorban Naevia esetére gondolok), de attól még nem válik elfogadhatóvá, csak elgondolkodtatóvá. Összességében ez az évad serkent leginkább gondolkodásra, és arra, hogy az ember megfogalmazza magának az egész sorozat mondandóit, amibõl akad jócskán. A legalapvetõbb talán az, hogy az emberek sokszor észre sem veszik, hogy milyen aljasságokat követnek el, amikor „ártatlanul” szórakoznak, és bizony ezt nem lehet vég nélkül büntetlenül tenni, de mindez mégsem valami kozmikus igazságszolgáltatás, hisz igazság nincs a világban, csak annak felismerése lehetséges, hogy ha valaki lelkiismeret-furdalás nélkül fájdalmat okoz, akkor a végén sokaknak sokszorosan fájni fog.
sarahangel 2014 jan. 04. - 12:52:14
(240/271)
<- 1x10

Ha a végkimenetel tragikus is volt, egy számomra vicces jelenet azért mégiscsak volt a részben: Crixus arcán a döbbenet, mikor Numerius kijelentette, hogy az õ ideje már lejárt. ;)

Crixus egyébként az a kategória, akit nem tudok utálni, akármilyen ellenszenves vonásai is vannak. De ez az arckifejezés minden pénzt megért. ;) Azt is bírom, mikor Spartacus a maga finom stílusában helyreteszi és egy kicsit visszaadogat neki, amire bizony rászolgált Crixus-unk, akármennyire is nem utálom, akkor is. ;)
sarahangel 2014 jan. 04. - 12:39:48
(239/271)
<- 1x10

Annyira kedves jelenet, ahogy Mira vigasztalni próbálta Spartacust.

---

*** SPOILER 2. SZEZON ***

Sajnos a második évados új fõszereplõvel számomra már nem volt meg az a kémia Spartacus és Mira között, ami az elsõ évadban a nem túl sok közös jelenetükben is érzékelhetõ volt...
sarahangel 2014 jan. 04. - 12:34:36
(238/271)
Most, hogy újra nézem a Viasat6-on a sorozatot, egyre jobbnak látom az elsõ szezont. Tegnap volt a kedvenc részem (10.), ami annyira brutálisan szomorú, ennek hatására lettem Spartacus-rajongó. Az elsõ szezon nálam simán egy tizes. Jók a karakterek, a színészek, a csatajelenetek, az aláfestõ zene, megfelelõen van adagolva a dráma, az akció...

A második szezonra sajnos már nem tudok ennyi jót mondani, és nem "csak" a kényszerû színészcsere miatt, de ott már a karaktereket sem tudták valahogy továbbvinni, és sok helyen erõltetettnek találom a cselekményvezetést, a drámai fordulatokat...

Nekem annyira az elõzményszezon sem jött be, de az elsõ szezon az szinte tökéletes (ami nem azt jelenti nálam, hogy hibátlan, de magával ragadott és akárhányszor meg tudom nézni a kedvenc jeleneteimet). :)
10/10
iZsolt22 2013 dec. 30. - 02:16:53 10/10
(237/271)
A legjobb sorozat! Kedvenc Agron, Lucretia (Domina), Spartacus.
R.I.P. Andy :( "Az ember, aki bajnokot játszott, bajnok volt maga is az életben."
sarahangel 2013 nov. 25. - 21:50:22
(236/271)
November 29-tõl a Viasat6 fogja ismételni az elsõ évadot. Úgy tûnik, ez lesz a tendencia, hogy péntekenként 22 órától leadnak 2-2 részt. )
10/10
Laca 2013 nov. 02. - 18:26:47 10/10
(235/271)
Véletlenül kaptam el egy részt a viasat3-on az aréna isteneibõl és rögtön megfogott. A neten megnéztem az összes részt és le a kalappal. Látvány, történet, elképesztõ. Nagyon nagy sorozat csak ajánlani tudom mindenkinek. Kedvenc sorozatom aminek rabja voltam az a fringe, de ezt mellé állítom, mert egyszerûen hibátlan volt. A szereplõk azok nagyon jól lettek választva és rettenetesen nagyot alkotott mindenki. Részvétem Andy Whitfield-nek és a családjának! Aki még nem látta: csak ajánlani tudom: 10/10
Norci88 2013 okt. 19. - 00:11:28 Előzmény hunor16
(234/271)
Ekkora spoilert még életemben nem olvastam :D
4/10
Meklód fia 2013 okt. 13. - 20:37:14 4/10
(233/271)
nem lenne rossz sorozat, de ha már ez idõszámításunk elõtt játszódik, akkor lehetne hitelesebb. Aligha hiszem, hogy minden nõ szupermodell volt és az összes férfi bodybuilder. A hajvágógéppel nyírt head&shoulders-el mosott csillogó hajukat pedig még Zsidró Tamás is megirigyelné.
A 300 meg Resident Evil filmekbõl vett túlzó lassításoktól meg falra mászok.
10/10
Krenal 2013 okt. 05. - 21:08:10 10/10
(232/271)
Végignéztem a teljes sorozatot. Hát sajnos nem lett Happy End a vége. De nagyon megérte. Õszintén pár véres jelenetnél picit kirázott a hideg de a legtöbbnél kajálni is bírtam. Nagyon megérte megcsinálni ezt a sorozatot. Ebbõl tízszer annyit lehet tanulni mint egy törikönyvbõl.