Téma: Spíler

CsengoZoli 2009 jan. 10. - 23:55:18
(36/196)
Ok,hát nekem nem tetszett ennyire :)
Kijöttünk a moziból,összenéztünk haverommal és a kérdésre,hogy milyen volt,mindkettõnk válasza csak ennyi: "hááát"
Én most is azt mondom egyszer érdemes megnézni,de szerintem nem nagy durranás.
sipka 2009 jan. 10. - 21:24:52 Előzmény CsengoZoli
(35/196)
Véleményem szerint mind "Lenny Cole" és "Johnny Quid" figurája nagyon jól volt kitalálva :) S azok a hülye szövegek, amik elhangzottak tõlük, az aztán nem volt semmi :D
SPOILER
Például a rocker gyerek szövege a cigarettásdobozról, mint az élet metaforája :) Vagy Lenny is mondott néhány frapánsan trágár kifejezést, vagy megemlithetjük a teafözõ mûveletét kínvallatás közben :P Egyszerûen fenomenális! S hacsak még ennyi lenne :) "Archie" gyerekkorba visszarántó pofonától, "Egy-két" és "Stella" érdekes táncáig bezárólag, annyi emlékezetes snitt van, hogy csak gyõzze bírni az ember :)
SPOILER VÉGE
A sztori meg lehet, hogy nem egy nagy szám, de ezt simán vehetjük akár rendezõi koncepciónak is. Hiszen (mint már írtam) trilógiának tervezték, ezért érthetõ hogy nem akartak egy mindent ledöntõ sztorit elmesélni, mivel azt sokkal nehezebb lenne felülmúlni a készülõ folytatással. Tehát a rendezõnek olyan történetet kellett kreálnia, amelyet késõbb majd letud küzdeni színvonalban, és élményben egyaránt. Mivel ha nem jobb egy folytatás, akkor nincs is értelme leforgatni :)
5/10
yippikaya 2009 jan. 10. - 20:59:53 5/10
(34/196)
Igen,ez a ,,semmilyen" a jó szó rá szerintem is. Nem olyan rossz,röhögtem néha rajta,de nem csak az elõzõ Guy Ritchie filmekhez viszonyítva,hanem önmagában sem egy nagy durranás.
lebowski05 2009 jan. 10. - 19:57:56
(33/196)
Olyan semmilyen az egész.
Ha láttad A ravasz, az agy...-t, akkor mindent láttál, ami Guy Ritchieben van.
CsengoZoli 2009 jan. 10. - 18:58:00
(32/196)
Szia

Szerintem nem volt olyan jól kitalálva,mint a blöff és a ravasz az agy.
Tetszett,de ezekhez képest elég közepes volt szerintem.
**SPOILER*** az öreg fõgengszter és spíler figurája elég unalmas volt pl.
Illetve a vége totál kiszámítható , egyértelmû volt,hogy szépen mindenki összegyûlik egy helyre és leöldösik egymást!
Lehet túl jók voltak az elõzõ filmek.. :)
sipka 2009 jan. 10. - 15:20:56
(31/196)
A "Spíler" számomra teljesen egyenértékûvé vált, a sokak által elismert "Guy klasszikusok"kal. (Ámbár lehet, hogy most mindenki másként látja, de idõvel ugyanolyan sikerre lesz ítéltetve, mint elõdei.)
Mondjuk egy kicsit aggódtam, hogy nem tudom majd követni az eseményeket, a rengeteg karakter és a Guy Ritchie filmekben megszokott szófosás miatt, de szerencsére nagyszerûen lett megoldva a cselekményvezetés, illetve a tempó. TEHÁT MINDENT FELFOGTAM!!! :P
Az egyetlen dolog ami problémás volt, az a felirat fehér színe... Hiszen az alkotás helyszínei nagyon világosak, és ezért néha igencsak meg kellett erõltetnem a látóidegeimet, hogy kisilabizáljam az éppen elhangzó párbeszédet. (De mielõtt még valakit elijesztenék a film megtekintésétõl, elárulom, hogy nagyon minimális ezen olvasási-hiba.)
Amúgy végigböngésztem a hozzászólásokat, amikbõl az derült ki, hogy páran csalódottak az elözõ kultfilmeket figyelembe véve.... De miért?! Hiszen ez is pörgõs, vicces, jó dumájú, és minden tekintetben szórakoztató (Gerard Butler eltitkolt táncán például baromira nevettem). Most tényleg: Milyenek kellett volna lennie?
Valaki azt is megjegyezte, hogy nincs elvarrva néhány esemény-szál... Ez azért van, mert lesz második része!! Guy már megírta a forgatókönyvet, így ha majd befejezi a "Sherlock Holmes" címû mûvét, akkor minden bizonnyal belevág a folytatásba, amelyet késõbb még egy rész fog kísérni, mivel eredetileg is trilógiát akart.
Szóval én már lelkendezve várom, hogy viszont láthassam ezt a flugos (de igazán röhejes) társaságot :)

UI: Hibaként csak egyvalamit tudok felhozni:
SP(O)ÍLER
MI A FRANC VOLT AZON A NYOMORULT FESTMÉNYEN?!!!! :D
SP(O)ÍLER VÉGE
4/10
pepeninho 2009 jan. 09. - 00:23:30 4/10
(30/196)
Kicsit Tarantinósra vette a figurát. Egyszer megérte meglesni de másodjára nem szaladnék neki.
dragacso 2009 jan. 08. - 21:47:32
(29/196)
Guy Ritchiebe szerelmes vagyok ezért a filmért,Johnny Quidnek meg a szeretõje volnék.az operatõr meg nagyon jóféle.
mindenem nevetett
6/10
biben 2009 jan. 08. - 08:10:01 6/10
(28/196)
közepes, de az átlagnál jobb azért.. 10bõl 6ot simán adtam neki :)
valóban elég vontatott az "eleje", egészen addig, amíg bele nem rongyonlak a kamionnal a két orosz terminátorba... XD
7/10
offtopic
Hörcsögg 2009 jan. 07. - 19:31:11 7/10
(27/196)
Nem tudja valaki mi volt az orosz szám címe mikor a 2 orosz meg akarta kínozni a gerard butlert?
CsengoZoli 2009 jan. 07. - 17:33:28
(26/196)
Ha megnézted írd meg szerinted milyen!
Kiváncsi leszek mit mondasz!
6/10
rachelle 2009 jan. 05. - 23:59:43 6/10
(25/196)
Annyira szeretem, és annyiszor megnéztem már a (ma már alapfilmnek számító...) Blöfföt, meg a Ravasz...t, hogy muszáj volt megnéznem moziban Guy Ritchie új, és sokak által annyira dicsért fimjét. Kezdés: nagyon jó, pörgõs, olyan Ritchie-féle, nagyon tetszett, bár annyira gyors volt, hogy itt-ott nem értettem néhány dolgot:D Azután jön a film háromnegyedét kitevõ, szerintem nagyon hosszú, untatott és akcióban nem éppen gazdag rész, amikor tényleg nem tudtam mit kezdeni magammal... Néztem, hogy ez vmi vicc akar lenni? Minden rész után vártam valami csattanót,de nem... Elég sokáig kell várni az oroszos részekre, amik naaagyon tetszettek:D Fõleg, mikor fut az orosz és nem akarja feladniXD meg a legvégén azok a részek, amikor Johnny Quid beszélt, azok voltak jók, de a többi... tényleg nem jött be.. Egy kicsit csalódás számomra, hogy ez a film Guy Ritchie "nagy visszatérése". Azoknak biztos más, akik nem látták a Blöfföt vagy a Ravasz..t. De én nem tudom nem összehasonlítani ezt a filmjét, meg a régieket. Egyik barátnõm nem látta a régieket, és neki nagyon tetszett. A zenéje viszont nagyon jó:)

6/10
Judybaba 2009 jan. 05. - 13:22:47
(24/196)
Sokmindenben egyetértek ngergo-vel.

Szerintem azért annyira nem volt rossz a film, mint ahogy egy két ember írja, de olyan igazán jó sem volt.

Az angol szöveg lényegesen jobb-szokás szerint- mint a fordítás!!!!

Poén nagyon kevés van benne, iszonyat ritkán lehet igazán jót nevetni, de a saját mûfajában szerintem nem egy rossz film!
6/10.
10/10
Machinegirl 2009 jan. 04. - 20:57:08 10/10
(23/196)
Nekem tetszett a film, érdemes megnézni...:)
1/10
tomktom 2009 jan. 04. - 15:10:27 1/10
(22/196)
Elõljáróban: A Ravasz, az Agy és a két füstölgõ puskacsõ, illeve a Blöff nagyon tetszett. De...

Ez a film egy dögunalmas semmi!

Pokolian unalmas... Feszengtem a székben, már minden bajon volt, arra tippeltem, hogy már vagy egy órája megy a film, de amikor megnéztem az órám, akkor kiderült, hogy csak fél órája. Csendesebb jeleneteknél a légy zümmögését is lehetett vona hallani, annyira unottan, félálomban, csöpögõ nyállal ült mindenki. Az utolsó 15 percben próbáltak belõle kihizni valamit, de az meg kb olyanra sikeredett, mint azok a nyulas, 30 másodperces filmbemutatók.

Csak mazohistáknak meg elvakult rajongóknak ajánlom...
9/10
ngergo 2009 jan. 04. - 11:28:37 9/10
(21/196)
Egész jó... 1x megállt az egész film, de aztán felpörgött...
jó vicc, a buliba lépõk köszöntése "spártai módra" bár kevés embernek esett le "ki is" Mr One Two
Az két orosz maffiózó ex specnyazos üde szinfolt...

Nem egetrengetõ, de jó szórakozás...

Az angol szöveg meg fenomenális (annak aki megérti) a felirat is jó...

megéri megnézni, jegyárat mindenképp...
8/10
Bartuc 2009 jan. 04. - 00:15:39 8/10
(20/196)
A szereplõk között egyébként fel lett cserélve Ludacris és Piven.
8/10
Bartuc 2009 jan. 03. - 23:56:05 8/10
(19/196)
Jó nõk, jó szövegek, jó poének. Stílusos. A jegy árát mindenképpen megéri.
7/10
Hörcsögg 2009 jan. 03. - 23:37:57 7/10
(18/196)
Elsõ fele elég gyengus, azt hittem már végig ilyen marad, de aztán beindul.
7/10 !
7/10
loncsik 2009 jan. 03. - 23:04:08 7/10
(17/196)
most láttam,nem rossz...a blóff is jobb és a ravasz az agy is.