offtopic
Sz Peter 2016 jan. 03. - 15:31:45
(1377/2837)
Beszélgetni? Itt csak egymást ócsárolják a fun-ok és a haterek.
2/10
jani-wan 2016 jan. 03. - 14:46:52 2/10
(1376/2837)
Van néhány összefoglaló jellegû HSZ, de azért rengeteg értelmes dologra derül fény a beszélgetések keretében.
Érdemes azért ezeket is elolvasni. Mostanra rendesen ki lett vesézve az egész, biztos megtalálsz bennük szinte minden fontosat.
Én is például írtam egy hosszabb, szerintem értelmes véleményt, ami azért jóval rövidebb mint egy cikk, mert nem azt volt a cél, de nagyjából tartalmazza a lényegesebb információkat, ha mindenképp csak ilyen érdekel.
HSZ 958
1/10
Bodellger 2016 jan. 03. - 14:33:12 1/10
(1375/2837)
Elolvastam, jogos. Szerintem csak feluletesen atfutottam valamikor este es mindossze a legeleje maradt meg. Mondjuk szerintem Puzsertol ez meg akkor is hizelgo anyag.
1/10
cellasto 2016 jan. 03. - 13:10:48 1/10
(1374/2837)
meglepõdnék én is,ha puzsér ajnározná ezt..
eddig elég jó kritikái voltak,majd utánanézek ennek is :)
Gambino1991 2016 jan. 03. - 13:08:45
(1373/2837)
Lehet olvasni itt egy értelmes véleményt, vagy csak beszélgetni jár ide mindenki? :)
5/10
idõjós1010 2016 jan. 03. - 12:47:34 5/10 Előzmény Bodellger
(1372/2837)
Én még nem akartam ezt a filmet eddig megnézni, viszont véleményem szerint az ok kétféle is lehet. Az egyik az, hogy mint már oly sokszor, a premier elõtt megdobálták masszív tizesekkel az értékelõskálát, aztán pedig az elégedetlenkedõk tömege elkezdte a valós érdeme szerint pontozni. A másik dolog ami történhetett, hogy egyedül a starwars rajongók adtak hangot csalódottságuknak, és aki csak egy szimpla scifiként fogta fel a filmet, csöndben örült az élménynek.
5/10
-csengõzoli-- 2016 jan. 03. - 12:19:07 5/10
(1371/2837)
Szerintem olvasd el még egyszer,hogy mit írt róla Puzsér, cinikusan lehordta a sárga földig.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 03. - 10:47:43 1/10
(1370/2837)
Nézzük meg mikor kezdte Puzsér fikázni az 1-3-at. Azt látjuk, hogy akkor, amikor a közönség már döntött, így biztonságos volt ezt tenni.

Vegyük a fenti tényhez hogy Lucas még rábízta a közönségre a döntést - Abrams már nem. 16-án már jelentek meg hivatalos kritikák, holott a sajtóvetítés is csak 17-én történt.

Ami történik az a Diablo 3-effektus. A gyártó cég tízmillókat költött hivatalos értékelésekre, jó pontszámokra - amivel a közönség nyilvánvalóan nem ért egyet, méghozzá eléggé egyhangúan.

A lóláb amúgy láthatóan ott kilóg, ahol az értékelések tartalmi része kellene legyen. A negatív kritika jól felépített, részletdús. Egy pozitív kritika semmiféle részletet nem tartalmaz, és csak üres fázisokat puffogtat.
Egy tipikus SWii max-pontos kritika így néz ki:

"A látvány csodálatos. Nincs egy perc üresjárat. Az új színészek remekül hozzák a filmet, bár ez elõtt névtelenek voltak. Megvan a régi Star Wars hangulat. JJ Abrams kiváló rendezõ. A történet alapjául a SW 4 forgatókönyvét veszi, de ezért tényleg hibáztassuk? Nem baj, sõt nagyon kellett, mert így feltámasztotta a franchise-t, és a következõ film majd tud mibõl dolgozni. A legjobb Sztár Várz film. George Lucas is szerette."

De mondtam-e ezzel valamit? Írtam ide 4 sort, de valójában NEM MONDTAM SEMMIT.
2/10
jani-wan 2016 jan. 03. - 10:04:50 2/10
(1369/2837)
"Én nem bántam, hogy lerombolták azt a hótunalmas Star Trek világot"
A világ nem volt hótunalmas.
"steril díszletek, állandó okoskodás és fejtágítás (néha Ûrgammákat(!) idézõ színvonalon), valamint nevetséges maszkok és ruhák"
Na ez az amit le kellett cserélni. De csak ez!
És nem a már meglévõ történeteket kellett volna "újraírni", hanem újat, azokat folytatót kitalálni, és azt helyezni a mai látványvilágba!
Mert lehetett volna így is. Csak ahhoz több tehetség és kreativitás szükséges!
2/10
jani-wan 2016 jan. 03. - 09:59:47 2/10
(1368/2837)
"majd mindegyik kritikus írása magasztalja, de legalábbis dicséri a filmet, a nézõk hozzászólásai pedig fikázzák"
Több oka is lehet. Elõször hogy a lapok kaptak a Disneytõl azért hogy jó legyen a kritika, azaz meg lett véve.
A másik hogy ha rá van bízva egy újságíróra hogy írjon kritikát belátása szerint, van-e bátorsága megírni hogy ez a Star Wars bizony egy szar, és ezért nem veszi a fejét a fõszerkesztõ, és zavarja vissza hogy írjon egy pozitív véleményt, mert ha rajta átmegy akkor õ tartja a hátát a tulajnál. És mindenki félti az állását. Könnyebb, egyszerûbb, biztonságosabb jó kritikát írni.
És inkább össze-vissza hazudoznak, és indoklás nélkül tesznek be a cikkbe értékelhetetlen állításokat.
Néhány példa:
http://www.pcguru.hu/hirek/star-wars-ebredo-ero-filmkritika/35314

"Az Ébredõ Erõn tökéletesen látszik, hogy Abrams munkája, hiszen már a legelsõ percben olyan akciót kapunk, ami csak rá jellemzõ"
Azaz mit? Mert az elsõ percben annyi történik hogy leszáll a birodalmi szállító, és lövöldöznek néhány falusira. A többi meg beszélgetés. Ha ez jellemzõ Abramsra, akkor ez mitõl jó. Õ mitõl jó? A Star Trekben az elsõ percben egy vulkánt fagyasztottak be Abrams vezetésével. Most akkor melyik jellemzõ rá?

"Nincsenek benne halálpálcák, felesleges CGI elemek, és ez már bõven fejlõdés"
És kb. itt is van vége az igazságnak. Ennyi a fejlõdés, és csak ezen a téren van fejlõdés.

"ahhoz képest, hogy George Lucas hányszor alakította át az elõzõ részeket."
Csak azt "felejti el" a parasztja, hogy 1977-ben nem lehetett úgy filmet készíteni ahogy Lucas szeretett volna.

"Minden a helyén van és minden hihetõ."
Ez az elsõ betûtõl az utolsóig hazugság, amit alátámaszt a rengeteg kritika amit a nézõk fogalmaztak meg.

"Boyega egy rohamosztagost fog alakítani a filmben, ... de Abrams megfelelõ és hihetõ eredetet írt neki"
Nincs is eredete! Egy arctalan kincstári darab. Egy rohamosztagos. Milyen eredet történet?

És így tovább...
Hazugság, hazugság, hazugság.
Ha az ember rendes értékelést akar a filmrõl, nem fizetett kritikusok cikkeit kell olvasnia.
Zsul 2016 jan. 03. - 05:19:41
(1367/2837)
Azét a Star Trek sorozatai nem akármilyenek: gondolok itt elsõ sorban a Deep Space Nine-ra. Engem az nyûgözött le leginkább. A dizninek a Star Wars: Rebels animációs filmbõl kéne merítenie, és ahhoz hasonlót csinálnia. Csak mondjuk nem fiatalokkal. (Engem nem zavar, hogy a fõhõsök között vannak fiatalok, de ami elfér egy Rebels-ben az nem fér el egy nagy filmes folytatásban szereplõ válogatás tekintetében.) De a többi az rendben van... ehhez képest ez a folytatás sajnos olyan, mint amilyennek leírtátok. Ettõl függetlenül azért a bátyám is már bejelentkezett, hogy feltétlenül együtt nézzük meg moziban.:)
kybuck 2016 jan. 03. - 02:33:16 Előzmény jani-wan
(1366/2837)
Én nem bántam, hogy lerombolták azt a hótunalmas Star Trek világot, amiben steril díszletek, állandó okoskodás és fejtágítás (néha Ûrgammákat(!) idézõ színvonalon), valamint nevetséges maszkok és ruhák között adták a sci-fit, mintha még mindig 1967-lenne! Nyilván a technika fejlõdött, bár a Star Trekket sosem vetette fel igazán a pénz, így volt, hogy dolgok ki is maradtak, de a nagy erkölcsi mondanivalókról és hogy mindig gyõz a nagy föderációs vagy csillagflottás eszmerendszer sose tudtak lemondani, ezzel viszont egy idõ múlva rém uncsivá és önmaga paródiájává is vált a cselekmény. Ezért mondom, hogy ezért a naftalinszagú Star Trekkért nem kár, ellenben a Star Wars folyamatosan népszerû tudott maradni, mondjuk nem is használták el hivatalos produkciókkal úgy, mint a Star Trekket; úgy tûnik most jött el ennek az ideje, csak kár, hogy a részemrõl ígéretesnek tûnõ Abrams nevéhez köthetõ ez a félsikeres epizód.
1/10
Bodellger 2016 jan. 03. - 02:10:47 1/10 Előzmény Redocut
(1365/2837)
Ugyanez jutott eszembe nekem is, hogy hogyan lehetséges az, hogy majd mindegyik kritikus írása magasztalja, de legalábbis dicséri a filmet, a nézõk hozzászólásai pedig fikázzák. Mondom, én kb ilyen 10-bõl 7-es arányt érzek, akiknek nem tetszik. Számomra érthetetlen ez a nagyfokú különbség a véleményekben. Ami pedig még jobban megdöbbentet, az az, hogy Puzsér szerint is rendben van a film. Mondjuk Puzsérral sok film értékelésében nem értek egyet, ez igaz, de érthetetlen számomra, ha az elõzmény filmeket anyázza, akkor ezt a kommersz fost miért nem, ennyi erõvel. Nevetséges és egyben gyanús.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 02. - 23:18:19 1/10
(1364/2837)
igazad van....
mostantól átnézek rajta..a troll tényleg az etetésbõl él...
offtopic
eIemes 2016 jan. 02. - 23:14:48
(1363/2837)
Azért, mert reagálsz rá. Ebbõl él. Ahol nem veszik észre, onnan felszívódik.
offtopic
Shaba 2016 jan. 02. - 20:59:22
(1362/2837)
Javasolnék valamit. Vedd nem létezõnek: voltaképp itt sincs és nem linkel ide semmit. Motívum csak, cikornyás girland a felületen, a periférikus látómezõbe kúszó mozzanatok része, vagyis alapjában véve közömbös és érdektelen, kár ráfókuszálni. "Idegeskedni annyi, mint mások hülyesége miatt magunkat büntetni." ;)
1/10
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 jan. 02. - 20:54:21 1/10
(1361/2837)
Na, mától kimondhatjuk: már senkit nem érdekel ez a hulladék, még a hipsztereknek is lejárt lemez. Hagyjuk elsüllyedni a The Room mellé.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 02. - 20:44:42 1/10
(1360/2837)
ezt csinálja már napok óta
telespammel mindent,mert megteheti a barma
offtopic
abisztriczky 2016 jan. 02. - 20:25:02
(1359/2837)
Ezt a linket minek raktad ide!???
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 02. - 19:52:30 1/10
(1358/2837)
hihetetlen tényleg...
az agyam eldobom ettõl már