Téma: St. Vincent

1/10
kinguci18k 2015 ápr. 18. - 21:31:08 1/10
(14/34)
Ez egy szánalmas valami.Vígjáték kategóriába említeni egy ilyen unalmas,altatónak való valamit.Az egész film alatt kétszer lehetett mosolyogni egy pillanatra.Már az elsõ tíz perc után ki akartam kapcsolni.Utólag végig szenvedve,azt mondom:"bár csak meg tettem volna".Ja és Melissa McCarthy jópofa szinkronhangját (Nõi szervek) pedig lecserélni erre a semmilyen hangra.
Undorító ami zajlik a filmgyártásban idén eddig.Pocsékabbnál-pocsékabb,szánalmasabb filmnek sem nevezhetõ valamiket vágnak az embernek.
Ez a film nem ér többet: 3/10-nél.
5/10
Dzsudzsuka77 2015 ápr. 18. - 18:25:55 5/10
(13/34)
Ezzel a filmmel csak egy nagy baj van,irtó rosszak a szinkronhangok.Egyébként kedves kis film,de csak egyszer nézhetõs.....számomra.
10/10
swadarshan 2015 ápr. 18. - 01:55:32 10/10
(12/34)
a humornak vannak fajtai. azt mar megfigyeltem, hogy peldaul a fekete humor is egy olyan fajta, amit sokan nem erzekelnek humorkent. en azon is jokat szoktam nevetgelni. ez a humor, ami ebben a filmben az elejetol a vegeig jelen van, nem tudom milyen fajta, van-e neve. oszinten szolva nem is erdekel. vegig nevettem az egeszen annyira vicces volt, es volt az a nehany nagyobb poen amitol mar csapkodtam es a konnyem is kicsordult a szemem sarkabol. furcsa lenne ha nem lenne vigjatek :) es azert orulok hogy nem vagyok ezzel egyedul. persze ez nem jelenti azt hogy ne latnam a dramat kozben a filmben. csak ugyanugy mint egy kabare kozben. ott is a sajat hujsegenek fajdalman rohog az ember. mar miert ne nevetnek barmikor amikor csak tehetem? hiszen allitolag a nevetes gyogyit, vagy mi a szosz?
8/10
pihes 2015 ápr. 17. - 14:43:06 8/10
(11/34)
Az elsõ film, amit Bill Murray-tõl láttam régen, az a Viszem a bankot c. volt. Utána, nem láttam sok filmet tõle, jobbakat.
Viszont ez, igazán jól sikerült.
8/10
Ze74 2015 jan. 30. - 14:11:38 8/10 Előzmény Jedina74
(10/34)
Én is valami gagyira gondoltam,de tényleg jó lett,és a végén még meg is ríkatott.
5/10
pufifánk 2015 jan. 29. - 10:34:05 5/10
(9/34)
Nyomokban SPOILERT tartalmaz !!!

Nekem egyáltalán nem tetszett. Sokkal többet vártam. Bill Murray-t imádom, Mellissát mégjobban de ez a film, hát...
Sablon. Hány ilyet láttunk már? Elvált szülõk gyereke, kis nyomi, bántja a többi gyerek, anya sokat dolgozik, nem tud odafigyelni rá. Öreg morcos alkesz szomszéd (jó, hogy nem ex zsaru) megtanitja amire a faterja nem tette: hogy megvédje magát. Nofene nem is annyira rossz fej, sõt egy idol! Legyen hõs!!!! Pffff
Nem tudnak már egy jó filmet csinálni.
Jobban jár az ember, ha marad az európai filmeknél.
Ja, az egyetlen számomra ütõs poén, ami az elsõ és utolsó mosolyt csalta az arcomra az a terhes prosti volt. Ennyi.
Albrecht Ens 2015 jan. 23. - 16:41:19
(8/34)
Most néztem meg. Nekem tetszett.
Szerintem alapjában véve ez egy dráma. Vígjáték elem annyi található benne, amit az élet hoz, vagyis nem kreálnak benne újakat, csak azért, hogy "jobb" legyen a film tõle. Bill Murray és a többi fõszereplõ hitelesen alakítja szerepét. 10/7,5

Spoilergyanús!
Valamint kiderül, hogy pénz nélkül, vagy kevés pénzbõl az USA-ban is keserves az élet, ahol a szociális háló gyatrább, mint Európában, ezért mindig, minden a pénzrõl szól a filmben. Aki szereti az életszagú drámákat, szeretni fogja ezt is. A sok melankolikus film után, végre jó vége lett.
Spoilergyanús!
10/10
Jedina74 2014 dec. 27. - 10:38:46 10/10
(7/34)
Meglepõen jó film volt, egy gagyi vígjátékra számítottam.
Mozzie 2014 nov. 19. - 12:57:00
(6/34)
Akkor sem nevezném vígjátéknak, ha idõnként vannak is benne humoros jelenetek. Ütõs hangvétel húzódik meg a mélyben, ami a egyre inkább a drámai alaphangot hozza elõtérbe, és a végére, pláne a stáblista alatti képsorokon bambulva, könnyen szíven ütheti a nézõt. A reménytelenség, és kiszolgáltatottság uralja a teret, egy olyan környezetet ír le, amelyben nincs mese, magára van utalva az ember, az van, amit megteremtettél magadnak. Aztán rájön a nézõ, hogy nem, ez nem Amerikáról szól, nem Amerika ilyen, hanem az európai közeg is éppen ugyanilyen. És benne ilyen Magyarország is, a magyar kultúra, a magyar emberek egymáshoz való viszonya is. Reveláció ?

Számítson rá a nézõ, hogy erõsen lelombozva jön ki a moziból. Pl. a régóta állást keresõknek nem ajánlott, finoman szólva nem javítja a lelkiállapotot.

Ugyanakkor kedves, pozitív töltetû vonulata a filmnek az, ahogy a kényszerûségbõl bébisintérnek felcsapott öreg, lepukkant StVincent és a korához képest túlságosan is érettnek tûnõ, átlagon felüli érzelmi intelligenciával bíró kiskölyök egy hullámhosszon mozognak, és támogatják egymást.
10/10
Ruma 2014 nov. 02. - 19:44:17 10/10
(5/34)
Nagyon szerethetõ film, sok finom és néhány kevésbé cizellált humorral, a kiszolgáltatottságot a szabadsággal ellensúlyozó amerikai életérzéssel, megható (igazi hollywoodi) befejezéssel és fergeteges színészi játékkal - és nem csak Murray, de az "éjszakai pillangó" és a gyerekszereplõ is élvezetes alakítást nyújt. Vasárnapi szórakozásnak tökéletes.
10/10
4427 2014 nov. 02. - 08:26:18 10/10 Előzmény taxidriver
(4/34)
Bill Murray ezért a filmért, ezért az alakításért Oscar-díjat érdemelne!
10/10
4427 2014 nov. 01. - 16:34:41 10/10
(3/34)
Kb. hasonló a véleményem, mint az elõttem szólónak, de...
...vígjáték is! No, nem a gagyi, bélmûködéssel kapcsolatos humor.
Továbbá: gyerekeknek is! Pontosabban: értelmes gyerekeknek, értelmes szülõkkel.
Az lehet, hogy a 12 éves korhatár kevés, a 16 meg sok lenne. Talán a kettõ közt!
taxidriver 2014 nov. 01. - 10:51:39
(2/34)
Bill Murray játékát kifejezetten kedvelem (23 filmjét láttam, ebbõl 11-ben fõszereplõ volt). Miatta néztem meg ezt a filmet, és a filmben játszott karaktere miatt. Egyikben sem kellett igazán csalódjak, DE nagyon fontos, hogy ez a film NEM VÍGJÁTÉK, HANEM DRÁMA! Moziban néztem, és egyetlen egyszer sem nevettek fel az emberek (elszórva idõnként 1-1 ember). Az összes poén benne van az elõzetesben, amik egyébként a filmben a nem éppen vidám hangulatú helyzetek miatt nem igazán viccesek/önfeledtek. Szóval gyerekekkel semmiképpen sem ajánlom megnézni. Aki egy jó drámát akar látni, jó színészekkel az mindenképpen nézze meg. Én nem bántam meg. Egy-két jelenttõl eltekintve realisztikus film, nem szájba rágós és nem önlengõs, ami nálam jó pont.
_Freddy_ 2013 dec. 05. - 09:35:08
(1/34)
Bill Murray háborús veterán szomszédon játszik, aki gondjaiba vesz egy srácot akinek a szülei elváltak.