10/10
Kolókapitány 2015 dec. 21. - 10:05:50 10/10
(757/2837)
Elõször nekem nagyon nem, aztán ahogy haladt elõre a dolog és átgondoltam, rájöttem, hogy neki ilyennek kellett lennie és Adam Driver ezt nagyon jól hozta. Ez az elsõ pillanatban ért csalódás amiatt volt , mert a trailer alapján szerintem kb. mindenki azt gondolta, hogy SPOILER olyan lesz , mint az eddigi sithek. De ez ugye az ÉBREDÕ erõrõl szólt. A következõ részben már biztos , hogy teljesen más lesz. Han megölésével megpecsételõdött a sorsa, az a vívódás , ami eddig volt benne szerintem elmúlt. Snoke utána ugye mondta is , hogy be kell fejeznie a kiképzését szóval egy igazi badass karakterre számítok majd ezek után.
10/10
Tóth-Zágon Móni Sári Joci 2015 dec. 21. - 08:22:57 10/10
(756/2837)
Azt még hozzátenném hogy az elmúlt években eléggé ki lett nyalva a s*ggünk látványos filmek terén. Szerintem kicsit elszálltunk és a jó sem jó már.Ezelõtt 20 évvel mindenkinek leesett volna az álla még-jobban, nem mint manapság.
8/10
lacikacsi 2015 dec. 21. - 08:22:18 8/10
(755/2837)
Én teljesen tudtam vele azonosulni!
1/10
Euhungary 2015 dec. 21. - 08:21:17 1/10
(754/2837)
Van valaki, akin tetszik a Kylo Ren-t alakító színész?
10/10
Tóth-Zágon Móni Sári Joci 2015 dec. 21. - 08:12:04 10/10
(753/2837)
Ez a lényeg. A negativ hozzászólók szerintem olyanok akik annyira sokat vártak a filmtõl hogy úgysem lenne jó semmi akármit is látnának.

http://mno.hu/film/star-wars-a-magyar-kritikusok-verdiktje-is-pozitiv-1319837
Atesz1987 2015 dec. 21. - 07:56:21
(752/2837)
Te milyen "új" dologra gondoltál? Ez egy történet folytatása. Ha "új" lett volna, akkor meg az lenne a bajod.
eIemes 2015 dec. 21. - 07:56:16
(751/2837)
Ez az.
9/10
Kölyök89 2015 dec. 21. - 07:51:50 9/10
(750/2837)
Olvasgattam itt pár napja a kommenteket, és muszáj picit megvédjem a filmet, néhány ponton. :)

SPOILER-esen írok!!!!!!

SPOILER - SPOILER!!!!!!

Elõször is, nekem nagyon tetszett a film, persze sok hibája van, és igen lehetett volna ennél
jobbat is, de engem visszarepített 11 éves koromba, mikor elõször láttam a IV.-et.

Már nem tudom kik írták a következõket, amikre reflektálnék, elnézést. :)

1. "Miért épp Han Soloék találják meg Reyéket?" - ennek 2 egyszerû oka is van, és ez szakmai dolog. Valószínûleg unalmas lenne a film, ha a szereplõk folyton elkerülnék egymást, nem kerülne sor nagy találkozásokra. Az összes létezõ filmben ilyen "véletlenek" vannak, ha nem lennének film se lenne.
Persze lehetett volna az, hogy Reyék simán megérkeznek az ellenállókhoz, és akkor "Jéé ez itt Solo, meg Leia" - de valljuk be ez elég sablonos lett volna.

2. "Mindenki mindenkinek rokona" aggodalom. - Valahol, sajnos nem tudom idézni a cikket,mert már régebben olvastam. Talán Lucas nyilatkozta, hogy a Star Wars saga lényege, hogy bemutassa, hogyan cipelik a családok egyes generációi elõdeik cselekedeteit. Ergo, ez a történet a Skywalker családról szól, és a hozzájuk közelálló bajtársakról. Így érthetõ, hogy errõl arról kiderül, hogy rokon. A különbözõ regények, kitekintést engednek ebbõl a történetvezetésbõl, de a klasszikus szál ez, és a fõfilmek ezen a vonalon haladnak. Ez nem brazil szappanopera, hanem egy "család eposz" ha úgy tetszik. :)

3. Kylo Ren. - Valaki nagyon jól leírta elõttem, hogy a legfontosabb vele kapcsolatban többször is elhangzik a filmben. - Õ egy bukott jedi TANONC. Hogy mi miatt ált át, gondolom kiderül 1-2 éven belül ;) De valószínûleg nagy sértõdés áll a dolog mögött. Darth Vader/Anakin a leghatalmasabb jedi volt. Már jedi korában gyakorlatilag legenda, és ne feledjük, hogy emellett õ már teljes értékû jedi volt átállásakor. Alap, hogy a fájdalom, a sok düh, amiket a Sithek bosszúja idején átélt, félelmetes gonosszá tették.
Kylo ezzel szemben csak tanonc, vívódik, és valószínûleg nem túl tehetséges. Btw. én megmerem kockáztatni, hogy a 8. részre meglepetést fog okozni. Mindenesetre a készítõk célja nem egy új Darth Vader volt. Kylo egy teljesen más típusú gonosz, és én kiváncsi vagyok a fejlõdésére.

4. Solo halála, és Luke.
Na nálam ez volt az a két pont ami leginkább hatással volt rám. Solo halálát elõre tudtam, mert belefutottam spoilerekbe. Úgy ültem a moziban, hogy vártam, mikor érkezik el a pillanat. Viszont amikor jött az a rész, végig élt bennem a remény, hogy ááh jó lesz, nem hal meg. Szerintem ez méltó halál volt. Sablonos lett volna, ha kilövi egy rohamosztagos vmi csatában, vagy bármi. :) (most csak béna példa, de értitek sztem mit akarok) Ez szép pillanat volt, a maga nemében. És én nagyon szeretem azokat a tragikus jeleneteket filmekben (pl Hair, mikor Bergert elrepítik Vietnámba. ) Mikor egyértelmû mi lesz, de 100-adszor is drukkolsz, hogy tán most más lesz.
Btw.

Luke felbukkanása meg részemrõl a film legerõsebb pillanata volt. Szép felütés a következõ részhez. Nem hiszem, hogy Hamill a színészi képességei miatt került parkoló pályára, bár nem vitatom, nem õ a legtehetségesebb, de azért hiba volna, õt túl kritizálni. :) A készítõknek pont ez volt a célja, hogy az õ megjelenése igen drámai legyen, szerintem ez az lett. Mégis csak Luke Skywalkerrõl van szó. Szívbõl remélem, hogy a következõ részekben erõs szerepet kap a karakter, amilyet megérdemel.

5. Rey és az Erõ.
Sokan nehezményezik, hogy mi az, hogy rájön, hogy használni tudja, és már megy is neki. .. Szerintem mikor az elmetrükköt alkalmazza nagyon jó, hogy elõtte mielõtt sikerül, vagy 3-4szer neki fut. Tehát koránt se megy könnyen neki, de ha vele az erõ ( :) ) akkor egyszer csak sikerülnie kell.
A csata meg mint írták, 1. Kylo sebesült volt, plusz valószínûleg hagyott benne nyomot, az, hogy megölte az apját.
2. Rey-t láttuk az elején milyen körülmények közt él, hogy kell megvédje magát. Szerintem, az, hogy fénykard, vagy egyéb fegyver, nem számít. + vele az erõ ;)

Még annyit tennék, hozzá, hogy nekem az új szereplõk nagyon bejöttek. Finn volt fura picit, de a végére vele is teljesen megbékéltem. A 3. halálcsillag izét én se értettem, a csata valóban össze volt csapva. De igazából ott nem is az volt a lényegi történés, hanem a személyes drámák. Azért az én is remélem, hogy nem lesz több ilyen.

Bocsánat a hosszú posztért. :)
nnnn4444 2015 dec. 21. - 07:44:09
(749/2837)
Annyira disney lett, hogy már vártam mikor fakad dalra valaki.
1/10
Euhungary 2015 dec. 21. - 07:41:55 1/10
(748/2837)
Star Wars misztikum nincs, "erõ" méginkább, egy Nõ jedi lovag. Kylo Ren-rõl nem érdemes még említést sem tenni, elkezdtem rögöni, amikor levette a maszkját. Nem tudom milyen érdekek húzódnak meg amögött, hogy nem egy alkalmas szinészt választottak a szerepre. Azt hittem, valamilyen komédiát nézek. Óriási csalódás. Ez már nem Star Wars. 10/5.
Atesz1987 2015 dec. 21. - 07:39:25
(747/2837)
Dehogy érted... Az egész Star Warst nem érted. Azt sem érted mirõl szólt az elsõ 6 rész. Ha értenéd, pont azon háborodtál volna fel, ha ebben a filmben egy minden eddiginél hatalmasabb erejû fõ gonosz bukkan fel. Szomorú, hogy magukat Star Wars rajongnak tituláló emberek divatból fikáznak egy olyan filmet, ami minden erejével azon volt, hogy hû maradjon az elõd filmekhez. Nem baj, fikázzátok csak, majd ennek hatására a következõ rész olyan lesz, mint a Sithek bosszúja. Epik csata jelenetek, kurva erõs Jedik, meg Sithek (Renek), és élvezkedhetnek a vérpistikék. Anakin története meg le van szarva.
2/10
Bsmarcona 2015 dec. 21. - 07:22:55 2/10
(746/2837)
Ez a film mindent pofátlanul a negyedik részrõl copyzott le, csak sokkal rosszabb minõségben. Szégyen hogy a Disney ezt csinálta a Star Wars-al, ez csak nosztalgia, de semmi újat nem tesz hozzá az eredeti történethez, ez remake-nek is gyenge nemhogy folytatásnak.
eIemes 2015 dec. 21. - 05:41:30
(745/2837)
A nyolcvanas években jelentek meg "fanfic"-ek, olyanok, mint Darth Vader kesztyûje, szóval elég gáz volt a színvonaluk. Na ez a sztori kb azon a szinten van. BB8 viszont menõ.
7/10
Fruzsina Core 2015 dec. 21. - 02:06:53 7/10
(744/2837)
Nekem olyan semmilyen erzest adott az egesz film. Se pozitivan se negativan nem csalodtam. Olyan semleges. Inkabb maradok a regebbi reszeknel :))
varga.peter@vmp.hu 2015 dec. 21. - 02:02:35
(743/2837)
sajnos csalódás volt a film. akkor is, ha eltekintek a beharangozás miatti többlet-elvarasaimtol. egyáltalán semmi eredetit nem nyújt. nincs olyan erénye a filmnek, amit bármely mas filmhez képest ki tudnék emelni. egy sablonos retro-kasztni kopott sztárokkal. 10/5
1/10
Todayke 2015 dec. 21. - 00:22:47 1/10
(742/2837)
Hihetetlenül gyenge film, semmilyen "star wars"-érzést nem adott. Semmi fantázia, az elõzõ részekbõl építkezve próbáltak meg összegyúrni valamit kicsit más környezetbe helyezve. A szereplõk nagyon gyengék, és vannak a filmben kifejezetten röhejes részek, amit persze az alkotók feltételezem, hogy nem humornak szántak.
5/10
giondio880113@gmail.com 2015 dec. 21. - 00:20:50 5/10
(741/2837)
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de véleményem szerint egy gyenge, gyáva film lett. Nem mertek semmi újat húzni, leporolták az elõzõ hat részt és szépen összeollóztak belõle egy új filmet, új szereplõkkel... Én hatalmasat csalódtam benne.
Akkor lenne értékelhetõ és jó film, ha nem láttam volna az elsõ 6 részt. Folytatást vártam, nem összefoglalást és szerepcseréket...
Zsuzsanna Lévai 2015 dec. 20. - 23:58:26
(740/2837)
100 %-ig egyetértünk mi is, unalmas, sablonos, gyenge film. A nagy beharangozással elérték a telt házat most, de nem érdemlik meg.
1/10
DrAnonymus 2015 dec. 20. - 23:24:16 1/10
(739/2837)
Unalmas gyenge film lett, nem szabad bedõlni a mainstream média pozitív kritikájának, félnek az olvasók elvesztésétõl, ezért nem merik leírni, hogy mennyire semmilyen.
Talán csak ezt az egy fair (és spoiler mentes) kritikát olvastam a filmrõl:
http://sugarveto.reblog.hu/star-wars-kritika

"A végeredmény egy Star Wars-os díszletek között játszódó, agyatlan akciófilm, aminek annyi köze van az eredetihez, mint a fazéknak, a benne fõvõ leves ízéhez."
- ez még önmagában nem is lenne gond, ha legalább egy izgalmas akció film lenne, de ez a film unalmas.

Sajnálom, hogy átvert a marketing gépezet, de velem is egyszer szórakoztak :D
5/10
avsk 2015 dec. 20. - 20:15:50 5/10
(738/2837)
Háát megnéztem és elég vegyes érzéseim vannak. Hideget és meleget egyaránt tudnék mondani, mert mindkettõt megérdemli.

Spoiler Lehet, hogy pár embernek ez szimpatikus húzás, és tudom, hogy a régi trilógiából akartak ihletet meríteni, de nem túlságosan túlzás, hogy nagyon sok elemet, felvezetést, szálat a IV részbõl vettek? Tanítvány/mester beszélgetés, új jedik születése, "halál csillag,,( persze bevezetõként egy bolygó kiebrudalása az téridõbõl), Stb.
Az viszont kifejezetten zavart, hogy Kylo Ren (fõ gonosz tanítvány) egyáltalán nem volt "ijesztõ,, személyiség sem nem erõs. Ráadásul a végén még simán el is intézik...! Mi a francnak nem használta az erõt a 2 fiatal ellen. Õk még ugysem használják annyira, FÕLEG a néger csávó. Pedig még õ is megizzasztotta.
Pozitivum, hogy nem kapkodnak a történettel és szép lassan épülnek ki a csaj erõ ismerete pl.