Téma: Sráckor

nandelecki 2014 dec. 31. - 09:57:51
(41/81)
Jaj, de sajnálom ezt a majd három órát. Értem a film üzenetét, a MI életünkrõl szól, az átlagról, de ez így borzasztóan semmitmondó. Nem azért ülök le filmet nézni, hogy unatkozzak közben. Színészek egyszerûen pocsékok, az egész film egy hatalmas lufi. Linklater filmjével ismét befürödtem, több filmjét nem nézem meg. Inkább nem értékelem.
8/10
Sadenal 2014 dec. 29. - 16:23:34 8/10
(40/81)
Érdekes film volt és az idõtlensége engem is magába szippantott, ami miatt a filmet én is nagyra értékelem. A lejjebb kommentelõket nem értem, hogy miért kelnek ki azon hogy unalmas, nincs benne semmi, se karakterfejlõdés se erõs dráma. Azért mert életszagú. És az életben nem feltétlenül történnek velünk olyan "nagy dolgok" mint a filmen látottakban, ugyanis azok illúziók amelyek nem minden esetben történnek meg egy hétköznapi életben. Ennek a filmnek az ereje az életszagúságában rejlik, hogy nincs elszállva hanem a két lábbal a földön jár.


8/10
7/10
Viktor6665 2014 dec. 19. - 13:20:34 7/10 Előzmény micikee
(39/81)
Sokak szerint az. Szerintem csak top 10.
7/10
Viktor6665 2014 dec. 12. - 21:48:24 7/10
(37/81)
Szerintem is egy teljesen átlagos amerikai gyerek és tinikorát mutatta be. A maga nemében egyedi, de hát igaz ami igaz egyöntetûen végigülve elég unalmas, nincsenek fordulatok. A filmeket nem azért nézzük, hogy a saját vagy mások életének teljesen közönséges történéseit lássuk be. 10/7
Guatrau 2014 nov. 25. - 01:32:47 Előzmény Szucs Attila
(36/81)
Nos, akkor magának nagyon különb élete lehet. Ne sértõdjön meg, nem ítélkezem! :) Egyszerûen túl erõs kritikának érzem a mondandóját.
Átlagon alul iskolázott?? A nõ egyetemi tanár volt, pszichológiát tanított az egyetemen...
Ez a film nem volt akció dús, sem fordulatokban gazdag. Egy teljesen átlagos család életét mutatta be, annyira valósan, hogy ritkán látni hasonlót! Számomra élmény volt. Nem egy hétvégi, fõmûsoridõre ajánlott mozi, ez igaz. Inkább, egy vasárnap délelõtti matiné, mégis elragadó, sok mondanivalóval, és tanulsággal! Nem véletlenül kapta a megérdemelt pontszámot!

9/10 (Csak azért, mert a majd 3 óra kicsit tényleg hosszúra sikerült, de ennyi... Így is megérte) :)
9/10
kritiza 2014 nov. 20. - 23:07:39 9/10
(35/81)
Ez nagyon jó film! Nálunk a férfiaknak is tetszett, nagyon.
nriko 2014 nov. 19. - 00:20:52
(34/81)
Egyébként a nõknek tetszik, a férfiaknak meg nem. Valószínûleg a férfiak nem értékelik ilyen magasztosnak a saját sráckorukat, mint a nõk a tinikorukat. A filmben itt lehet a defekt. Egy fiúról szól... lányoknak/anyukáknak. Ha a férfiaknak szólna, akkor hitelesebb lett volna, ha sport/hobbi sikerekrõl, csajozásról, szexualitásról és ezek kudarcairól szólna. Nosztalgikusabb eseményekkel kellett volna nyomonkövetni egy serdülõ életében.
nriko 2014 nov. 19. - 00:04:28
(33/81)
Szerintem is.
nriko 2014 nov. 19. - 00:03:50
(32/81)
A Harry Potter sokkal jobb.
k11zoltan 2014 nov. 15. - 18:39:35
(31/81)
Túl hosszú. Nekem sem jött át.
A srác búvalbaszott volt. Mondjuk talán én is egy kicsit.
ANDMARIKA 2014 okt. 25. - 22:50:22
(30/81)
Rettenetesen hosszú és unalmas ez a film. Nem is bírtam végigülni. A film 125. percében el is hagytam mozit.
4/10
Szucs Attila 2014 okt. 20. - 11:17:04 4/10
(29/81)
Mi is megnéztük a filmet és nagyon sajnálom, hogy nem olvastam el elõtte a fórum-hozzászólásokat, mert akkor tuti kihagytam volna ezt a bõ két és fél órát.

Ez a film egy átlag alatti iskolázottságú és átlag alatti életszínvonalon élõ amerikai család unalmas hétköznapjait és mindennapos küszködését mutatja be 12 éven keresztül. A filmkritikusok és filmesztéták joggal odáig vannak attól, hogy ugyanazokkal a szereplõkkel bõ egy évtizedig dolgozott a rendezõ, de ettõl eltekintve a film nekem nem adott semmi olyat, ami miatt moziba szeretek járni.

Ha egy mondatban kellene összefoglani: a forgatókönyv kb. mint a gazdagréti Szomszédok címû sorozat amerikai adaptációja, amerikai helyzetbe ültetve.
2/10
Dudvarek 2014 okt. 18. - 23:37:09 2/10 Előzmény vuvuvu
(28/81)
válasz: Nos, én azért örültem volna pár konkrét példának, ahol semmilyen történet nélkül jó volt a film. Nekem a Félelem és reszketés jutott ilyesmi hirtelen eszembe, amit szintén nem tudok pozitívan értékelni, pontosan ez volt azzal is a problémám.

"vagy drámai az eseménye, ami nem jó dolog"? A dráma egy csodálatos dolog, félreérted, az a bajom: hogy ebben se dráma, se öröm, se történet, se egy szaftosabb szellentés nem történik.

Természetfilmben is van olyan, ahol csak kamerázzák a vadvilágot. Nem túl szerencsés.
De volt a Gyöngyvirágtól lombhullásig (9,9/10 a Porton), a Sivatagi show (9,7), a Vad Magyarország (9,6), stb., ahol sztorit adtak a legkisebb bogárnak is. Ettõl váltak érdekessé.

Ez a film csak egy rossz természetfilm a gyerekkorról.
vuvuvu 2014 okt. 13. - 15:02:30 Előzmény Dudvarek
(27/81)
Elõttem szóló arról ír, hogy nem a saját kis átlagéletünket akarjuk látni a vásznon.

"De a magyar népmeséket ha megnézzük (nem halivúdot), van fõhõs, akinek van értéke és célja, átkel a nagy tengeren, hogy megvívjon valakivel, és elnyerje a jutalmát. A filmen nem a magunk kicsiségét, átlagosságát, együgyûségét akarjuk látni, hanem valami példaértékût, vagy mesevilágot, amitõl kapunk valamit."

Nos, ellent kell mondjak: egymás után jutnak eszembe nagyszerû amerikai filmek, amelyekben vagy nem történik igazán semmi, vagy ha igen, az drámai és nem feltétlenül nevezhetõ pozitívnak, mégis szíven ütik az embert, ezáltal adnak valami hazavihetõt. Nemcsak a példaértékûnek vagy mesevilágnak nevezett filmek (amelyeket egyébként receptre építenek fel a forgatókönyvírók) adhatnak valamit, hanem a látszólag semmirõl sem szóló filmek. Szerintem igazán pont az utóbbi filmek azok amelyek maradandó élményt nyújtanak. Több közülük talán kicsit hosszú, lassú tempójú, nehezen érthetõ, néha unalmas(nak tûnõ), mégis, akár 20 év múlva is szívesen megnézi ezeket az ember újra. Életszagú karakterek, kivételes színészi játékok, az arra fogékony nézõket megérintõ, az élet legmélyebb rétegeibe kalauzoló utazások jellemzik ezeket a történeteket.

Hirtelen 2 film jutott eszembe, egy régi nagy klasszikus, Robelt Altman Rövidre vágva c. filmje, és egy újabb (kifejezetten negatív vágkifejletû), az Augusztus Oklahomában. Mindkettõ hõsei olyan amerikai családok akik a 300 milliós népesség többségét adják, valahol a keleti és nyugati part között élik középosztálybeli életüket. Mindkét film hordoz üzenetet, ad valamit, pedig egyik sem él a klasszikus, meseszerû történetmesélés módszerével.
2/10
Dudvarek 2014 okt. 06. - 11:36:03 2/10
(26/81)
Az "ezt tette velünk Hollywood" ostort itt teljesen felesleges pattogtatni, elvégre ez is amerikai mainstream film, és nem a transzformerszhez viszonyítjuk. De a magyar népmeséket ha megnézzük (nem halivúdot), van fõhõs, akinek van értéke és célja, átkel a nagy tengeren, hogy megvívjon valakivel, és elnyerje a jutalmát. A filmen nem a magunk kicsiségét, átlagosságát, együgyûségét akarjuk látni, hanem valami példaértékût, vagy mesevilágot, amitõl kapunk valamit.
Nem tudok egy filmet, ami unalmas emberekrõl szól, értékelni azért, mert végre nem robbannak fel benne autók, azért ennél többet várok egy alkotástól.
10/9 a Porton, rendben, hát sok embernek tetszik, tényleg jobb, mint a transzformersz :) De rosszabb, mint Haneke Szerelme, ami nálam alulról súrolja a nullát, hasonló okfejtésbõl.
10/10
vontrapp 2014 okt. 06. - 08:14:50 10/10
(25/81)
Igazad van. Én imádtam és javaslom nézze meg mindenki, aki szomjazik egy igényes filmre. Remekmû, az értékelése (9.3) sem véletlenül ilyen magas. Az emberek zömének tetszik.
9/10
kisskata 2014 okt. 05. - 22:00:31 9/10
(24/81)
Érdekesnek találom azokat a hozzászólásokat, akik cselekemény és fordulat hiányában lehúzták a filmet. Ezt tette velünk Hollywood. Várjuk a csodát, a szuperhõst, a világmentést, csak hogy a világot már olyan sokszor és sokan megmentették, hogy egy újab megmentés már nem jelent semmit. És közben meg mi itt élünk, átlagemberként, és nem kell minket megmenteni. Végre valaki arról készít szép filmet, hogyan élnek az átlagemberek. Csendesen, néha mindenféle nagy fordulat nélkül. Szerintem ezt sokkal nehezebb jól bemutatni, mint egy világmegmentést. Remek film ez, rólunk, átlagemberekrõl. Igaz, inkább az amerikai átlagemberekrõl, de a lényeg ugyanaz. A Nagy Amerikai Eposzok sorában ez kimagasló, aktuális, megérintõ. Azt hiszem, az összesbõl erre fogok emlékezni nagyon-nagyon sokáig! Nézzétek, nézzétek, megéri!
raczzs 2014 okt. 04. - 23:03:45
(23/81)
Egyetértek Dudvarek kommentelõvel. Sokkal többet vártam. Hihetelen csalódás volt. Egyedül a filmelõhívó laborban történt jelenet tetszett. Felálltunk és ki is mentünk a terembõl.
2/10
Dudvarek 2014 okt. 04. - 22:22:25 2/10
(22/81)
Az összes kommentbõl csak eggyel tudok azonosulni. Rengeteg leírást olvastam már, régóta vártam ezt a filmet. Számomra elképesztõen nagy csalódás volt. Az alapötletet nagyra értékelem, hogy a szereplõk a film történetével öregednek. Na, ez a film ebben ki is merül.
Egyszerûen nincs története, nincs mondanivalója. És ami ennél is rosszabb, nem szimpatikusak a szereplõk sem. Kifejezetten rossz színészi játékok, teljesen szagtalan, ízetlen karakterek, haszontalan beszélgetések, monológok. Nincs cselekmény, így nincs mélypont, katarzis, legalább egy apró történeti szálat bele lehetett volna vinni, amit végig vár az ember, de nyomokban sem talál. Csak folyik minden, unalmasan, 2,5 órán keresztül (!!! borzasztóan hosszan !!!).
A legnagyobb szörnyûség mégis a fõszereplõ. Elképesztõen nulla jellem, satnya beszéd, a karaktere is halvány. Nekem ez a karakter még idegesítõ is volt. Nem is akartam volna megismerni, mert nem érdekes. De nem is lehet megismerni, mert üres.
10/2 és egy centivel sem több. Sajnálom, hogy láttam.