Valezius 2009 okt. 12. - 02:10:47
(5/25)
A páros részek a jók :) 2,4,6,8,11 :)
Az elsõre inkább az érdekes jelzõt használnám, mindenféle negatív felhang nélkül. A 3,5 (,7)-nél lehet, hogy az alaptörténet nem a legjobb, de a megvalósítás miatt nekem ezek a filmek is tetszettek.
De a 9-10 nem nagyon.

Errõl a filmrõl meg csak annyit, hogy a Rura Penthés rész nagyon jó :)
tombenko 2009 okt. 12. - 00:08:10
(4/25)
A Nemezist nem láttam, a Hazatérés viszont tényleg jó. Meg az elsõ film is. Úgy mondom inkább, hogy igen vadul képes ingadozni a színvonal sajnos. Akár egy filmen belül is. Ettõl függetlenül én is szeretem mindegyik látott filmet. Meg természetesen a sorozatokat is.
10/10
Gabriella54 2009 okt. 11. - 23:56:57 10/10
(3/25)
Szerintem egy sorozat filmjei sem egyformán jók (pl. James Bond, ott is voltak kiemelkedõek és finoman szólva is csapnivalóak)
Ugyanez igaz a Star Trek-re is, bár mindegyiket nagyon kedvelem. Persze vannak kedvenceim (pl. ez, a Nemezis, vagy a Hazatérés)
tombenko 2009 okt. 11. - 23:01:22
(2/25)
Így van. Egyébként a mozifilmek színvonala meglehetõsen hullámzó sajnos.
Wolfeone 2009 okt. 11. - 21:49:30
(1/25)
Ez volt az egyetlen rész amit még nem láttam, egészen pár nappal ezelõttig. Megnéztem haverommal (õ is csak ezt nem látta), s mindkettõnknek kellemes csalódás volt. Nem számítottunk rá, hogy A végsõ határ után és a Nemzedékek elõtt (amelyek valljuk be, nem a legerõsebb Trek-filmek) egy ilyen zsír résszel zárják le a klasszikus szereplõk történetét. Érdekes alapsztori (klingonok és emberek kapcsolatának történelmi fordulópontja), érdekes krimis vonal, izgalmasra sikerült ûrbéli összecsapás, látványos technikai kivitelezés, jó színészi munkák, minden stimmel.
A legjobb Trek-filmek közé sorolandó darab.