jani-wan 2015 máj. 28. - 21:23:47
(198/218)
Biztos vagy benne? Szerintem a három film egyikében sem hangzik el. Majd utánanézek de nagyon az rémlik, hogy csak a Csillagok Háborúja könyv elején olvasható a név az Elõszóban rögtön az elsõ oldalon.
Valami olyasmi hogy:
***Spoiler lehet***
Palpatine szenátor megválasztatta magát a Köztársaság elnökének, majd kikiáltotta magát Császárnak. Körbe vette magát talpnyalókkal és többé nem jutottak el hozzá a nép bajai.
***Spoiler vége***
Na igen, gyerekkoromban nagyon sokszor olvastam a könyvet. Még olyan dolgokra is emlékszem hogy Luke-éknak volt egy hatkarú Treadwell típusú droidja. Õt pótolandó vették Thripiót. Szánalmas hogy ilyesmikre emlékszem :(
offtopic
Sz Peter 2015 máj. 28. - 17:48:50
(197/218)
De aki nem látta az eredetit (nulláról kezdi) az is rájön a turpisságra.
Nem takarja az a csukja az egész arcot! ;)
esernyo 2015 máj. 28. - 17:34:36 Előzmény Sz Peter
(196/218)
Mivel az eredeti trilógiában legalább egyszer elhangzik a Palpatine császár név, így már az elsõ részben a szenátor elsõ megjelenésekor tudni lehetett hogy õ a sötét nagyúr. :)
Sz Peter 2015 febr. 15. - 23:44:56
(195/218)
Már az elõzõ rész végén is lehet sejteni, hogy ki a Sötét Nagyúr! ;)
9/10
Larvitar 2015 febr. 15. - 22:35:40 9/10
(194/218)
10/9, mert a film végén (a rossz szinkron miatt) már lehet sejteni, hogy ki a Sötét Nagyúr... Persze ettõl még ez egy jó film.
jani-wan 2013 aug. 08. - 09:17:51
(193/218)
"Az ilyen utángyártott történethez kapcsolt valamiket én nem tudom értékelni."

Nagy részben egyetértek, de ...

"Pont ettõl speciálisak a jedik, hogy érzik az erõben a félelmet a haragot, gyûlöletet"

Nos ezek nem csak és kizárólag a Sith-ekre jellemzõek, hanem minden átlagemberre, vagy akármilyen faj legyen is.
Amit viszont éreznek a Jedik is és a Sith-ek is, az az ERÕ jelenléte, amiben szerintem egy másik Jedi vagy Sith "speciális hullámokat kelt". Mert szerintem valójában minden valamiféle hullámot kelt az ERÕ-ben.
Errõl beszél egyébként Kenobi is a Falcon-ban, amikor az Alderaan-t megsemmisítik, és errõl beszél a császár is Vader-rel a Birodalom Visszavág-ban, amikor közli vele hogy Skywalker fia veszélyes rájuk nézve:

"I felt a great disturbance in the Force, as if millions of voices suddenly cried out in terror and were suddenly silenced. I fear something terrible has happened."
azaz:
Hatalmas zavart éreztem az ERõ-ben, mintha hirtelen hangok milliói kiáltottak volna fel rémületükben, majd hirtelen elhallgattak. Attól félek valami szörnyû dolog történt.

'There is a grave disturbance in the Force,' the Emperor said.
'I have felt it,' the Dark Lord replied solemnly.
azaz:
Aggasztó zavart észleltem az Erõben – mondta a Császár.
Én is éreztem – válaszolta komoran a Fekete Lovag.

Ez az amit megéreznek.
Amit viszont elfogadtunk már a kezdetektõl hogy Palpatine ott volt a Szenátusban. Így kezdõdik a Csillagok Háborúja könyv is:
"A kormány néhány örökké nyughatatlan és hatalomra éhes tagjának, valamint a tekintélyes
kereskedelmi szervezeteknek a támogatásával a nagyravágyó Palpatine szenátor ragadta magához a
hatalmat: sikerült magát megválasztatnia a Köztársaság elnökének."

Tehát mivel már az eredeti trilógiában felmerül ez a probléma, tehát nem utángyártott, így muszáj valahogy kezelni.
Szóval szerintem magyarázat lehet az hogy a Sith-ek valahogy el tudják fedni az általuk keltett hullámokat az ERÕ-ben ha akarják.
IMGOD 2013 aug. 06. - 20:50:02
(192/218)
Nem elöszõr fordult elõ a Star Wars Galaxis történelmében hogy a Jedik szemtõl szemben álltak egy Sithel mégsem tudták hogy Sith.Aki csak a filmeket látta és a kiterjesztett Star Wars Univerzumról semmit sem tud inkább ne okoskodna.Íme a videó egy régebbi Sith Birodalomról ahol a Sithek a Jedi Rendbe is beszivárogtak generációkon át(akkoriban a Jedi Kódex még nem tiltotta azt hogy egy Hedinek nem lehet családja):http://www.youtube.com/watch?v=3OiwgG93UQY
8/10
cellasto 2013 aug. 06. - 20:37:03 8/10
(191/218)
az még egy nagy istenkáromlás volt..ahogy hazavágták az eredeti film végét..
Meklód fia 2013 aug. 06. - 20:32:27 Előzmény karlitomarsh
(190/218)
Pedig Christensen volt az aki a hátán vitte az egész filmet. Nagyon jó választás Darth Vadernek, nem véletlenül cserélték ki a Yedi visszatérben Darth Vader szellemét Chris képére.
8/10
cellasto 2013 aug. 06. - 19:41:04 8/10
(189/218)
csak annyit és ugy mondott,amire épp szüksége volt luke-nak :))
jani-wan 2013 aug. 05. - 23:52:17
(188/218)
Na igen, amit az öreg Obi-wan elõadott az inkább homályosítás volt :)
jani-wan 2013 aug. 05. - 23:51:12
(187/218)
szóval szerinted jobb rabszolgának lenni?
És ha már itt tartunk, Luke tudta hogy ki az apja, csak rosszul tudta :)
8/10
cellasto 2013 aug. 05. - 21:05:02 8/10
(186/218)
hát,amíg ben kenobi fel nem homályosította,viszonylag normális életet élt,de aztán sokkolhatta,amit megtudott(bár ugye tudjuk,hogy ben lódított"bizonyos értelemben) :)
9/10
Keló Scofield 2013 aug. 05. - 20:54:36 9/10
(185/218)
Viszont nem tudta az igazságot a családjáról, szerintem így inkább Luke gyermekkora volt rosszabb, de ez csak az én véleményem.
8/10
cellasto 2013 aug. 05. - 20:49:34 8/10
(184/218)
nem azt írta,hanem ezt:"anakinhoz képest normális gyermekkora"
mjuk szerintem is,mivel ugye anakin rabszolga volt,luke meg viszonylag normális családban nõtt fel :)
9/10
Keló Scofield 2013 aug. 05. - 20:43:41 9/10
(183/218)
Luke-nak "normális" gyermekkora volt? Azt se tudta ki az apja:)
jani-wan 2013 aug. 05. - 20:32:22
(182/218)
"Nyilván azért klónoztak egy fejvadászt, mert a Sith-ek alapból gonoszak."

Katona mintának egy harcedzett és egy bizonyítottan jó képességû zsoldos-fejvadász tökéletesen megfelelt. Gondolom korábban katona volt, de ezt majd Spinoff-ból úgyis megtudjuk.
Szerintem inkább logikus választás mint gonosz.


"A jedi tanács meg mint valami szenilis idõsek klubbja lenne, az orruk elõtt van a sith nagyúr ..."

Na igen.

" A midikóreás baromságot se értem minek kellett behozni a képbe."

Nem vagy vele egyedül.


"nem volt olyan erõs idegileg"

inkább az hogy belõle nem tudták kiirtani a gyerekkori szenvedés által kialakult érzéseket.
Ahogy Yoda is mondta, túl idõs.
Fel lehetne hozni erre ugyebár hogy Luke idõsebb volt, de neki Anakin-hoz képest normális gyerekkora volt.
9/10
Keló Scofield 2013 aug. 05. - 19:47:02 9/10
(181/218)
Nyilván azért klónoztak egy fejvadászt, mert a Sith-ek alapból gonoszak. Yoda sejti, hogy baj van, de ezt láthattuk.
Anakin szerintem jó, fõleg a 3. részben, nem volt rossz választás a színész (szerintem), nem volt olyan erõs idegileg, mint a Jedik, ezért állt át, illetve, hogy mentse az asszonyt.
AvatáR Gil Maerth 2013 aug. 05. - 16:59:33
(180/218)
inkább arról lehetne egy expozé, hogy a 66-os parancsról miért nem tudott a jedi tanács?
Mert így csak egy megoldás lehetséges: már azelõtt megvolt bennük, hogy Obi-wan megtudta ezt az egészet a Kamino bolygón !
karlitomarsh 2013 ápr. 22. - 14:46:20
(179/218)
Eggyel jobb, mint a Baljós árnyak, szerencsére kevesebb Jar Jarral, viszont bemutatkozik Hayden Christensen... Szerethetõ, de még mindig banális.
http://rewatch.blog.hu/2013/04/22/star_wars_ii_resz_a_klonok_tamadasa_attack_of_the_clones