1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 10. - 22:45:20 1/10
(1697/2837)
54 képernyõnyi negatív kritika:

http://hungariananarchy.blogspot.hu/2016/01/star-wars-force-awakens-destroys-society.html

Az olyanokra meg "a zindex, a kovács12, meg a szomszédjózsibácsi" beszólásokkal itt sajna nem tudunk mit kezdeni (link nélkül ugye), ellenben nagyon unjuk hogy "de a XYZ-oldal pontszáma". Az nem érv. Az érdekelne honnan jött a pontszám, mert a nézpi kritikákból valamiért csak azt találja a nép hasznosnak ami negatívat ír (l. imdb.).
4/10
csincsilla72 2016 jan. 10. - 22:45:04 4/10
(1696/2837)
Nehéz egy tizenöt évessel vitatkozni,mert érvei neki sem nagyon vannak még.

1."Szerintem az elvárásokat teljesítette."
Mert mi is az elvárás? Számomra: legyen eredeti története és legyenek szerethetõ karakterei. Az elsõ nem jött össze, a második is felemásan. Szerintem ez elég kemény kritika.

2. "ez egy trilógia nyitó epizódja"
Tudjuk. Ebbe bele is férnek titkok és késõbbi csavarok, de az nem, hogy NINCS NORMÁLIS TÖRTÉNETE. Csak egy remake.

3. "Nem kell szeretni a Star Wars-t, vannak más filmek is, nem volt kötelezõ erre a filmre sem beülni"
Azért ültünk be, mert szeretjük az SW-t, a trailerek ígéretesek voltak és mert nem erre számítottunk. Fel lehet ezt fogni ésszel? Ha már tisztában vagyok a történettel, tudom mire számíthatok, mégis beülök, majd fikázom, akkor sem jogos a kritikád. Mert akkor is leírhatom, hogy nem tetszett.

4. "Érdekes, hogy az IMBD pontszám itt már nem mérvadó, mert az nem a ti leszólós véleményetekkel egyezik, bár nyilvánvalóan a Rotten Tomatos értékelése sem mérvadó, sõt semmi."
Ismered a mondást, ugye? Egymillió légy nem tévedhet....

5."Én 7-et adtam volna rá, csak azért adtam 10-est, mert sokan irreálisan lepontozzák."
Éretlen gondolkodás. A pontszám ugyanis sz.rt sem jelent. Pontozd úgy, ahogy neked tetszik. De ha mindenki tízest ad, nekem viszont nem jön be, akkor igenis le fogom pontozni. Mert ez az ÉN véleményem.

6."a Star Wars-t pedig béként lehet hagyni."
Tudod, mit? Próbálkozz inkább a vallással. Ott senki sem fog kritikát megfogalmazni, lehet rajongani ész nélkül.
2/10
jani-wan 2016 jan. 10. - 22:43:26 2/10
(1695/2837)
"Egyébként a régi trilógiában az Új remény egyedül, aminek önmagában érhetõ története van"
És ebbõl a szempontból ennyi lett volna az elvárás a VII-tel szemben is. A VIII-IX-cel szemben már nem!

"A Birodalom visszavág végén tudhattuk biztosan, hogy Darth Vader Luke apja?"
Ezt majd a VIII. végén próbáld felhozni. Az a középsõ rész, ahol kinyitják a dolgokat.

"Uralkodó ... Mégis milyen meghatározó karaktere a klasszikus trilógiának!"
De a történetmesélés szempontjából nem volt rá szükség hamarabb! Lucas még nagyon odafigyelt erre. Tök fölösleges lett volna elõrángatni a õt a IV-ben. Nem is számított rá senki, hogy ilyen fontos karakter lesz. És villámok jönnek a kezébõl!
Itt meg már az elején berakták Slurpie-t.

"Nem tudjuk, ki az a Darth Sidious, csak A Sithek bosszújában derül ki"
Szerintem meg szinte minden Star Wars rajongó tudta hogy kicsoda, mielõtt a Baljós Árnyakat elkezdték volna forgatni. Régebben még olvastak könyvet az emberek, és a Csillagok Háborúja könyv így kezdõdik:
"... a tekintélyes kereskedelmi szervezeteknek a támogatásával a nagyravágyó Palpatine szenátor ragadta magához a
hatalmat: sikerült magát megválasztatnia a Köztársaság elnökének. Megígérte, hogy újra egyesíti a széthúzó népet, s visszaállítja a Köztársaság régi dicsõségét.
Amint azután biztosan ült az elnöki székben, kikiáltatta magát császárnak."
Aki meg nem tudta pontosan, nem is kellett tudnia mást, mint hogy õ egy Sith Lord mint Vader és a császár az eredetiben, amirõl mindenki tudta hogy micsoda, és hogy õ az aki most mozgatja a szálakat.
Errõl a Ren rendrõl meg nem tudni semmit, mint a Sith-ekrõl és a Jedikrõl a IV-ben, de az a legelsõ mozifilm volt, a VII meg egy folytatás! Illetve egyáltalán nem volt nagy felhördülés az miatt hogy egyenlõre nem tudni többet Sznukiról.

"Az elõzménytrilógia is érdekes. Most hirtelen mindenki felértékelte, hogy milyen jó, de amikor kijött, pedig azt volt divat szidni. Most már az lett az etalon?"
Divat? Mert szerinted azzal sem volt baj?
Etalon lett? Ez hol is van leírva? És ki írta?

"Szerintem Az ébredõ erõ igenis egy jó film"
Irigyellek hogy te a szaron is jól szórakozol. Sajnos sokunknak magasabb az igényküszöbünk, így mi járunk rosszul.

"Akinek meg nem tetszik, annak nem kötelezõ, sem ezt a filmet még egyszer megnézni, sem a folytatásait."
Köszönjük a szívélyes tájékoztatást, magától ez biztosan nem jutott volna eszébe senkinek sem.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 10. - 22:37:01 1/10
(1694/2837)
tetszett?
akkor biztosan azért nyilatkozta ezt:

http://vs.hu/magazin/osszes/george-lucas-a-star-wars-a-gyerekem-es-striciknek-adtam-el-1231

egyébként itt csak te rinyálsz a tizenvalahanyadik nickeden kisbarátom...
1/10
xdm 2016 jan. 10. - 22:31:40 1/10
(1693/2837)
Értelmes érvet ?
Bazmeg te nem vagy 100as... A disney fizet neked? Vagy mi ez? Te mit láttál ? Mert hogy nem ugyanazt mint mi, az kurvaélet. Vagy csak a trailert?
10/10
offtopic
Pisti1990 2016 jan. 10. - 22:29:47 10/10
(1692/2837)
Na leállhatnátok a rinyálással, mondtam, van más film is. Majd ha hoztok egy darab értelmes érvet, lehet folytatni.
Amúgy ennyit arról, mi is Lucas véleménye a filmmel kapcsolatban:
http://www.gamestar.hu/george-lucasnak-tetszett-a-star-wars-vii-az-ebredo-ero-j-j-abrams.html
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 22:29:19 2/10
(1691/2837)
"Bár túl sok kritikát ti sem tudtok mondani, csak ugyanazt a pár sort hajtjátok végig. Két ujjamon meg tudnám találni, hány hibát találtatok egy filmben."

Te nem vagy ép öregem... A film elsõ percétõl kezdve, az utolsóig, minden jelenetre le lett írva részletesen. Ez, ezért, ekkor, sz*r. Az összes hiba leírása, elég lenne Mel Brooksnak, egy Ûrgolyhók trilógia forgatókönyvéhez...

"Sok tekintetet láttam már életemben."

Ez számodra, egy mélyenszántó gondoltasor volt?? Egy drámai jelenet???? :DDDDDDDD
Szerinted, vajon miért nem lett kiemelve? :DDDD

Nincs több kérdésem Bíró Úr!
1/10
cellasto 2016 jan. 10. - 22:24:02 1/10
(1690/2837)
te figyu mán
kb 50 oldalban leírták már itt,miben és miért rossz ez a film
az,hogy te nem vagy képes visszaolvasni és csak azt hajtogatod,milyen hülyék azok,akik le merték ezt a fost szavazni
nos az nem az én vagy más szegénységi bizonyítványa

a zsindex és szirmai meg baromi mérvadó kritikák,igen(max a hozzád hasonlóknak mérvadó)

az imdb-t meg épp elõbb írtam,hogy több mint egy pontot esett 3 hét alatt..
szerinted megáll itt 8.5-ön? :D
10/10
Pisti1990 2016 jan. 10. - 22:20:39 10/10
(1689/2837)
Spoiler - ha már ti nem teszitek ki. Azért amikor a szemüveges lény Finn szemébe nézett, az elég erõs jelenet volt. Mondta, hogy "Sok tekintetet láttam már életemben." Még hogy nincs benne idézhetõ rész.
10/10
offtopic
Pisti1990 2016 jan. 10. - 22:15:46 10/10
(1688/2837)
Az undorító, személyeskedõ kommentekre nem reagálnék, de az ilyen kommentek stílusa jól mutatja a kommentelõ személyét, legyen elég annyi: aki kötekedni akar, az kötekedni is fog. Nem tudom, sokan mit vártak ettõl a filmtõl? Szerintem az elvárásokat teljesítette. Bár túl sok kritikát ti sem tudtok mondani, csak ugyanazt a pár sort hajtjátok végig. Két ujjamon meg tudnám találni, hány hibát találtatok egy filmben. Bár lehet egyeseknek mindent a szájába kell rágni, de attól félek, hogy sokan akkor is leszólnák, ha mindent megmagyaráztak volna hosszú perceken keresztül - itt is látszik, hogy egyesek nem értik a magyarázatokat, hiszen elmagyaráztam már kétszer, hogy ez egy trilógia nyitó epizódja.
Érdekes módon minden Star Wars filmnél megjelennek a magukat rajongóknak nevezõ nem rajongók, akik jól földbe döngölik a filmet. Nem kell szeretni a Star Wars-t, vannak más filmek is, nem volt kötelezõ erre a filmre sem beülni. Érdekes, hogy az IMBD pontszám itt már nem mérvadó, mert az nem a ti leszólós véleményetekkel egyezik, bár nyilvánvalóan a Rotten Tomatos értékelése sem mérvadó, sõt semmi. A Guardian, a New York Times vagy a magyar Index is pozitív kritikát közölt a filmrõl, sõt még Szirmai Gergely is, pedig õ igen kritikus, és elfogultsággal nehezen lehet vádolni. Jó lenne, ha konkrét problémákat írnátok, bár egyeseknek azokat is hiába magyarázza meg az ember.
Egyébként itt sem állna így a film, ha egyesek nem irreálisan alacsony pontot adnának rá, például 1-est vagy 3-ast. Azért egy 10-ig terjedõ skálán ennél többet ér. Én 7-et adtam volna rá, csak azért adtam 10-est, mert sokan irreálisan lepontozzák. Ennél még a Minizsenik is magasabb pontszámon áll, szóval ha valaki szerint az jobb, mint Az ébredõ erõ, hát tessék, lehet azt is nézni, a Star Wars-t pedig béként lehet hagyni.
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 22:13:40 2/10
(1687/2837)
Milyen új értékek? Idézz, csak egy mondatot, ami emlékezetes belõle, aminek van mondanivalója. Mint Yoda, vagy Obi-Wan bölcsességei. Csak egyet!

Han poénjai, BB8 lángszórós mutatványa, Ren Védermaszkja, meg a Falconos, X-Winges ûrdriftelések kevesek ahhoz, hogy ezt történetnek lehessen nevezni.

Újra ismétlem önmagam. Ha egy folytatást kapok, kérdésekkel, amikre a filmben választ is kapok, az sem baj, ha nem mindenre, csak a lényeges dolgokra, amik a történetet viszik elõre, és ez fel van építve, ügyelve a részletekre, nem elpoénkodva, kidolgozott karakterek mellett, le is sz*rnám az apróbb bakikat, de ez az egész film egy bakisorozat...
eIemes 2016 jan. 10. - 22:12:20
(1686/2837)
"gondolom, nem érdemtelenül"

valóban nem érdemtelenül.

1. elég jó trailerek készültek a filmhez, azt hittük, jó lesz
2. az elõzõ hat film alapján valami zsírkirály produkciót várt mindenki
eIemes 2016 jan. 10. - 22:10:45
(1685/2837)
A tehetséges rendezõ kicsit Agatha Christie: úgy építi fel a történetet, hogy a nézõ minden fontos dologgal elõre megismerkedik, aztán késõbb, a történet egy bizonyos pontján az elõre megismert dolog fontos szerepete kap.

A nagyon "B"-na kalandfilmek egyik legbénább húzása, amikor a szereplõk megoldhatatlnan helyzetbe kerülnek, de tényleg, és akkor most mi legyen, amikor az egyik szereplõ elõvesz a zsebébõl egy idõgépet, vagy a nagybátyja szuperlézerrel felszerelt páncélautóját, és kivágják magukat, mindenki örül. ez olyan, mint amikor a kártyában valaki csal, ráadásul az orrod elõtt, és te nem tehetsz semmit, csak bosszankodsz.

SW4: hogyan találkozunk elõször Ben Kenobival? Carrie Fisher beszél Obi wan Kenobiról. Ki az? Csak nem az öreg Ben Kenobi? Tehát tudunk a létezésérõl, különc öreg remete. Luke bajba kerül (elszökik a robot), keresi, még nagyobb bajba kerül, amikor egyszer csak elõkerül Obi-wan.

SW7: hogyan találkozunk a lencseszemû törpével? "én tudok valakit, aki segíthet neked, várjál, odamegyünk. odamennek. õt keressük. itt elhelyeznek egy poént (az egész film egyetlen jó poénját, Rejtõ Jenõ is írhatta volna), majd elõkerül a lencseszemû törpe aki hoppá elõveszi a fénykardot, értelmetlen übergáz flashback, nem is akarok többre emlékezni.
2/10
jani-wan 2016 jan. 10. - 22:10:37 2/10
(1684/2837)
Ez egyszerû.
Semmilyent.
2/10
jani-wan 2016 jan. 10. - 22:08:06 2/10
(1683/2837)
Sajnos olyan is van, aki nem tud értelmes érveket felhozni a kritikákra, de mivel képtelen elfogadni az igazságot, mert neki az nem tetszik, ezért általa kitalált hazugságokkal, lényegtelen és a kritikusok által meg sem említett dolgokat pozitívumként erõltetve, szándékosan félremagyarázott statisztákat szajkózva, és nyilvánvaló hülyeségekkel az értelmes érveket felsorakoztatókra rátámad.
Ez az intellektuális vereség egyértelmû jele.


hazugság:
"Magyarországon több mint egy millió ember látta a filmet, mindenkinek tetszett"
Ezt senki nem tudhatja!
"csak pár száz fõ háborog"
Te már mindet fórumot olvastál, mindenkit megkérdeztél!
Érdekes hogy az IMDB-n túlnyomó részben negatív kritika van. Meg kellene talán nézni hogy hány százalékuk! 91 oldalnyi pozitív és 208 oldalnyi negatív HSZ. A negatív HSZ-ok részletesen kitérnek a dolgokra, ahogy itt a Port-on is, míg a pozitívok leginkább semmitmondó általánosságok.
"A film nemzetközi fogadtatása pozitív volt"
Nem volt az a rajongók részérõl! A nagyobb lapoknál meg Baljós Árnyaknak is pozitív volt a fogadtatása!
http://www.nytimes.com/library/film/051999starwars-film-review.html
"Lucas still champions wondrous visions over bleak ones and sustains his love of escapist fun. There's no better tour guide for a trip back to the future."


sosem emlegetett dolog, amit fölösleges idecitálni:
" Az meg világos volt, hogy nem játszódhat 5 évvel A jedi visszatér után"
És hányan mondták hogy akkor kellene játszódnia? Én például egy ilyet sem olvastam.
Szóval hogy jön ez ide?


szándékosan félremagyarázott statisztika:
"IMDB-n 8,5%-on áll, gondolom, nem érdemtelenül"
És ha érdemtelenül? Nem lehet 200000 hülye, vagy tizenéves "azt sem tudom mi történt de nyomok 10-et mert Star Wars" gombnyomkodó a világon?
És ha annyira jó film, hogy lehet akkor, hogy a rajongó kritikák túlnyomó része negatív? Hogy Lucas-nak nem tetszett?


Nyilvánvaló hülyeség:
"Akármi lett volna a történet, úgyis akadtak volna, akik csak azért is leszólják"
De ha csak azért szólnák le, akkor nem lenne értelmes érvük, amit ne cáfolnának meg a rajongók!
"Aki pedig nem képes megérteni, hogy ezt eleve trilógiának írták"
"mert néhány ember nem érti, hogy ez egy trilógia nyitó része"
Mindenki megértette! Csak te nem vagy hajlandó megérteni hogy nem ez a lényeg, és hogy normálisan nem így mûködik egy jó film! Mindenki tudta, hogy a Vasember az elsõ installációja egy egész Avengers franchise-nak! MÉGIS EGYEDÜLÁLLÓ FILMKÉNT IS JÓ VOLT! A Hulk is megállta a helyét önmagában! Az Amerika Kapitány is! És nem kellett magyarázkodni!
Nem értem mit nem lehet ezen felfogni.
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 21:57:37 2/10
(1682/2837)
A Gyûrûk Ura is trilógiának lett készítve, mégis volt eleje, történet, vége.

Itt egy FOLYTATÁST ígértek! FOLYTATÁST, nem REMAKE-et! Tehát a reklámkampány eleve egy hazugságra épült... Miért kell ezt mindenki szájába rágni, mint egy fogyatékosnak? Valaki leír 30 oldalnyi kritikát, nyomós érvekkel felsorkaztotva, te leírtál vagy 100 sort a semmirõl, ráadásul ugyanazt hajtogatod benne, mint azok, akik védik ezt remakemûvet...

"A Birodalom visszavág végén tudhattuk biztosan, hogy Darth Vader Luke apja? Hát nem. Elmondta neki, de Vaderrõl el tudtuk képzelni, hogy hazudott."

Hogy lehet, egy olyan jelenetet összehasonlítani, egyáltalán bármilyen formában összekapcsolni ezzel a sz*rral, amitõl az emberek beestek a moziszék alá??? Gondolkozz már egy kicsit, mielõtt hülyeségeket beszélsz!

"Az Új reményben tudjuk, hogy kicsoda az Uralkodó? Hát nagyon nem!"

Akkor leírom századszorra, neked is. Nem lehet összehasonlítani ezt a régivel, nem volt elõtte hasonló film sem, elõzménytörténet, expanded juniverz, elvárás, semmi!!! A SW kultusszá nõtte ki magát 40 év alatt, nem lehet egy tollvonással átírni és ilyen gyenge alapokra helyezni, ettõl lett fossss! Hiába törölték a régi kánont, hiába erõlködtek a látvánnyal és hiába lett jó, az emberek ismerik a franchise-t, még ha nem is tudatosan, de feltûnik az értelmesebb közönségnek, hogy ez nem stimmel!

"De ugyanígy az elõzménytrilógiában. Nem tudjuk, ki az a Darth Sidious, csak A Sithek bosszújában derül ki, hogy õ igazából Palpatine."

Ha ez neked nem esett le a Baljós Árnyak végén, amikor Yoda azt mondja, hogy: "Azok mindig ketten vannak. Egy mester és a tanítvány."
Majd telibe mutatták Palpatine rideg arckifejezését vagy fél percig, akkor ez a rész tényleg neked készült.

"A legújabb trilógiából pedig tudunk hivatkozni összesen egy részre. És ez alapján leírjuk az egészet?"

Ez is hülyeség! A régi trilógia összes részébõl nyúltak elemeket...
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 10. - 21:45:03 1/10
(1681/2837)
szerinted az imdb-n miért esett a bemutató óta több mint egy pontot vissza?
mert ott is csak a hozzánk hasonló"irigyek"szavaznak?

komolyan már az ész megáll :D
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 10. - 21:43:33 1/10
(1680/2837)
ti a fényre jöttök pisti haveroddal,vagy most mi van?
:D
1/10
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 jan. 10. - 21:41:10 1/10
(1679/2837)
PS: mindenkitõl elnézést a pocsék tagolásért, valamit csinálnom kéne már a space-emmel mert nem mûködik rendesen.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 10. - 21:37:58 1/10
(1678/2837)
Itt nem látunk semmiféle létrehozott értéket, azt pedig mind tudjuk hogy a pontok itt a portona trailernek jöttek (meg még az elõtt) és módosíthatatlanok (perdig sokan jelezték hogy akarnák), az imdb-n meg lóvéért vehetsz magadnak pontot. Ellenben ha megnézed a nézõi reakciókat, 70% kifejezetten útálja a filmet,a többieknek meg nincsenek érveik.

A "nemzetközi fogadtatás"-ról a világpremiert picit késõ Kína tud egyedül véleményt mondani, a többiek elõre megvették a jegyet, így üres vászonra is meg lett volna a bevétel. Kínában viszonta film mélyrepülésbenvan,alig hozott bármennyit.

Azt is elmondtuk TROLLOCSKA hogy hiába "nyitó rész", nemnyit megsemmit, mert önállóan nem film, ésmég pilotnak is bajos.
Abrams SENKINEK az elvárásainak nem tudott megfelelni, ez nyilvánvaló. Többek között mert itt SEMMI NEM DERÜL KI.

---------

Ott a probléma hogy egyképernyõnyit gépeltél, ebbõl fél oldala 4-6 részek szapulása volt, de a 7-rõl egyáltalán semmit nem mondtál.
Erre tessék reagálni valamit:
http://hungariananarchy.blogspot.hu/2016/01/star-wars-force-awakens-destroys-society.html